pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

Maupa_w_niebieskim
Wpisów: 830
Wysłane: 25 marca 2020 20:06:27
Adagio napisał(a):
Hiszpania kupi za 400 mln euro maski ochronne, rekawice, szybkie testy i respiratory z Chin...

Co by bylo gdyby nie bylo Chin Think Anxious

Pewnie w tym miejscu na mapie byłby pewien kraj na R.
A tymczasem rząd w UK zapowiada, że wkrótce pojawią się w sprzedaży min. w Boots szybkie testy do wykonania samodzielnie.
natemat.pl/303677,brytyjski-rz...
No proszę! Można? Można!
Wreszcie dotarło, że sposobem na skuteczne wygaszenie epidemii jest jak najszybsze i jak najbardziej masowe zidentyfikowanie zakażonych i ich skuteczne odseparowanie.

Nikaja
Wpisów: 3
Wysłane: 25 marca 2020 20:13:42
Adagio napisał(a):
Hiszpania kupi za 400 mln euro maski ochronne, rekawice, szybkie testy i respiratory z Chin...

Co by bylo gdyby nie bylo Chin Think Anxious

Nie byłoby tej całej hecy z wirusem? :P

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 767
Wysłane: 25 marca 2020 22:21:45
Wirus sobie bryka i raczej ma za nic wysiłki dyskutantów by go opanować.

Skutek jest taki, że nad gospodarką całego świata zbierają się chmury.

Nie bójmy się tego powiedzieć - władze finansowe wszystkich zachodnich państw rozwiniętych gospodarczo zadecydowały, że jedynym lekarstwem na obecną sytuację jest dewaluacja walut na masową skalę. Przodują USA, bo zastrzyk finansowy w wysokości 2 Bln USD stanowi obniżenie wartości Dolara - o ile? 15%, a może i więcej. Tego nie potrafię ocenić. Dewaluacja walut postępowała po kryzysie 2008 r., ale interwencji na taką skalę się nie spodziewałem. Może i to uratuje indeksy i notowania - ale nie uratuje gospodarek. Nowy poziom cenowy będzie znajdować się zupełnie w innym miejscu, a powrót do szczytów hossy wcale tym szczytem nie będzie - będzie kolejnym krokiem w otchłań. Zastanawiam się, jak wielka będzie wywołana tym wszystkim inflacja cenowa. U nas brak równowagi cenowej pojawił się trochę wcześniej i NBP powinien był zareagować. Teraz reakcja w drugą stronę wcale nie jest ratunkiem, ale kolejnym stopniem nierównowagi.

W USA błędy zostały popełnione w 2008+ roku i - prawdę mówiąc - nie widzę wyjścia, które szybko przywróciłoby statykę w gospodarce. Masowe pompowanie waluty w gospodarkę uruchomiło dynamiczne procesy, których efektem będą nowe poziomy cenowe - ale nie poziomy równowagi.

Nie wieszczę upadku, bo nic z tego nie wynika, ale uważam, że najwyższy czas przerwać tworzące się stopniowo błędne koło. Nie wiem jak, ale chyba już czas zrobić coś inaczej !!!

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 25 marca 2020 22:35:50
Jeszcze jedna uwaga. Pakiet rodzinny w USA to maksymalnie ok. USD 3.000 na rodzinę (może być więcej jeżeli są dzieci i mniej, jeżeli więcej zarabiasz). To na oko ok. 300 Mld USD. To tylko na miesiąc - a co dalej. Kolejny pakiet za miesiąc - czy w ciągu 30 dni wszystko wróci do normy i gospodarka w USA ruszy tak, jak gdyby nic się nie stało? Sądzę, że to zbytni optymizm. Te 300 Mld szybko się wyda - a dalej pozostanie wielka niewiadoma. Nie słyszałem o planach w USA na dłuższy okres. $3.000 miesięcznie też nie jest za dużo i nie starczy na dotychczasowy poziom życia w wielu rodzinach.

Ta sytuacja może rozwinąć się nieprzewidzianym kierunku.

BearHand
BearHand PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 478
Wysłane: 25 marca 2020 22:45:40
Mały update Boeinga, ze 100 na 170 w 2 dni z sygnałem od DT potwierdzającym.

kliknij, aby powiększyć

Czy ktoś handluje na rynku amerykańskim i może polecić BM/Brokera

lesgs napisał(a):

Pamiętam jak lata temu na studiach jeden gość na laboratoriach pytał retorycznie. Co wytwarzają Ci wszyscy pracujący w bankowości i jaką to ma wartość jeśli położymy "to" na wadze.
Edytowany: 25 marca 2020 22:49

lesgs
lesgs PREMIUM
Wysłane: 26 marca 2020 09:17:24
Boeing to doskonały przykład tego, co się dzieje. Szefowie uważają, że powinni dostać od rządu USA ok. 60 Mld $ no i oczywiście chcą już od maja ponownie produkować MAX 737. Ale - po co? W obecnej sytuacji będzie to produkcja na skład przez wiele miesięcy, a w magazynie mają już mnóstwo tego złomu.Oni chcą tych pieniędzy po to by nadal robić to samo. Jasne, że żyją także z zamówień dla wojska, ale w obecnej sytuacji i o wojnę coraz trudniej.

Znowu - ratują notowania, ale nie gospodarkę.

Avocado
Avocado PREMIUM
Wpisów: 350
Wysłane: 26 marca 2020 09:45:30
ciekawa jest psychologia tego kryzysu - co bardziej was przeraza - ze stracicie pieniadze kupujac za wczesnie, czy ze nie zalapiecie sie za winde do gory kupujac za pozno?

majama
Wpisów: 1 130
Wysłane: 26 marca 2020 09:51:14
Cytat:
26 marca 2020 09:45:30 przez Avocado
ciekawa jest psychologia tego kryzysu - co bardziej was przeraza - ze stracicie pieniadze kupujac za wczesnie, czy ze nie zalapiecie sie za winde do gory kupujac za pozno?

Ja się boje obu wspomnianych powyżej opcji, trudno powiedzieć której bardziej blackeye

Cytat:
2020-03-26 Warszawa (PAP) - KNF oczekuje, że w związku z epidemią banki i zakłady ubezpieczeń, niezależnie od podjętych już w tym zakresie działań, zatrzymają całość wypracowanego w poprzednich latach zysku - poinformował na Twitterze przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski.

Czy fakt że KNF czegos oczekuje to juz jest wyrok na kazujący konkretne działania czy tylko mowa na zastraszenie? Wg mnie KNF to jeszcze nie wyrocznia.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.
Edytowany: 26 marca 2020 09:51

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 685
Wysłane: 26 marca 2020 10:27:23
Avocado napisał(a):

Mnie nic nie przeraża, brakuje mi trochę zmienności obserwowanej przez ostatnie dwa tygodnie, co najwyżej może być to trochę frustrujące, ale staram się to kontrolować.
Percepcję mam w tej chwili taką, że nie myślę o kupowaniu akcji. Widzę dwa scenariusze - pozytywny, wg którego jeszcze zdążę kupić akcje, nawet jeśli będę musiał kupować w okolicach wigu20 = 1800 to nadal jest to okazja zdarzająca się raz na kilka lat. Także negatywny, kiedy oszczędności będą musiały służyć jako środki do przeżycia.

BearHand
BearHand PREMIUM
Wysłane: 26 marca 2020 11:49:00
Widzę, że post zniknął więc mały update (AT)

Po tym jak wczoraj wywalił mnie SL (10 pkt) pod przedwczorajszymi minimami (1402) na FW20M (1256), wróciłem na pozycje (1419) widząc, że sprzedający mają problem z zejściem pod 1400 pktów i możliwym scenariuszem korekty ABC. Target 1700 przy założeniu, że fala C będzie równa A.

kliknij, aby powiększyć

Banki praktycznie zignorowały złe informacje o wpływie obniżki stóp % na wynik, jak i komunikat KNFu o zaleceniu zatrzymania zysków a to odbieram pozytywnie.
LTS i PKN też już nie chcą spadać poniżej (45 i 50) co było widoczne już wczoraj.Wydaje się, że sklepy na stacjach mają szansę korzystać na obecnej sytuacji.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 26 marca 2020 11:50

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 685
Wysłane: 26 marca 2020 13:49:40
@Bear gdybyśmy byli w normalnych czasach to ten wykres PKN wskazuje na spadki - na dużym wolumenie nie udało się przejść przez opór pod 55 a teraz tuż nad tymczasowym wsparciem w okolicach 49,5 wolumen gwałtownie opada.
Tyle że nasz W20 to jest trochę taki "newconnect" w porównaniu do s&p i tak jak Krewa powtarza, że na newconnect analiza techniczna nie za bardzo ma rację bytu, tak mi się wydaje, że i teraz nasza giełda sama z siebie żadnego ruchu nie wykona. Pytanie, raczej co zrobi jak pojawią się ruchy kierunkowe na Dax i S&P, bo obroty spadają z dnia na dzień, a jak była okazja 2-3 dni temu, to u nas była stagnacja przy prawie 10% na dax

VeRtO
Wpisów: 89
Wysłane: 26 marca 2020 14:23:19
Warszawa, 26.03.2020 (ISBnews) -
Cytat:
Możliwość wejścia Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) na rynek kapitałowy, nabywania akcji i udziałów spółek zakłada projekt nowelizacji ustawy o systemie instytucji rozwoju, który w czwartek trafił do Sejmu.
źródło

ciekawy news.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć:
1. jak miałoby pomagać kupowanie akcji konkretnych spółek na gpw przez PFR ich sytuacji finansowej i płynności? Jedyna sytuacja na szybko w której to miałoby sens jest taka że akcje własne spółki (albo posiadane w innej notowanej na gpw) miałyby być przedmiotem zabezpieczenia np. kredytu, albo jakimś elementem kowenantów.
2. Czy chodzi również o transakcje na akcjach spółek notowanych na GPW:
- parkietowe,
- poza parkietowe?

Temat jest ciekawy bo jeśli się ziści to może pociągnąć w górę wybrane spółki notowane jak w USA.

Chociaż pesymistycznie zakładam złe intencje i możliwość mocno selektywnej pomocy i zdejmowania akcji i obligacji z bilansów zaprzyjaźnionych banków i funduszy....

BearHand
BearHand PREMIUM
Wysłane: 26 marca 2020 14:30:21
Dokladnie, mysle podobnie. R/Z wypadlo mi korzystnie, stad transakcja. Banan jest nieprzewidywalny bo "malym kapitalem" mozna robic zeczy wbrew logice, co mysle ma miejsce teraz. 200-300 mln $ i mamy Helikopter na w20.
Na W20 jest duzo spolek skrajnie przecenionych, energetyka, jsw, ccc na ktorych spekulanci moga chciec urwac pare pktow. A takie PKN, czy banki mają tylko za zadanie podtrzymac poziomy, stad niskie obroty.

inwestor intuicyjny
Wpisów: 86
Wysłane: 26 marca 2020 14:45:10
Coraz więcej amerykańskich sieci restauracji, kin, etc informuje o tym że nie są w stanie zapłacić za wynajem powierzchni. Te wszystkie nieruchomości siedzą w portfelach amerykańskich REITów które są zalewarowane po sam czubek głowy plus dwa metry. Jak te fundusze zaczną pękać to cały rynek posypie się jak domino.

Japonia ledwo ogłosiła przesunięcie igrzysk, a już raportuje wzrost zachorowań.angry3

BearHand
BearHand PREMIUM
Wysłane: 26 marca 2020 15:01:05
Tak nas widzą spekulanci z zagranicy, coś jakby diament:

kliknij, aby powiększyć

Jeśli PFR wejdzie na rynek, to myślę, że beneficjentów będzie można łatwo rozpoznać po udziale SP w akcjonariacie a tłumaczenie, ochronna przed wrogim przejęciem, etc. Banki poczyszczą bilanse, gra na krótko nie będzie już taka prosta dla podmiotów z Londynu.

inwestor intuicyjny
Wpisów: 86
Wysłane: 26 marca 2020 20:10:01
Członek mojej rodziny trafił dzisiaj do szpitala z podejrzeniem C19 :( We wtorek pojawiły się pierwsze problemy z oddychaniem, dzisiaj już walczył o każdy oddech... :(

Ta epidemia z dnia na dzień zrobiła się dla mnie bardzo osobista. Piszę to po to by przypomnieć wam byście w tym tańcu byków i niedźwiedzi nie zapomnieli o telefonie do rodziców i dziadków.

Trzymajcie się.

Logging Out

Frog
Wpisów: 5 434
Wysłane: 26 marca 2020 21:32:40
@inwestor intuicyjny

Trzymaj się! Zdrowia dla całej rodziny!
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

rwoj78
Wpisów: 5
Wysłane: 26 marca 2020 22:02:38
www.worldometers.info/coronavi...

USA 1 miejsce stwierdzonych przypadków zachorowań na świecie. Nie wiem czy to już epicentrum ale wzrost dzienny imponujący.
Początek największego bezrobocia w USA od 1929 r. Początek, bo nie wszyscy zdążyli się zarejestrować.
A giełda pompuje w górę.
Wygląda na to, że "lekarstwo" w postaci strumienia pieniądza może jednak doprowadzić do bessy jakiej nie widzieliśmy.
Szkoda ludzi, ale jest ciekawie :(

etopiryna
etopiryna PREMIUM
Wpisów: 33
Wysłane: 26 marca 2020 22:05:58
Bardzo znamienny wykres US INITIAL JOBLESS CLAIMS

kliknij, aby powiększyć

BearHand
BearHand PREMIUM
Wysłane: 26 marca 2020 23:17:00
rwoj78 napisał(a):
https://www.worldometers.info/coronavirus/

USA 1 miejsce stwierdzonych przypadków zachorowań na świecie. Nie wiem czy to już epicentrum ale wzrost dzienny imponujący.
Początek największego bezrobocia w USA od 1929 r. Początek, bo nie wszyscy zdążyli się zarejestrować.
A giełda pompuje w górę.
Wygląda na to, że "lekarstwo" w postaci strumienia pieniądza może jednak doprowadzić do bessy jakiej nie widzieliśmy.
Szkoda ludzi, ale jest ciekawie :(

USA robią bardzo dużą ilość testów (za DT), w 8 dni zrobili więcej niż Korea w 8 tygodni.
Śmiertelność na bazie potwierdzonych przypadków mają niską 1,4% a trzeba pamiętać, że jest grupa ludzi którzy mają/mieli i będą mieć tego wirusa, ale przejdą go bezobjawowo lub nie rozwinie się u nich choroba COVID-19 przez co rzeczywista śmiertelność będzie jeszcze mniejsza.

Jeśli wierzyć Niemcom, śmiertelność u nich na potwierdzonych przypadkach to 0,6%

Przy dużej liczbie wykonywanych badań współczynnik śmiertelności będzie spadał.

Na dzisiejszej konferencji poruszany był temat skoku bezrobocia, podali między innymi, że biznes zgłosił zapotrzebowanie na około 1 mln pracowników (Amazon do pracy w magazynach z uwagi na ogromny wzrost zamówień, Pizza Hut z podobnych powodów itd.)

Wydaje się, że pokazanie iż przy odpowiednio dużej grupie przebadanych śmiertelność nie jest już taka jak wcześniej pokazywały modele.

Co ciekawe podali jeszcze, że produkują szczepionki których badania już trwają aby w przypadku potwierdzenia skuteczności jednej z nich mieć już gotowy zapas a nie czekać kolejnych 6 m-cy na wyprodukowanie po uzyskaniu pozytywnych potwierdzeń.

Edytowany: 26 marca 2020 23:29

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, kiba69