pixelg
Vabank - portfel tratata - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15

Vabank - portfel tratata

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 923
Wysłane: 16 marca 2020 17:08:42
Ugrałem trochę kaski spekulując opcjami, dzisiaj call na SPY. Sprzedałem puty na SPY z ceną wykonania 150 i terminem w lipcu realizując zysk z ok 20 centów na 4 usd za opcję. Kupiłem na wszelki wypadek opcje put z ceną wykonania 100 po 60 centów. Zysk ze spekulacji+zysk z zabezpieczenia putami dały gotówkę na spłatę kredytu który się zrobił i drugie tyle gotówki. Trochę gotówki zostało na dalsze spekulacje, kto wie? Może jeszcze dzisiaj pod spadki po wystąpieniu Trumpa, prawda jest taka że niewiele może pomóc.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 18 marca 2020 09:52:29
Dokupiłem akcji Mennicy Skarbowej. Obecnie średnia cena wynosi ok 23zł
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 23 marca 2020 22:49:58
Jak to mówią w grze weselnej z 1 krzesłem, Music is gonna stop playing. Całą moją pozycję denominowaną w dolarach zabezpieczyłem sprzedając równowartość tego w dolarach za CHF. Trochę tak jakbym sprzedał kontrakty USD/CHF z tym że to pozycja kredyt/gotówka. Rozważam też sprzedaż złotówek, ale boję się trzymać wszystko we franku.
Uwaga

Edytowany: 23 marca 2020 22:51

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 21 kwietnia 2020 09:35:57
Jakiś czas temu zamieniłem sporą część akcji kopalni złota i srebra EXK na akcje Mennicy Skarbowej, dokupiłem. Średnia cena ok 23zł a wczoraj kurs odpalił, gra pod rekordowe wyniki 15 maja. Jestem bardzo zadowolony.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 8 czerwca 2020 09:29:14
Raport Mennicy zbliża się a ja się boję drugiej kwarantanny. Zabezpieczyłem się kupując sporo lipcowych opcji put na wig 20 z ceną wykonania 1400
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 9 czerwca 2020 12:41:21
W danych dotyczących koronawirusa wychodzi rozluźnienie ludzi i obostrzeń. To się zaczęło ok 2 tygodnie temu i teraz widać to w liczbach. 3 dni z rzędu rekordowe albo prawie rekordowe ilości zakażonych. Jeśli się nie mylę to lada moment będzie wystrzał do ok 1000 dziennie i potem jeszcze więcej. Spodziewam się drugiej kwarantanny w ciągu 2 tygodni i dlatego dokupiłem dzisiaj opcji put na wig 20
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 11 czerwca 2020 22:10:28
Krach trafiony drugi raz z rzędu. Innej przyczyny upatrywałem ża krachem w czerwcu ale jest to co miało być. Sprzedałem dzisiaj akcje kopalnii złota i srebra. Mennicy Skarbowej nie sprzedaje. Kupiłem opcje put na SPY(S&P500)
Mennicy nie sprzedaję ponieważ dla niej ewentualny ponowny krach na złocie nie ma znaczenia tak dużego jak ogólna panika. To handlarze dla nich ważny jest chaos i strach a nie cena czegokolwiek.
Uwaga

qobaPL
qobaPL PREMIUM
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 165
Wysłane: 18 czerwca 2020 12:02:39
Jakich wyników spodziewasz się na Mennicy Skarbowej? Do raportu coraz bliżej Whistle

Sytuacja wygląda ciekawie - wynik netto za 2019 to 3.5 mln zł i obecna kapitalizacja 33 mln zł, cash na koniec 2019 roku 7.5 mln zł.
Q1 2020 powinien być rekordowy, co było między wierszami przekazywane przy okazji wywiadów (popyt na złoto był ogromny) - niech będzie to 2.5 mln zł (w Q3 2019 było 2 mln zł), i gotówka na koniec Q1 rzędu 10 mln zł? W mojej ocenie jest potencjał na wzrost do tych 50 zł / akcję w tym roku, konserwatywnie patrząc.
To be a rock and not to roll
Edytowany: 18 czerwca 2020 12:03

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 czerwca 2020 10:08:39
Moim zdaniem skok obrotów przez 2 tygodnie marca był gigantyczny i potem w kwietniu. Spodziewam się lepszych wyników niż Ty. Nie zdziwi mnie nawet 130mln zł przychodów w Q1. Do kantorów mennicy skarbowej stały kolejki ludzi z kieszeniami wypchanymi gotówką. Dyrektor chwali się, że był taki ruch że tych co chcieli negocjować wyrzucali z kantoru. Samolot ze złotem latał w te i z powrotem.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 22 czerwca 2020 15:46:59
Sprzedałem ostatnio opcje kupna na etf SLV silveri resztkę akcji kopalni złota i srebra EXK. W zasadzie prawie wszystko sprzedałem poza opcjami put na SPY i na wig20. Za gotówkę kupiłem więcej akcji Mennicy Skarbowej.
Uwaga

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 01:17:19
Wygląda na to, że all in na MNS to była świetna decyzja. Mennica skarbowa opublikowała mega raport za Q1.
Uwaga

Kaland
Kaland PREMIUM
Wpisów: 25
Wysłane: 30 czerwca 2020 13:16:29
Tak z ciekawości - zamierzasz jeszcze w tym roku inwestować w akcje kopalń złota/srebra, czy nie widzisz potencjału?

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 13:42:22
To zależy jak się rozwinie sytuacja na mennicy. Jeśli sprzedam w tym roku i kurs złota będzie poniżej 2000usd to tak. Moim zdaniem dla kursu złota i srebra zapalnikiem do wystrzału będą wybory w USA i to niezależnie kto wygra.
Uwaga

Kaland
Kaland PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 15:54:54
BTW gratulacje za MNS, wygląda że nadeszły dobre dni dla tej spólki. Ciekawe właśnie na jak długo :)

Przy okazji, odnośnie złota/srebra, jakbyś miał chwilę wolną to byłbym wdzięczny za wskazówki czym się kierujesz wybierając konkretną kopalnię (i dlaczego kopalnie a nie np. ETF). Sam mam w tej chwili akcje Hecla i Coeur, ale dopiero zaczynam inwestować w spółki wydobywcze. Szukam jakichś ciekawych stron/serwisów gdzie można znaleźć oceny tych spółek. Niestety większość tego co znalazłem jest płatne w dolarach i trochę mija się z celem wykupowanie tam abonamentu.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 16:06:47
Zacznę od końca.
Spółek w USA szukam za pomocą skanera finviz.com
Wyszukuje tam branże i sektor które mnie interesują.
Jak mam już listę spółek to reuters/yahoo finance żeby z grubsza zobaczyć info
Wyniki spółek najlepiej brać bezpośrednio ze stron tych spółek.
Ekspertem od inwestowania to nie jestem ale to na co zwracałbym uwagę:
Przepływy operacyjne i zdolność obsługi długu.
Ogólnie to nie szukam spółek z zyskami, wolę takie z niewielkimi stratami bo są trochę taniej wyceniane a jak już kurs złota/srebra wzrośnie to i zyski się pojawią. Niektóre spółki wydobywcze raportują straty ale EBITDA jest duża.
Jak wybierałem ostatnią spółkę to bardzo mi podpasowało to że jest zdywersyfikowana 50/50 na złoto i srebro. Miałem inne spółki niesurowcowe w portfelu więc nie widziałem powodu do dywersyfikacji.

Serdecznie dziękuję za gratulacje. Nie sprzedaję jeszcze więc i nie świętuję, ale muszę przyznać że trochę potańczyłem z tej okazji dzisiaj:)

Taki drobny przykład, mocno nierealny.
Nierealne założenie to że C/Z wynosi dla podobnych spółek wydobywczych 10
Spółki A i B wydobywają 1000 uncji złota, po 2000 usd sprzedają na rynku
Spółka A ma koszt wydobycia 1900 usd a spółka B 2100 usd za uncję.
Spółka A raportuje 100 000 usd zysku a B 100 000 usd straty.
Dzisiaj spółka A ma znacznie większą wartość od B
Jak cena złota wzrośnie do 3000 usd a koszty pozostaną bez zmian to spółka A ma 1,1mln zysku a spółka B 900k i różnica jest już niewielka.
Uwaga

Edytowany: 30 czerwca 2020 16:15

Kaland
Kaland PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 16:54:35
Dzięki za wskazówki! W przyszłym tygodniu będę miał więcej wolnego to wrzucę jakie informacje mi się udało znaleźć. Może komuś się przyda.

myster77777
myster77777 PREMIUM
Wpisów: 414
Wysłane: 30 czerwca 2020 17:00:50
Gratulacje miałeś fajne wyczucie z MNS :)
Chyba częściej będę zaglądał na twoją kronikę :)

Przeczytałem, że planowałeś postawić sklep internetowy coś w temacie ruszyło ?

Sam prowadzę 3 sklepy od 7 lat więc mogę zawsze coś doradzić.

tratata
tratata PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 18:03:37
Dzięki
Nawiązałem współpracę z największą albo prawie największą hurtownią książek i niedługo ruszy księgarnia dla inwestorów w modelu dropshipping. Będzie działała bez opóźnień bo ta hurtownia oferuje własny hosting i wszystko jest zautomatyzowane.
Uwaga

Edytowany: 30 czerwca 2020 18:04

myster77777
myster77777 PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 19:24:17
Na dropshippingu nie działam więc mam nadzieję, że firma z którą będziesz współpracowała będzie to sprawnie ogarniała. Bo z tym różnie jest szczególnie w okresie przedświątecznym

Co do promocji to warto korzystać z Dnia darmowej dostawy (pewnie początek grudnia)
Facebook i grupy tematyczne.
Prowadzenie bloga i szeptanka na forach - tez przyniosą korzyści.
Allegro - sam nie wiem ostatnio zrobiło się mega drogo.. - ja osobiście wolę wrzucać 10-15% z przychodu na reklamę swojego sklepu.
Polecam grupę zjednoczeni sprzedawcy na fejsie , tam sporo pomagają.

W segmencie sprzedaży książek warto obserwować Marcina Osmana.

Marketing internetowy - tutaj warto zaglądać do bloga Marka Jankowskiego - https://malawielkafirma.pl/

Na pewno jeśli chodzi o promocję książek to też Michał Szafrański https://jakoszczedzacpieniadze.pl/

Bartek Popiel https://liczysiewynik.pl/ - też specjalista od kursów online

myster77777
myster77777 PREMIUM
Wysłane: 30 czerwca 2020 19:29:23
Nowinki i ciekawe porady z zakresu ecommerce https://www.ekomercyjnie.pl/

Polecam też książkę Krzysztofa Bartnika - jak założyć sklep internetowy - mi sporo pomogła lektura tej książki na początku działalności.

Pewnie już sporo wyczytałeś w temacie ecommerce - ale to jest dosłownie temat rzeka.

Ps. na jakiej platformie stawiasz sklep?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15