pixelg
Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Vabank - portfel tratata

tratata
tratata PREMIUM
9
Wpisów: 1 007
Wysłane: 14 grudnia 2019 09:14:15
Dokupiłem za gotówkę akcji Asbis i opcje śmieciowe na ETF oparty o srebro. Piszę z głowy, ale opcje chyba półtoraroczne z ceną wykonania ok 40 usd za uncję srebra. Gdyby doszło do kryzysu i srebro by odpaliło powiedzmy do 60usd za uncję to zgarnąłbym równowartość swojego portfela. Takie sobie zabezpieczenie przed stagflacją, koszt tej zabawy to ok 0,35% portfela.
W portfelu nie ma gotówki ale za niecały tydzień spadnie dywidenda z ASBISu. Wyciągnę ją najprawdopodobniej z giełdy. Zaliczka na poczet dywidendy to 6 centów USD czyli ok 23gr przy cenie akcji 3,3zł. Do tego dojdzie pewno drugie tyle w czerwcu. Bardzo się cieszę, bo ASBIS od razu nadrobił odcięcie dywidendy.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 14 grudnia 2019 09:17

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 23 grudnia 2019 14:23:28
Dokupiłem Skarbca za część dywidendy z ASBISU. Mam już prawie pełną podstawową pozycję jak na Lokum czy CNT. Skarbiec płaci wielkie dywidendy. Średnia cena wzrosła do 17,83zł
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 23 grudnia 2019 14:24

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 7 stycznia 2020 20:01:21
Hej

Z nudów i dla kieszonkowego zacząłem robić księgarnię internetową dla inwestorów. Chciałbym Was zapytać jakie kategorie książek powinna mieć taka księgarnia?

Na razie mam coś takiego:
O inwestowaniu
Akcje
Instrumenty Dłużne
Nieruchomości
Forex
Analiza Techniczna
Ekonomia

Proszę najlepiej o podawanie pomysłów w całym pakiecie, chodzi mi o zestawy kategorii na stronę.
Uwaga

Edytowany: 7 stycznia 2020 20:02

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 9 stycznia 2020 14:42:43
Sprzedałem dzisiaj odrobinę ASBISu z zyskiem ponad 25% i odkupiłem trochę akcji ASTRO. Wygląda na to, że będzie teraz produkowało oprócz Familiady też Vabanque. W najbliższych dniach/tygodniach powinno być jakieś info. Średnia cena dokupionego Astro to niecałe 40gr
Uwaga

Edytowany: 9 stycznia 2020 14:46

Wojetek
116
Wpisów: 5 336
Wysłane: 9 stycznia 2020 15:42:57
tratata napisał(a):
Hej

Z nudów i dla kieszonkowego zacząłem robić księgarnię internetową dla inwestorów. Chciałbym Was zapytać jakie kategorie książek powinna mieć taka księgarnia?

Na razie mam coś takiego:
O inwestowaniu
Akcje
Instrumenty Dłużne
Nieruchomości
Forex
Analiza Techniczna
Ekonomia

Proszę najlepiej o podawanie pomysłów w całym pakiecie, chodzi mi o zestawy kategorii na stronę.

Skoro rozbijasz na analizę techniczną i to i na fundamentalną by trzeba. Pytanie czy chcesz mieć tylko książki wydane po polsku czy też zagraniczne (wtedy też jakieś rozdzielenie filtrem by się przydało). Nie wiem czy konieczna jest kategoria o inwestowaniu, bo w sumie większość książek o tym jest ;)

Można by jeszcze dodać pozycje biograficzne (Biografie).

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 9 stycznia 2020 15:55:14
Dzięki. Nie wiem za co się brać z tą ofertą. Na razie rozmawiam z hurtowniami i trochę kosztuje się podpięcie pod nie.. Jeszcze nigdy nic konkretnego nie zrobiłem w internecie oprócz kupowania domen..
Uwaga

Edytowany: 9 stycznia 2020 15:55

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 30 stycznia 2020 18:49:50
Sprzedałem większość akcji na polskiej giełdzie. Z powodu corona virusa nie chcę mieć zwykłych akcji, raczej kopalnie złota i srebra. Obecnie jest 8tys zakażeń, wg prognoz w połowie lutego może być ich już nawet powyżej 10 mln. Boję się paraliżu Chin i wszystkiego z nim związanego.
Uwaga

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 302
Wysłane: 30 stycznia 2020 23:37:11
Cytat:
Chciałbym Was zapytać jakie kategorie książek powinna mieć taka księgarnia?

Popieram pomysł Wojtka a propos analizy fundamentalnej i biografii. Dorzuciłbym psychologię inwestowania i instrumenty pochodne.

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 6 lutego 2020 11:28:49
W portfelu podstawowym zostało sporo Atlas Estates. Większość kasy wyniesiona do USA i w najbliższych dniach zamierzam kupić akcje kopalni złota i srebra. Część gotówki wyjęta kompletnie z giełdy (nie ma dywidend, musi być poduszka finansowa). Wpłaciłem także środki na IKE i IKZE. Tam mam głównie Mennicę skarbową kupowaną średnio po ok 20,50 i trochę Atlasa. Zamierzam także pograć trochę opcjami na spadki na SPY (etf S&P500) i ewentualne wygrane ładować w opcje na srebro i inne. Na takie granie przeznaczam 5% portfela z czego 1 dnia nie mogę zagrać za więcej niż 20% puli czyli 1% portfela.
Uwaga

Edytowany: 6 lutego 2020 11:29

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 18 lutego 2020 20:43:16
W polskim portfelu już tylko Mennica Skarbowa. Średnia cena kupna to ok 24zł, ciężko mi powiedzieć bo jest na 3 rachunkach maklerskim IKE i IKZE. Większość kasy jest jak mówiłem gdzie indziej. Kupiłem akcje kopalni złota i srebra Endavour Silver Corp po 2,03 usd za akcje. Mam jeszcze odrobinę śmieciowych opcji call z terminem wykonania za rok i ceną wykonania 36 na ETF SLV (srebro).

Jak widać bardzo niedźwiedzie nastawienie mam w tej chwili. Co najmniej przez najbliższy miesiąc, może sytuacja z Coronawirusem się wyjaśni.

Mennica to spółka prowzrostowa i do tego powinna dobrze radzić sobie w bessie. Pokazała parę dni temu świetny raport, ale rynek go źle odebrał. Wzrost przychodów kwartalnych ponad 60% r.r Wzrost zysku byłby jeszcze większy gdyby nie jednorazowa strata na inwestycji i wypłata wielkich premii.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 26 lutego 2020 07:21:50
Wczoraj się działo na rynkach trochę mniej w portfelu ale jednak.

Po wystrzale o 35% Mennicy Skarbowej wczoraj była delikatna jak na wahania na tej spółce i spready korekta. Trzymam akcje dalej.

W głównym portfelu amerykańskim traciły akcje kopalni złota i srebra, ok 6%. Udało mi się jednak ugrać trochę kaski na spekulacji śmieciowymi opcjami put na etf SPY(S&P500). Było to banalne. Za zarobioną gotówkę kupiłem dużo opcji call na etf SLV (silver) z ceną wykonania 36 i terminem styczeń 21, niewielką ilość opcji put na SPY z ceną wykonania 150 i terminem w lipcu oraz dokupiłem 3% akcji kopalni złota i srebra. Ogólnie to portfel polski i amerykański jest na niewielkim plusie. Nie do końca wiem co robić. Liczyłem na to, że złoto i srebro będą nie tylko bezpieczną przystanią ale też dadzą duże zyski a jednak już przedwczoraj zostały zgaszone piękne wzrostowe świece. Żyję jeszcze nadzieją że to jest tylko korekta ostatnich wzrostów na metalach szlachetnych i lada moment pójdą w górę. Jeszcze nie ma paniki na światowych rynkach więc nie ma ucieczki do takich aktywów. Ogólnie to ciężko mi sobie wyobrazić większe spadki na srebrze bo kopalnie i tak generują już straty. Srebro historycznie jest bardzo tanie.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 26 lutego 2020 20:32:10
Dzisiaj niemiłe straty na śmieciowych opcjach put na SPY. Byłem już 2 razy zarobiony ale raz kurs etfa zrobił korektę i nie wytrzymałem realizując stratę a drugim razem zabrakło 10 centów do mojego take profit, zlecenie stało w arkuszu a mnie w domu akurat nie było.... Straciłem mniej niż wczoraj zarobiłem na takich spekulacjach ale jednak strata boli szczególnie że spada cena kopalni złota i srebra. Dokupiłem opcji call na SLV z ceną wykonania 36usd na styczeń 21. Mam już naprawdę duża pozycję. Jakby cena srebra wystrzeliła do 50 usd za uncję to zgarnę ok 10krotność moich wszystkich portfeli.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 27 lutego 2020 16:43:57
Dzisiaj znowu znaczne spadki na kopalni złota i srebra, ale za to super zyski zrobione na spekulacji opcjami put, ok + 6% portfela amerykańskiego. Dokupione kolejne ponad 3% akcji kopalni złota i srebra oraz dokupione opcje call na SLV (etf srebro) z ceną wykonania 36 i terminem za rok.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 27 lutego 2020 22:08:09
Dorzuciłem kolejne 2% ze śmieciowych putów. Strasznie łatwo się kasę na SPY teraz zarabia, boję się tylko większych pozycji i nieparzystych dni tzn tych kiedy opcje wygasają bo to wtedy jest nie tylko walka z kierunkiem rynku i wielkością ruchów ale też z czasem. Tym razem nie dokupuję opcji ani akcji, zagram jutro za grubszą kasę
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 28 lutego 2020 08:33:53
Już w radio mówią o spadkach na giełdzie, spodziewam się że niedługo ulica zacznie szukać bezpiecznych aktywów i część z nich pójdzie do metali szlachetnych. Daję na to góra 4 tygodnie, panika związana z koronawirusem powinna się rozwinąć
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 3 marca 2020 16:07:27
Kupiłem 3 minuty przed decyzją FEDu o podwyżce stóp procentowych dużą ilość śmieciowych opcji call na SPY. Już nie są śmieciowe. Na razie +20% portfela a do końca sesji jeszcze dużo czasu.

EDIT: Przewieźli w dół. Zysk ładny, ale było dużo więcej. Wyszło ok 5% portfela
Uwaga

Edytowany: 3 marca 2020 16:16

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 7 marca 2020 11:05:57
Przez ostatnie 2 dni straciłem na śmieciowych putach na SPY sporą część tego co zarobiłem na spekulacji opcjami. Na rachunku pojawił się drobny kredyt. Na szczęście zyskały opcje call na SLV i akcje kopalni złota odbiły. Mogę albo sprzedać połowę opcji albo akcje które dokupiłem i kredytu nie będzie. Pospekuluję jednak jeszcze trochę drobniejszymi kwotami tak żeby wyjść elegancko z tego zadłużenia. Ogólnie te straty to jedno wielkie no no no. Straciłem wczoraj na putach na spadającym rynku....Wszystko przez to że spadki były podczas europejskiej sesji a ja opcje mogłem kupić dopiero na amerykańskiej sesji.

W Polsce odbiły akcje Mennicy Skarbowej powyżej ceny kupna, bardzo się z tego cieszę. Liczę na super wynik za Q1
Uwaga

Edytowany: 7 marca 2020 11:06

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 12 marca 2020 11:23:14
Przewidziałem krach na czas, zagrałem w tym kierunku uciekając w złoto i srebro i mimo wszystko zamiast zysków liczę straty. Jestem dobrej myśli ale spadki po 20% dziennie na moich spółkach psują humor i to bardzo.
Uwaga

jqn
jqn PREMIUM
32
Wpisów: 451
Wysłane: 12 marca 2020 15:38:27
U mnie to samo - straciłem całość zarobku od grudnia 19', przez duże obłożenie służbowe nie zdążyłem na czas 'wyjść' - teraz moje założenie opiera się już tylko na wierze w fundamenty posiadanych spółek.
To be a rock and not to roll

tratata
tratata PREMIUM
9
Wysłane: 12 marca 2020 20:49:45
Jak runie a moim zdaniem runie rynek obligacji to nie będzie nic innego jak metale szlachetne. Nie ma kompletnie gdzie uciekać. CHF to jakiś absurd, są jednym z liderów pandemii. szczególnie w przeliczeniu na ilość mieszkańców.
Uwaga

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19