pixelg
PLATIGE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

PLATIGE [PLI]

AKTUALNY KURS: 23,40 zł (-2,90%) 21-02-2020 16:10
reggaer
Dołączył: 2011-11-15
Wpisów: 17
Wysłane: 16 marca 2018 23:07:30 przy kursie: 38,70 zł
Takiej straty to tu chyba od początku nie było angry3 Fatima to 1.5 mln a z czego reszta odpisów? Dodatkowo stan przychodów cofnął się do poziomu z 2015 roku. Na samych zubrach to my daleko nie polecimy zwłaszcza jak jaśnie nam panujący ograniczą reklamy piwa :(

zjablik66
Dołączył: 2009-02-02
Wpisów: 52
Wysłane: 17 marca 2018 00:22:33 przy kursie: 38,70 zł
No trzeba przyznać, że dali d..y, licząc na szybko (pomijając odpisy) wychodzi, że nawet w IV kwartale mieli stratę - niewielką, ale stratę.
Z drugiej strony odpisy to żonglerka/hochsztaplerka zarządu - dzisiaj odpisujesz, jutro odwracasz (i pompujesz wynik w innym okresie - kiedy tego bardziej potrzebujesz), a 2017 rok to po trzech poprzednich kwartałach i tak na straty.
Skoro naruszyli konwenanty to dali d..y po dwakroć, bo wycofali się z emisji obligacji, bo rzekomo kredyt był lepszy - jak widać odsetki to nie wszystko przy zaciąganiu zobowiązań (ale tego nie rozumie większość CFO w spółkach giełdowych i nie tylko Think )
Odpisy mogą też być konsekwencją sprzątania przez Gamrota (i z racji tych odpisów można powiedzieć, że sprzątania po Dorynku - ale może to trochę teza na siłę). Może to efekt restrukturyzacji - gdzie poszły jakieś zmiany umów, lub zmiany w strukturach firmy - np. wydzielenie NESTWarsaw w strukturach Dobro i zmiana formy współpracy. Fatima to wiadomo - ciekawi mnie czy jest to odpis do odwrócenia w przyszłości Think mozna podpytać na telekonferencji. Ciekwią mnie te odpisy na ten Teatr 3D - bo miało do być coś super, chcieli iść w koprodukcję, a są odpisy - może na razie trzeba się skupić na 2,3 tematach a resztę sobie odpuścić (jak już zrobili z grami) . Aktywowanie kosztów developmentów projektów filmowych to coś takiego jak z Fatimą, ale zakładam, że na innych rzeczach - czyli coś co teraz boli, jest zalążkiem czegoś większego w przyszłości.
EBITDA skorygowana o odpisy 3 mln - czyli gotówkę generują - zakładam, że nie zjadły jej zapasy i należności, bo przychody spadają, czyli nie jest źle.
Więcej szczegółów pewnie w samym raporcie - ale w tych okolicznościach ważny będzie raport za I kwartał, bo teoretycznie mogli trochę poczarować z księgowaniami i poprzesuwać na I kwartał kilka tematów - ale musiałyby być przynajmniej dobre wyniki w I kwartale - jak tego nie będzie to faktycznie, tylko Wiedźmin z Netflixem może ich wyciągnąć za uszy, bo sami nie dadzą rady się ogarnąć Pray Ale nie przesądzajmy...
Edytowany: 17 marca 2018 00:24

armius
Dołączył: 2008-10-04
Wpisów: 9
Wysłane: 10 lipca 2018 10:28:10 przy kursie: 41,00 zł
www.antyradio.pl/Technologia/T...Platige Image stworzy nową oprawę „Wiadomości” za bagatela 5,6 mln zł.


bratekm
Dołączył: 2018-09-02
Wpisów: 4
Wysłane: 5 września 2018 13:26:46 przy kursie: 33,10 zł
Same dobre informacje w poście wyżej.
A jednak - dołki.

Dorzucę news z dzisiaj:

Henry Cavill zostanie Geraltem
twitter.com/LHissrich/status/1...zjablik66
Dołączył: 2009-02-02
Wpisów: 52
Wysłane: 6 grudnia 2018 15:11:48 przy kursie: 19,40 zł
Czas na małą aktualizację…
W temacie bieżącej (przychodowej działalności) mieliśmy:
VIZRT (technologia, którą zarządza Platige Events) – już są księgowane przychody ze współpracy z Polsatem (Liga Mistrzów), lada dzień ruszy nowe studio Wiadomości, czyli kolejne przychody
Ustawa o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej – Ustawa przegłosowane w Sejmie i Senacie, czeka teraz na podpis prezydenta.
DOBRO – z informacji przekazanych na telekonferencji wynika, że spółka rozwija się bardzo dynamicznie – sporo zleceń.
Telekonferencja i wyniki finansowe – tutaj nie było zbyt kolorowo, lekki spadek przychodów i strata netto blisko 1,5 mln zł. Zarząd tłumaczy to sezonowością (najlepsze są II i IV kwartał), pracują nad uniknięciem efektu sezonowości , m.in. chodzi o długoterminowe kontrakty jak technologia VIZRT, czy prace nad The Witcher i duże cinematiki. Ładnie wyglądał cash flow operacyjny – prawie 4 mln zł (spływały pieniądze m.in. za cinematiki na E3). Sama telekonferencja była rozczarowująca w punkcie dotyczącym praw do produkcji The Witcher, Zarząd stwierdził, że PLI nie dostanie żadnych ekstra przychodów z tytułu przeniesienia praw do produkcji I sezonu na Netflix (poza oczywiście przychodami za prace przy produkcji). Potem padło zdanie, ze PLI nie ma żadnych praw do produkcji The Witcher, takie prawa posiada Pan Sapkowski – trochę to dziwne. Spółka oficjalnie podawała inne informacje.
ADOL - już po premierze kinowej w Polsce, Hiszpanii i Portugali, jeszcze w 2018 ma być premiera we Włoszech, Francja od 20 stycznia (o ile dobrze pamiętam), a wkrótce w Belgii, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pięć nominacji do European Film Awards, ciągle w grze jest nominacja do Oskara, jest to połączone z dystrybucją w USA i tego tematu pilnuje dystrybutor filmu. Generalnie początek wyświetlania w filmu w Polsce przyniósł rozczarowanie – 7 tysięcy widzów w pierwszy weekend. Niestety mimo dobrych recenzji, bez odpowiedniego marketingu nie udało się przyciągnąć widza do polskich kin. Aczkolwiek film już generuje przychody, na razie niewielkie, ale jeszcze długa droga komercyjna przed nim - (najważniejsze, że z kategorii kosztowej przeszedł do przychodowej).
The Witcher – tak PLI zawarło już pierwsze „umowy” (użyto sformułowania uzgodnienia) w tym obszarze – na dzień 07.11 spółka wykona sekwencje animacji oraz wybrane efekty specjalne do pierwszych dwóch odcinków za wynagrodzenie w wysokości około 2,5% przychodów za 2017 rok. Co do reszty to Platige prowadzi coraz bardziej zaawansowane rozmowy dotyczące swojego zaangażowania w realizowany przez Netflix projekt i podpisania umowy ramowej z jedną ze spółek z grupy Netflix.

A teraz w temacie działalności nie-przychodowej (jeszcze), a wręcz kosztowej – ale z którą wiązane są duże oczekiwania:
MIAZMAT - krótkometrażowy animowany film science-fiction w reżyserii Klaudiusza Wesołowskiego z Platige Image zdobył nominację do prestiżowej nagrody ANIMAGO Award, Siggraph Asia (Tokyo), Etiuda&Anima. Worek z nagrodami rośnie m.in. nagrodę dla najbardziej niezwykłego filmu na London-X4 Short Film Festival. Jak wspominałem sam w sobie produkt jest niekomercyjny = cel marketingowy, ale daleki cel jest komercyjny 
Saint Seiya, czyli Rycerze Zodiaku – czekamy na kolejne newsy; z fanepage Netflixa na FB: „2019 - rok, w którym jeśli jeszcze nie jesteś fanem anime, to możliwe, że zostaniesz. Saint Seiya: Knights of the Zodiac - lato 2019”, czyli temat się krystalizuje, czekamy na info o zakresie prac PLI o ile takie będą, ale podobno mają być... 
Legendy Polskie - W maju bieżącego roku Allegro podało informację o intencji produkcji filmu fabularnego na bazie projektu Legendy Polskie Allegro (projekt Twardowsky 3.14) z udziałem Grupy Platige. Grupa prowadzi rozmowy co do swojego zaangażowania w ten projekt. Na dzień dzisiejszy nie można powiedzieć jaki będzie zakres tego zaangażowania ani jego wpływ na wyniki finansowe Grupy.
The Monstersi - poszukiwania finasowania nadal trwają
Fatima, Privisa – tematy cały czas zamrożone
Rzeczy inne:
- projekt X (z ostatniego wpisu), o którym wspominał Tomek Bagiński – na razie nic nie wiadomo o co chodzi;
- warto dodać, że na stanie (tzn. w bilansie) spółka ma dwa projekty (nie wiemy co to jest – na pewno nie jest to The Witcher, i z tego co pamiętam nie są to Legendy – niestety spółka milczy jak grób w tym temacie):
1. Zobowiązania warunkowe (Zobowiązanie wynikające z umowy produkcji filmowej) – 3,001 mln zł - istnieje zapis w raporcie „Na mocy tego aneksu strony Umowy potwierdziły, że Spółka wykonała określone fazy pre produkcji filmowej i z tego tytułu Spółka rozpoznała w IV kwartale 2017 roku 3.001 tys. zł przychodu od Zamawiającego te usługi. Jednocześnie Umowa przewiduje, że w przypadku nie dojścia do zawarcia umowy koprodukcyjnej produkcji filmowej Spółka będzie zobowiązana do udzielenia na rzecz zamawiającego rabatu w kwocie 3.001 tys. zł i w efekcie do korekty i zwrotu otrzymanych należności.”
2. Zobowiązania warunkowe (Gwarancja na pokrycie kosztów produkcji filmu w Platige Films sp. z o.o.) – 1 mln zł

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 889
Wysłane: 18 grudnia 2019 09:58:34 przy kursie: 34,00 zł
PLATIGE - analiza techniczna na życzenie


Krótka aktualizacja. W poprzedniej analizie technicznej (data wykonania analizy pokrywa się z czerwoną pionową linią) zwracałem uwagę na wyjście górą z kanału spadkowego, co powinno poskutkować w długim terminie zwyżką równą wysokości kanału. Na razie kurs dotarł do zniesienia Fibonacciego 38,2% aktywując podaż. Wolumen świecy wybicia z konsolidacji wyróżnia się na tle pozostałych słupków wolumenu, zatem korekta nie powinna sprowadzić notowań poniżej poziomu 31,60 zł.
Długoterminowe perspektywy bez zmian.

kliknij, aby powiększyćPowyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

vladinho
vladinho PREMIUM
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 627
Wysłane: 21 grudnia 2019 08:39:34 przy kursie: 30,00 zł
no cóż... lesser evil, greater evil,
mam nadzieję, że ktoś doceni tę grę światłocieni i przebijające się we mgle słońce pośród konarów drzew, szron na krzakach i sztucznie wygenerowane krajobrazy za i przed aktorami, że może disney zrobi remake neverending story z czynnym udziałem platige image (bo taniej i lepiej?), albo szwedzka scena około-metalowa masowo zacznie zamawiać nastrojowe teledyski u Platige, bo póki co patrząc na sam serial, to wydaje się być trafny komentarz znaleziony w sieci:
"Nie wiem jak będzie w następnych odcinkach, ale 1 był tak emocjonujący, jak czytanie napisów końcowych Gry o tron czy Wikingów."
No ale to nie jest wina Pana Bagińskiego...
Edytowany: 21 grudnia 2019 08:41

nemooo
Dołączył: 2010-09-03
Wpisów: 363
Wysłane: 21 grudnia 2019 09:55:22 przy kursie: 30,00 zł
Niestety drugi i trzeci też nie porywają, no może poza sceną walki ze strzygą przeplatane przeobrażaniem się Yen...

dei
Dołączył: 2012-07-19
Wpisów: 85
Wysłane: 22 grudnia 2019 12:41:11 przy kursie: 30,00 zł
Niestety poza strojami efekty specjalne sa najslabszym elementem tego serialu. Ewidentnie Platige Image albo sobie nie poradzilo albo budzet okazal sie byc za maly.

Kakarotto
Dołączył: 2013-05-08
Wpisów: 711
Wysłane: 23 grudnia 2019 11:28:10 przy kursie: 29,30 zł
Dziwi mnie hejt w internecie na serial. Od znajomych słyszę dobre opinie. Jedynie co to osoby nie znające fabuły mają czasem problem z ogarnięciem na początku (przy pierwszych 1-3 odcinkach).


vladinho
vladinho PREMIUM
Dołączył: 2015-01-03
Wpisów: 627
Wysłane: 23 grudnia 2019 12:36:04 przy kursie: 29,30 zł
Ja miałem większe wymagania. Po Legendach allegro, które wypuściło Platige poprzeczka nie wydawała się za wysoko postawiona, ale jednak Wiedźmin nie reprezentuje tego poziomu.
Mimo to oceny w sieci są faktycznie pozytywne (średnia około 9 na imdb),
Moje zdanie nie jest wiele warte (nie poświęcam czasu na seriale), ale o ile można było mieć uzasadnione obawy do gry aktorskiej (z wyjątkiem aktora grającego Stregobora) jeszcze podczas produkcji, to scenariusz został jakoś dziwnie pociapany.
Moim zdaniem wyszła z tego przeciętna produkcja z przytupem. Jako widz, po ostatnim odcinku zupełnie mnie nie interesuje co będzie dalej.

Mam wrażenie, że Platige na tej serii zbierze raczej doświadczenie i kontakty a nie pieniądze, ale to trzeba jeszcze poczekać.

Ps. nie wiem czy to jakiś punkt odniesienia, ale wiedźmin jako serial wydaje się być lepiej zrealizowany niż mandalorian, z drugiej strony budowanie postaci mandaloriana jest znacznie lepiej ułożone, widz lepiej rozumie co się dzieje w głowie mandaloriana.
Narzekałem na rozciągłość tematów i wątków w ekranizacji hobbita, a tutaj właśnie w wiedźminie przydałoby się wydłużenie materiału przynajmniej dwukrotnie.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 5 889
Wysłane: 16 stycznia 2020 10:34:35 przy kursie: 26,40 zł
PLATIGE - analiza techniczna na życzenie [aktualizacja]


Ujęcie tygodniowe, tak jak poprzednio. Z uwagi na skuteczną i mocną kontrę podaży należy liczyć się przynajmniej z konsolidacją na obecnych poziomach cenowych. Wsparcie strefy 26-27 zł wciąż obowiązuje, kolejnego należy oczekiwać w połowie korpusu popytowej świecy, w okolicy 21 zł.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,341 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d