pixelg
BANKRUCIK portfelik - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

BANKRUCIK portfelik

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 3 936
Wysłane: 2 stycznia 2020 23:14:04
Masa napisał(a):
Czy mógłbyś jeśli oczywiście to nie jest tajemnicą napisać z jakim wynikiem procentowym zakończyłeś poprzedni rok ? Widzę że pozycje zamykane w większości przypadków masz na plusie dlatego bardzo mnie ciekawi wynik całoroczny ?
Pozdrawiam.

@Masa- jak pisałem kiedyś ja "mam problem" z wyliczeniem rzeczywistej stopy zwrotu takiej która by prawidłowo pokazywała obraz osobom trzecim. dlaczego? ponieważ ja nie mam stałego kapitału na GPW, u mnie istotne zmiany są czasami w jednym miesiącu typu 20-30% własnych środków
co więcej od dawna mam linie kredytowe w rachunkach do 200% kapitału i w róznym stopniu w różnym czasie je wykorzystuję. a każdy kto korzystał z lewaru wie jak lewar 2x zmienia obraz dobrych i złych inwestycji w stosunku do kapitału własnego.
nie podaję stóp zwrotu bo bez wiedzy o zmianach kapitału własnego i stopnia wykorzystania lewaru byłyby kompletnie niewiarygodne
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 3 stycznia 2020 10:30:21
wojna USA z Iranem już symbolicznie zamknie pokojowe dobre okienko geopolityczne dla Polski, które trwało przez ponad 30 lat ostatnich lat....

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 962
Wysłane: 3 stycznia 2020 11:27:35
Cytat:
pokojowe dobre okienko geopolityczne dla Polski, które trwało przez ponad 30 lat ostatnich lat....

@bankrucik

O ile dobrze pamiętam to uczestniczyliśmy jako kraj w wojnie w Afganistanie przez prawie 14 lat ;)
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

J_T_Inwestycje
Wpisów: 14
Wysłane: 15 stycznia 2020 19:16:30
Hej bankrucik

Elektrim masz jeszcze z czasów notowań?

Jak myślisz czy powrót do notowań oznacza pompę i wielka emisję dla fundow i budowę drugiej nogi imperium Solorza obok Cyfrowego
Czy szykuje nam się scenariusz Midasa?

Co cię jeszcze trzyma z oponami cormayjem, ja już lata temu się z nich wyleczyłem

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 15 stycznia 2020 23:20:46
powoli do niemieckich oszustów wiadomosci.onet.pl/kraj/volksw...
dociera, że elektryki zaorają im przemysł, choć uważam, że szacunki są co najmniej 2x zaniżone

forsal.pl/artykuly/1448298,han...

pamiętacie jak zawsze pisali, że 1 miejsce w fabryce aut daje 5-6 miejsc u poddostawcow? no to teraz liczcie jakie będzie tsunami, a do elektryków równolegle dojdą autonomiczne pojazdy i docelowo koniec z tysiącami wypadków z winy kierowców...
to będzie rzęź...
a tu jeszcze trump grozi cłami na europejską motoryzację

J_T_Inwestycje
Wysłane: 16 stycznia 2020 11:03:14
Moim zdaniem elektryki to przejściowa moda i ślepa uliczka, wybryk natury. Przyszłość to wodór.

Autonomicznych w naszym pokoleniu w pełni nie będzie, za bardzo lubimy jeździć. Jeszcze na autostradzie to bym sobie odpuscil, godziny monotonnej jazdy, ale w mieście czy na wsi. - frajda.

Niech zrobią porządek ze znakami. Była stara droga 90. Nowa po remoncie wydzielone lewo skręty masowo powpie...ne 60. Pies by ich drapał. Albo słynne 100 na autostradzie pod Toruniem. Autostrada taka sama jak gdzie indziej. Raj dla cichociemnych ale dla naszych kieszeni już nie. Dziadostwo.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 16 stycznia 2020 15:36:18
J_T_Inwestycje napisał(a):
Hej bankrucik

Elektrim masz jeszcze z czasów notowań?

Jak myślisz czy powrót do notowań oznacza pompę i wielka emisję dla fundow i budowę drugiej nogi imperium Solorza obok Cyfrowego
Czy szykuje nam się scenariusz Midasa?

Co cię jeszcze trzyma z oponami cormayjem, ja już lata temu się z nich wyleczyłem

Elektrim kupione na ostatniej sesji notowań
cormay był kupiony spekulacyjnie

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 16 stycznia 2020 15:49:26
bankrucik napisał(a):
dociera, że elektryki zaorają im przemysł, choć uważam, że szacunki są co najmniej 2x zaniżone

pamiętacie jak zawsze pisali, że 1 miejsce w fabryce aut daje 5-6 miejsc u poddostawcow? no to teraz liczcie jakie będzie tsunami, a do elektryków równolegle dojdą autonomiczne pojazdy i docelowo koniec z tysiącami wypadków z winy kierowców...
to będzie rzęź...

#apple, #nokia, #elektryki, #Volkswagen w starciu z #tesla ( autonomiczne elektryki )jest jak nokia w starciu z apple od dawna stosuję to porównanie..
🤣
pb.pl/diess-volkswagenowi-groz... czyżby czytali w niemczech?, czy dopiero ich oświeciło?hello1 hello1 hello1

Edytowany: 16 stycznia 2020 15:50

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 3 lutego 2020 22:26:41
koronawirus zjadł zyski na dużych spółkach z zakupów listopadowych, stopy pozamykały pozycje, nie będę się kopał na dużych spółkach z chinami i koronawirusem, większość z pozostałych spółek też skrócone o 20-60%

Edytowany: 3 lutego 2020 22:27

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 8 lutego 2020 22:11:17
bankrucik napisał(a):

to będzie rzęź...

Pięknie hello1 hello1 Tesla zaczyna pożerać niemieckich oszustów motoryzacyjnych...puke_l puke_l i to w segmencie aut premium czyli tam gdzie ich najbardziej zaboli

"Liczba rejestracji Tesli w Niemczech wzrosła w styczniu o 168%, szczególnie wyróżnia się tu Model 3.
Łączna liczba rejestracji pojazdów
w kraju w ubiegłym miesiącu osiągnęła 246 300 sztuk, czyli o około 7,3% mniej w porównaniu ze styczniem 2019 r., ujawnił Federalny Urząd Transportu Niemiec...."

rychu22
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 120
Wysłane: 10 lutego 2020 22:56:58
Cześć

Nie rozumiem twojej radości z tego, że nasz największy partner handlowy może mieć problemy. W moim miasteczku największym pracodawcą jest firma robiąca tłumiki dla BMW. Jak Niemcy będą mieli problemy, momentalnie wypowiedzą nam umowy na korzyść swoich producentów.

Możesz napisać jakie jest Twoje zdanie nt Mabionu.

Pozdrawiam

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 769
Wysłane: 11 lutego 2020 00:09:44
@Rychu22 - o tym samym pomyślałem. Polska to potężny kontrahent dla rynku niemieckiego. Z kolei amerykański, nie znając bilansu, intuicyjnie powiedziałbym że każdy wydany dolar już do nas nie wraca. Wysysacz kapitału.

J_T_Inwestycje
Wysłane: 11 lutego 2020 19:12:32
bankrucik napisał(a):
powoli do niemieckich oszustów

Masz jakąś niezdrową podnietę do niemców.

Usa fajna, egzotyczna, i tylko egzotyczna. Biznesy prowadzimy glownie z D i UE. Nie wiem czym się podniecać, że tesla pierwszy raz cosik zarobiła. Vw czy Bmw czy Merc jak będzie popyt masowy zaleje elektrykami rynek. Poza tym twierdze dalej ze elektryki to ślepa uliczka, wodór to przyszłość. Niech tylko zaczną powstawać stacje na wodór. Rozwoj elektromobilnosci to zawal na systemie elektrycznym. Parę lat temu rozmawiałem z właścicielem niewielkiego pensjonatu w górach co chciał zrobić mały stok. I nie mógł bo dystrybutor energi nie chciał mu udostępnić 17 kW na nasniezarke. A wy marzycie o milionie ładowarek 18kW?

Żarty.

J_T_Inwestycje
Wysłane: 13 lutego 2020 17:40:53

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 17 lutego 2020 21:19:56
świetny dzień dla portfela
4 spółki ze wzrostami powyżej +10%,
portfel mocno się zmienił i rozbudował o nowe spółki.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 17 lutego 2020 21:26:11
kiedyś zachód wykupywał Banki i handel teraz przyszedł czas na ostatni bastion "polskości" czyli nieruchomości i developerzy

Robyg przejęty
Ronson przejęty
Murapol przejęty
Polnord przejęty
VANTAGE przejęty
BAUMA przejęta
ECHO przejęte
LCC - przejęte
itd

widać zachodni inwestorzy ( PIMCO, GOLDMAN itp grube ryby) zakładają dalszą hossę w nieruchomościach w Polsce

a "przypadkiem" pewnie dzięki lobbystom? ministerstwo szykuje kolejną( po lexdeveloper) świetną dla nich ustawę.

Edytowany: 17 lutego 2020 21:28

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 18 lutego 2020 10:28:49
dzisiaj długo zbierane LIBET i MORIZON wyskoczyły

t0m4s
Wpisów: 136
Wysłane: 18 lutego 2020 14:46:48
bankrucik napisał(a):
co więcej od dawna mam linie kredytowe w rachunkach do 200% kapitału i w róznym stopniu w różnym czasie je wykorzystuję

Napisz proszę jaki masz warunki i w którym DM.
Korzystam z DM mBank - szukam alternatywy, również z obawy co bedzie z ich DM po sprzedaży banku.
Dają do 300% zabezpieczenia, więc sporo.
Można wyplacic gotówke tak długo jak współczynnik zabezpieczenia jest nie niższy niż 150%
Oprocentowanie 4,12% (wibor + marża)
Prowizja 1% od całej kwoty raz w roku.

kangoor
Wpisów: 212
Wysłane: 19 lutego 2020 14:12:38
bankrucik napisał(a):
kiedyś zachód wykupywał Banki i handel teraz przyszedł czas na ostatni bastion "polskości" czyli nieruchomości i developerzy

Robyg przejęty
Ronson przejęty
Murapol przejęty
Polnord przejęty
VANTAGE przejęty
BAUMA przejęta
ECHO przejęte
LCC - przejęte
itd

widać zachodni inwestorzy ( PIMCO, GOLDMAN itp grube ryby) zakładają dalszą hossę w nieruchomościach w Polsce

a "przypadkiem" pewnie dzięki lobbystom? ministerstwo szykuje kolejną( po lexdeveloper) świetną dla nich ustawę.

teraz chyba jw przymierza sie do sprzedaży jwc - facet jest wiekowy i w tej formule jest za mały, żeby walczyć z gigantami z kasą z zachodu

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wysłane: 19 lutego 2020 21:00:50
pytanie jaki ma bank ziemi? czy wartościowy ? to jest główna rzecz która teraz się liczy przy przejęciach

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość