pixelg
ALTUSTFI - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

7 8 9 10 11 12 13

ALTUSTFI [ALI]

AKTUALNY KURS: 0,952 zł (+6,01%) 10-08-2020 17:02
KaWalec
0
Wpisów: 23
Wysłane: 27 lutego 2020 16:44:48 przy kursie: 2,175 zł
Ryzyk tyle ze nie ma się z czego cieszyć: skup 11 procent czyli redukcja prawie 90(w Uproszczeniu)
kara KNF 7 baniek nad głowa wisi
A oprócz kary cofnięcie licencji bo taka procedura się toczy. Czyli akcje po redukcji warte ile? Nie wiadomo bo bez licencji TFI nie ma

grabson
grabson PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 13
Wysłane: 4 marca 2020 00:43:40 przy kursie: 2,075 zł
Witam
Mam pakiet Altusa z moich początków z giełdą. Teraz średnia to okolice 3.6pln.
Jeśli posiadam 2500 sztuk papierów to na moje liczenie jeśli skupią ode mnie 10% papiera po 10pln to lepiej mi się opłaci opchnąć go po obecnych cenach ze stratą? Chyba, że coś źle wnioskuję.
Moje wyliczenia:
na skupie
250 sztuk * 10 pln = 2500 pln - reszta akcji w sumie to śmieć (chyba że się mylę)
jeśli sprzedam po nawet 2pln to mam z tego 5tys i mogę odpisać stratę w pit??

Czy dobrze myślę.
Proszę o doświadczonych o wypowiedź.
Pozdrawiam

Adagio
7
Wpisów: 571
Wysłane: 4 marca 2020 10:02:10 przy kursie: 2,07 zł
Jezeli masz srednia 3,60 przy obecnej cenie ok 2 zl to jest okolo 40% straty.

Teoretyzujac 2500 akcji po 3,60 wydales 9000 zl
Dzisiaj sa warte 2500*2,1 = 5250 masz 3800 zl straty , ale nadal ponad polowe kapitalu, Uwierz mi nie jest zle, mialem gorsze wtopy w mojej karierze i jakos sie z tego wychodzilo,

Jezeli wszyscy beda chcieli sprzedac akcje w wezwaniu, to uda ci sprzedac 10% akcji, czyli 250 szt. = 2500 zl czyli polowa tego co masz obecnie i zostaje Ci 2250 akcji i teraz jest pytanie po ile beda chodzily po wezwaniu!?
Nawet jak spadna na zlotowke, to nadal bedziesz mial 5000 zl, jezeli kurs pozostanie powyzej 2 zl to bedziesz mial lacznie ponad 7000 zl, czyli niewiwlka strata.

Ja bym raczej zaryzykowal i sprobowal sprzedac czesc w wezwaniu.
Altus stracil licencje, ale jeszcze nieprawomocnie i nawet jak ja straci to biznes i tak prowadzi spolka zalezna, moze beda chcieli zrobic odwrotne przejecie i Rockbridge przejmie Altusa i kurs wzrosnie. Nigdy niewiadomo, przy takim kapitale zaryzykowalbym. salute

Adagio
7
Wysłane: 16 marca 2020 13:58:46 przy kursie: 1,00 zł
Znowu sprawdza sie stara zasada, ze na gieldzie wszystko jest mozliwe. Eh?
Z ta zlotowka poszlo szybciej niz mozna bylo w worst case przypuszczac .

Sytuacja zreszta robi sie naprawde ciekawa:

GetBack złożył do sądu pozew przeciw Altus TFI i 12 funduszom inwestycyjnym
Cytat:
GetBack zdecydował się na wniesienie powyższego pozwu w świetle informacji o tym, że zarząd Altus przystąpił, na podstawie upoważnienia udzielonego przez NWZ do nabycia przez Altus akcji własnych w celu umorzenia, w drodze obniżenia kapitału zakładowego Altus. W ocenie spółki wypłacenie kwoty 52 mln zł akcjonariuszom Altus uniemożliwi egzekucję.

biznes.pap.pl/pl/news/search/i...

Ciekawe kto im te pozwy pisze Think
Moment i uzasadnienie pozwu wyglada na dzialanie zabarwione czynnikiem politycznym.
Przeprowadzenie postepowania bedzie jednak utrudnione, bo glowny oskarzony siedzi w areszcie wydobywczym w tej samej sprawie.
Nie wiadomo dlaczego tak dlugo, skoro sama spolka Getback mogla napisac pozew w ciagu kilku tygodni, zakladam ze podnaoszac wszystkie te zarzuty, ktore stawia Osieckiemu prokuratura.
A sama prokuratura od prawie dwoch lat nie potrafi zrobic tego co w dwa tygodnie zrobili prawnicy Getback. Speak to the hand
Wezwania raczej juz nie da sie zablkowac, bo jutro bedzie rozliczone Think
Chyba, ze zablokuja konta Altusa, tylko nie wiem na jakiej podstawie Think

Edytowany: 16 marca 2020 14:11

_olo_
0
Wpisów: 445
Wysłane: 16 marca 2020 15:33:32 przy kursie: 1,00 zł
Sadzisz, że spółka Gteback/Abris ma dostęp do transakcji na giełdzie i mogła we wniosku stwierdzić, że doszło do manipulacji kursem EGB przed transakcją i wskazać osoby/podmioty, które tej manipulacji dokonywały?
Jakoś ten wątek celowo pomijasz.
Edytowany: 16 marca 2020 15:34

Adagio
7
Wysłane: 16 marca 2020 16:47:02 przy kursie: 1,00 zł
Manipulacje zarzuca zarzadzajacym prokuratura.Wiec Getback mogl w teorii "skorzystac" z "dowodow" prokuratury, jezeli mu je udostepnila oczywiscie, co by bylo na marginesie bardzo dziwne Think
To nie jest az tak proste jak sie prokuraturze wadaje udowodnic zmowe. . Bo sama manipulacja kursem to jedno a powiazanie tej manipulacji ze zmowa z zarzadzajacymi Getback to juz dosc karkolomna teoria, imo nie do udowodnienia na podstawie danych transakcyjnych.To raczej przypuszczenia.
Altus mial 99,4% akcji EGB wiec kurs mozna bylo ustawiac pojedynczymi akcjami. Chocby pod strojenie okienek.
Wiele fundow zreszta "ustawialoalo" sobie wyniki, to sie nazywa "windows dressing" i nie jest zabronione.

ps co znaczy "celowo" ??

ps ten pozew jest jeszcze z innego powodu "dziwny" - transakcja sprzedazy EGB nie byla przeprowadzona po kursie gieldowym, kurs gieldowy nie musial byc punktem odniesienia, byc moze byl ale wycena zostala dokonana na podstawie przeprowadzonej analizy spolki wraz z umowa ramowa, ktora byla integralna czescia pakietu zakupu/sprzedazy na bodajze 7 lat waznosci
Ten argument jest absurdalny i dosc dziecinny. Mowiac wprost pozew opiera sie na zalozeniu, ze Altus zmanipulowal kurs gieldowy i getback kupujac po tej cenie zostal oszukany.
Argumenty na poziomie podstawowki, sama manipulacja kursem nie zdejmuje z Getback odpowiedzialnosci za kupno akcji. To jest wolny rynek, nikt nie zmuszal getback do kupna tych akcji.

Nowy "politycznie poprawny" zarzad rznie glupa i udaje, ze firma zostala przez wszystkich oszukana, wychodzi juz prawie, ze getback to ofiara zlych funduszy i innych plag. Speak to the hand
Edytowany: 16 marca 2020 17:05

Adagio
7
Wysłane: 16 marca 2020 17:12:36 przy kursie: 1,00 zł
Sie dzieje...

Osiecki może wyjść za kaucją 15 mln zł

Cytat:
Kolejny zwrot w sprawie Piotra Osieckiego, na poniedziałkowej rozprawie sąd przystał na wniosek prokuratury i wydłużył areszt o kolejne dwa miesiące. Prokuratura wnioskowała o trzy miesiące, co więcej sąd wbrew sprzeciwom śledczych zdecydował, że areszt może być zamieniony na poręczenie majątkowe w wysokości 15 mln zł, w gotówce, dozór policyjny i zakaz kontaktu ze świadkami.

www.pb.pl/osiecki-dostal-15-ml...

le rom
2
Wpisów: 985
Wysłane: 17 marca 2020 12:19:22 przy kursie: 0,75 zł
angry3 Oj! ...cały rynek dziś ryczy, toteż Osiek. uprowadza cash z Ali. 52 mln zł z czego prawie 65% trafia w mocne ręce. Za część tej kasy może dokupić do 75% ALI i stworzyć nowy podmiot o nazwie np. ILA. Za odsiadkę sądzić będzie się zapewne z uwzględnieniem strat ALI. Toteż Ali spadnie do groszy. A jest ku temu wyśmienita okazja. A koszty poniesie SP.
GTB nie uzyska od Ali grosza, "bo widziały gały co brały". Winowajcą jest Zarząd GTB i z jego majątku
można by (o ile jakiś tam jest) coś skubnąć.
Prokuratura to potężna władza i zna się na rzeczy.

Adagio
7
Wysłane: 2 kwietnia 2020 16:50:45 przy kursie: 0,748 zł
Tym razem prawdopodobnie prawomocnie.

Osiecki może wyjść z aresztu. Za 30 mln zł
Cytat:
Sąd Apelacyjny zdecydował o zamianie aresztu na poręczenie majątkowe dla twórcy Altus TFI, ale pod warunkiem wpłaty 30 mln zł. Wcześniej śledczy zajęli jego majątek wart 200 mln zł.

Co ciekawe potencjalna szkoda znowu sie zmienila i tym razem wynosi 135 mln zl... Whistle
a zajety majatek warty ponad 200 mln zl.
Zeby jednak Osieckiemu utrudnic zycie kaucja zwiekszyla sie z 15 do 30 mln. Sad chce ja tez rzekomo w gotowce Think wczesniej adwokaci Osieckiego zlozyli poreczenie z weklsem na 110 mln zl.
Nie wiem, czy gosc jest winny czy nie, ale mam powazne watpliwosci, w polski system prawny.

le rom
2
Wpisów: 985
Wysłane: 27 kwietnia 2020 10:51:44 przy kursie: 0,658 zł
angry3 Oj,Oj, tak zaczynam gdy jestem zaskoczony lub zdziwiony. O kaucji wekslowej na 110 mln zł było wiadomo od dawna, ale na nią złożyło się kilku majętnych znajomych P.O. . Majątek prywatny 200 mln zł (trudno tu oceniać czy to depozyty czy akcje). Wiadomo ,że P.O. ma udział w ALI bodajże 32%, ale to
już wycenione jak bankrut na mc=29,5mld zł , a więc jego pakiet to raptem 9 mln zł i to o ile dałoby się go sprzedać po obecnej cenie . Raczej realnie można tu liczyć na jakieś 7 mln zł (przy cenie 0,5 zł/a).
Prokuratura życzy sobie zatrzymania a SĄD KAUCJI ponoć 30 mln zł w gotówce?. Skąd ta kwota?
Wprawdzie wycofano ze spółki ok.52 mln zł /skup akcji - de facto-działanie na szkodę spółki/ ale z tego do P.A. trafiło ok. 16 mln zł a nie 30 mlnzł. KNF zabiera zezwolenie i nakłada karę 7 mln zł na ALI /???/.
Czy można kilka kar naraz nakładać i to na akcjonariuszy?- gdy mamy co mamy?
Czy nie lepiej byłoby dla powagi Sądu, ustalić, że nie wchodzi w grę żadna kaucja, niż badać możliwości finansowe króliczka, podczas gdy misie , jelenie i Rekiny śpią zapewne spokojnie.
Kiedyś napisałem, że zda się całe otoczenie finansowe i prawne jest nie mniej winne niż ALI.
Dyć 3 mld zł zdefrałdował GTB i jego Zarząd znany z imienia i nazwiska i jego RN w której dwóch nazwisk trudno Polakowi wypowiedzieć.
Zatem każdy powinien się uderzyć w piersi i przeprosić drobnych akcjonariuszy ALI a także GTB.
Dziś notowania ALI lecą jak wodospad.
Edytowany: 27 kwietnia 2020 10:58

Oxygen21
0
Wpisów: 83
Wysłane: 23 lipca 2020 20:16:48 przy kursie: 0,90 zł
Ktoś śledzi obecną sytuację w spółce? Kurs dosyć sporo spadł od wczoraj, a w zanadrzu powinny być dobre wyniki z Rockbridge TFI.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
7 8 9 10 11 12 13