pixelg
Koronawirus kontra giełdy. Co to będzie? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

Koronawirus kontra giełdy. Co to będzie?

orzech
Wpisów: 388
Wysłane: 5 marca 2020 19:20:14
Fajnie się tam za wielką wodą bawiąbinky
Jednego dnia plus 4%, a drugiego minus 4% i taka mozaika im wychodzi...i tak w kółeczko.
Dzisiejsza sesja jakoś jednak chyba jest nie tylko realizacją zysków, a skoro nie pomogły pompki i drukarki to co może jeszcze pomóc...
Poczekać trzeba rzecz jasna jak się zamkną, ale ja zaczynam się upewniać że jednak chyba bezpieczniej postać z bokuThink

Vox
Wpisów: 5 973
Wysłane: 6 marca 2020 01:18:24
a śmiertelnosc koronawirusa to już 6%.
"Closed cases"
www.worldometers.info/coronavi...

Joker
Wpisów: 1 613
Wysłane: 6 marca 2020 06:34:57
To jest sciema. Wiekszosc ludzi nie jest diagnozowana, stad mianownik maly.

bernie
Wpisów: 414
Wysłane: 6 marca 2020 07:45:20
dokładnie tak, nie wiem czy to tylko prasa tak pisze czy WHO nie podkreśla wyraźnie że wylicza śmiertelność przypadków na podstawie pacjentów hospitalizowanych. Trudno by było siać panikę jakby teraz przeprowadzili jakieś zmasowane badania na losowych grupach ludzi i by się okazało że choruje/chorowało już pare milionów osób a procent hospitalizacji/smierci jest pisany po kilku zerach za przecinkiem

kiba69
Wpisów: 53
Wysłane: 6 marca 2020 09:27:11
Trzeba pamietac, ze fizycznie żaden z krajów najbardziej dotniektych wirusem nie jest w stanie zdiagnozować wszystkich chorych, co za tym idzie większość chorych jest pominieta w statystykach.. Natomiast ilosc zgonow w statystykach ciężko pominąć... W niedługim czasie rządy to zrozumieja i uznaja ze zagrożenie globalną recesja spowodowanej kwarantannami jest znacznie bardziej szkodliwe dla społeczeństwa niż skutki "pandemii"
Kupując regionalne produkty tworzysz miejsca pracy dla siebie i swojej rodziny.

Adagio
Wpisów: 448
Wysłane: 6 marca 2020 09:54:40
Trzeba rozrozniac zagrozenie dla ludzi i medialna epidemie, od wplywu epidemi na gospodarke i na koncu sytuacje na rynkach finansowych.
To sa trzy zupelnie odmienne kwestie. I kazda z nich moze sie zupelnie inaczej rozwijac.

ucofb
ucofb PREMIUM
Wpisów: 1 191
Wysłane: 6 marca 2020 10:10:05
orzech napisał(a):
Fajnie się tam za wielką wodą bawiąbinky
Jednego dnia plus 4%, a drugiego minus 4% i taka mozaika im wychodzi...i tak w kółeczko.
Dzisiejsza sesja jakoś jednak chyba jest nie tylko realizacją zysków, a skoro nie pomogły pompki i drukarki to co może jeszcze pomóc...
Poczekać trzeba rzecz jasna jak się zamkną, ale ja zaczynam się upewniać że jednak chyba bezpieczniej postać z bokuThink

Plus 4%, minus 4% to jest efekt braku płynności. Fundusze inwestycyjne są na skraju płynności stąd taka wyprzedaż w poprzedni piątek na złocie. Wg mnie całkiem sensownie wypowiada się na ten temat gość z linka poniżej. O ile na wszystkie wywiady patrzę raczej spectycznie to tutaj mam wrażenie, żę gość wie co mówi:
www.youtube.com/watch?v=-i_VhN...
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Edytowany: 6 marca 2020 10:10

Adagio
Wysłane: 6 marca 2020 10:43:03
Cytat:
Plus 4%, minus 4% to jest efekt braku płynności. Fundusze inwestycyjne są na skraju płynności stąd taka wyprzedaż w poprzedni piątek na złocie.

Raczej margin call. Wycisniecie dlugich pozycji, klienci dostaja wezwanie do uzupelnienia depozytu i musieli sprzedawac wszystko, czyli tez zloto.
Z ta plynnoscia tez nie do konca jak piszesz, na spadkach byly duze wieksze obroty niz zwykle i w koncowym momencie wywalki ponad dwukrotnie wieksze niz srednia, to mi wyglada na Selling Climax byczy sygnal, co nie wyklucza, ze nastapi jeszcze jeden selling climax nizej, co by podwiadala technika.
Takie plus/minus 4% to calkiem niormalne zachowanie po takich falach wyprzedazy. Powrot do sredniej i retest dolka.
Tak na zimno technicznie to faktycznie paniki na rynku jeszcze nie bylo. Jezeli rynek pojdzie wg schematu z 2018 roku to przelamie ostatnie dolki, ale potem wroci w kierunku szczytow. .

pandorinium
Wpisów: 541
Wysłane: 6 marca 2020 11:15:00
Francuska dziennikarka: Nie będziemy ryzykować kryzysu gospodarczego, by uratować kilka tuzinów ludzi

forsal.pl/gospodarka/aktualnos...

Frey
Wpisów: 888
Wysłane: 6 marca 2020 11:57:05
Vox napisał(a):
a śmiertelnosc koronawirusa to już 6%.
"Closed cases"
www.worldometers.info/coronavi...

To całkowita nieprawda. Nie można porównać liczby osób, które uznano za wyleczone z tymi, którzy zmarli i na tej podstawie wyciągać wnioski co do śmiertelności wirusa. To po prostu bez sensu.
WHO podając śmiertelność na poziomie 3,4% - zaznacza, że chodzi o zdiagnozowane przypadki, jednocześnie podając, że w ponad 80% przypadków choroba przebiega łagodnie - co oznacza, że większość ludzi, którzy rzeczywiście mają koronawirusa, w ogóle nie pójdzie do lekarza, żeby się zbadać - już nawet nie na koronawirusa, ale na byle co. Potraktują to jak zwykłe przeziębienie - poleżą pod kocem, popiją herbaty z czym kto lubi i tyle.
Krajem, który warto obserwować w tym kontekście jest Korea Pd - gdyż prowadzi ona szerokie badania w kierunku wykrywania wirusa. I jaki jest efekt?

Wśród 140.000 przebadanych osób śmiertelność wynosi tam jedynie 0,6%.

www.scmp.com/week-asia/health-...

Oczywiście porządna służba zdrowia robi swoje - ale trzeba też pamiętać, że większość ofiar w Korei i na świecie to ludzie mocno wiekowi - a wśród takich osób zapalenie płuc (bo do tego prowadzi w cięższych przypadkach ten wirus) i tak bardzo często kończy się śmiercią.

Tyle podpowiada zdrowy rozsądek.
To nie on jednak kieruje ludźmi, a emocje - a te mogą ludzi i populistycznych polityków, a za nimi giełdy i gospodarkę różnie poprowadzić.
Zombie apokalipsy jednak się nie spodziewam.

złotybitcoin96
Wpisów: 21
Wysłane: 6 marca 2020 14:31:55
Moim zdaniem najważniejsze jest, aby nie ulegać panice, bo to naprawdę zaszkodzi światowej gospodarce. Należy zachować spokój, a gdy sytuacja nieco się ustabilizuje ruszyć do zakupów przecenionych walorów. Eksperci podpowiadają "cash in the King" w trudnych czasach.
Można także wykazać się sprytem i grać certyfikatami inwestycyjnymi obstawiając spadek wartości indeksów i niektórych surowców (głównie ropy). Polecam tą strategię podczas podwyższonej zmienności.

Inwestorzy!
Życzę powodzenia i zysków w niepewnych czasach.

majama
Wpisów: 1 165
Wysłane: 21 marca 2020 12:58:54
Wczoraj, w piątek miałem potrzebę zakupić herbatę, zaszedłem do małego sklepu po drodze. Było wczesne popołudnie, wcześniej w radiu podano informacje o śmierci 27 letniej kobiety zarażonej koronawirusem. W tym małym sklepiku było pusto, tylko młody sprzedawca ubrany w rękawiczki i ja odkąd wszedłem. Wziąłem sam pudełko herbaty z półki i podszedłem do kasy aby zapłacić, cena kilka złotych. Wyjąłem portfel i zanim sprawdziłem ile mam drobnych sprzedawca powiedział aby zapłacił kartą bo nie ma nic żeby wydawać. Wskazał przy tym terminal na karty. Spojrzałem na niego chcąc odpowiedzieć, że przecież nie musi wydawać jeśli mam drobne, ale gdy nasze spojrzenia się spotkały odczułem, że jest wystraszony. Ten człowiek prawdopodobnie bał się dotykać pieniędzy i stąd wskazywanie na płacenie kartą. Nie odważyłem się o to zapytać, zapłaciłem kartą aby go nie dręczyć.

Są małe prywatne biznesy gdzie ciągle pracują ludzie, teraz dodatkowo obciążeni strachem przed chorobą i nie mający odwagi pójść na jakiś urlop, bo żyć z czegoś trzeba.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Adagio
Wysłane: 1 kwietnia 2020 15:35:54
Izrael przestawil czesciowo produkcje w fabrykach rakiet i zamiast bomb zaczyna produkowac respiratory thumbright

złotybitcoin96
Wpisów: 21
Wysłane: 4 kwietnia 2020 17:22:20
Zastanawiam się też co myślicie o wpływie obecnej sytuacji w Polsce na rynek Catalyst. Tak jak obserwuję to przecena jest tam znacznie mniejsza niż na rynku akcyjnym. Czy, Waszym zdaniem, warto obecnie inwestować w obligacje korporacyjne lub hurtowe obligacje Skarbu Państwa? Zazwyczaj analitycy polecają takie instrumenty na wypadek bessy. Niektóre rentowności, moim zdaniem wyglądają dość atrakcyjnie, a wielu emitentów (np. PCC Exol, PCC Rokita, Kruk) to wiarygodne, dobrze prosperujące spółki. Jak uważacie czy obecne ceny "korporatów" są już atrakcyjne czy może jeszcze poczekać z ich zakupem?

Złoty Bitcoin 96

mikhael
Wpisów: 8
Wysłane: 5 kwietnia 2020 08:00:47
Uważam, że zagrożenie epidemiczne jest znacznie mniejsze niż nam się to wmawia.

Wątpliwości wzbudzają m.in. następujące fakty:

- wykorzystanie przez media na całym świecie zdjęć sprzed lat albo inaczej podpisanych w zależności od kontekstu;

- brak zdjęć z największego lodowiska Madrytu Palacio de Hielo rzekomo przepełnionego zwłokami;

- ilość pustych łóżek w halach przeznaczonych dla zakażonych.

spokullus73
Wpisów: 27
Wysłane: 5 kwietnia 2020 08:19:23
dlatego 10 maja pojdziemy na wybory xD

a moim zdaniem dane oficjalne musza dogonic te faktyczne a poki co daleko im do tego...

Joker
Wpisów: 1 613
Wysłane: 5 kwietnia 2020 10:38:49
mikhael napisał(a):
Uważam, że zagrożenie epidemiczne jest znacznie mniejsze niż nam się to wmawia.

Wątpliwości wzbudzają m.in. następujące fakty:

- wykorzystanie przez media na całym świecie zdjęć sprzed lat albo inaczej podpisanych w zależności od kontekstu;

- brak zdjęć z największego lodowiska Madrytu Palacio de Hielo rzekomo przepełnionego zwłokami;

- ilość pustych łóżek w halach przeznaczonych dla zakażonych.

Zdjęcia lodowiska i innych pomieszczeń pewnie są tylko nie nadają się do publikacji. Zresztą po co to publikować. Tylko trzeba mieć na uwadze, że to (liczba ciał wywożonych ciężarówkami, przechowywanych w jednym miejscu) nie wynika z problemów z wydolnością zakładów pogrzebowych, a wyjątkową ostrożnością w postępowaniu z osobami zmarłymi zakażonymi covid19.

Ale dodawanie do bieżących artykułów zdjęć z przed kilku lat, albo z ćwiczeń też mnie denerwuje. Ma na calu jedynie nakręcenie paniki i zwiększenie oglądalności. W zasadzie tworzy się przez to taki obrazkowy fake news.
Edytowany: 5 kwietnia 2020 10:40

fishinthesea
Wpisów: 41
Wysłane: 5 kwietnia 2020 11:03:14
Do tego dochodzi jeszcze sposób podawania informacji. Jak liczba zgonów i zakażeń rosła to podawali dane z dnia poprzedniego i aktualne żeby pokazać jak bardzo rośnie. Teraz podają tylko dzienne już bez odniesienia do poprzednich, bo teraz spada (Hiszpania, Włochy Francja). Podają za to liczby od początku pandemii bo te oczywiście rosną. Taką technikę informacyjną zauważyłem w PAP.

Exboss
Exboss PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 64
Wysłane: 5 kwietnia 2020 12:00:20
Bardzo ciekawe będzie porównanie różnych parametrów statystycznych dla Polski i Szwecji po zakończeniu pandemii .
Szwecja wprowadziła niewiele ograniczeń państwowych w życiu obywateli , pracują normalnie tam gdzie jest praca , sklepy i gastronomia działa bez ograniczeń itd. Ludzie ograniczają się sami .
Nasz kolejny zryw narodowy jak na razie bez sukcesów a liczba ludzi z kłopotami psychicznymi będzie ogromna ale nie będzie uwzględniana w stratach .
Edytowany: 5 kwietnia 2020 12:11

Exboss
Exboss PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 64
Wysłane: 5 kwietnia 2020 12:10:44
Jedyny plus pozostania w domu przez Polaków to znaczny wzrost urodzeń w 2021 love4

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8