pixelg
CFG - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

CFG [CFG]

AKTUALNY KURS: 30,50 zł (+10,11%) 26-05-2020 16:49
Byczegierki-com
Wpisów: 6
Wysłane: 24 lutego 2020 06:20:09 przy kursie: 18,96 zł
"wiem ale nie powiem" - czy jesteśmy w przedszkolu? czyli twierdzisz, że raporty z info o liczbie pracowników i zawiązaniu Antient Games podają fałszywe informacje?

Kto w takim razie - skoro jak twierdzisz nie mają praconików - zrobił tę grę, która ma pojawił się w Early Access za 3-4 miesiące?

www.youtube.com/watch?v=cXFzEJ...

Czy "najlepsi dewi w kraju" to jakaś zamknięta lista? Młodzierz musi gdzieś zaczynać, a odbierając im umiejętności i telant bez jakiejkolwiek wiedzy na ich temat popełniasz błąd, ale patrząc po wpisach ty z tej grupy "nieomylnych"

krewa
krewa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 323
Wysłane: 24 lutego 2020 08:02:59 przy kursie: 18,96 zł
Cytat:
Na dzień 31 grudnia 2019 r. zarówno w spółce CreativeForge Games S.A., jak i łącznie w Grupie
Kapitałowej w przeliczeniu na pełne etaty nie było osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę,
współpracowano z 9 osobami zatrudnionymi na umowy cywilnoprawne oraz jedną osobą z zarządu
zatrudnioną z tyt. powołania, a w sumie na produktami Emitenta pracowało ok. 50 osób.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 10 070
Wysłane: 25 lutego 2020 23:06:55 przy kursie: 15,88 zł
Godmode ON – omówienie sprawozdania finansowego CFG po IV kw. 2019 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 24-02-2021 23:6:55.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 17066)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 26 lutego 2020 10:30

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 4 209
Wysłane: 22 kwietnia 2020 21:29:25 przy kursie: 17,00 zł

kliknij, aby powiększyć

Spółka skorzystała nieco na fali zainteresowania gamingiem podczas "kwarantanny" na świecie, jednak technicznie nadal nie ma przełomu. Bez pokonania oporu na 19,14 zł nie ma mowy o nowym sygnale kupna, bo nie ma nowego wyższego szczytu. Co więcej, kurs odpadł od tego poziomu na dość sporym wolumenie co świadczy o dystrybucji papierów. Spodziewam się dalszej konsolidacji w granicach 11-19 zł w średnim terminie.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć

bams
Wpisów: 1
Wysłane: 23 maja 2020 07:35:34 przy kursie: 22,80 zł
Ponieważ kończy mi się abonament wpadłem tutaj by zwrócić uwagę na błędy popełnione w analizie Anty-teresy na temat CFG. Mam spółkę i wykupiłem dostęp z ciekawości co o niej napiszecie - znam dość dobrze jej sytuację, więc byłem w stanie je zidentyfikować - pytanie co z osobami, które czytają te analizy w zaufaniu, że są adekwatne.

Anty-tererasa napisał, że "Spółka także spłaca swoje zadłużenie, ale ono nadal jest istotne - 3 mln zł. Z drugiej strony spółka posiada środki aby to zadłużenie natychmiast spłacić. Problem w tym, że nie posiadała by wtedy środków na realizację bieżącej produkcji".

Tymczasem już 6 lutego 2020 r. - niemal trzy tygodnie wcześniej - spółka podala raport ESPI o CAŁKOWITEJ spłacie pożyczek. Zarówno treść komunikatu, jak i późniejsze cztery miesiące (w tym raport za I kwartał 2020) pokazały, że spółka po całkowitej spłacie pożyczki ma środki na realizację bieżącej produkcji.

Kolejna rzecz - Grand Heist przedstaiwany jest jako istotna premiera, niejako determinująca przyszłość spółki. Tymczasem z wypowiedzi przedstawicieli wynika, że nie została nawet przekazana do właściewej produkcji - to jest spad po zespole, który rozstał się ze spółką. Moim zdaniem będzie sprzedany bądż spisany.

W analizie są też informacje bez odesłania do źródeł (chyba nie w oparciu o plotki?)
"PlayWay dla swoich spółek portfelowych nie jest łaskawy jeśli chodzi o podział przychodów. Jak wspomniałem wcześniej płaci po kilkanaście procent od przychodów." Ja z kolei słyszałem co innego, w relacjach inwestorskich prezes Kostowski podkreśla, że PLW nie "skubie" spółek i liczy na to, że będą w przyszłości wypłacać dobre dywidendy. Już kilka takich dywidend PlayWay otrzymał i są zapowiedziane kolejne, co uwiarygadnia tę wypowiedź.

Błędów, nieścisłości bądź niejasności jest trochę więcej. Przyznam, że jestem zawiedziony. Abonamentu nie przedłużę w obawie, że analizy innych spółek, których tak dobrze nie znam, są przygotowane równie niedbale - pomimo że kompetencji i wiedzy autorowi nie można odmówić, tych nie odważyłbym się kwestionować.

Jeśli chodzi o samo CFG to w spółce wiele się jedzie - kto śledzi poczynania zapewne o tym wie. Pokazali np. Obiecującą nową pre-produkcję Builders of Greece. Dobrze radzą sobie z finansowaniem prac nad nowymi tytułami wpływami ze starych produkcji, a gdyby coś poszło nie tak, z ESPI wynika że PlayWay ich ubezpiecza linią kredytową na preferencyjnych warunkach. Pokrycie bieżących kosztów działalności do dwóch premier, które zapowiadane są na koniec 2020 (ACS i HFC) wesprze również czerwcowa premiera HardWest na Xbox. Zapowiedziano kolejne niespodzianki od spółki, a na wykresie tygodniowym widzimy długą zieloną świecę - kurs obecnie na rocznych maksimach,

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 23 maja 2020 07:37

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wpisów: 10 070
Wysłane: 23 maja 2020 08:44:21 przy kursie: 22,80 zł
Do przedłużenia nie namawiam, ale...

Cytat:
Tymczasem już 6 lutego 2020 r. - niemal trzy tygodnie wcześniej - spółka podala raport ESPI o CAŁKOWITEJ spłacie pożyczek. Zarówno treść komunikatu, jak i późniejsze cztery miesiące (w tym raport za I kwartał 2020) pokazały, że spółka po całkowitej spłacie pożyczki ma środki na realizację bieżącej produkcji.

Konkretnie 6 lutego komunikat brzmiał:

Cytat:
Na dzień 31 stycznia 2020 r. zobowiązania Spółki z tytułu udzielonych pożyczek przez Akcjonariuszy wraz z odsetkami wynosiły 3.002.073,56 zł (słownie: trzy miliony dwa tysiące siedemdziesiąt trzy złote 56/100). Zarząd ustalił, że powyższa kwota zostanie spłacona przez Spółkę do dnia 14.02.2020 r.

Pomiędzy 06 lutego, a 25 lutego komunikat o spłacie się nie pojawił, a skoro tak to spłata wcale pewna nie była, tym bardziej, że:
Cytat:
Zarząd Emitenta zdecydował o publikacji informacji o powyższym zdarzeniu z uwagi na istotną wartość pożyczki

Jak więc to ostrożnoścowo traktować? Trzeba także brać pod uwagę, że w tym samym komunikacie napisano:
Cytat:
Jednocześnie Zarząd Spółki dodaje, że zgodnie z zawartym aneksem uzgodniono otwartą linię kredytową , według której PlayWay S.A. bezwarunkowo zobowiązał się użyczyć środki finansowe do łącznej kwoty 2mln PLN (na warunkach WIBOR 3M, począwszy od dnia otrzymania środków na konto pożyczkobiorcy do dnia zwrotu pożyczki) każdorazowo na żądanie Spółki. Powyższe zobowiązanie jest ważne do daty 31 grudnia 2022 r.

Cytat:
Kolejna rzecz - Grand Heist przedstaiwany jest jako istotna premiera, niejako determinująca przyszłość spółki. Tymczasem z wypowiedzi przedstawicieli wynika, że nie została nawet przekazana do właściewej produkcji - to jest spad po zespole, który rozstał się ze spółką. Moim zdaniem będzie sprzedany bądż spisany.

Jeśli zerkniesz w ostatni raport za 2019 r. to w nim nadal gra widnieje w planie wydawniczym...

Cytat:
"PlayWay dla swoich spółek portfelowych nie jest łaskawy jeśli chodzi o podział przychodów. Jak wspomniałem wcześniej płaci po kilkanaście procent od przychodów." Ja z kolei słyszałem co innego, w relacjach inwestorskich prezes Kostowski podkreśla, że PLW nie "skubie" spółek i liczy na to, że będą w przyszłości wypłacać dobre dywidendy. Już kilka takich dywidend PlayWay otrzymał i są zapowiedziane kolejne, co uwiarygadnia tę wypowiedź.

Ten cytat faktycznie jest niefortunny. PlayWay nie jest łaskawy jeśli zleca do produkcji swoją grę - wtedy producent nie może liczyć na wysokie zyski jak w przypadku CMS. Za to za samo wydawnictwo gier spółek portfelowych faktycznie prawie nie bierze pieniędzy.

chris_martin
chris_martin PREMIUM
Wpisów: 762
Wysłane: 25 maja 2020 15:41:59 przy kursie: 27,70 zł
Blackthorn Arena - niespodziewanie bardzo dobra premiera - ponad 2.680 graczy online i 1.140 komentów - druga strona steam...tego sie Rynek i anty nie spodziewali ;-)
Everything you know is wrong.........
Edytowany: 25 maja 2020 15:44

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 1 063
Wysłane: 25 maja 2020 16:58:49 przy kursie: 27,70 zł
Tylko jaki procent przychodów ma CFG z Blackthorn Arena ?
Dopiero dziś Europa zaczęła kupować. Od momentu premiery większość komentarzy z Chin (35 zł). Wieczorami spadało bardzo, USA póki co niezainteresowane.

Oxygen21
Wpisów: 70
Wysłane: 25 maja 2020 17:08:47 przy kursie: 27,70 zł
Wyprzedziło Green Hell na Global-u? Eh?

lb85
Wpisów: 183
Wysłane: 25 maja 2020 17:31:12 przy kursie: 27,70 zł
Ostatnio tutaj bardzo ciekawie się dzieje. Pod koniec roku dwie ciekawe premiery, informacja o "Builders of Greece" w ostatnich dniach i teraz zupełnie niespodziewany rozwój wypadków z Blackthorn Arena. Zrobiło się byczo, mówiąc delikatnie. Jest pod co inwestować...

aircanada15
aircanada15 PREMIUM
Wpisów: 1 063
Wysłane: 25 maja 2020 17:53:28 przy kursie: 27,70 zł
Oxygen21 napisał(a):
Wyprzedziło Green Hell na Global-u? Eh?

Jakie znaczenie ma wyprzedzenie GH przez grę, która zadebiutowała kilka dni temu ? Co za sens robić takie porównania ?
W Królu Lwie była piosenka, "Circle of life" się nazywała.

chris_martin
chris_martin PREMIUM
Wpisów: 762
Wysłane: 26 maja 2020 07:12:37 przy kursie: 27,70 zł
nic ponad to że Azjaci oszaleli na punkcie BlthAreny...ta estetyka wpisuje sie w gusta na Dalekim Wschodzie
Everything you know is wrong.........

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3