pixelg
X-Trade Brokers - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

X-Trade Brokers

gucio
Wpisów: 314
Wysłane: 19 lipca 2011 13:42:21
Konto demo w XTB niczym nie rozni sie od innych brokerow.Platforme Meta-Trader udostepnia wiekszosc brokerow.
Osobiscie mam konto real w XTB i ALPARI oraz dema do testow w BOSSAFX i FXPRO. W moim przypadku na nr. telefonu ktory podalem w XTB dzwonili poto aby mnie zachecic do otworzenia konta real.Jezeli chodzi o innych brokerow to nikt nie dzwonil.

Mr Gambler
Wpisów: 110
Wysłane: 28 października 2011 13:48:41
18 października, wieczorem założyłem konto w XTB. Jakiś tydzień temu przybył kurier i wszystko podpisałem jak należy. Co teraz? Skontaktują się ze mną telefonicznie i podadzą hasło i login do systemu?

Mam jeszcze jedno pytanie. Wraz z umową dostałem nr rachunku w PEKAO na który mogę wpłacić pieniądze. Czy mogę je wpłacić już teraz czy dopiero gdy otrzymam login i hasło?

krishic
Wpisów: 501
Wysłane: 28 października 2011 16:36:48
Ja o ile pamietam, po podpisaniu umowy czekalem kilka dni na telefon. Nie doczekalem sie wiec, sam do nich zadzwonilem i albo mi te dane od razu podali, albo szybko oddzwonili. Zanim zlecisz przelew dla pewnosci radze zadzwonic i sprawdzic czy juz przetworzyli Twoja umowe.
Jestem u nich dwa lata i szczerze poza niskimi prowizjami sa do kitu. Nie odpowiadaja mi ich notowania. Przy wyplacie odsetek z obligacji potrafia zapomniec ich zaksiegowac. Przy wykupie przelew czesto pojawia sie dzien, dwa pozniej niz w innych biurach. Jako jedyne biuro z siedmiu pobrali mi bezprawnie (ryczaltowo) podatek od papierow z Luksemburga. Oplaty dodatkowe np swiadectwa, blokady przy wezwaniach sa kilka razy wieksze niz w innych DMach. Szybkosc wyplaty srodkow zalezy od wielkosci kwoty: im wieksza tym pozniej. Podczas debiutow bardzo czesto trzeba dzwonic do nich z prosba o dodanie papieru na liste, bo bez tego nie mozna, ani kupowac, ani sprzedawac. Duzo papierow ma tylko u nich krok zaokraglenia np do 0,05 gdzie w innych DMach jest np do 0,01. Czesc obligacji o nominale 100 pln jest traktowana jako obligacje o nominale 1000 pln, wiec zeby je kupic trzeba miec na rach 10 razy wiecej srodkow niz zostanie wykorzystana do zakupu - absurd. W bosiu za kase ze sprzedazy akcji (T+3) mozna od razu kupowac obligacje (T+2) w XTB sie tak nie da. Moznaby tak jeszcze dlugo pisac, ale sam zobaczysz, ze sa po prostu kiepscy.
Edytowany: 28 października 2011 16:53

Mr Gambler
Wysłane: 28 października 2011 19:35:52
Chodzi o to że jestem młodym, początkującym inwestorem. Na razie mi wystarczy składanie zleceń. Zobaczę jak to będzie wyglądać. Na razie jestem zniecierpliwiony brakiem loginu i hasła. W poniedziałek zadzwonię. Jaki jeszcze Dom Maklerski polecacie dla początkującego? Chodzi mi głównie o prostolinijność składania zleceń i dostęp do notowań.

irfy
Wpisów: 1 143
Wysłane: 28 października 2011 21:21:55
XTB bedzie w sam raz. Mają tam system Sidoma, który musisz zainstalować sobie na komputerze. Z tego co wiem jest to dosyć rozpowszechniony system, więc prawdopodobnie miałbyś z nim do czynienia również w wielu innych domach maklerskich. Zaletą XTB są relatywnie niskie prowizje. System jest prosty jak cep, ale jeśli nie będziesz sobie radził, wystarczy zadzwonić i wszystko ci wytłumaczą w sposób jasny i przejrzysty. Dodzwonisz się bez problemu. Zlecenia składa się w sposób prosty i przyjemny, jeśli miałeś kiedykolwiek do czynienia z jakąkolwiek platformą transakcyjną, pojmiesz w lot. Mi zajęło to jakieś 20 minut, włącznie z samodzielnym domyśleniem się, jak stawiać stop lossa. Jeśli faktycznie dopiero zaczynasz, to zacznij od akcji. Nie baw się w forex i instrumenty pochodne, a już niech cię ręka boska broni przed lewarowaniem. Pograj na akcjach, na parkiecie głównym, żednych New Connectach czy Catalystach. Niech to będzie twój worek do boksowania. Na początek wpłać jakąś drobną kwotę, ze dwa czy trzy tysiące (ale nie więcej, bo jak coś pokrzaczysz, to więcej stracisz:)) i się pobaw z miesiąc czy dwa. Jak uznasz że umiesz, dorzuć coś więcej:)
Czmychnąć na czas, by móc jeszcze raz :)
A tu do posłuchania :) www.youtube.com/watch?v=_-clFZ...

Mr Gambler
Wysłane: 29 października 2011 11:31:05
"irfy" napisał(a):
:
Jeśli faktycznie dopiero zaczynasz, to zacznij od akcji. Nie baw się w forex i instrumenty pochodne, a już niech cię ręka boska broni przed lewarowaniem.

Taką ofertę też wybrałem. Nie będę ukrywał, że o ile kontrakty jeszcze pojmuję to w opcje bym z pewnością nie inwestował.

"irfy" napisał(a):
:
Na początek wpłać jakąś drobną kwotę.

Tak też zrobię, jak otrzymam login i hasło Angel

Nie chodzi mi o to, aby zarobić kokosy. Oczywiście inwestuje się po to aby zarabiać. Logiczne, że do inwestycji nie wybiorę spółki przynoszącej straty a spółkę generującą zyski. Na początku ważna jest umiejętność wyciągania wniosków z inwestycji. Dlaczego spadło - dlaczego wzrosło. Zdobywanie doświadczenia i obeznania na rynkach.

Mr Gambler
Wysłane: 3 listopada 2011 18:48:25
A jak oceniacie DM BOSSA i ich oferte pakietu żółtego dla początkujących? Jest ona prosta w obsłudze i wystarczająca na początek? Z rankingu Forbes'a Bossa to najlepszy DM, więc jeśli chodzi o systemy transakcyjne itp. to nie mam wątpliwości.

PS. Przepraszam że piszę w wątku XTB, ale jak się już tak ciągnie dyskusja o DM dla początkującego...

Kamil Gemra
Wpisów: 3 001
Wysłane: 10 stycznia 2012 17:25:45
Wyszło, że XTB po prostu oszukiwał:

Cytat:
W uzasadnieniu KNF napisała, że od grudnia 2009 do czerwca 2011 X-Trade Brokers stosował współczynniki delta, obliczone za pomocą własnych modeli wyceny opcji bez uzyskania zgody Komisji.

Współczynnik delta określa skalę zmiany ceny opcji w reakcji na zmianę ceny instrumentu bazowego.

pulsinwestora.pb.pl/2541210,89...
Edytowany: 10 stycznia 2012 17:31

Pawel_1979
Wpisów: 86
Wysłane: 13 stycznia 2012 23:38:08
Pytanie tylko czy XTB liczył deltę żle czy chodzi o formalny brak zgody komisji...

wasilewski
Wpisów: 324
Wysłane: 14 stycznia 2012 21:57:17
Już wcześniej w jakimś wątku pisałem, że ta kara była wynikiem stosowania własnych współczynników delta do obliczania wymogu kapitałowego, a więc nie miało nic wspólnego z ofertą dla klientów. Chodzi o wyliczanie kapitału własnego w oparciu o ryzyko, które DM ponosi przez zawarte przez siebie pozycje w opcjach. Być może nie miało nawet negatywnego wpływu na liczenie tego kapitału tylko wynikało z jakiejś niewiedzy/złej woli w samym domu maklerskim, kiedy można takie własne współczynniki stosować.
Zapraszam do mojego blogbook'a który jest tutaj
"Unfortunately the English weather is harder to manipulate than Libor." (Anonim)
"Gdy sprzedaje się marzenia, cena/zysk jest bez znaczenia" (R. Beleson)
"Nikt nie zarabia co miesiąc 1 procent. To niemożliwe." (M. Covel)

Przemtrad
Wpisów: 68
Wysłane: 11 maja 2020 12:47:22
Właśnie kopara mi opadała.
Zapytałem sie XTB czemu nie mogę za pomocą ich wyszukiwarki znaleźć niektórych polskich spółek i dostałem taką oto odpowiedź:

Cytat:
Niestety,
nie wszystkie akcje są u nas dostępne. Zależy to przede wszystkim od dostępnego wolumenu i płynności na danych spółkach. Jeśli w wyszukiwarce nie pokazuje wybranych akcji, to znaczy, że ich po prostu nie ma.

Te spółki to między innymi:
gameops - średni obrót z 20 sesji: 946 904 (ok nowa bo ma miesiąc)
apsenergy - 134 586
atm grupa - 12 938 (bo akuratnie mają zastój w interesie i dobrych akcjonariuszy którzy trzymają akcje przy dupie)

dla mnie to jednak niedopuszczalne by polski broker nie miał wszystkich polskich akcji

maxikq
Wpisów: 7
Wysłane: 25 maja 2020 16:03:50
Ciekawa sprawa... zacząłem się zastanawiać nad spróbowaniem sił przy użyciu CFD, jednak stresuje mnie myśl o potencjalnie nieograniczonej stracie i sama dźwignia, której nie można zmniejszyć.

Z pozytywnych rzeczy zauważyłem, że XTB oferuje "ochronę przed ujemnym saldem", która reklamują na stronie. Jednak moja przezorność nie pozwoliła mi się na tym tylko oprzeć i zacząłem wertować umowy i regulaminy.

Jak się okazało, żaden regulamin nie wspomina nić o ochronie przed ujemnym saldem. Za to w jednym z głównych załączników do umowy znalazłem zapis:

Cytat:
Klient powinien na bieżąco monitorować Balance na swoim Rachunku Inwestycyjnym. Jeśli Balance na Rachunku Inwestycyjnym Klienta jest ujemne, XTB może naliczyć odsetki karne za każdy dzień deficytu w kwocie określonej w Tabeli Warunków, na co Klient niniejszym wyraża zgodę poprzez akceptację niniejszych Warunków Ogólnych.

Co trochę przeczy ochronie przed ujemnym saldem -.-. No ale nic, myślę sobie może nie znalazłem odpowiedniego dokumentu, zatem napisałem do supportu. Dostałem taką odpowiedź:

Cytat:
Nie posiadamy dokumentu, który opisywałby działanie tego mechanizmu. Wszelkie zapisy znajdują się w Regulaminie ("Warunki Ogólne").

Także tego, na "gębę" jest ochrona przed ujemnym saldem. Co więcej trzeba pamiętać, że saldo = 0 to nie tylko wyzerowanie wolnej gotówki, ale w razie czego utrata też akcji i innych aktywów.

Generalnie trochę się zawiodłem. Druga rzecz, która nie podoba mi się w XTB to brak 2FA, przy inwestowaniu grubej kasy wydawałoby się to podstawą. Nawet wykop to ma ;p
Edytowany: 25 maja 2020 16:05

maxikq
Wpisów: 7
Wysłane: 25 maja 2020 16:30:27
Dostałem jeszcze dodatkową informację:

Cytat:
Ochrona przed ujemnym saldem to jeden z punktów jakie wdrożył Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA) mający na celu ochronę klientów detalicznych obowiązujący od sierpnia 2018 roku. Jest to więc zapis odgórny obowiązujący domy maklerskie w Europie.

W takim razie chyba faktycznie powinna działać ta ochrona przed ujemnym saldem. Tylko dziwny w takim razie jest ten zapis w umowie o odsetkach. Może jakaś pozostałość z czasów kiedy można było wejść na minus?
Edytowany: 25 maja 2020 16:31

Piotrzet
Wpisów: 24
Wysłane: 4 czerwca 2020 15:48:36
Witam. Mam pytanie. Czy na obecnie na XTB da się składać zlecenia giełdowe (to chyba fixing się nazywa) tak jak to kiedyś było na platformie Sidoma? W regulaminie jest mowa o prowizji 0,2% za nabycie akcji, ale przynajmniej na platformie XStation widzę tylko możliwość kupna i sprzedaży po określonych cenach.

Jordan
Wpisów: 153
Wysłane: 5 czerwca 2020 14:08:08
Przemtrad napisał(a):

dla mnie to jednak niedopuszczalne by polski broker nie miał wszystkich polskich akcji

Przecież XTB to jest broker forexowy oraz CFD.
Czasami na USDPLN jest tak niska płynność, że muszą zwiększać pipsy, a Ty się pytasz o jakieś mini polskie spółki.

Chcecie grać na giełdzie to podepnijcie sobie konto maklerskie pod rachunek bankowy.
XTB ma zupełnie inne przeznaczenie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5