pixelg
Porozumienie obligatariuszy GetBack SA - GPW Catalyst - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Porozumienie obligatariuszy GetBack SA

morka
Dołączył: 2020-03-01
Wpisów: 18
Wysłane: 26 marca 2020 16:55:25
1. Przy okazji zamieszczam informację znalezioną w Monitorze pod datą 20 marca 2020:
Poz. 15983. GETBACK SPÓŁKA AKCYJNA W RESTRUKTURYZACJI w Warszawie. KRS 0000413997. SĄD REJONOWY
DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 14 marca 2012 r., sygn. akt VIII GRp 4/18.
[BMSiG-15441/2020]
OBWIESZCZENIE
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej, VIII Wydział
Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, podaje do wiadomości, że w związku z uprawomocnieniem się w dniu 24 lutego 2020 r. postanowienia tutejszego Sądu z dnia 6 czerwca 2019 r. o zatwierdzeniu układu
przyjętego na zgromadzeniu wierzycieli przeprowadzonym
w dniach 22 i 25 stycznia 2019 r. w przyspieszonym postępowaniu układowym Getback S.A. w restrukturyzacji w Warszawie (nr KRS 0000413997), prowadzonym pod sygnaturą
VIII GRp 4/18, postępowanie to uległo zakończeniu z mocy
prawa na podstawie art. 324 ust. 1 Prawa restrukturyzacyjnego, wobec czego dotychczasowy nadzorca sądowy Kaczmarek i Skonieczna Doradcy Restrukturyzacyjni Sp.j. we Wrocławiu (numer KRS 0000614840) objął funkcję nadzorcy wykonania układu.

2. Piszesz: "Mamy to co mamy -z pomocą sedziego dłużnik i zabezpieczeni zadecydowali o warunkach układowych dla niezabezpieczonych"
Zgadzam się - dołączył bym jeszcze pomoc RW, NS i Kuratora.
Ale dodaję, że: przeciwko układowi było tylko 20 głosów - informują SR i SO, a SR w uzasadnieniu postanowienia podaje nawet ich nazwiska. Jednakże liczbę wierzycieli uczestniczących w głosowaniu skrywają, zarówno SR jak i SO jak i Kurator. Szacuję ją na około sto kilka/kilkanaście. Zatem 80-100 obligatariuszy niezabezpieczonych zagłosowało za układem.

poszkodowany
Dołączył: 2018-05-19
Wpisów: 166
Wysłane: 27 marca 2020 01:00:34
@morka
Należy dodać, dla jasności sytuacji, że przeprowadzona tragifarsa sądowa, w której Obligatariuszy/Wierzycieli reprezentował Kurator, który zapewniał w swych wystąpieniach, że będzie głosował za konkretnym Układem. Zagłosował zupełnie inaczej, bez umożliwienia reprezentowanym Obligatariuszom/Wierzycielom na wyłączenie się spod swojej kurateli.
Pytanie: czy to jest zgodne z prawem - pozbawienie Wierzyciela prawa wyboru formy uczestnictwa w PPU pozostawiam jako otwarte na tym forum.

cbie1
Dołączył: 2018-07-21
Wpisów: 96
Wysłane: 27 marca 2020 07:27:46
takie mamy prawo , jawny szwindel można zrobić na oczach wszystkich i nadzorca .kurator , sad uwazaja ze wszystko jest super ,można się cieszyc ze nie przegłosowali ze każdy wierzyciel powinien doplacic 75 procent wartości obligacji bo tez by przeszlo z ogromnym poparciem wierzycieli


GetOblig
Dołączył: 2018-11-07
Wpisów: 71
Wysłane: 27 marca 2020 11:25:45
Obserwując forum regularnie odnoszę wrażenie, że od kilkunastu dni a może nawet dłużej stało się ono miejscem bezsensownych dyskusji przerywanych, jedynie chwilami, merytorycznymi wpisami. Moim zdaniem dywagacje o realizacji układów o wpisach czy ich braku oraz o tym jak przebiegało głosowanie do niczego nas nie prowadzą. Przecież wiemy jak było w Sądzie, jak Sąd procedował i proceduje tą sprawę i jak zachowywali się poszczególni uczestnicy tej "tragedii". Mamy pewien stan faktyczny, który - w mojej ocenie - powinien być dla nas tematem do merytorycznych dyskusji ale nie o tym co było tylko o tym co można zrobić w przyszłości. Nadal uważam, że układ był potrzebny aby pokazać zakres strat i dać szansę na występowanie przeciwko tym, którzy bezpośrednio lub pośrednio są za to odpowiedzialni.Dlaczego nie ma dyskusji jak to robić? Dlaczego nie mówimy o tym jak wystąpić do prokuratury z zawiadomieniem i uzyskać statut poszkodowanego w sprawie (przecież prokuratura, według deklaracji w senacie, zabezpieczyła tyle pieniędzy, że będzie możliwość odzyskania przez poszkodowanych zainwestowanych środków)? Dlaczego nie podtrzymaliśmy tematu powiadomienia o sytuacji instytucji unijnych? Nadal uważam, że zarówno obligatariusze indywidualnie jaki i przez stowarzyszenia powinni występować do posłów o prowadzenie sprawy w parlamencie. Wreszcie moim zdaniem wciąż należy wnioskować o odwołanie z RN tego....... "naszego przedstawiciela" i jeśli ktoś ma pomysł jak warto było go pozwać o działanie na niekorzyść obligatariuszy chociażby za okres bytności w RW. Jedynie działania wspólne i na dużą skalę mogą przynieść skutek. Mam wrażenie, że to forum powstało po to aby pomóc rozwiązać problem a nie prowadzić jałowe debaty. Niestety od samego mieszania herbata nie stanie się słodsza. Jeśli mają Państwo odmienne zdanie zapraszam do merytorycznej dyskusji.

morka
Dołączył: 2020-03-01
Wpisów: 18
Wysłane: 27 marca 2020 13:29:24
Piszesz:"Mamy pewien stan faktyczny." Tak, mamy, ale różnie go interpretujemy. Prawomocny układ rozwiązał problem długu obligacyjnego zgodnie z wolą obligatariuszy. Nie ma już obligatariuszy, nie ma już RW, nie ma już długu obligacyjnego.Jeśli jest tak jak napisałem, to Twoja wypowiedź jest niemerytoryczna. Jeśli jest inaczej, to przepraszam za mój niniejszy niemerytoryczny wpis.

jenes
Dołączył: 2017-11-07
Wpisów: 122
Wysłane: 29 marca 2020 11:42:40
GetOblig napisał(a):
(...) dać szansę na występowanie przeciwko tym, którzy bezpośrednio lub pośrednio są za to odpowiedzialni.Dlaczego nie ma dyskusji jak to robić? Dlaczego nie mówimy o tym jak wystąpić do prokuratury z zawiadomieniem i uzyskać statut poszkodowanego w sprawie (przecież prokuratura, według deklaracji w senacie, zabezpieczyła tyle pieniędzy, że będzie możliwość odzyskania przez poszkodowanych zainwestowanych środków)? Dlaczego nie podtrzymaliśmy tematu powiadomienia o sytuacji instytucji unijnych? Nadal uważam, że zarówno obligatariusze indywidualnie jaki i przez stowarzyszenia powinni występować do posłów o prowadzenie sprawy w parlamencie. Wreszcie moim zdaniem wciąż należy wnioskować o odwołanie z RN tego....... "naszego przedstawiciela" i jeśli ktoś ma pomysł jak warto było go pozwać o działanie na niekorzyść obligatariuszy chociażby za okres bytności w RW.(...)


Wzór zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa jest na stronie Prokuratury Regionalnej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie GetBack S.A.:
Wzory na stronie PR Warszawa
Status pokrzywdzonego (poszkodowany jest w postępowaniu cywilnym, tu mówimy o postępowaniu karnym, chyba, że ktoś już prowadzi sprawę cywilną) otrzymuje się w momencie dołączenia zawiadamiającego do sprawy (pismem informacyjnym prokuratury, pouczeniem dla pokrzywdzonego w momencie przesłuchania itd.).
@GetOblig sprawdź proszę, kiedy można powiadomić o sytuacji właściwe instytucje unijne.
Aktualnie sprawę w Sejmie prowadzą posłanki Izabela Leszczyna i Paulina Hennig-Kloska. Gdy chciałem zainteresować sprawą GetBack innych posłów to usłyszałem, że podkomisja do spraw GetBack już była w poprzedniej kadencji sejmu. Oczywiście warto próbować.
Wierzyciele nie mogą odwoływać członków rady nadzorczej dłużnika, takie kompetencje ma walne zgromadzenie akcjonariuszy.
GetBack S.A. już planuje zmiany w radzie nadzorczej, tak wynika z planu WZA na 8 kwietnia br.
W radzie nadzorczej GetBack S.A. nie ma żadnych przedstawicieli wierzycieli.

@morka prawomocne postanowienie sądu o zatwierdzeniu układu rozwiązało problem długu obligacyjnego zgodnie z wolą obligatariuszy. Nie ma już PPU, nie ma RW, natomiast nadal są obligatariusze i nadal jest dług obligacyjny, który został zredukowany do 25% swojej pierwotnej wysokości.
Edytowany: 29 marca 2020 11:57

morka
Dołączył: 2020-03-01
Wpisów: 18
Wysłane: 29 marca 2020 19:42:56
Piszesz: "natomiast nadal są obligatariusze i nadal jest dług obligacyjny, który został zredukowany do 25% swojej pierwotnej wysokości".

Zawierając układ zgodziliśmy się nie tylko na redukcję długu do 25% jego pierwotnej wysokości, ale także zrzekliśmy się w 100% praw do roszczeń wobec długu i odsetek - wobec 25% długu objętego spłatą układową też zrzekliśmy się praw do roszczeń. Jesteśmy zatem byłymi obligatariuszami bez praw do roszczeń wobec długu i odsetek, a nie obligatariuszami, bo oni mają prawa do roszczeń wobec długu i odsetek od niego.

Joker
Dołączył: 2009-03-01
Wpisów: 1 575
Wysłane: 29 marca 2020 20:03:51
Coś wiadomo kiedy maja wyplacic pierwsze raty ukladu? Z tego co kojarze skladano zapewnienia, ze szybciej niz to wynika z harmonogramu.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,951 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d