pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

leonek7
Wpisów: 519
Wysłane: 20 marca 2020 13:27:35
Trzeba pisać do Abrisu ,że 5 tys to maksymalnie może być za miesiąc a nie za posiedzenie!!!Już Bukos pisal na forum jak wyglądają wynagrodzenia w GBK na tle innych społek z branży .Szastają naszymi pieniędzmi !!!!przecież posiedzeń w formie telekonferencji to oni mogą sobie 10 czy 20 miesięcznie zrobić!!! I co za każdą taka pogawędkę będziemy im placić po 5 tys ????TO SĄ ŻARTY I KPINA Z OBLIGATARIUSZY I DROBNYCH AKCJONARIUSZY!!!!
A tak poza tym nie ma co ,sami MISZCZOWIE na rynku !! Ilu jest takich specjalistów???Czy Centrum Finansowe tez Altus planował za dwa lata sprzedać Getbackowi?Ze 2 lata na Newconnect i kurs po 20 zeta by szalał ,przy obrocie 1 akcją to i w pół roku by dali radę:)))))) I tak jesteśmy rąbani z każdej strony…..pewnie nie oni jedni mają takie „nołhał

morka
Wpisów: 17
Wysłane: 20 marca 2020 14:11:37
orekki napisał(a):
@morka
Sorki, ale to co napisałeś to totalny chaos. Skończmy ten off-topic, jedynie proponuje jeszcze abyś wszedł na strony spółki orzeł i dopisz tam żeby ci którzy zostali spłacenie z obligacji nie cieszyli się za bardzo, bo nie ma o tym obwieszczenia. Bez urazy, relax. nie rozumiem tego upartego dążenia aby mieć koniecznie racje, nawet jak fakty są inne.

Nie rozróżniasz porozumienia dłużnika z wierzycielami od układu. Układem jest takie porozumienie dłużnika z wierzycielami, które zostało zatwierdzone przez sąd w drodze jednego z czterech możliwych postępowań restrukturyzacyjnych. Dotrzymanych/spłaconych porozumień dłużnika z wierzycielami (można powiedzieć nieformalnych układów) są, licząc od stycznia 2016 r., dziesiątki, a nawet setki, zaś dotrzymanych/spłaconych układów są raptem dwa, w tym zero w przypadku spółek obligacyjnych (źródło MSG). Ty kwestionujesz podaną przeze mnie liczbę 0 w przypadku spółek obligacyjnych i podajesz przykład spółki Orzeł ( ktoś inny podał przykład spółki Biomed-Lublin). Obie spółki dotrzymały porozumień z wierzycielami i spłaciły ich i ja tego nie kwestionuję. Nie zgadzam się jednak z tym, że te dwa zdarzenia dowodzą, iż liczba spłaconych układów wzrosła z tego powodu o dwa. Jako uzasadnienie podaję, że w MSG nie ma obwieszczeń o wykonanych układach przez te spółki. Stąd wnoszę, że to nie były układy albo inaczej, że to były układy nieformalne, czyli myślę. że to były/są nie zatwierdzone przez sąd porozumienia dłużników z wierzycielami. Możesz udowodnić, że jest inaczej niż ja twierdzę, podając numery pozycji w MSG obwieszczeń o wykonanym/ch układzie/ach. Póki co twierdzę, że mamy 0 wykonanych układów przez spółki obligacyjne i 2 wykonane układy przez spółki nieobligacyjne, a zatwierdzonych przez sąd układów od stycznia 2016 do 13 marca 2020 jest ponad 430 (źródło MSG).

orekki
Wpisów: 342
Wysłane: 20 marca 2020 14:49:24
@morka
Napisalem wczoraj PW, żeby nie zaśmiecać już tego wątku sprawą innej spółki i podałem gdzie szukać informacji. Nie sprawdziłeś, a dalej uparcie piszesz to samo,
Żeby już zakończyć spór, pozwól zacytuje fragmenty z komunikatów spółki o uprawomocnieniu się układu i o czwartej racie w ramach tegoż układu (pierwsza była w marcu 2017 co przeczy tezom o braku jakiejkolwiek płatności przez spółki obligacyjne).
Cytat:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2015 z dnia 23 lipca 2015 roku w sprawie zatwierdzenia układu, Zarząd Orzeł S.A. w upadłości układowej informuje, że dnia 28 sierpnia 2015 roku Spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych w sprawie zatwierdzenia układu wraz ze stwierdzeniem w dniu 27 sierpnia 2015 roku jego prawomocności.

Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 6 marca 2020 roku, w wykonaniu zobowiązań układowych, dokonał za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie wypłaty należności z tytułu częściowej spłaty kapitału od obligacji serii B w wysokości 150,00 zł na jedną obligację.

Reasumując był to układ (zatwierdzony przez sąd), i płatne są już 4-ty rok kolejne raty, oraz wykupione obligacje wyemitowane w ramach układu .
Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 14 stycznia 2019 roku dokonał wpłaty należności z tytułu wykupu obligacji serii C na rachunek Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, za pośrednictwem którego należności te zostaną przekazane na rachunki poszczególnych obligatariuszy, co powinno nastąpić w dniu 15 stycznia 2019 roku.

AsGBK
Wpisów: 441
Wysłane: 20 marca 2020 15:25:23
Podobnie Biomed-Lublin.

Cytat:
Biomed-Lublin jest jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się na wybór nowej formy prawnej, jaką jest przyśpieszone postępowanie układowe. Czy w kontekście Państwa doświadczeń można uznać to rozwiązanie za skuteczne? 

Mamy nadzieję, że takie właśnie będzie. To nowe rozwiązanie, które testujemy na własnym organizmie. Jego wielkim plusem jest to, że spółka zachowuje zarząd własny nad posiadanym majątkiem, oczywiście pod kontrolą nadzorcy sądowego. Dało to nam dużą swobodę w uzgadnianiu z wierzycielami satysfakcjonujących rozwiązań. Ich interesy są także znacznie lepiej zabezpieczone, niż miałoby to miejsce np. w postępowaniu upadłościowym. Decyzja o przyjęciu układu otwiera nam drogę do realizacji programu restrukturyzacyjnego i dalszego rozwoju w działalności w sektorze farmaceutycznym.

kurierlubelski.pl/biomed-wierz...

Cytat:
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku na posiedzeniu jawnym wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego przez zgromadzenie wierzycieli w dniu 10 czerwca 2016 r. w ramach postępowania restrukturyzacyjnego BML (BIOMEDLUB) Wytwórnia Surowic i Szczepionek

www.biznesradar.pl/a/6503,sad-...

Cytat:
Biomed-Lublin spłacił w całości zobowiązania wobec obligatariuszy.

www.money.pl/gielda/biomed-lub...

morka
Wysłane: 20 marca 2020 18:01:16
orekki napisał(a):
@morka
Napisalem wczoraj PW, żeby nie zaśmiecać już tego wątku sprawą innej spółki i podałem gdzie szukać informacji. Nie sprawdziłeś, a dalej uparcie piszesz to samo,
Żeby już zakończyć spór, pozwól zacytuje fragmenty z komunikatów spółki o uprawomocnieniu się układu i o czwartej racie w ramach tegoż układu (pierwsza była w marcu 2017 co przeczy tezom o braku jakiejkolwiek płatności przez spółki obligacyjne).
Cytat:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2015 z dnia 23 lipca 2015 roku w sprawie zatwierdzenia układu, Zarząd Orzeł S.A. w upadłości układowej informuje, że dnia 28 sierpnia 2015 roku Spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych w sprawie zatwierdzenia układu wraz ze stwierdzeniem w dniu 27 sierpnia 2015 roku jego prawomocności.

Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 6 marca 2020 roku, w wykonaniu zobowiązań układowych, dokonał za pośrednictwem Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie wypłaty należności z tytułu częściowej spłaty kapitału od obligacji serii B w wysokości 150,00 zł na jedną obligację.

Reasumując był to układ (zatwierdzony przez sąd), i płatne są już 4-ty rok kolejne raty, oraz wykupione obligacje wyemitowane w ramach układu .
Cytat:
Zarząd Orzeł S.A. informuje, iż w dniu 14 stycznia 2019 roku dokonał wpłaty należności z tytułu wykupu obligacji serii C na rachunek Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie, za pośrednictwem którego należności te zostaną przekazane na rachunki poszczególnych obligatariuszy, co powinno nastąpić w dniu 15 stycznia 2019 roku.

Układ spółki Orzeł uprawomocnił się 27 sierpnia 2015 r. Mój przegląd MSG dotyczy układów zawartych od 01 stycznia 2016 r., tj. układów zawartych wg. reguły Nowego Prawa Restrukturyzacyjnego. W tej sytuacji układ spółki Orzeł nie może być kontrprzykładem dla mojej tezy, że od stycznia 2016 r. spółki obligacyjne nie wykonały żadnego układu. Na bankierze napisałem więcej, a mianowicie:
Niespłacanie układów jest bezkarne czego dowodzi czteroletnia praktyka. Wynika stąd, że spłacanie układu byłoby działaniem na szkodę spółki. Dopóki niespłacanie układów będzie bezkarne albo kara będzie niewspółmiernie mała w porównaniu z korzyściami odniesionymi z niespłacania układu, dotąd układy nie będą spłacane - dotyczy to także układów zawartych w przyszłości. To żadna mądrość - to tylko elementarna logika.

morka
Wysłane: 20 marca 2020 18:41:13
AsGBK napisał(a):
Podobnie Biomed-Lublin.

Cytat:
Biomed-Lublin jest jedną z pierwszych firm, które zdecydowały się na wybór nowej formy prawnej, jaką jest przyśpieszone postępowanie układowe. Czy w kontekście Państwa doświadczeń można uznać to rozwiązanie za skuteczne? 

Mamy nadzieję, że takie właśnie będzie. To nowe rozwiązanie, które testujemy na własnym organizmie. Jego wielkim plusem jest to, że spółka zachowuje zarząd własny nad posiadanym majątkiem, oczywiście pod kontrolą nadzorcy sądowego. Dało to nam dużą swobodę w uzgadnianiu z wierzycielami satysfakcjonujących rozwiązań. Ich interesy są także znacznie lepiej zabezpieczone, niż miałoby to miejsce np. w postępowaniu upadłościowym. Decyzja o przyjęciu układu otwiera nam drogę do realizacji programu restrukturyzacyjnego i dalszego rozwoju w działalności w sektorze farmaceutycznym.

kurierlubelski.pl/biomed-wierz...

Cytat:
Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku na posiedzeniu jawnym wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego przez zgromadzenie wierzycieli w dniu 10 czerwca 2016 r. w ramach postępowania restrukturyzacyjnego BML (BIOMEDLUB) Wytwórnia Surowic i Szczepionek

www.biznesradar.pl/a/6503,sad-...

Cytat:
Biomed-Lublin spłacił w całości zobowiązania wobec obligatariuszy.

www.money.pl/gielda/biomed-lub...

Tak. Biomed-Lublin spłacił w całości układ dnia 23 września 2019 r. Układ dotyczył drugiej (zarazem ostatniej) raty serii A obligacji. Przez kilka miesięcy informowałem, że spółki obligacyjne spłaciły tylko jeden układ, a mianowicie układ B-L. Jednakże w MSG nie pojawiało się wciąż oświadczenie o wykonaniu układu przez spółkę. Po kilku miesiącach zdecydowałem, że nie mam podstawy prawnej by twierdzić, że układ został wykonany, chociaż była o tym informacja od spółki i także na obligacje.pl - tę ostatnią przywołałem nawet na bankierze i na forum OSOG. Nie wiem dlaczego w MSG nie ma oczekiwanego oświadczenia o wykonaniu układu. Natomiast wiem, bo pisałem do nich, że SpotData także nie znalazła tego oświadczenia. Wobec tego pomijam ten układ jako wykonany i czekam aż w MSG pojawi się niezbędne oświadczenie.

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 462
Wysłane: 21 marca 2020 22:22:59
@morka
Układ zatwierdził sąd, jeśli masz podstawy do zmiany układu to składaj dokumenty do sądu.
Czytając Twoje posty można odnieść wrażenie, że za chwile pojawią się propozycje wychodzenia po sprawiedliwość z pomocą "renomowanej kancelarii" a niezdecydowanych mają przekonać posty w których zakładasz, że GBK nie wykona układu.
Edytowany: 21 marca 2020 22:38

morka
Wysłane: 22 marca 2020 17:23:38
Biomed-Lublin o zatwierdzeniu i uprawomocnieniu układu:
1. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 30/2015 z dnia 23 lipca 2015 roku w sprawie zatwierdzenia układu, Zarząd Orzeł S.A. w upadłości układowej informuje, że dnia 28 sierpnia 2015 roku Spółka otrzymała postanowienie Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych w sprawie zatwierdzenia układu wraz ze stwierdzeniem w dniu 27 sierpnia 2015 roku jego prawomocności.
2. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku stwierdził prawomocność postanowienia zatwierdzenia układu Biomed-Lublin z wierzycielami w ramach postępowania restrukturyzacyjnego z dniem 22 września 2016 roku.
3. Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku na posiedzeniu jawnym wydał postanowienie o zatwierdzeniu układu przyjętego przez zgromadzenie wierzycieli w dniu 10 czerwca 2016 r. w ramach postępowania restrukturyzacyjnego BML (BIOMEDLUB) Wytwórnia Surowic i Szczepionek, podała spółka.

Wczoraj, sugerując się punktem 2., przejrzałem ponownie w MSG koniec września (od 22 do 30) i nie znalazłem żadnych zapisów o Biomed-Lublin.- ani o zatwierdzeniu układu ani o jego uprawomocnieniu. Piszesz: układ zatwierdził sąd. Wyżej jest, że zrobił to co najmniej trzy razy. Może wskażesz numery pozycji obwieszczeń o zatwierdzeniu oraz o wykonaniu układu B-L w MSG?
Nie zamierzam proponować Kancelarii - pragnę tylko uchronić Was od pochopnej decyzji.
Myślę, że każdy powinien wiedzieć ile zatwierdzono układów i ile z nich wykonano (od stycznia 2016, tj. wg reguły n.p.r.).
Wnioskuję z dużej próby, że GB nie wykona układu.

orekki
Wpisów: 342
Wysłane: 22 marca 2020 19:53:47
Morka, naucz się czytać powoli i dokładnie, odpowiadasz znowu nie na temat, mylisz spółki i cytaty.
Wklejasz całe posty mimo, że odpowiadasz tuz pod nimi - aż dziw że moderator nie widzi tego zaśmiecania wątku tymi samymi tekstami . Do tego cytujesz sam siebie.
Wystarczy, już wiemy co chciałeś powiedzieć, ale nie ma sensu bez przerwy wałkować, czy jest jakiś wyjątek od tego, czy akurat dla Ciebie nie ma..

morka
Wysłane: 22 marca 2020 23:02:07
Przepraszam. Faktycznie pomyliłem się przywołując pkt. 1. dotyczący spółki Orzeł, a nie Biomed-Lublin. W przeciwieństwie do Ciebie uważam, że informacja o nie wykonywaniu w 100% (albo z jednym chlubnym wyjątkiem - jeśli znajdę potwierdzenie w MSG wykonania układu przez B-L) układów przez spółki obligacyjne jest dla nas bardzo ważna.

meter30
Wpisów: 35
Wysłane: 23 marca 2020 12:29:13
Stowarzyszenie OSOG:
Stowarzyszenie OSOG napisał(a):

Poszkodowanych prosimy o kontakt na
kontakt@osog.pl

OSOG prowadzi rozmowy z wybranymi Kancelariami w celu wytaczania pozwów wobec beneficjentów NASZEJ kasy. Rozmowy i negocjacje nadal trwają.

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu toczy się pięć spraw dotyczących obligacji Getback z czego cztery prowadzi nasza kancelaria.

Mam pytania:
1. Jestem poszkodowanym - chciałbym dołączyć do grupy. Nie mam fejsbuka, twittera itd, korzystam tylko z forum i maila. Co to da, że napiszę do Was maila? Czy z automatu stanę się członkiem stowarzyszenia?
2. Coś tu nie gra. Prowadzicie rozmowy z kancelariami odnośnie reprezentacji poszkodowanych, a już macie 4 sprawy rozpoczęte? To macie tą kancelarię czy nie?
Wiele osób czeka na informacje od Was.

basik
Wpisów: 52
Wysłane: 23 marca 2020 13:03:34
Witam ,też czekam na taką informacje i też korzystam tylko z forum, ale nie rozumiem tego pisania tu, wymądrzania się, przepychania udowadniania swojej racji, a w sprawach oczywistych i ważnych brak informacji. Szkoda W ilości siła.

morka
Wysłane: 23 marca 2020 14:42:02

OSOG prowadzi rozmowy z wybranymi Kancelariami w celu wytaczania pozwów wobec beneficjentów NASZEJ kasy.

BENEFICJENCI NASZEJ KASY - kto to?

I o to właśnie chodzi. Jednakże najpierw należy odpowiedzieć na pytanie: Kim są beneficjenci NASZEJ kasy? A potem na drugie pytanie: W jakim stopniu każdy z nich jest beneficjentem NASZEJ kasy? Jeśli będziemy mieli zgodność w tych dwóch sprawach, to wtedy możemy rozważać (ale jeszcze nie wnosić, bo jest jeszcze jedna gruba sprawa do załatwienia-nie pora bym już teraz wskazał na nią dekoncentrując wraz z tym uwagę na sedno sprawy) pozew zbiorowy wobec beneficjentów NASZEJ kasy - wobec każdego z nich z właściwym procentowym udziałem obciążenia go.

Joker
Wpisów: 1 574
Wysłane: 23 marca 2020 16:43:32
Zaczyna się nieograniczona wiara w 'renomowane' kancelarie, które bezinteresownie służą pomocą.
Nie podejmujcie decyzji równie pochopnie jak przy nabywaniu GetBacka.

jenes
Wpisów: 121
Wysłane: 24 marca 2020 11:28:58
@Joker mylisz się pisząc: "Zaczyna się nieograniczona wiara w 'renomowane' kancelarie", ta wiara u niektórych była już ponad rok temu:

Obligatariusz kontakt napisał(a):
Widziałem wielu prawników w akcji. Kancelaria DJM jest w TOP3. I tyle w temacie.

@Joker wprowadzasz rozmówców w błąd pisząc o 'renomowanych' kancelariach, "które bezinteresownie służą pomocą".

@meter30, @basik napiszcie do stowarzyszeń, które zajmują się GetBackiem:
Stowarzyszenie Poszkodowanych Obligatariuszy GetBack S.A.
ul. Gwiaździsta 15A/98, 01-651 Warszawa

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Obligatariuszy GetBack S.A.
Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa

Stowarzyszenie Obligatariuszy Spółek KK
ul. Kaspijska 6/43, 02-760 Warszawa
Edytowany: 24 marca 2020 11:34

leonek7
Wysłane: 24 marca 2020 13:28:22
Joker napisał(a):
Zaczyna się nieograniczona wiara w 'renomowane' kancelarie, które bezinteresownie służą pomocą.
Nie podejmujcie decyzji równie pochopnie jak przy nabywaniu GetBacka.

Popieram Jokera,nie nalezy się spieszyć z wyborem kancelarii ,zwłaszcza tych ‘renomowanych’. Kto wie jakie kwiatki jeszcze wyjdą ,co jeszcze udostępni NIK,prokuratura….to wszystko może nam się przydać i zwiększy szanse wygranej.
Meter30 w odpowiedzi na Twoje pytanie :
„2. Coś tu nie gra. Prowadzicie rozmowy z kancelariami odnośnie reprezentacji poszkodowanych, a już macie 4 sprawy rozpoczęte? To macie tą kancelarię czy nie?”
Z tego co mi wiadomo ,OSOG nie wybrał jeszcze żadnej kancelarii i nie ma rozpoczętych żadnych spraw.Zacytowałeś tylko fragment wpisu,a w rzeczywistości cały wpis z 19 lutego był cytatem z wpisu na fb kancelarii ,która prowadzi tę sprawę :
www.facebook.com/KancelariaRad...

Mamy jeszcze czas na pozywanie,tak jak napisał Joker nie podejmujcie decyzji równie pochopnie jak przy nabywaniu GetBacka.Poza tym nie wszyscy mamy podobną sytuację nabycia obligacji ,są np obligatariusze którzy maja maile i nagrania z zapewnieniem sprzedawcy o gwarancji i bezpieczeństwie zainwestowanych środków,itp .Chyba jednak najpierw każdy powinien we WŁASNYM zakresie ocenić jaki ma materiał dowodowy.Aby to zrobić nie trzeba chyba od razu podpisywać umowy za 7tysi z ‘renomowaną ’ kancelarią.
Jestem ciekawy czy są tu na forum osoby ,które już na początku wybuchu afery w 2018 roku podpisaly umowy z kancelariami i jak to po dwóch latach oceniają,zwłaszcza osoby które nie kupiły w banku .Co zyskaliście,czy była to dobra decyzja ,czy dopiero po raporcie NIK wasza szansa na odzyskanie kasy wzrosła???Czy korzyści z tej dwuletniej współpracy są warte poniesionych kosztów?

morka
Wysłane: 25 marca 2020 21:20:22
BearHand napisał(a):
@morka
Układ zatwierdził sąd, jeśli masz podstawy do zmiany układu to składaj dokumenty do sądu.

Złożyłem terminowo do Sądu Okręgowego za pośrednictwem Sądu Rejonowego zażalenie (wpłynęły tylko 4 zażalenia) na postanowienie SR z dnia 06.06.2019 r. o zatwierdzeniu układu. Podstawy, zarówno do unieważnienia układu jaki i do odmowy jego przyjęcia, zawarłem w moim 13-to stronicowym, licząc z załącznikami, zażaleniu. Dwa zażalenia skarżący wycofali. Moje oddalono - chciałem zaskarżyć postanowienie o oddaleniu mojego zażalenia, ale odpisano mi, że nie przysługują mi żadne środki odwoławcze od postanowienia Sądu Okręgowego w tej sprawie. Czwarte zażalenie, na które złożyły się zarzuty JS i moje - formalnie było to zażalenie JS, Sąd Okręgowy oddalił bez jego rozpatrywania rzekomo z powodu braków formalnych.

spokullus73
Wysłane: 25 marca 2020 22:13:26
widac golym okiem, ze uklad sadowy dziala bez zarzutu

morka
Wysłane: 26 marca 2020 10:52:45
Tak.
Ponadto z liczby złożonych zażaleń (tylko cztery wobec 9064 obligatariuszy niezabezpieczonych i 155 obligatariuszy dopuszczonych do samodzielnego udziału w postępowaniu) widać także gołym okiem, że układ jest popierany/akceptowany przez niezabezpieczonych obligatariuszy.

leonek7
Wysłane: 26 marca 2020 13:05:25
spokullus73 napisał(a):
widac golym okiem, ze uklad sadowy dziala bez zarzutu

Rzeczywiście działał bez zarzutów…...dłużnik może być zadowolony….
S-k uwzględniał wnioski duznika,nie uwzględniał wniosków obligatariuszy i nowej RW ,nie powołał mec.Tatary na kuratora ,o którego powołanie prosili wierzyciele ,ale powołał Kaczmarek i Skonieczna na NS na wniosek dłuznika.Odraczał głosowania propozycji układowych na wniosek dłuznika, ale ne wniosek wierzycieli na tydzień nie przełożył głosowania zeby wyjasnic czy zgoda UOKIK jest potrzebna i zeby NS przygotował swoje propozycje,nie ważne było ze kurator nie miał wyboru i była tylko jedna propozycja dłuznika. S-k przez kilka miesięcy nie uzupelniał składu RW dzięki czemu RB mógł blokować posiedzenia i RW nie podejmowała uchwał .S-k powołał do RW Waterfall... po co to zrobił?? s-k nie reagował na wnioski RW i obligatariuszy o nienalezytym pełnieniu funkcji przewodniczącego RW przez RB, nie rozpatrywał zaskarżonych przez dłużnika uchwał nowej RW,a gBk zaskarżył większość uchwał RW, s-k nie zwołał też zgromadzenia wierzycieli -uchwała o zwołanie ZW była podjęta w listopadzie 2019r. Naprawdę ‘super ’ przepisy prawa ,bo jeśli s-k nie obowiązuje instruktażowy termin na rozpatrzenie zaskarżenia uchwały to s-k może przeciągać podjęcie decyzji przez kilka miesięcy i w ten sposób po prawomocnym zatwierdzeniu układu spółka nie wykona żadnych uchwał podjętych przez RW..
Mamy to co mamy -z pomocą sedziego dłużnik i zabezpieczeni zadecydowali o warunkach układowych dla niezabezpieczonych

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, poszkodowany