pixelg
Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW

qobaPL
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 98
Wysłane: 10 stycznia 2020 22:06:03
@gandalfp, jest to na pewno ryzykowne, jestem tego świadomy, natomiast dynamika przychodów i wyników w 3Q była bardzo wysoka, zobaczymy jak zachowa się 4Q. Branża w mojej ocenie jest również perspektywiczna

Kupowałem kierując się wykresem - od 01/2019 spółka w kanale wzrostowym, starałem się kupić przy odbiciu od dolnego kanału. Zakładam, że możliwy jest ruch do poziomu ok. 0.80 PLN. Co będzie dalej, zobaczymy, dzięki za życzliwość.

kliknij, aby powiększyć
To be a rock and not to roll
Edytowany: 10 stycznia 2020 22:07

qobaPL
Wysłane: 14 stycznia 2020 00:50:06
Mały update z mojej strony. W weekend sporo poczytałem różnych historii, kronik i przemyślałem również jakie były moje założenia przy drugim podejściu do inwestycji na GPW - stwierdziłem, że zakupem GENRG znowu uległem pokusie spekulacji, tego przyjemnego uczucia ryzyka itd., czyli zrobiłem dokładnie to samo co niecałe 2 lata temu kupując GLOBAL TRADE, której notowania zostały niebawem zawieszone i na której straciłem 100% zainwestowanych środków. Były to grosze, ale był to błąd, którego teraz nie chciałbym popełnić, dlatego postanawiam unikać tego typu spółek.

Kończąc (mam nadzieję blah5) przygodę z takimi zagraniami, ustawiłem take profit zgodnie z pierwotnym planem na 0.78 PLN, co było kolejnym błędem, bo byłem zbyt chciwy na szybki zysk. Kurs oczywiście do tego poziomu nie dotarł - sięgnął 0.745 PLN, po czym popyt zaczął chwilowo słabnąć, ja odpuściłem i chcąc 'chronić' kapitał, sprzedałem akcje po 0.65 PLN, realizując tym samym zysk po uwzględnieniu prowizji na poziomie 14.36%, czyli niecałych 300 zł.

Za uwolnioną gotówkę kupiłem ODLEWNIE na których zamierzam ustawić dość ciasnego SL, licząc jednak na wybicie na stałe poziomu 4.20 PLN. Dodatkowo spółka według wskaźników jest mocno niedowartościowana, w zeszłym roku wypłaciła wysoką dywidendę (8%) i ma dość zdrowy bilans, więc jako średnio-długoterminowy wybór, powinna być ok.

Stopa zwrotu (MWR) od założenia nowego portfela (23.12.2019) wg stanu na dziś: +78.1%
Stopa zwrotu (MWR) 2020 wg stanu na dziś: +53.6%

Link do portfela:
myfund.pl/index.php?baza=31245...
Edytowany: 14 stycznia 2020 00:51

myfund
Wpisów: 6
Wysłane: 14 stycznia 2020 12:54:44
Cześć,

Fajnie, że można podejrzeć portfel w myfund.pl, ale link który podałeś nie zadziała bo jest do portfela na Twoim koncie.

Prawidłowy link powinien być do portfela publicznego czyli:

myfund.pl/index.php?raport=pok...

Pozdrawiam,
Damian

qobaPL
Wysłane: 15 stycznia 2020 00:10:08
Dzięki @myfund. Przy okazji zapytam - czy w myfund.pl jest możliwość ustawienia powiadomienia mailowego, gdy kurs akcji obserwowanej spółki przekroczy ustawiony w obserwacji poziom (np. który określa w ocenie użytkownika wybicie z konsolidacji)?

Jeżeli nie, to czy ktoś zna portal posiadający taką funkcjonalność?

myfund
Wpisów: 6
Wysłane: 15 stycznia 2020 07:56:19
Cześć,

W myfund.pl możesz ustawiać alerty zarówno podstawowe takie jak przekroczenie progu np. 100 PLN, lub np. o 10% od wybranej ceny (ceną może być np. średnia cena zakupu).

Możesz też dodawać alerty z ceną kroczącą, czyli np. 10% spadku od ceny maksymalnej od daty kupna.

Jest jeszcze kilka innych - cała lista i pomoc dotycząca alertów jest tu: myfund.pl/index.php?raport=pom...

Wszystkie typy alertów mogą być zarówno na wzrosty jak i na spadki (TP i SL).

Alerty są zarówno online (z opóźnieniem 15 minutowym) jak i w cenach zamknięcia.

Powiadomienia są wysyłane na maila i do aplikacji myfund,pl (Android, iOS).

Po rejestracji w serwisie masz miesiąc na testowanie serwisu bez żadnych zobowiązań :-)

Pozdrawiam,
Damian

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 680
Wysłane: 15 stycznia 2020 09:30:14
Cytat:

Wszystkie typy alertów mogą być zarówno na wzrosty jak i na spadki (TP i SL).

Alerty są zarówno online (z opóźnieniem 15 minutowym) jak i w cenach zamknięcia.

Tego nie wiedziałem :o a tyle lat korzystam z serwisu. Dzięki, z pewnością bardzo się to przyda salute
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 15 stycznia 2020 10:19

qobaPL
Wysłane: 16 stycznia 2020 11:45:23
No to za szybko wyskoczyłem z GENRG...

qobaPL
Wysłane: 18 stycznia 2020 20:13:03
myfund napisał(a):
Cześć,

@myfund, dzięki, ciekawa funkcjonalność. Przejrzałem załączone FAQ dot. alertów, ale nie widzę opcji zaznaczenia, aby dotyczyły one cen zamknięcia, a nie notowań ciągłych - podpowiesz proszę jak to ustawić? Dodatkowo, czym różni się 'jednorazowy' od 'wielokrotny' i 'online'?

W portfelu kolejna zmiana - po przeczytaniu AT Odlewni na subskrybowanym forum @Wojeteka, 15/01 zdecydowałem się sprzedać akcje i obserwować Spółkę, bo sygnał wybicia z konsolidacji raczej jeszcze nie nastąpił - bardzo możliwe, że sytuacja w poniedziałek się zmieni, i trwale przejdzie poziom 4.20 PLN (opór ze stycznia 2017), ale na ten moment i tak środki ulokowałem w Mennicę Skarbową ze średnią ceną zakupu 17.61 PLN.
Edytowany: 18 stycznia 2020 20:13

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5