pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

mysiauek
mysiauek PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 185
Wysłane: 27 marca 2020 15:35:40
BearHand napisał(a):
Wczoraj sie widzialem ze znajomym, firma transportowa, glownie obsluga kurierska. Nie wyrabiaja sie, mowi ze od kwietnia chyba bedzie musial przyjac nowe osoby. Mowi ze w dowozie jedzenia tez niewyrabiaja.

U innego natomiast, zejscie na 40% wynagrodzenia, brak nowych dostaw, zeby przetrwac - hurtownia elektryczna.

Gospodarka sobie poradzi, obecny kryzys porownuja do katastrofy naturalnej (bloomberg).

Wygląda na to, że jedne galęzie ruszą inne padną a Ci którzy szybko znajdą sobie pracę będą mieli szansę na normalne życie. Pytanie brzmi jak to będzie sie balansować.

Adagio
Wpisów: 448
Wysłane: 27 marca 2020 16:19:57
W USA jest juz 85000 zakazonych i ponad 1100 zgonow

No i wiadomo co teraz sie musi stac. Za wydrukowane pieniadze amerykanie wykupia wszystkie srodki medyczne na calym swiecie, zeby sie ratowac. America first d'oh!

BearHand
BearHand PREMIUM
Wpisów: 520
Wysłane: 27 marca 2020 17:17:31
1382/93131 , daje smertelnosc na poziomie 1,48% czyli mniej niz wczoraj. Oni nie tylko zadrukuja wszystkich, zatestuja tak samo aby pokazac ze to nie jest takie smiertelne jak na poczatku sadzono. Taka strategie obrali.

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 709
Wysłane: 27 marca 2020 18:03:07
Daj trochę czasu wirusowi, przecież nie zabija w momencie stwierdzenia, że ktoś jest zainfekowany ;P.
Poza tym aktualne statystyki nie uwzględniają braku sprzętu dla "serious cases" - tak jak dziś pisałem, jeśli w danym kraju osiągnięta zostanie maksymalna wydolność służby zdrowia, a ludzie dalej będą lekceważyć zakazy to odsetek śmiertelności wzrośnie kilkukrotnie.
Jestem ciekaw gdzie jest granica wydolności dla USA, ale takie kraje jak Chile, Ekwador, to już niedługo.

pandorinium
Wpisów: 541
Wysłane: 27 marca 2020 18:21:34
Jak widać ta wydolność szpitali we Włoszech została już solidnie przekroczono. Prawie tysiąc zmarłych w ciągu jednego dnia. Hiszpania też niestety słabo.

yoda
Wpisów: 61
Wysłane: 28 marca 2020 01:27:05
Witam,
dawno nie odzywałem się na forum, ale w ostatnim czasie staram się śledzić ten wątek dość często.
Co do tytularnego szukania dna bessy, imho spadki na naszym bananie spowodowane były plotkami o zamknięciu giełdy, pierwsze poważne spadki zaczęły się po informacji o zamknięciu szkół i przedszkoli a poźniej pojawiła się informacja o możliwym zamknięciu giełdy, spadki trwały 2-3 dni a później GPW tą informację zdementowało. Szczerze liczę,że doczekamy się podwójnego dna, lecz w ostatnich dniach, nasza giełda jakoś nie chce spadać.
Dziś bardzo ciekawą wiadomością była informacja, że USA wprowadzają pakiet stymulacyjny i będą płacić Amerykanom 1200 USD (plus 500 USD jeśli się ma dzieci). Pewnie w następnych dniach na taki krok zdecyduje się BoJ, UK i UE, pytanie, czy obywatele Polski również otrzymają "dochód gwarantowany", czy UE ograniczy to tylko do krajów Euro.
Ciekaw też jestem sytuacji na rynku złota i srebra, praktycznie nie dostępnego fizycznie, a kontrakty jakoś dziwnie się rozjechały z rzeczywistością. Np na metatraderze po 3 wiedźmach spread wzrósł z 0,5 USD na 2,5-3 USD. Notowania np na bankierze pokazywały wzrosty 2 dni temu złota do 1680 USD a na metatrederze kurs max wynosił 1630. Nie mam pojęcia dlaczego.
Sam bardzo dużo dowiedziałem się z bloga:
https://pecuniaolet.wordpress.com/
nie chcę tu robić nikomu reklamy, ale ostatnie 3 artykuły opisują możliwe scenariusze, pojawiają się tam wątki helicopter money i tego, co może to wywołać. Chciałem zapytać was o zdanie na ten temat?
Co to może dla nas znaczyć, jak można to wykorzystać.
Pozdrawiam

fishinthesea
Wpisów: 41
Wysłane: 28 marca 2020 15:33:05
Przeglądam sobie indeksy GPW i światowe w interwałach tygodniowych i miesięcznych i muszę przyznać, że wygląda to całkiem nieźle. Podobnie w większości spółek WIG20. Długie dolne cienie, białe korpusy, młoty, zwiększone wolumeny, w niektórych przypadkach objęcia hossy. Podobno w czasach krachów i paniki AT ma ograniczoną wiarygodność, do tego wciąż napływające raczej negatywne informacje z frontu walki z wirusem i wpływu na gospodarkę. Z drugiej strony pozytywy też się znajdą, stymulacje banków centralnych, rekordowe pakiety osłonowe i antykryzysowe, ulica która przeczekała załamanie w obligacjach, spore ilości gotówki w funduszach privet equity gromadzone jeszcze przed cv-19. Wiem że większość czeka na rozwój katastrofalnego scenariusz, z głęboką recesją i krachem na wzór lat 30 ubiegłego stulecia. Zeszłotygodniowe wzrosty to tylko fala B i czeka nas później kolejna dłuższa i głębsza fala wyprzedaży. Tyle teoria i historia. Ale czy faktycznie tak musi być. Rzeczywistość się ciągle zmienia i może jesteśmy świadkami tworzenia się nowej ekonomii i nowych mechanizmów rynkowych? Może tytułowe dno bessy jest na wyciągnięcie ręki, przynajmniej na naszej GPW ? Think

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 313
Wysłane: 28 marca 2020 18:37:26
Ujemne stopu procentowe już nikogo nie dziwią, obligi z ujemnym oprocentowaniem również.
W USA niektórzy poszli jeszcze dalej i oferują ropę w ujemnej cenie.
Cytat:
The first crude stream to turn upside down was Wyoming Asphalt Sour, a dense oil used mostly to produce paving bitumen. Mercuria Energy Group Ltd., a trading house, bid negative 19 cents per barrel in mid-March for the crude, effectively asking producers to pay for the luxury of getting rid of their output.

Linka

BearHand
BearHand PREMIUM
Wpisów: 520
Wysłane: 28 marca 2020 18:46:11
Byc moze nadejda kiedys czasy, ze na stacji beda placic za tankowanie do pelna :)

fishinthesea
Wpisów: 41
Wysłane: 28 marca 2020 20:20:33
Czekam aż na ten sam krok zdecydują się producenci samochodów i innych dóbr luksusowych.

Ancymon
Wpisów: 23
Wysłane: 28 marca 2020 22:12:06
yoda napisał(a):
Witam,
dawno nie odzywałem się na forum, ale w ostatnim czasie staram się śledzić ten wątek dość często.
Co do tytularnego szukania dna bessy, imho spadki na naszym bananie spowodowane były plotkami o zamknięciu giełdy, pierwsze poważne spadki zaczęły się po informacji o zamknięciu szkół i przedszkoli a poźniej pojawiła się informacja o możliwym zamknięciu giełdy, spadki trwały 2-3 dni a później GPW tą informację zdementowało. Szczerze liczę,że doczekamy się podwójnego dna, lecz w ostatnich dniach, nasza giełda jakoś nie chce spadać.
Dziś bardzo ciekawą wiadomością była informacja, że USA wprowadzają pakiet stymulacyjny i będą płacić Amerykanom 1200 USD (plus 500 USD jeśli się ma dzieci). Pewnie w następnych dniach na taki krok zdecyduje się BoJ, UK i UE, pytanie, czy obywatele Polski również otrzymają "dochód gwarantowany", czy UE ograniczy to tylko do krajów Euro.
Ciekaw też jestem sytuacji na rynku złota i srebra, praktycznie nie dostępnego fizycznie, a kontrakty jakoś dziwnie się rozjechały z rzeczywistością. Np na metatraderze po 3 wiedźmach spread wzrósł z 0,5 USD na 2,5-3 USD. Notowania np na bankierze pokazywały wzrosty 2 dni temu złota do 1680 USD a na metatrederze kurs max wynosił 1630. Nie mam pojęcia dlaczego.
Sam bardzo dużo dowiedziałem się z bloga:
https://pecuniaolet.wordpress.com/
nie chcę tu robić nikomu reklamy, ale ostatnie 3 artykuły opisują możliwe scenariusze, pojawiają się tam wątki helicopter money i tego, co może to wywołać. Chciałem zapytać was o zdanie na ten temat?
Co to może dla nas znaczyć, jak można to wykorzystać.
Pozdrawiam

Doczytałem tylko trzeci akapit ostatniego tekstu i stwierdzam że gość nie ma pojęcia o ekonomii. Skoro pisze że pieniądz kreowany przez banki jest lepszy bo można dzięki niemu sterować gospodarką a standard złota jest zły bo nie da się nim manipulować to o czym w ogóle mówimy.

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 871
Wysłane: 29 marca 2020 00:56:31
pandorinium napisał(a):
Każdy powinien rozumieć, że jak biznes jest niedostosowany do realiów to upada, ale drugi się rozwija. Firmy zajmujące się robieniem maseczek, dostawami jedzenia, produkcją jedzenia mają niezłe i obroty i potrzebują więcej pracowników. Rozwój medycyny, środków czystości też będzie rósł to i ludzi potrzeba. Ale łatwiej jest napisać, będzie koniec świata, pracy nie będzie. Wszystko upadnie.

PS Te niebotyczne 25 mln to jest mniej niż pół procenta światowej populacji. Rzeczywiście ogrom.

Jak te "niedostosowane" firmy upadną, będzie jak w latach 90 bezrobocie na poziomie 20% to wtedy zobaczysz jaki będzie Twój poziom życia. Ochroniarz na strzeżonym osiedlu również Cie nie ochroni.

pandorinium
Wysłane: 29 marca 2020 09:22:40
Akurat jeszcze 10 lat temu miałem bezrobocie powyżej 20% w moim mieście.

Avocado
Avocado PREMIUM
Wpisów: 368
Wysłane: 29 marca 2020 09:37:28
wysokie bezrobocie akurat nie jest problemem, ale tylko w przypadku. od razu przyciagnie inwestorow, ktorzy beda chcieli taniej wyprodukowac cos i sprzedac do lepszego swiata. umowmy sie, ze sytuacja w PL, a przede wszystkim CZ i DE, w ostatnim czasie byla patologiczna - szantaz placowy ze strony pracownikow zabijal wszelkie biznes plany. PL i CZ sa akurat w o tyle dobrej sytuacji, ze moga dowolnie manipulowac swoimi walutami, co w praktyce oznacza dalsze obnizenie kosztow pracy. wiec akurat u nas o szybkie odbicie po kryzysie sie nie boje.

mysle natomiast, ze niekonkurencyjne kosztowo poludnie EU stoczy sie gospodarczo jeszcze bardziej, tym bardziej, ze turystow w tym roku raczej nie zobacza. wstepnie zakladalbym scenariusz podobny to tych, jakie byly w krajach dotknietych arabska wiosna.

Magiel
Wpisów: 144
Wysłane: 29 marca 2020 20:06:55
Ciekawe ilu pracowników z Ukrainy od nas odpłynie? Ilu nie przyjedzie na prace sezonowe?
Czy Ci nasi pracownicy z innych branż będą chętni do ich zastąpienia?
Myślę, że pracy będzie wystarczająco dużo dla naszych obywateli. Boję się tylko, że trochę rozpieszczenie rynkiem pracownika i wydatkami socjalnymi państwa będą woleli upominać się o różne formy dopłat i upustów niż szukać zarobku w innym miejscu.

Frog
Wpisów: 5 453
Wysłane: 29 marca 2020 20:23:13
Po ustaniu pandemii (czyli prawdopodobnie dopiero po wynalezieniu, przetestowaniu i zaaplikowaniu wszystkim odpowiedniej szczepionki), bezrobocie będzie takie, że ludzie będą imać się każdej pracy. Sam być może będę zbierał szparagi u gospodarza w mieście obok.
Coś takiego, jak "brak rąk do pracy", odeszło na bardzo długo. No może z wyjątkiem ochrony zdrowia.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 4 012
Wysłane: 29 marca 2020 21:20:51
a ilu będzie stać na kupno tych "szparagów"?
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

the special one
Wpisów: 11
Wysłane: 29 marca 2020 21:53:56
Już o to się nie martw. Morgan wyeminuje instrumenty dłużne w oparciu o cenę szparagów, FED je wykupi a za pozyskany w ten sposób cash kupią szparagi. I Morgan syty i Frog cały.

etopiryna
etopiryna PREMIUM
Wpisów: 39
Wysłane: 29 marca 2020 22:17:06
bankrucik napisał(a):
a ilu będzie stać na kupno tych "szparagów"?

Niczego nie będzie...

pandorinium
Wysłane: 29 marca 2020 22:21:29
Będzie tylko 10 wspaniałych z forum SW którzy między sobą wymieniają się na giełdzie, ostatniej na całej świecie - bananowej - bo resztę zamknięto takie było bezrobocie.

A mi się coś zdaje, ze niektóre kraje pójdą drogą Hiszpanii, potem się druknie kasę, rzuci firmom i tyle. no i jak tak patrzę na te firmy, które znam, to nie ma tragedii. Świat się nie skończył, praca jest i będzie. Najwyżej niektórzy będą musieli się przebranżowić.

Ostro wrośnie dług. Ale kto by się tym przejmował.

Cytat:
Koronawirus w Hiszpanii: Rząd zablokował możliwość zwolnienia pracowników z powodu epidemii

www.gazetaprawna.pl/artykuly/1...
Edytowany: 29 marca 2020 22:22

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość