pixelg
IZOBLOK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

IZOBLOK [IZB]

AKTUALNY KURS: 39,80 zł (-0,50%) 28-01-2020 15:29
dei
Wpisów: 85
Wysłane: 13 grudnia 2019 16:50:25 przy kursie: 34,60 zł
Tutaj jeszcze może być tak, że tymi akcjami mogą chcieć zapłacić za przejęcie, o którym informowali ostatnio.

addison
Wpisów: 1 839
Wysłane: 16 grudnia 2019 09:44:57 przy kursie: 35,40 zł
to by miało największy sens gdyby właściecielem tego aktywa do przejęcia był główny akcjonariusz izobloku. Wtedy zwiększa swój udział kupując tanie akcje na rynku a przejmuje przepłacając za aktywa, które wrzuca do izobloku.

Czekam już długie lata na pojawienie się na polskim rynku funduszu agresywnego typu elliot, który wchodząc do spółki walczy o swoje prawa, zmuszając zarząd do działania, wymuszając wyprzedaż aktywów niepracujących, dzielenia się z akcjonariuszami, walczący o skupy akcji itd. Do tej pory nie ma u nas nikogo walczącego.

dei
Wysłane: 16 grudnia 2019 11:05:27 przy kursie: 35,40 zł
Wg mnie z funduszami aktywistycznymi, bo chyba o takich tutaj rozmawiamy, w Polsce może być problem. Głownie mam na myśli mało sprzyjające regulacje prawne oraz nie kończący się proces walki o swoje prawa i ich egzekucja przed naszymi sądami. W Polsce mamy także inny system prawny niż w USA, gdzie wiele spraw rozstrzyga się w sposób w pełni racjonalny, nie to co w naszym kraju.
Edytowany: 16 grudnia 2019 11:05

addison
Wysłane: 16 grudnia 2019 11:33:16 przy kursie: 35,40 zł
Rozumiem, że system prawny jest słaby, trwa długo.
To pewnie pieśń przyszłości, dalekiej zanim pojawią się polskie elioty. Skoro teraz nawet jak fundy są robione przy świetle dziennym przez zarządy i głównych akcjonariuszy to one zamykają oczy i wysypują akcje dając przyzwolenie zarządom na grabież.

Nie wiem jak to nazwać, ale to porażka do kwadratu, słabe postrzeganie tych instytucji w oczach małej części tych świadomych inwestorów indywidualnych. Odpuszczają fundusze, które często zarządzają grubymi mld i stać ich na prawników. Rozumiem ich, wolą chować głowę w piasek i nie pokazywać mediom i klientom, że dały się okraść, dla nich mniej wstydu.

Media tego nie napiętnują, nie wyciągają na światło dzienne porażek instytucji.

Wracając do izobloku, dzisiaj papier powyżej ceny skupu :) pytanie które instytucje oddadzą papier, na pewno są dogadani.
Edytowany: 16 grudnia 2019 11:36

Ammianus
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 321
Wysłane: 16 grudnia 2019 11:43:13 przy kursie: 35,40 zł

@ Addison

od strony gdybologii o tych przepychankach - rozumiem, że trzymałbyś papier mając średnią znacząco niżej?

dei
Wysłane: 16 grudnia 2019 13:36:50 przy kursie: 35,40 zł
Wersja naiwna jest taka, ze skupia 10% akcji za 4 mln zl i uzyja tego do przejecia innej spolki, ze przeciez to jest warte 12-15 mln zl, bo po prawie tyle byla emisja, ktora zostala przeznaczona na przejecie, ktore mialo poprawic a nie zawalic wyniki spolki. Podejrzewam, ze przejecie ma na celu przeniesienie zlecen i majatku ze spolki polskiej i likwidacje niemieckiej. Ale to tylko moje domysly.

addison
Wysłane: 16 grudnia 2019 14:08:15 przy kursie: 35,40 zł
Ammianus napisał(a):

@ Addison

od strony gdybologii o tych przepychankach - rozumiem, że trzymałbyś papier mając średnią znacząco niżej?

gdybologia...

Raczej oddałbym część akcji teraz w rynek zanim skup się zrealizuje. Tym samym przerzuciłbym część zysków do dywersyfikacji. Wszystko zależy od składu, ile waży w tym izoblok. Nie można wykluczyć, że skoro fundy się wszędzie kasują to i tutaj może być nadpodaż przy skupie i po skupie papier może się cofnie. Chociaż jak widać sWIG zachowuje się bardzo dobrze.

Trudno ukryć, że ostatni wyskok z okolic 27 na 34 nie miał nic wspólnego ze skupem. Tak już jest na bananowej, że ktoś wie pierwszy, zarobi na tym a KNF nikogo nie złapie.

Na naszym rynku wyceny wielu biznesów są niskie, czasem skrajnie niskie. W polityce pieniężnej cały czas idziemy w kierunku luzowania, skończy się na dodruku. Obecnie mamy też systemowe (OFE) drenowanie instytucji z kasy i brak popytu na akcje. W końcu to się odwróci, PPK nabierze masy, do tfi zacznie płynąć większy strumień a na rynku spółek coraz mniej.

W izobloku jak ktoś wyżej napisał kapitał własny jednostkowy jest wyższy 124mln do kapitału własnego skonsolidowanego 109 mln. Przy czym tylko spółka niemiecka jest w grupie kapitałowej. To pokazuje jak sporą porażką była przepłacona wycieczka do Niemiec. Zapewne Niemiec płakał jak sprzedawał!
Widać ile WNiPów jest w skonsolidowanym kontra jednostkowym.

dei
Wysłane: 16 grudnia 2019 16:20:39 przy kursie: 35,40 zł
Sprzedawać teraz? Dość ryzykowna strategia, żeby nie powiedzieć inaczej.

addison
Wysłane: 20 grudnia 2019 12:01:39 przy kursie: 38,60 zł
Jak masz wejście na ostatnich dołkach to część zysków bym zrealizował.

Tym bardziej, że widzę te WNIP, które mnie biją po oczach. Nie wiemy jakie zarząd i główny akcjonariusz ma plany. Jak będzie chciał to zdołować aby przejąć to ma do tego amunicję.

dei
Wysłane: 20 grudnia 2019 18:09:34 przy kursie: 38,60 zł
Za przeproszeniem - kompletna bzdura. Takich teorii to można wyssać setki. Papier odbija się w spodku, na coraz ładniejszym wolumenie, brak odpowiedzi na skup i tworzy się nowy trend. A ty gościowi piszesz, żeby już połowę sprzedawał bo na pewno ma kupione w dołku.

addison
Wysłane: 21 grudnia 2019 01:04:45 przy kursie: 38,60 zł
Wyraźnie napisał... mając średnią znacząco niżej.

Niech będzie spodek, ja w bilansie widzę wartość której realnie nie ma.

Skimixa
Skimixa PREMIUM
Wpisów: 165
Wysłane: 21 grudnia 2019 10:24:52 przy kursie: 38,60 zł
Jakaż to wartość . Możesz się podzielić?

addison
Wysłane: 23 grudnia 2019 10:23:58 przy kursie: 40,90 zł
do dei:

Jestem zaskoczony tym, że żaden fund nie oddał akcji. Zakładałem, że są dogadani i skup zakończy się sukcesem. Pisałem też, że skup i przy założeniu, że będzie sukcesem to dobra wiadomość dla tych co zostaną z akcjami. Mój post miał miejsce przed komunikatem, twój po komunikacie o braku skupu. Ot łatwo komuś wytknąć złą strategię znając nowe fakty.

Zresztą zawsze chętnie mogę się mylić w tym kierunku niż w odwrotnym.

Odnośnie bilansu, stało wyżej:
W skonsolidowanym stoi WNiP i wartość firmy 20mln czyli 10% bilansu blisko 20% kapitałów własnych spółki.

W jednostkowym WNiP to raptem 1mln i kapitały własne 124mln. Jaka zatem jest sytuacja spółki niemieckiej?
Kapitały własne w jednostkowym są wyższe niż w skonsolidowanym 124 do 109mln. Czy audytor nie powinien podnieść tematu WNiPów?

Spółka niemiecka nie nie wniosła do zysku netto w IIIkw a zabrała kilkaset k PLN.

Edytowany: 23 grudnia 2019 10:32

dei
Wysłane: 23 grudnia 2019 10:39:08 przy kursie: 40,90 zł
Widzę, że cie boli twój błąd. Ale proszę nie umniejszaj w sposób absurdalny spostrzeżeń innych osób tylko po to aby przykryć swoje złe rady i błędy. I nie kłam na dokładkę.

Konkrety?

Przed informacją o zakończeniu skupu napisałeś:
"Raczej oddałbym część akcji teraz w rynek zanim skup się zrealizuje"

Na co ja odpowiedziałem:
"Sprzedawać teraz? Dość ryzykowna strategia, żeby nie powiedzieć inaczej."

Nie chciałem nazywać twojej rady w sposób mało kulturalny.

Dopiero mój drugi post o spodku pojawił się po skupie. A sytuacja na kursie nie zależy tylko od skupu, który wg mnie czy by się powiódł czy nie to ma wydźwięk pozytywny - z jednej strony gdyby się udał redukował nawis podażowy, a być może akcje te zostałyby użyte do przejęcia, co sugerował jego wolumen. W momencie, gdy się nie powiódł dało to jasny sygnał o tym, co akcjonariusze myślą o obecnej wycenie. W jednym wariancie był więc nieco bardziej pozytywny niż w drugim, w żadnym nie okazał się negatywny.

addison
Wysłane: 23 grudnia 2019 11:07:05 przy kursie: 40,90 zł
oj bardziej uśmiecham się do ekranu niż czuję ból. Naprawdę wolę się mylić w tę stronę. Oby zawsze. Za stary jestem na ból z powodu postów.

nemooo
Wpisów: 349
Wysłane: 10 stycznia 2020 16:50:21 przy kursie: 43,30 zł
Umowa inwestycji na 8M Euro Fundusz ekspansji zagranicznej

addison
Wysłane: 13 stycznia 2020 14:13:52 przy kursie: 43,30 zł
Hm... to że państwowe fundusze rzucają kasą na lewo i prawo i kupują wszystko co ma problemy to już każdy widzi. (PESA, autobusy, SEFAKO, stocznie itd)

Widać izoblok ma dobre kontakty w Wawie bo za 23 % spółki niemieckiej (warto zerknąć na bilans jak to wygląda) dostaną bagatela 25 mln PLN świeżej gotówki!!! Do tego do niemieckiej spółki wpadnie kolejne 2mln gotówki(starczy na gaszenie pożarów?).

Jaki sens widzi w tej inwestycji Fundusz zarządzany przez BGK? Ja musiałbym się długo zastanawiać i tak bym nic nie wymyślił. A może nie ma co się zastanawiać bo im ten miś jest droższy tym mniejsze prawdopodobieństwo, że ktoś zapyta po co on jest.

Dla akcjonariuszy bardzo dobra wiadomość, ale po dzisiejszym kursie ma się wrażenie, że albo nikt nie przeliczył, albo zakupy pod to info były robione odpowiednio wcześniej i ten nieudany skup akcji też miał swój cel.

Pogratulować pozyskania darmowej kasy.

Edytowany: 13 stycznia 2020 14:14

Analityk Fundamentalny
Wpisów: 351
Wysłane: 13 stycznia 2020 15:25:35 przy kursie: 43,30 zł
Spółka za 10 dni raportuje wyniki półroczne - zrobimy omówienie i temat spółki niemieckiej jak i przejęcia przez PFR będzie na tapecie analizy
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

dei
Wysłane: 13 stycznia 2020 16:16:57 przy kursie: 43,30 zł
No i się wyjaśniło dlaczego pojawił się nagle skup akcji. Spółka wydaje się być "wybitnie hermetyczna" i uczciwa, jeśli przed infem zarząd próbuje przeprowadzić skup akcji, a następnie kurs rośnie o 50% nie wiadomo do końca dlaczego. Następnie po przekazaniu bardzo korzystnej dla spółki informacji kurs ani drgnie...

Czyli wszystko w cenie?

Edytowany: 13 stycznia 2020 16:17

addison
Wysłane: 13 stycznia 2020 17:48:51 przy kursie: 43,30 zł
Analityk Fundamentalny napisał(a):
Spółka za 10 dni raportuje wyniki półroczne - zrobimy omówienie i temat spółki niemieckiej jak i przejęcia przez PFR będzie na tapecie analizy

To nie jest przejęcie przez PFR to jest wrzucenie kasy prywatnemu ot tak. Żadnej kontroli PFR nie uzyska, po prostu daruje kasę prywatnemu tracąc nad gotówką kontrolę. Raz w roku dostaną kawę na walnym i koniec.

Gdyby ktoś był rozsądny to za te 27 mln ogłosiłby wezwanie na akcje izobloku po 35 PLN kilka miesięcy temu.

Analiza będzie robiona bo jest zapotrzebowanie akcjonariuszy czy może spółka sama z siebie wychodzi do inwestorów?

Do całości brakuje jeszcze wezwania przez głównego kilka miesięcy temu. W sumie wezwanie przez spółkę to jak wezwanie przez głównego. Nie udało się nic skupić... chyba ktoś puścił farbę.

Edytowany: 13 stycznia 2020 17:55

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3