pixelg
MERCATOR - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

MERCATOR [MRC]

AKTUALNY KURS: 320,00 zł (+5,61%) 07-08-2020 17:04
robo68
robo68 PREMIUM
0
Wpisów: 56
Wysłane: 5 lutego 2020 19:23:33 przy kursie: 14,54 zł
chłodna i rzeczowa analiza z której wynika że fundamentalnie obecny wzrost kursu z 8 zł do 15 zł nie ma uzasadnienia. niestety podzielam wnioski tej analizy że istnieje duże ryzyko że pozytywny wpływ epidemii koronawirusa na wyniki spółki będzie mocno ograniczony

jeszcze jedna (kolejna negatywna ) uwaga do tabeli ze skorygowaną EBITDA w relacjach inwestorskich
skorygowana EBITDA za rok 2018 powinna wynosić nie 30,5 mln ale o 2 mln mniej gdyż spółka miała jednorazowy przychód - odszkodowanie z tytułu nieterminowej realizacji prac budowlanych przy fabryce w Tajlandii - żonglowanie liczbami nie świadczy dobrze o spółce. tłumaczenia zdarzeń jednorazowych w 4Q19 też kuriozalne.

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wpisów: 936
Wysłane: 5 lutego 2020 20:10:23 przy kursie: 14,54 zł
Są jakieś analizy na SW, które dla odmiany są gorące i entuzjastyczne? Przewidujące dynamiczny wzrost kursu?
Czy w momencie gdy spółka była warta 22 zł, ktoś przewidział spadek do 5 zł?
"Oczywiście podstawowym powodem jest przede wszystkim koronawirus oraz nadzieje na potencjalny wzrost popytu na wyroby i towary oferowane przez spółkę." - ja bardziej niż na wzrost liczyłbym na wykorzystanie sytuacji do podniesienia marży.
Spółka rozwinęła się, wybudowała fabryki, zwiększyła sprzedaż, więc jest powód aby wycena była połowę mniejsza w stosunku do czasu gdy była w powijakach.

Wycena na obecną chwilę 153mln. Czy może być 250 mln? Tak. 75 mln? Tak.
Z pewnością spółka się rozwija i jest w modnej branży, a to z reguły bardzo pomaga, lesz zawsze przyciąga różnego rodzaju spekulantów.
Edytowany: 5 lutego 2020 20:10

kmsc2
2
Wpisów: 178
Wysłane: 5 lutego 2020 20:30:57 przy kursie: 14,54 zł
"Są jakieś analizy na SW, które dla odmiany są gorące i entuzjastyczne? Przewidujące dynamiczny wzrost kursu?
Czy w momencie gdy spółka była warta 22 zł, ktoś przewidział spadek do 5 zł?
"Oczywiście podstawowym powodem jest przede wszystkim koronawirus oraz nadzieje na potencjalny wzrost popytu na wyroby i towary oferowane przez spółkę." - ja bardziej niż na wzrost liczyłbym na wykorzystanie sytuacji do podniesienia marży.
Spółka rozwinęła się, wybudowała fabryki, zwiększyła sprzedaż, więc jest powód aby wycena była połowę mniejsza w stosunku do czasu gdy była w powijakach.

Wycena na obecną chwilę 153mln. Czy może być 250 mln? Tak. 75 mln? Tak.
Z pewnością spółka się rozwija i jest w modnej branży, a to z reguły bardzo pomaga, lesz zawsze przyciąga różnego rodzaju spekulantów."

Jak najbardziej podzielam Twój pogląd. Przyszłość i wzrost marży podkręci znacząco zyski.

"Rubber gloves demand jumps 100% globally"

themalaysianreserve.com/2020/0...

Jeśli popyt na rękawiczki wzrósł 3 dni temu o 100% to jasnym jest że cena produktów wzrośnie znacząco i nie o 5-10%.
Edytowany: 5 lutego 2020 20:32

micmak
6
Wpisów: 118
Wysłane: 6 lutego 2020 08:59:26 przy kursie: 14,54 zł
Musi nastąpić zmiana akcjonariatu. Pytanie na jakich poziomach. Dużo gorących głów... Gdzie czekacie z koszykiem?
Jak byk fika, to go się nie tyka!

robo68
robo68 PREMIUM
0
Wpisów: 56
Wysłane: 6 lutego 2020 10:37:21 przy kursie: 13,18 zł
tylko zwracam uwagę że z jakiegoś powodu kursy giełdowe największych beneficjentów hossy na rekawiczki czyli Top Gloves, Kossan Rubber czy Supermax wzrosły w ostatnim miesiącu o 20 % a nie o 100% jak Mercator a od szczytu 28 stycznia kursy tych spółek spadają.
poza tym jak Mercator sam przyznał podając szacunkowe wyniki za 4 kwartał że miał za niskie zapasy i nie jestem przekonany czy odbudował te zapasy przed wybuchem epidemii tak aby wykorzystać sprzyjające warunki rynkowe.

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wysłane: 6 lutego 2020 11:03:24 przy kursie: 13,18 zł
W ostatnim roku stopa zwrotu na akcjach Mercatoru to -1%. To, że wjechała spekuła i zrobiła tu w 5 dni 20 zł, to nie znaczy, że wycena w chwili obecnej jest abstrakcyjna.wave
Edytowany: 6 lutego 2020 11:03

Analityk Fundamentalny
11
Wpisów: 436
Wysłane: 6 lutego 2020 14:48:18 przy kursie: 13,18 zł
kmsc2 napisał(a):
"Są jakieś analizy na SW, które dla odmiany są gorące i entuzjastyczne? Przewidujące dynamiczny wzrost kursu?
[..] []
Jak najbardziej podzielam Twój pogląd. Przyszłość i wzrost marży podkręci znacząco zyski.

"Rubber gloves demand jumps 100% globally"

themalaysianreserve.com/2020/0...

Jeśli popyt na rękawiczki wzrósł 3 dni temu o 100% to jasnym jest że cena produktów wzrośnie znacząco i nie o 5-10%.

Dzięki za podzielenie się interesującym linkiem. Jak będzie to zapewne dowiemy się zapewne w połowie maja, bo wtedy bodajże będą opublikowane wyniki za Q1 2020 Mercatora. Nie wykluczam żadnego scenariusza.

To co od wczoraj wieczorem może również zastanawiać to sprzedaż przez CFO za 108k akcji Mercatora. Oczywiście każdy może robić to co uważa za stosowne, ale ja nigdy nie będę zwolennikiem takich transakcji.

W mojej ocenie CFO jest od tego, żeby zarządzać finansami spółki, podawać realne prognozy, czy pilnować kapitału obrotowego. Kupno (części) akcji w X/2018 po 6 zł i sprzedaż ich teraz po 18 - oczywiście należy pogratulować timingu i wysokiego (zarówno w ujęciu procentowym jak i wartościowym) zysku. Ale czy to jest pozytywny sygnał dla pozostałej części akcjonariuszy, jeśli CFO przy kapitalizacji ok. 200 mln decyduje się na sprzedaż swoich akcji. Fakt, że nie wszystkich i faktem jest, że jego portfel w tym zakresie nie był nie wiadomo jak wielki (bodajże 13,5 tys. akcji na koniec września). Ale to mnie jednak zastanawia.

Niestety również sprzedaż w piątek (31/01) a podanie informacji w środę wieczorem po sesji (05/02) jakkolwiek jak rozumiem zgodna z prawem to jednak budzi znak zapytania. Raport bieżący opublikowany został przez CEO. Czyli 3 dni robocze zajęło dostarczenie informacji od CFO do CEO? Złośliwie bym zauważył, że jeśli tak firma przetwarza informacje, to może nie zauważyć tego koronawirusa ;).

Na pewno na plus tej firmy działa sprzedaż powyżej 500 mln zł - jak tylko zapanują nad marżami to wtedy faktycznie wykręcanie zysków 10-20 milionowych jest realne - pytanie tylko czy tak będzie... Do tej pory jednak co kwartał w zasadzie coś się nie udawało.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wysłane: 6 lutego 2020 21:50:36 przy kursie: 13,18 zł
Sprzedaje - źle. Kupował gdy spółka szorowała - źle, spekulacja, pudrowania trupa, słabe działania PR. toothy10 :P :-P
Edytowany: 7 lutego 2020 18:22

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wysłane: 6 lutego 2020 23:15:55 przy kursie: 13,18 zł
www.marketwatch.com/investing/...
W Japonii euforia się skończyła.

kmsc2
2
Wpisów: 178
Wysłane: 7 lutego 2020 16:30:28 przy kursie: 14,42 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/Czlon...

"Mercator wyjaśnia: powody osobiste

Jak tłumaczy jednak spółka, nie miało to związku z fundamentalną sytuacją Mercatora. W oświadczeniu przesłanym Bankier.pl spółka tłumaczy sprzedaż akcji przez Kruszewskiego następująco:

Kruszewski sprzedał tylko część (5,8 tys. akcji) swojego pakietu
Sprzedaż była podyktowana zobowiązaniami osobistymi i była planowana wcześniej, a wybicie kursu spowodowane koronawirusem akurat w tym czasie było korzystnym przypadkiem
Pakiet akcji p. Kruszewskiego był i jest mały, a reszta zarządu nie sprzedała ani jednej akcji; prezes Żyznowski - oprócz pakietu kontrolnego firmy - dokupił w ostatnim czasie około 150 tys. akcji z GPW i pomimo możliwości zrealizowania sowitych zysków nie sprzedaż ani jednej akcji; to powinno uciąć wszelkie spekulacje, potwierdzając przekonanie menedżerów Mercatora o budowaniu długoterminowej wartości
Gdyby zarząd uważał, że firma nie buduje coraz większej wartości fundamentalnej, że to była górka kursu i akcje nie będą droższe w przyszłości, to czy nie sprzedałby wszystkich posiadanych akcji przy tak dużych obrotach, jakie były?"

www.bankier.pl/wiadomosc/Merca...

"Grupa chciałaby w 2020 roku osiągnąć dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów - poinformował dziennikarzy członek zarządu ds. finansowych Witold Kruszewski."
"Dotychczasowi klienci nadal kupują, pojawiają się nowi klienci, którzy są w stanie kupić każdą ilość rękawic, czy maseczek. (...) Myślę, że w tej chwili możemy mówić o kilkudziesięcioprocentowym wzroście popytu" - powiedział Kruszewski."
"moce produkcyjne wynoszą obecnie 250 mln sztuk rękawic miesięcznie i są w pełni wykorzystane. Rękawice jednorazowe stanowią 97 proc. przychodów grupy."
"należy oczekiwać, że Chińczycy, którzy stanowią dużą część rynku, jeśli chodzi o popyt, nawet po ustaniu epidemii ich podejście do higieny, do używania rękawic jednorazowych powinno się zmienić."
"Według wstępnych szacunków, przychody grupy wzrosły w 2019 roku o blisko 30 proc. do 541 mln zł."
"Jeśli chodzi o ceny, to poruszenie w branży powoduje wzrost cen i to pomoże nam te ceny podnosić""
"Dodał, że Mercatorowi służą stabilne ceny lateksu, a w związku z kryzysem w branży automotive, która zużywa dużo tego surowca, można się spodziewać dalszej erozji cen. Korzystne jest również osłabienie tajskiej waluty."
Edytowany: 7 lutego 2020 16:45

Analityk Fundamentalny
11
Wpisów: 436
Wysłane: 7 lutego 2020 21:12:22 przy kursie: 14,42 zł
kmsc2 napisał(a):
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czlonek-zarzadu-Mercatora-sprzedal-akcje-na-gorce-7817112.html

"Mercator wyjaśnia: powody osobiste

Jak tłumaczy jednak spółka, nie miało to związku z fundamentalną sytuacją Mercatora. W oświadczeniu przesłanym Bankier.pl spółka tłumaczy sprzedaż akcji przez Kruszewskiego następująco:

Kruszewski sprzedał tylko część (5,8 tys. akcji) swojego pakietu
Sprzedaż była podyktowana zobowiązaniami osobistymi i była planowana wcześniej, a wybicie kursu spowodowane koronawirusem akurat w tym czasie było korzystnym przypadkiem
Pakiet akcji p. Kruszewskiego był i jest mały, a reszta zarządu nie sprzedała ani jednej akcji; prezes Żyznowski - oprócz pakietu kontrolnego firmy - dokupił w ostatnim czasie około 150 tys. akcji z GPW i pomimo możliwości zrealizowania sowitych zysków nie sprzedaż ani jednej akcji; to powinno uciąć wszelkie spekulacje, potwierdzając przekonanie menedżerów Mercatora o budowaniu długoterminowej wartości
Gdyby zarząd uważał, że firma nie buduje coraz większej wartości fundamentalnej, że to była górka kursu i akcje nie będą droższe w przyszłości, to czy nie sprzedałby wszystkich posiadanych akcji przy tak dużych obrotach, jakie były?"

www.bankier.pl/wiadomosc/Merca...

"Grupa chciałaby w 2020 roku osiągnąć dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów - poinformował dziennikarzy członek zarządu ds. finansowych Witold Kruszewski."
"Dotychczasowi klienci nadal kupują, pojawiają się nowi klienci, którzy są w stanie kupić każdą ilość rękawic, czy maseczek. (...) Myślę, że w tej chwili możemy mówić o kilkudziesięcioprocentowym wzroście popytu" - powiedział Kruszewski."
"moce produkcyjne wynoszą obecnie 250 mln sztuk rękawic miesięcznie i są w pełni wykorzystane. Rękawice jednorazowe stanowią 97 proc. przychodów grupy."
"należy oczekiwać, że Chińczycy, którzy stanowią dużą część rynku, jeśli chodzi o popyt, nawet po ustaniu epidemii ich podejście do higieny, do używania rękawic jednorazowych powinno się zmienić."
"Według wstępnych szacunków, przychody grupy wzrosły w 2019 roku o blisko 30 proc. do 541 mln zł."
"Jeśli chodzi o ceny, to poruszenie w branży powoduje wzrost cen i to pomoże nam te ceny podnosić""
"Dodał, że Mercatorowi służą stabilne ceny lateksu, a w związku z kryzysem w branży automotive, która zużywa dużo tego surowca, można się spodziewać dalszej erozji cen. Korzystne jest również osłabienie tajskiej waluty."

Wybolduj proszę również to, że pracują na maksymalnym obłożeniu mocy produkcyjnych w fabryce. Co to oznacza? Że więcej z fabryki sprzedawać nie za bardzo mogą. Oczywiście ceny, jak sami mówią, będą chcieli podnosić. Niestety z tego wynika, że jeszcze nie podnieśli ("pomoże [czas przyszły] nam te ceny podnosić"). A wzrost cen, w moim rozumieniu, jest ryzykiem dla segmentu dystrybucji gdzie w części kontrakty są stałe z ceną zawieraną na dłuższy okres czasu (tak przynajmniej tłumaczyli się bodajże w którymś z kwartałów 2018 roku chyba). Co prawda zarząd twierdzi, ze na razie dostawcy nie podnoszą cen i rosną one tylko dla klientów - ale tutaj byłbym bardzo ostrożny z takim podejściem - bo taki scenariusz nie będzie trwał wiecznie. To zresztą by oznaczało, ze Mercator w części produkcyjnej również tych cen nie podnosi (albo jako jedyny w branży podnosi czyli jest super efektywny). Więc ja widzę sprzeczność w tej wypowiedzi - no chyba, że spółka działa o wiele bardziej efektywnie niż rynek w chwili obecnej - czyli w segmencie dystrybucji podnosi ceny sprzedaży ale korzysta z niskich cen zakupu od producentów, a w segmencie produkcji podnosi ceny korzystając z tego trendu do klienta końcowego?

Ja jednak na chwilę obecną przyjmuję opcję, że nie podnieśli cen sprzedaży w produkcji, mają lepsze ceny sprzedaży w dystrybucji - ale raczej to dotknie głównie ich zapasu,a nowe zakupy już będą to uwzględniać. I wtedy ryzyk widzę dwa: po pierwsze kontrakty na rok 2020 z stała ceną sprzedaży przy rosnącym koszcie, po drugie kwestia zarządzania zapasami (w Q4 2018 mieli za dużo, w Q4 2019 mieli za mało, teraz znowu mają "spore zapasy").

Argument z powodami osobistymi w mojej ocenie jest średnio wiarygodny. Po pierwsze brakuje wyjaśnienia sprzedaży 31/01 a podania informacji 05/02 wieczorem. Po drugie fakt, ze CEO nie sprzedawał - to prawda i nikt chyba tego nie zarzucał. Tylko warto przypomnieć, że jest CEO nie CFO i on (CEO) jest większościowym akcjonariuszem a rodzina jest w zarządzie i Radzie Nadzorczej. Po trzecie CFO sprzedał część swoich akcji to prawda, ale skoro to powody osobiste - to znaczy, że gdyby cena sprzedaży była nie 18 tylko 6 (po tyle mniej więcej kupował w 10/2018 pakiet ok. 3,7 tys. szt) to by sprzedał wszystkie akcje, które ma żeby uzbierać te 108 tys. zł? O ile pamiętam to nie dam danych po osobach ile zarabiają w sprawozdaniu, ale jeśli CFO zbiera 108 tys. zł to wyjścia w mojej ocenie są tylko trzy:
a) albo to tłumaczenie nie jest do końca wiarygodne - to jednak nie są pieniądze z punktu widzenia CFO i jego potencjalnych rocznych zarobków w firmie aspirującej do istotnej na rynku GPW. Zarząd (4 osobowy) w 2017 i 2018 roku łącznie zarobił między 2,0 a 2,2 mln zł. Czyli można założyć, że CFO dostawał pieniądze jednak istotnie wyższe niż średnia krajowa - choć oczywiście nie wiem jakie.
b) CFO jest naprawdę w życiowej sytuacji podbramkowej (nie będę spekulować jakiej) i ciuła każdy grosz i tutaj można go zrozumieć - mam nadzieję, że to nie jest ten przypadek
c) albo po prostu była to transakcja kupiłem tanio, sprzedam z super zyskiem i zarobię - w żadnym momencie nie twierdziłem, ze to była złamanie jakiegoś prawa. Ja tylko mam opinię, że członkowie zarządu nie powinni przeprowadzać transakcji na akcjach poprzez krótkoterminowe inwestowanie (albo wręcz spekulowanie). A po przeprowadzeniu transakcji naszła chwila zastanowienia - jak to będzie wyglądać i jak będzie odebrane przez rynek? W szczególności, że dziwnym trafem po tej transakcji (jeszcze przed jej ogłoszeniem) kurs zaczął jednak się osuwać.

Niestety spółka w poprzednich okresach nie do końca zbudowała wiarygodność swoich zapowiedzi i nie udało jej się dowieźć tego co obiecywała. Dlatego ja trzymając za nich kciuki pozostanę jednak nieco sceptyczny - po owocach ich poznamy.

Ale bazując na informacjach od zarządu można zbudować sobie oczekiwania co do sprzedaży za Q1 2020:
a) dystrybucja - kilkadziesiąt procent wzrostu ze względu na wolumen i też wzrosty cen sprzedaży. Czyli wychodzi pewno oczekiwanie ze 100% więcej wartościowo sprzedaży towaró. A w Q1 2019 sprzedaż towarów wyniosła 64,3 mln zł. Czy naprawdę powinniśmy oczekiwać prawie 130 mln zł sprzedażwy w Q1 2020? ja bym się zastanowił.
b) produkcja - tutaj produkcja jest w zasadzie na full mocy - czyli przyjmujemy, że będzie mniej więcej taka jak w Q3 2019 (ostatnie dostępne dane z podziałem na produkty i towary) i wychodzi 70 mln zł - no ale należałoby dodać wzrost cen - bo przecież Mercator podniesie tak? Więc przyjmijmy, że w lutym i marcu podniesie ceny - o ile 30%? Powiedzmy, czyli 70M/3+70M/3*2*1,3=84M
c) oczekiwania co do sprzedaży 130+84M= czyli wychodzi w granicach 215M. W Q1 2019 sprzedaż wyniosła 121M co daje wzrost prawie 80 proc. - czyli można mówić, że kilkudziesięcio procentowy - tak jak CFO określił wzrost popytu.

Zobaczymy jak będzie. Co do marż to nawet nie będę próbował spekulować - czynników jest tyle, że w mojej ocenie to już zabawa , a nie poważne wyliczenia. Tak jak napisałem w analizie zgadzam się, że długoterminowo trend rosnącego popytu powinien być pozytywny dla spółki ze względu na rosnącą świadomość ludzi i krajów o konieczności stosowania odzieży ochronnej. Ale krótkoterminowo może być różnie. Pełna zgoda, że osłabienie bata będzie pomagać podobnie jak i niższa cena lateksu.

P.S. W kwestii mojej wiarygodności i niezależności to informuję, że miałem akcje Mercatora sprzedałem je w pobliżu ceny sprzedaży CFO (aczkolwiek niżej :)) z całkiem niezłym zarobkiem i zostawiłem sobie niewielką (16-17% pakietu początkowego licząc ilość akcji) część. Tak więc wydaje mi się, ze staram się być obiektywny i ani nie naganiam na zakup, ani na sprzedaż tych walorów - nie żałuję też, że sprzedałem, a kurs odjechał w kosmos :)
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

myster77777
myster77777 PREMIUM
3
Wpisów: 442
Wysłane: 12 lutego 2020 13:05:43 przy kursie: 13,46 zł
Tymczasem na allegro

Cytat:
Maseczki ochronne to jeden z chętniej wyszukiwanych towarów na Allegro w ostatnim miesiącu. Tylko w zeszłym tygodniu wartość wszystkich transakcji związanych z produktem urosła do 1,86 mln zł. Wysoki popyt spowodowany jest obawą Polaków przed koronawirusem.

tech.wp.pl/maseczki-ochronne-h...

krewa
krewa PREMIUM
40
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 706
Wysłane: 14 lutego 2020 09:17:27 przy kursie: 14,20 zł
Tymczasem w życiu realnym:

okienko contact form na stronie internetowej istnieje prawdopodobnie tylko dlatego, że umieścił je tam deweloper strony. Niestety, jest to nagminne wielu polskich firmach, mam w tym zakresie naprawdę olbrzymie doświadczenie. Zapytania wędrują w otchłań niebytu i nikt się tym specjalnie nie przejmuje. Nadział się na to i mój znajomy z Singapuru, bezskutecznie próbujący uzyskać od Mercatora informacje dotyczące ich wyrobów.

myster77777
myster77777 PREMIUM
3
Wpisów: 442
Wysłane: 18 lutego 2020 10:54:10 przy kursie: 12,90 zł
A na sklepie przerwa techniczna...

Jak na spółkę giełdową to olewanie internetowego kanału sprzedaży detalicznej wygląda niepoważnie.

micmak
6
Wysłane: 20 lutego 2020 19:12:40 przy kursie: 13,42 zł
https://stooq.pl/n/?f=1337985

"Zagraniczni inwestorzy nie są pewni czy sytuacja w Chinach uspokoi się i czy tylko w pierwszym kwartale nastąpi gospodarcza dekoniunktura. Pozostaje naprawdę spora niepewność, że wszystko może się potoczyć zupełnie inaczej, pomimo szeroko zakrojonych środków wsparcia rządu i banku centralnego z Chin. Właśnie dzisiejszy dzień był takim ogniskiem zapalnym i wskazaniem nieobliczalności epidemii wirusowej. Rynek zagranicznych futures dwukrotnie, negatywnie zareagował, przed wejściem Wall Street do gry, na istotne doniesienia o wzroście liczby nowych przypadków koronawirusa w Korei Południowej. Zwiększyły się obawy, że wirus jest bardziej zaraźliwy niż wcześniej sądzono. Wykazały to dzisiejsze badania naukowców. Do tego mieszkańcy południowokoreańskiego miasta Daegu, zostali poproszeni o nie wychodzenie z domów, gdyż wykryto nowe 23 infekcje wirusowe. "

Obecna cena wydaje się atrakcyjna.... Kurs w konsolidacji, co jakiś czas podbitka na dużym wolumenie. Potem parę dni postoju i mielenie na małych obrotach.
Edytowany: 20 lutego 2020 19:13

micmak
6
Wysłane: 29 lutego 2020 10:45:55 przy kursie: 20,40 zł
Treść raportu:
Zarząd spółki Mercator Medical S.A. („Emitent”) informuje, że powziął wiadomość, że łączna wartość umów zawartych przez Mercator Medical (Thailand) Ltd. („MMT”), jednostkę zależną od Emitenta, z Ammex Corp. z siedzibą w Kent, Waszyngton, USA („Ammex”) w okresie od dnia 28 października 2019 r. do dnia 27 lutego 2020 r. wyniosła, w przeliczeniu na złote, 61.946 tys. zł, tj. przekroczyła 10% wartości skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Emitenta za okres czterech ostatnich kwartałów obrotowych. Przedmiotem tych umów są dostawy na rzecz Ammex rękawic produkowanych w fabryce należącej do MMT. Umowy są zawierane na warunkach powszechnie stosowanych dla umów tego typu.

www.bankier.pl/wiadomosc/MERCA...

Edytowany: 29 lutego 2020 10:46

micmak
6
Wysłane: 17 marca 2020 14:51:23 przy kursie: 14,50 zł
"Emitent obserwuje znaczący wzrost popytu na swoje wyroby, zarówno na rynku polskim, jak za granicą. Na większości rynków Emitent notuje sprzedaż i marże przewyższające wcześniejsze oczekiwania"

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Pora na kolejny test oporu... ;)

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wysłane: 18 marca 2020 00:04:50 przy kursie: 14,50 zł
Analityk Fundamentalny napisał(a):

Argument z powodami osobistymi w mojej ocenie jest średnio wiarygodny. Po pierwsze brakuje wyjaśnienia sprzedaży 31/01 a podania informacji 05/02 wieczorem. Po drugie fakt, ze CEO nie sprzedawał - to prawda i nikt chyba tego nie zarzucał. Tylko warto przypomnieć, że jest CEO nie CFO i on (CEO) jest większościowym akcjonariuszem a rodzina jest w zarządzie i Radzie Nadzorczej. Po trzecie CFO sprzedał część swoich akcji to prawda, ale skoro to powody osobiste - to znaczy, że gdyby cena sprzedaży była nie 18 tylko 6 (po tyle mniej więcej kupował w 10/2018 pakiet ok. 3,7 tys. szt) to by sprzedał wszystkie akcje, które ma żeby uzbierać te 108 tys. zł? O ile pamiętam to nie dam danych po osobach ile zarabiają w sprawozdaniu, ale jeśli CFO zbiera 108 tys. zł to wyjścia w mojej ocenie są tylko trzy:
a) albo to tłumaczenie nie jest do końca wiarygodne - to jednak nie są pieniądze z punktu widzenia CFO i jego potencjalnych rocznych zarobków w firmie aspirującej do istotnej na rynku GPW. Zarząd (4 osobowy) w 2017 i 2018 roku łącznie zarobił między 2,0 a 2,2 mln zł. Czyli można założyć, że CFO dostawał pieniądze jednak istotnie wyższe niż średnia krajowa - choć oczywiście nie wiem jakie.
b) CFO jest naprawdę w życiowej sytuacji podbramkowej (nie będę spekulować jakiej) i ciuła każdy grosz i tutaj można go zrozumieć - mam nadzieję, że to nie jest ten przypadek
c) albo po prostu była to transakcja kupiłem tanio, sprzedam z super zyskiem i zarobię - w żadnym momencie nie twierdziłem, ze to była złamanie jakiegoś prawa. Ja tylko mam opinię, że członkowie zarządu nie powinni przeprowadzać transakcji na akcjach poprzez krótkoterminowe inwestowanie (albo wręcz spekulowanie). A po przeprowadzeniu transakcji naszła chwila zastanowienia - jak to będzie wyglądać i jak będzie odebrane przez rynek? W szczególności, że dziwnym trafem po tej transakcji (jeszcze przed jej ogłoszeniem) kurs zaczął jednak się osuwać.

P.S. W kwestii mojej wiarygodności i niezależności to informuję, że miałem akcje Mercatora sprzedałem je w pobliżu ceny sprzedaży CFO (aczkolwiek niżej :)) z całkiem niezłym zarobkiem i zostawiłem sobie niewielką (16-17% pakietu początkowego licząc ilość akcji) część. Tak więc wydaje mi się, ze staram się być obiektywny i ani nie naganiam na zakup, ani na sprzedaż tych walorów - nie żałuję też, że sprzedałem, a kurs odjechał w kosmos :)

A ja uważam, że to zwykłe czepialstwo. Gość zrobił to w sposób legalny i transparentny, do tego na niewielkiej ilości. Gdyby się bawił w handel to by było więcej takich komunikatów.

Kolejny raz bawi się Mercator w rozdawnictwo, zastanawia mnie to zawsze jaki jest sens takich darów??

Widzę, że rękawiczki stają się modne w codziennym życiu. Ta spółka jako jedna z niewielu może nie ucierpieć z powodu tej nieszczęsnej korony.

Komunikat pozytywny, było widać jak kurs wystrzelił z minuty na minutę. Na widłach również pięknie wisiał. Ciekawe czy rozpoczęcie TKO będzie bliskie temu z dzisiejszego zakończenia.
Edytowany: 18 marca 2020 00:06

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wysłane: 18 marca 2020 13:19:09 przy kursie: 15,42 zł
"Zarząd spółki Mercator Medical S.A. ( Emitent ) informuje, że w dniu 17 marca 2020 r. w godzinach popołudniowych Minister Zdrowia zmienił po raz kolejny wykaz produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych zagrożonych brakiem dostępności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, uzupełniając ten wykaz ponownie m.in. o podstawowe wyroby znajdujące się w ofercie handlowej Emitenta "

Wchodzimy w inny wymiar rzeczywistości. Zmiany regulacyjne raz dziennie.
Marża jednego dnia w górę, drugiego fabryka stoi. Zapas na 5 dni, blado...
Chyba trzeba sobie zrobić kwarantanne od giełdy....Boo hoo!
Edytowany: 18 marca 2020 13:19

mackopl
mackopl PREMIUM
5
Wysłane: 18 marca 2020 14:00:55 przy kursie: 15,42 zł
Tylko z komunikatu wynika, że nie będzie czego wysyłać gdy surowiec jest do 23.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12