pixelg
SNIEZKA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

SNIEZKA [SKA]

AKTUALNY KURS: 79,20 zł (-1,00%) 29-05-2020 14:46
Analityk Fundamentalny
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 405
Wysłane: 21 września 2019 09:20:25 przy kursie: 69,50 zł
anty_teresa napisał(a):
knypsiu,
no właśnie nie. Inwestowanie w budynki czy nowe przedsiębiorstwa nie jest ogólnie rzecz ujmując "zyskożercze". Inwestuje się gotówkę a nie zysk i jej wydawania ma wpływ na bilans, a nie na koszty i zyski. Oczywiście gotówka na inwestycje może pochodzić z zysków, tylko że jak napisałem nie jest to obciążające samo w sobie. Taki budynek się amortyzuje i ta amortyzacja dopiero obciąża wyniki. W przypadku inwestowania w przedsiębiorstwa, czyli przejęcia o ile przejmuje się rentowny podmiot jest wręcz zyskotwórcze - konsoliduje się wyniki nowego podmiotu w grupie.


O ile kupuje się spółkę, która po przejęciu generuje zyski ;) - w praktyce (polskiej ale nie tylko) różnie z tym bywa. Choć akurat wydaje się, że to nie jest przypadek Śnieżki - w segmencie węgierskim zyski się pokazują - inna sprawa czy wystarczające, aby ocenić zakup jako podnoszący wartość całej grupy. no ale tutaj to wypadałoby przynajmniej poczekać jeden rok, aby to w miarę obiektywnie i na chłodno ocenić.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

Relacje Inwestorskie
Grupa: Emitent
Dołączył: 2018-09-06
Wpisów: 9
Wysłane: 28 listopada 2019 10:50:34 przy kursie: 72,00 zł
Grupa Kapitałowa Śnieżka opublikowała wyniki za III kwartał 2019 roku

W III kwartale 2019 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała wyższe przychody ze sprzedaży i zyski niż rok wcześniej – przede wszystkim dzięki sprzyjającej koniunkturze na rynku farb dekoracyjnych w Polsce oraz konsolidacji wyników Poli-Farbe osiągniętych na Węgrzech – obecnie drugim największym rynku Grupy. Równolegle Śnieżka kontynuowała też największy w swojej historii cykl inwestycyjny. W latach 2018-2022 nakłady na ten cel mogą wynieść ponad 300 mln zł.

– W III kwartale 2019 roku, na który przypada druga część sezonu remontowo-budowlanego, Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła 246,1 mln zł przychodów ze sprzedaży (+33,7% r/r), 51,4 mln zł zysku EBITDA (+33,3% r/r) oraz prawie 36 mln zł zysku netto (+34,5% r/r). Zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 33,8 mln zł i był o 29,6% wyższy niż rok wcześniej.

– Po trzech kwartałach 2019 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 575,6 mln zł i były o 18,8% wyższe w porównaniu do poprzedniego roku. Największy udział w skonsolidowanym wyniku Grupy za trzy kwartały 2019 roku miały przychody ze sprzedaży osiągnięte w Polsce, które wzrosły o 4,8%, do 393,9 mln zł i miały 68% udziału w łącznych przychodach. Istotny wpływ na zwiększenie sprzedaży w tym okresie miało powiększenie się grupy kapitałowej o węgierską spółkę produkcyjną Poli-Farbe Vegyipari Kft. i jej spółki zależne w Rumunii i na Słowacji prowadzące działalność handlową.

– Przychody Grupy wypracowane na Węgrzech (po konsolidacji wyników Poli-Farbe od 15 maja br.) wyniosły 71,6 mln zł. Na koniec września br. udział węgierskiego rynku w skonsolidowanych przychodach wzrósł do 12,4%, ale docelowo może przekroczyć 20%.

– Od początku roku, tj. w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2019 roku, Grupa zanotowała wyższe zyski: zysk brutto ze sprzedaży w wysokości 246,8 mln zł (+21,3% r/r), zysk na działalności operacyjnej (EBIT) w wysokości 87,0 mln zł (+7,0% r/r), wynik EBITDA w wysokości 105,8 mln zł (+11,3% r/r), oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 70,4 mln PLN (+9,1% r/r). Jednocześnie – ze względu na wyższe koszty – Śnieżka osiągnęła niższe marże niż rok wcześniej, za wyjątkiem marży brutto na sprzedaży, która wzrosła do wysokości 42,9%.

– W III kwartale 2019 roku Grupa wydała na inwestycje 23,4 mln zł. Do końca 2019 roku planowane jest zakończenie modernizacji (w tym automatyzacji) i rozbudowy linii do produkcji farb kolorowych w zakładzie Lubzinie, a w I kwartale 2020 roku – farb białych w Pustkowie (oba zakłady są zlokalizowane w woj. podkarpackim). Na początku 2020 roku powinny zakończyć się także główne wdrożenia zaplanowane w ramach transformacji cyfrowej Change IT, która ma zapewnić Śnieżce kolejne przewagi konkurencyjne w zakresie nowoczesnych metod zarządzania sprzedażą oraz relacjami z klientem. Ponadto w III kwartale br. ruszyła budowa nowoczesnego Centrum Logistycznego w Zawadzie k. Dębicy, które pozwoli na szybsze i tańsze zaopatrywanie rynku w produkty Śnieżki. Nowy obiekt ma zostać oddany do użytku w I kwartale 2022 roku.

Zapraszamy do lektury raportu podsumowującego trzy kwartały 2019 roku: www.serwis-korporacyjny.sniezk...

Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA
Edytowany: 28 listopada 2019 10:51

Analityk Fundamentalny
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 405
Wysłane: 17 grudnia 2019 10:31:03 przy kursie: 85,50 zł
Królewna dywidend - omówienie sprawozdania finansowego GK Śnieżka po III kw. 2019 r.

Śnieżka to spółka, która na rynku kapitałowym jest od 2003 roku, czyli naprawdę już dość znaczny czas. W lutym bieżącego roku spółka ogłosiła przejęcie węgierskiego przedsiębiorstwa Poli-Farbe. Transakcja zakupu 80 proc. akcji tego podmiotu została sfinalizowana w maju 2019 roku i od połowy drugiego kwartału 2019 roku jej wyniki są konsolidowane w GK Śnieżka.

Ostatnie omówienie wyników spółki było dość dawno, bo aż 4 lata temu. Trzeba jednak przyznać, że dział relacji inwestorskich na bieżąco w ostatnim czasie wkleja krótkie podsumowanie wyników na forum. Spółka w sprawozdaniu rocznym przedstawia naprawdę dość dużo interesujących informacji i opisów związanych zarówno z samym rynkiem jak i działalności spółki. Do tego dział relacji inwestorskich odpowiada na pytania analityków, które czasami są drobiazgowe i męczące. Za to na pewno należy przyznać plus. Zobaczmy jednak jak wyglądają twarde liczby.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 16-12-2020 10:31:3.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 45928)


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.
Edytowany: 17 grudnia 2019 11:43


rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 278
Wysłane: 19 grudnia 2019 14:27:47 przy kursie: 86,00 zł
Cytat:
a wskaźnik wypłaty w okolicach 52 procent

Szlachectwo zobowiązuje, a Spółka, która ma wskaźnik wypłaty dywidendy ca. 50% nigdy nie powinna zmniejszać nominalnej kwoty dywidendy na akcję. Po prostu nie przystoi Speak to the hand
Edytowany: 19 grudnia 2019 14:28

Analityk Fundamentalny
Dołączył: 2011-12-27
Wpisów: 405
Wysłane: 19 grudnia 2019 17:10:25 przy kursie: 86,00 zł
Ja bym dyskutował :) Dywidendy samo w sobie są tylko pewnym środkiem do budowania wartości dla akcjonariuszy przecież. Jeśli spóka ma przed sobą duże inwestycje, z których zamierza osiągnąć zwrot istotnie wyższy niż koszt kapitału to ja nie mam nic przeciwko, ze nawet drastycznie ograniczy dywidendę. Oczywiście mając taką historię warto, aby nadal płaciła :)
I to moje założenie jest tylko prawdziwe w wypadku jeśli faktycznie te inwestycje przełożą się w rozsądnej perspektywie na zbudowanie wartości. Czy tak będzie - zobaczymy. Na pewno fajne jest to, ze się dostaje co roku dywidendę - oprócz wpływu cashu to jednak potwierdzenie, że spółka posiada środki pieniężne :).
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

rafsty
rafsty PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-02-19
Wpisów: 2 278
Wysłane: 20 grudnia 2019 18:15:41 przy kursie: 84,00 zł
Masz rację, ale w warstwie teoretycznej.
To, co piszesz, to raczej jest postulat. Dlatego zgadzam się, ale też tylko teoretycznie. :)
Praktycznie polityka podziału zysku i budowania wartości to duuuuużo, dużo więcej, niż dywidenda i capex.

1. Sam Philip Fisher pisze, że firma, która dorosła do płacenia dywidendy, nie powinna tej dywidendy obniżać. A to jest guru inwestowania growth, a nie value, czy income!

2. Mam w portfelu dwie firmy. Obie dzisiaj świetne. Jedna płaci dywidendy, druga nie. Za 10 lat obie firmy niespodziewanie zbankrutują (mniejsza o przyczyny: technologia, konkurencja, oszustwo, kryzys, konflikt itp.). Po jednej zostanie mi trochę grosza, może nawet sporo, po drugiej zero. Która okazała się być atrakcyjniejszą pod kątem budowania wartości dla akcjonariuszy?

Piękne hasło. Gotowiec do prezentacji inwestorskiej. Jak widzę coś takiego, to od razu zapala mi się żółta lampa.

3. Faktem jest, że cała masa ludzi na świecie inwestuje "pod dywidendy", ponieważ ich przyszłe albo bieżące(!) życie na emeryturach zależy od tych dywidend.

Warto podkreślić ku przestrodze, że Polaków też to czeka, ale Polacy niestety tego nie wiedzą. Polacy generalnie mało co wiedzą o ekonomii, finansach i rynkach finansowych. To zapowiada katastrofę :( Jako społeczeństwo budujemy teraz PRL bis, który potencjalnie skończy się pokoleniem emerytów - nędzarzy, tak samo jak skończył się PRL oryginalny. Nie wchodzę w politykę, tylko stwierdzam fakt. Zarzuty, które mogę postawić obecnemu rządowi dotyczą też poprzednich. Ten problem jest w PL uniwersalny i ponadczasowy.
Nawet program PPK nie akcentuje dywidend! Przynajmniej nie zauważyłem. Dobrze byłoby więc zatroszczyć się o nie samemu.

Akademicy mogą sobie opowiadać, że w "idealnym świecie" reinwestycja zysków jest tożsama z wypłatą dywidendy. Ale świat idealny nie jest. Notabene: podatek od dywidendy jest kosztem tej nieidealności.
W Stanach na przykład ludzie po prostu utrzymują poziom życia właśnie dzięki dywidendom.

Wartość dla akcjonariuszy, której nie da się rozsądnie spieniężyć jest bezwartościowa.

Można ewentualnie wyzbywać się akcji, ale kurs musi rosnąć i być regularnie splitowany. Notabene: split to jeden z elementów budowania i zwrotu wartości dla akcjonariuszy. (U nas to oczywiście zostało obrócone w farsę jakieś 15(???) lat temu. Taka moda była na splitowanie bez sensu.)

A jeśli kurs nie rośnie i nie ma dywidend, to gdzie jest wartość do zrealizowania?

Życie z dywidend determinuje dobór spółek do portfela.

No to spróbujmy dobrać Śnieżkę.
Dividend grower? Nie, bo Spółka potrafi dywidendę obniżyć. Taki ruch zdyskwalifikowałby firmę z różnych portfeli i indeksów, co ucięłoby zainteresowanie wielu inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Na długo. Jeden taki ruch i pokutujesz latami.
Dividend yielder? Chyba bez komentarza. :))) <3% to mało nawet na warunki amerykańskie.

W tym momencie Spółka spada z radarów inwestorów dywidendowych. Czyli stabilnego akcjonariatu, na którym powinno jej zależeć.

Pozostają jeszcze inne stategie.

Value? Chyba raczej niekoniecznie. No chyba, że ten capex to jakiś złoty strzał. Problem w tym, że jeśli tak jest i ma to zająć parę lat, to konkurencja tego nie przeoczy.

Growth? W produkcji farb? Potencjalnie to możliwe. Nowe materiały, nano-tech, super/hiper powlekanie... Jak przeczytam, że wygrali przetarg na pomalowanie teleskopu Webba, to się zainteresuję.
I obawiam się, że takie jest też podejście wielu funduszy. Bo tam też są ludzie ze swoimi uprzedzeniami i uproszczeniami.

No i tak jakoś firma nie załapała mi się do żadnej strategii dającej w miarę stabilny akcjonariat. Pozostają yield chaserzy, swingerzy, scalperzy, gamblerzy, amatorzy itp.

Kurs oczywiście powyższemu zaprzecza, bo Śnieżka od 2011r. pięknie rosła. Ale to jest mały rynek, na którym jest mały wybór. Wystarczy być przyzwoitym biznesem i nie uskutecznić jakiejś grubej wtopy, żeby Cię dostrzegli. Normalnie byłoby znacznie trudniej.

4. Piszesz, że
Cytat:
"Dywidendy samo w sobie są tylko pewnym środkiem do budowania wartości dla akcjonariuszy przecież."

Święte słowa! Środkiem, czyli narzędziem. A każde narzędzie ma swój zakres zastosowań.
Stosowanie niewłaściwych narzędzi w niewłaściwym czasie może mieć opłakane skutki. Zupę jemy łyżką, nie widelcem.

Mam w portfelu firmy, które nie płacą dywidend. Nie wykazują nawet zysku. Firma nie musi mieć zysku, żeby budować wartość. Nie musi też płacić dywidendy. Amazon. Adobe. Długie lata Apple. Ale wszystko ma swój czas i miejsce. Dla Śnieżki ten czas, aby tak budować "wartość dla akcjonariuszy", minął długie lata temu.

Cokolwiek "wartość dla akcjonariuszy" znaczy. Bo bardzo lubimy posługiwać się tym określeniem. Mam podejrzenie, że właśnie dlatego, iż ciężko jest je precyzyjnie zdefiniować. W ten sposób Zarząd myśli jedno, inwestorzy drugie i wszyscy są zadowoleni. Tylko kasy na rachunku w DM nie widać.

5. Zwróciłeś może uwagę jak u nas deklaruje się politykę dywidendową? Np. "Spółka będzie płacić 50% zysku z uwzględnieniem potrzeb inwestycyjnych."
A jak to ma zrobione np. Texas Instruments? "All the free cash flow."

Dostrzegasz subtelną różnicę?

Jeśli TXN będzie miał 2m cashu i 1m capexu, to odda 1m.
Jeśli polska spółka będzie miała 2m zysku i 0 (zero) capexu, to odda... 1m!
Pytanie: co się dzieje z pozostałym milionem / miliardem???

Teoretycznie jest on akumulowany, żeby później budować wartość akcjonariuszy. Np. w postaci dużych, inkrementalnych inwestycji. Ale gdy do takich dochodzi, okazuje się, że... no dywidenda jednak może być zagrożona. No to gdzie jest ta gromadzona latami kasa, się pytam?

No i dodajmy, że formalnie nie jest w gestii Zarządu, ile % zysku łaskawie odda właścicielom. I tutaj chyba akurat wypłacono więcej, niż deklarował Zarząd, więc mieliśmy przykład praktyczny prawdziwości tej tezy.

6. Tak jak pisałem na początku: budowanie wartości i podział zysku to znacznie bardziej skomplikowana sprawa, niż dywidenda i capex. I proces powinien być tak zaprojektowany, żeby dywidenda na akcję nie spadała.
Amerykanie mają to dopracowane do perfekcji. I dlatego u nich to tak fajnie działa. No i giełda w świadomości społecznej i gospodarczej ma trochę inne miejsce.

Do europejskich firm / analityków / zarządzających to nie dociera, a jest wykonalne prawnie.
Chociaż niektórzy ogarniają. Notowany w Stanach Garmin jest zarejestrowany w Szwajcarii, a płaci powoli rosnące dywidendy. Od 2011r. nawet kwartalnie. Czyli da się.
Edytowany: 20 grudnia 2019 18:26

Relacje Inwestorskie
Grupa: Emitent
Dołączył: 2018-09-06
Wpisów: 9
Wysłane: 27 marca 2020 17:23:14 przy kursie: 70,00 zł
Grupa Kapitałowa Śnieżka opublikowała wyniki za 2019 rok

W 2019 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła lepsze wyniki sprzedaży, jednak koszty – związane m.in. z konsolidacją węgierskiej spółki Poli-Farbe i rozwojem spółki dominującej – przełożyły się na zyski i marże, które były niższe niż w rekordowym roku 2018. Śnieżka zamierza skoncentrować aktywność na swoich kluczowych rynkach, na bieżąco dostosowując ją do rozwoju sytuacji w związku z pandemią choroby COVID-19.

– W 2019 roku Grupa wypracowała skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 717,1 mln zł, czyli o 22,2% wyższe niż rok wcześniej. To przede wszystkim rezultat dołączenia do Grupy spółki Poli-Farbe Vegyipari Kft. i konsolidacji jej wyników, ale także wyższej sprzedaży w Polsce i na Ukrainie. Niższe przychody Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła na Białorusi.

– Na koniec 2019 roku cztery główne rynki – Polska, Węgry, Ukraina i Białoruś – odpowiadały za 95,4% skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Rynek węgierski zwiększył swój udział już do 13,9%, plasując się w strukturze sprzedaży na drugim miejscu zaraz po rynku polskim, na którym Śnieżka osiągnęła ok. 2/3 łącznych przychodów ze sprzedaży. Udział pozostałych dwóch kluczowych rynków – ukraińskiego i białoruskiego – wyniósł odpowiednio 10,8% i 3,7%.

– W minionym roku Grupa wypracowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 62,7 mln zł – czyli o 1,2% niższy niż rok wcześniej. Zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 59,5 mln zł. Wynik EBITDA zwiększył się do 106,8 mln zł (+8,6% r/r), choć wyższe koszty sprzedaży oraz koszty ogólnego zarządu wpłynęły na marżę EBITDA, która wyniosła 14,9% (spadek o 1,9 p.p. r/r). Nieznacznie, do 42,4% wzrosła natomiast marża brutto na sprzedaży – przede wszystkim dzięki utrzymującemu się w ubiegłym roku popytowi na farby i lakiery z segmentów cenowych premium oraz średniego zarówno w Polsce, jak i na Węgrzech oraz na Ukrainie.

– Nakłady na inwestycje w spółkach Grupy w 2019 roku osiągnęły rekordowy poziom 196,4 mln zł, co oznacza wzrost o 165,7% w porównaniu z poprzednim rokiem.

– Poza integracją węgierskiej spółki, w 2020 roku spółka planuje kontynuację cyklu inwestycyjnego. W trakcie są m.in. budowa Centrum Logistycznego w Zawadzie oraz finalizacja inwestycji w zakładach produkcyjnych w Lubzinie i Pustkowie. Jednocześnie, w związku z trwającą pandemią COVID-19 wywołaną przez koronawirusa, zarząd przygotowuje się na różne scenariusze rozwoju sytuacji i nie wyklucza podjęcia działań wzmacniających płynność finansową Śnieżki – w tym czasowego ograniczenia wydatków nie związanych bezpośrednio z działalnością operacyjną.

Zapraszamy do lektury raportu podsumowującego 2019 rok: www.serwis-korporacyjny.sniezk...

Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA
Edytowany: 27 marca 2020 17:26

Relacje Inwestorskie
Grupa: Emitent
Dołączył: 2018-09-06
Wpisów: 9
Wysłane: 22 maja 2020 17:23:48 przy kursie: 80,20 zł
Grupa Kapitałowa Śnieżka opublikowała wyniki za I kwartał 2020 roku

Pandemia COVID-19 nie miała negatywnego wpływu na wyniki Śnieżki osiągnięte w pierwszym kwartale br. – na wszystkich kluczowych rynkach sprzedaż była wyższa niż rok wcześniej. W spółkach z grupy kapitałowej podjęto jednak szereg działań zabezpieczających działalność operacyjną oraz płynność finansową. Jak co roku, Śnieżka planuje też wypłacić dywidendę.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy 2020 roku Grupa Kapitałowa Śnieżka osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 167,8 mln zł, czyli o 30,5% wyższe niż rok wcześniej.

Tradycyjnie najwyższe przychody Grupa osiągnęła w Polsce. Sprzedaż na polskim rynku wzrosła o 1,6% r/r, do 106,0 mln zł. Jednocześnie udział Polski w strukturze sprzedaży zmniejszył się do 63,2% na rzecz Węgier, które z udziałem na poziomie 19,7% stanowiły drugi największy rynek Grupy. Na rynku węgierskim przychody ze sprzedaży wypracowane przez Grupę wyniosły 33,0 mln zł.

W porównaniu z poprzednim rokiem Grupa osiągnęła także znacząco lepsze wyniki sprzedażowe na swoich rynkach numer trzy i cztery. Na Ukrainie przychody wzrosły o 17,7%, do 16,1 mln zł, a na Białorusi o 15,6%, do 6,8 mln zł.

W I kwartale 2020 roku Grupa zanotowała także wyższe zyski: zysk na działalności operacyjnej (EBIT) w wysokości 20,1 mln zł (+16,2% r/r), wynik EBITDA w wysokości 28,1 mln zł (+24,3% r/r) oraz skonsolidowany zysk netto w wysokości 15,3 mln zł (+8,7% r/r). Zysk przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł 14,2 mln zł (+1,3% r/r).
Mimo obostrzeń i utrudnień związanych z pandemią, Śnieżka kontynuuje największy w swojej historii cykl inwestycyjny rozpoczęty w 2018 roku. W pierwszych trzech miesiącach roku wydała na ten cel kwotę 41,3 mln zł, tj. o 284,0% wyższą niż w analogicznym okresie ub.r.

Po przeanalizowaniu sytuacji płynnościowej, zamierzeń inwestycyjnych, a także możliwego wpływu pandemii COVID-19 na przyszłą kondycję spółki – zarząd FFiL Śnieżka SA zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku netto osiągniętego w 2019 roku na takim samym poziomie jak w roku ubiegłym. Propozycja zakłada przeznaczenie na dywidendę kwoty 32,8 mln zł, tj. 2,6 zł na jedną akcję. Decyzję w sprawie dywidendy podejmą akcjonariusze na walnym zgromadzeniu spółki, które zostało zwołane na 16 czerwca br.

Zapraszamy do lektury raportu podsumowującego I kwartał 2020 roku: www.serwis-korporacyjny.sniezk...

Zespół Relacji Inwestorskich FFiL Śnieżka SA

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,590 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,66% +21 331,66 zł 41 331,66 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d