pixelg
AFHOL - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9

AFHOL [AFH]

AKTUALNY KURS: 8,30 zł (-2,92%) 25-05-2020 09:31
gandalfp
gandalfp PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 224
Wysłane: 9 kwietnia 2020 09:40:42 przy kursie: 10,70 zł
Jest reakcja Zarządu na cenę akcji :) Skup akcji własnych do 45zł !!!

Zarząd Aforti Holding S.A. z siedzibą w Warszawie _dalej: "Spółka", "Emitent"_ informuje, że Zarząd Spółki w dniu dzisiejszym, tj. w dniu 08 kwietnia 2020 roku podjął uchwałę nr 01/08/04/2020 w sprawie wydania opinii w zakresie cen akcji Spółki Aforti Holding S.A., które zdaniem Zarządu są niedoszacowane oraz wydania rekomendacji dla Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki w zakresie wprowadzenia jednorocznego programu skupu akcji własnych Spółki, który będzie obejmował maksymalnie 200.000 akcji, za cenę nie wyższą niż 45 zł za jedną akcję.

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Jest również wideo od Prezesa dotyczące obecnej sytuacji i pracy spółki w okresie pandemii:
aforti.pl/2020/04/08/biuletyn-...
Edytowany: 9 kwietnia 2020 09:44

chris_martin
chris_martin PREMIUM
Wpisów: 756
Wysłane: 9 kwietnia 2020 11:17:30 przy kursie: 10,70 zł
A moze lepiej 45.000 akcji po 200 Max?
Taka sama abstrakcja....
Everything you know is wrong.........

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 10 kwietnia 2020 12:29:57 przy kursie: 10,70 zł
Dlaczego abstrakcja? Średnia kursu z 2 lat, to 11,5zł. Z jednego roku 16,38zł. Półroczna 19,41zł. W chwili wydania komunikatu kurs był ok 7zł. A spółka przecież cały czas się rozwija.

qobaPL
Wpisów: 145
Wysłane: 10 kwietnia 2020 13:20:49 przy kursie: 10,70 zł
Racja, choć martwią trochę wyniki Q1 2020 vs. Q1 2019 lub poprzednie kwartały w segmencie Finance i Exchange. Jedynie w windykacji vs. Q1 2019 widać wzrost, i tu można zakładać, że obecna sytuacja powinna sprzyjać.

Czy wiesz coś nowego @gandalfp w kontekście EMI?
To be a rock and not to roll

Joker
Wpisów: 1 613
Wysłane: 10 kwietnia 2020 13:48:08 przy kursie: 10,70 zł
Tak. Rozwija. Marketingowo...

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 10 kwietnia 2020 13:58:47 przy kursie: 10,70 zł
Jeśli chodzi o działalność, to polecam zobaczyć to video dołączone do biuletynu. Praktycznie cała działalność jest teraz zdalna i spodziewam się, że trudno będzie o te dynamiki które były rok temu, choć spółka od dawna przygotowywała się na spowolnienie. Pożyczki na razie chyba będą najsłabszą nogą, i być może faktoring go zacznie zastępować. Za to windykacja powinna rosnąć, ponieważ sporo przedsiębiorstw może mieć problemy w najbliższej przyszłości. Wymiana walut też powinna rosnąć moim zdaniem, choć jak prezes wspomniał sporo osób czeka na uspokojenie sytuacji.

Co do EMI, to nie ma na razie żadnych nowych informacji. Trzeba czekać na oficjalne komunikaty, albo na kolejne Investor's Day - jak już będzie można zorganizować :)

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 22 kwietnia 2020 17:30:26 przy kursie: 7,50 zł
Aforti Exchange wchodzi na londyńską giełdę :) Jest info o odwrotnym przejęciu jednej ze spółek tam notowanych. Spóka LSE (London Stock Exchange Group). Na razie list intencyjny

biznes.pap.pl/espi/pl/reports/...

Dziś była największa wymiana akcji od 2 lat. Mam nadzieje, że dzisiejsza wiadomość, będzie punktem zwrotnym w notowaniach i kurs wróci na poziomy z końca roku.
Edytowany: 22 kwietnia 2020 17:50

vladyslavus1234
Wpisów: 2
Wysłane: 22 kwietnia 2020 17:57:43 przy kursie: 7,50 zł
Ciekawe, że na polską (konkretnie "poski NASDAQ") im się, wbrew wielokrotnie składanym obietnicom, nie udało wprowadzić Aforti Finance....
link: biznes.interia.pl/gieldy/aktua...

Prosuję też:
Nie wchodzi na giełdę w Londynie, tylko dali komunikat, że podpisali "list intencyjny", coś tam coś tam, o tym wejściu na tę giełdę, w drodze "odwrotnego przejęcia"..

Bazując na poprzednich "sukcesach" tak we wchodzeniu na polską giełdę, jak i we współpracy z platformą mintos (wyrzuceni) nie ufałbym za bardzo w realizację tego scenariusza.

Aha, spółkę obserwuję pobieżnie z boku, jako obserwator, bo mnie kiedyś kolega wyciągnął na te "spotkania inwestorskie" w drogich hotelach, co organizują. Nie chce mi się rozpisywać dłużej, ale powien tak, że wiarygodność ich, z kontaktu bezpośredniego, oceniam w skali 1-10 na "2".

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 22 kwietnia 2020 18:30:24 przy kursie: 7,50 zł
Napisałem, ze chodzi o list intencyjny :)

Moderator:
Napisałeś: Aforti Exchange wchodzi na londyńską giełdę :) Jest info o odwrotnym przejęciu jednej ze spółek tam notowanych.
Kolejne manipulacje poskutkują czasowym zawieszeniem możliwości publikowania wpisów 

Co do opinii to ja mam zupełnie inną niż Twoja, bo chodzę na te spotkania Investor's Day regularnie i od kilku lat widzę jak firma realizuję swoje plany wg strategii. Oczywiście nie wszystko się zawsze powiedzie, tak jak się nie udało właśnie z upublicznieniem Afortii Finance, ale pokaż mi spółkę, która zawsze na 100% realizuje plany. Ważne, że cały czas idą do przodu i starają się zrealizować strategię.

Info mega pozytywne.
Edytowany: 25 kwietnia 2020 11:41

qobaPL
Wpisów: 145
Wysłane: 22 kwietnia 2020 20:12:42 przy kursie: 7,50 zł
@gandalfp, z całym szacunkiem, ale w jaki sposób idą do przodu? Dynamika przychodów spada, brak postępów w uzyskaniu licencji EMI, brak wprowadzenia nowych spółek na giełdę, nowe emisje, Aforti Exchange w Rumunii nie działa (strona przekierowuje na stronę w Polsce).

Sam nie wiem co o tym myśleć, bo cena w odniesieniu do cen z 2019 r. jest bardzo niska, pytanie czy to jest koniec przeceny.
To be a rock and not to roll

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 23 kwietnia 2020 22:09:19 przy kursie: 8,10 zł
Prezes mówi o wejściu na angielską giełdę na forum inwestorzy.tv

www.youtube.com/watch?v=hA7U96...

Co do postępów, to dynamiki spadały, ale trudno utrzymać jest 3-cyfrowe wzrosty co kwartał a 2019 był najlepszym rokiem w historii spółki, więc i baza porównywalna jest wysoka. Jest gorszy czas dla spółki, to fakt, ale i kurs jest adekwatny. Mam nadzieje, że w końcu się to zmieni.

bankrucik
bankrucik PREMIUM
Wpisów: 4 012
Wysłane: 23 kwietnia 2020 23:57:25 przy kursie: 8,10 zł
bankrucik napisał(a):
gandalfp napisał(a):
Emisja zakończona. Objęto 1.24 mln akcji. Cena emisyjna 45 zł Boo hoo! Spółka pozyskała 55 mln zł, choć w rzeczywistości będzie to widoczne bardziej w bilansie, bo większość to potrącenie wierzytelności z tytułu emisji papierów dłużnych. Także zobowiązania powinny znacząco spaść.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Liar Liar to raczej wyższa szkoła .. bajerowania...
podmioty z grupy także wymieniły kasę na akcje,
stawiam na wielką podaż pod dopuszczeniu akcji do obrotu.
sorry ale ja tych "numerów" nie kupuję

i skończy się jak zwykle?
www.pb.pl/aforti-pali-sie-grun...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Joker
Wpisów: 1 613
Wysłane: 25 kwietnia 2020 08:01:27 przy kursie: 7,70 zł
Na watkach tego typu spolek, za dzialalnosc jaka prowadzi gandalf powinny byc bany.

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 314
Wysłane: 25 kwietnia 2020 10:53:31 przy kursie: 7,70 zł
gandalfp napisał(a):
Jeśli chodzi o działalność, to polecam zobaczyć to video dołączone do biuletynu.

Dość nowatorska metoda oceny efektów działalności. Jedni oceniają na podstawie zdolności przedsiębiorstwa do generowania gotówki, inni na podstawie zysków, a tutaj - na podstawie deklaracji zarządu w formie wideo.

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 25 kwietnia 2020 13:53:38 przy kursie: 7,70 zł
Krewa - oceniam, na podstawie wielu czynników i w większości są to informacje, które przedstawia spółka, czy to w formie raportów czy video i nie widzę w tym nic złego. Przecież jest tam również biuletyn z danymi, które nie są deklaracją Zarządu, tylko wynikami. A analizę i wnioski pozostawiam czytającym. Jedni mają pozytywne opinie i oczekiwania, a inni negatywne.

Joker - serio piszesz ? Wydawało mi się, że to forum jest do przedstawiania swoich opinii o spółkach. Przecież ani nie naganiam, ani nie przedstawiam nieprawdziwych informacji. Jeśli masz jakieś negatywne doświadczenia o spółce to pisz tu na forum. Przecież od tego jest. I nie będę mówić, żeby Cie za to zbanować.

Do moderatora - odnośnie listu intencyjnego, to trochę źle sformułowałem wypowiedź, ale było to nieumyślne. Rzeczywiście mogło być to inaczej odebrane.
Edytowany: 25 kwietnia 2020 14:06

mackopl
mackopl PREMIUM
Wpisów: 871
Wysłane: 25 kwietnia 2020 14:04:34 przy kursie: 7,70 zł
Joker napisał(a):
Na watkach tego typu spolek, za dzialalnosc jaka prowadzi gandalf powinny byc bany.

Sporo w tym racji.
Edytowany: 25 kwietnia 2020 14:05

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 25 kwietnia 2020 15:46:32 przy kursie: 7,70 zł
To proszę rozwinąć myśl i proszę o wyjaśnienie o jaki typ spółek chodzi i o jaką działalność, bo mam wrażenie, że jakaś dziwna nagonka tu jest.

Ponawiam, jeśli macie jakieś informacje, które są ważne dla inwestorów, to wpisujcie. Ja podaje informacje, które podaje spółka. Nie mam wyłączności, do pisania przecież.

krewa
krewa PREMIUM
Wpisów: 6 314
Wysłane: 25 kwietnia 2020 15:54:06 przy kursie: 7,70 zł
gandalf napisał(a):
...mam wrażenie, że jakaś dziwna nagonka tu jest

ja po lekturze kilku stron wątku mam podobne wrażenie. @gandalf, spróbuj poskromić swoją aktywność w naganianiu.

gandalfp
gandalfp PREMIUM
Wysłane: 25 kwietnia 2020 16:07:45 przy kursie: 7,70 zł
W porządku. Da się zrobić. Dodam tylko, że ta aktywność jest na przestrzeni dwóch lat i był niewielki odzew forumowiczów, którzy by posiadali akcje spółki, gdy była w trendzie wzrostowym. Stąd zagęszczenie moich postów. Ale ok. Będę rzadziej pisał.
Edytowany: 25 kwietnia 2020 16:23

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 10 065
Wysłane: 25 kwietnia 2020 23:20:21 przy kursie: 7,70 zł
@Gandalf
Nie jest problemem częstość pisania, tylko treść... Po prostu realizujesz tutaj przekaz spółki co w zasadzie sam nawet przyznajesz. My nie jesteśmy i nie chcemy być polem realizacji działań marketingowych, tylko wymiany myśli przez inwestorów. Co gorsza nie przyjmujesz odmiennego stanowiska. Kasia Stefańska zwracała uwagę na kwestię pożyczek. Próbowałeś dyskredytować insidera branży, bo plotki... Jak pokazało życie Kasia miała rację. Obecna władza robi wiele aby utrudnić życie firmom windykacyjnym i pożyczkowym. To jednak mniejszy problem...

Nie tak znowu dawno napisałeś:
gandalfp napisał(a):

Twoje prawo. Jakiś konkretny powód? Według mnie zrobili bardzo dużo by być transparentną spółką. Relacje inwestorskie mają na wysokim poziomie, raporty czytelne no i w Radzie Nadzorczej pan Ludwig Sobolewski.

Przepraszam, że co?

Twoim zdaniem transparentność polega na robieniu dnia inwestora? Mnie się zawsze wydawało, że polega na rzetelnym informowaniu o finansach. Ty tych danych nie zauważasz. Ekscytujesz się zyskami, które wzięły się nie wiadomo z czego, bo spółka nie raczyła wyjaśnić tego w raporcie. Rzuca jakimiś liczbami, ale nie spinają się one zupełnie z danymi w sprawozdaniu, nie ma wytłumaczenia zasad rachunkowości i prezentacji biznesu, nie ma zasad uznawania odpisów na należności w pożyczkach i uznawania przychodów w windykacji, nie ma segmentacji w rachunku wyników. Tutaj tak naprawdę nic nie ma poza wymagane prawem minimum, więc o jakiej do cholery transparentności mowa? Powiem więcej, ta spółka jak na sektor w którym działa jest wyjątkowo nietransparentna. Każdy powinien mieć w nosie to co powie prezes, bo na spotkaniu twarzą w twarz może powiedzieć wszystko i nie ponosi za to odpowiedzialności. Co innego pokazać coś w sprawozdaniu. Coś gdzie za nieprawdę można ponieść odpowiedzialność karną, coś co jest czarno na białym dowodem ewentualnego kłamstwa. W ramach transparentności i odpowiedzialności pojawiają się spółki na Cyprze gdzie jak wszyscy wiemy najłatwiej na świecie poza Panamą i jeszcze paroma krajami egzekwuje się swoje prawa inwestora i egzekwuje kasę. Ja naprawdę dziękuję za taką transparentność, bo to jest po prostu jej zaprzeczenie. I w sumie nie do pomyślenia jest dla mnie fakt, że na takie kwestie. jak deklarujesz jako akcjonariusz nie zwracasz uwagi...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9