pixelg
BOOMBIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8

BOOMBIT [BBT]

AKTUALNY KURS: 19,90 zł (+0,20%) 14-08-2020 17:03
anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 11 marca 2020 17:23:02 przy kursie: 12,90 zł
Idle Corp podbijał Chiny i... i niewiele z tego było.
W poprzednim miesiącu dwie gry od Boombita miały dużą liczbę pobrań, ale te samo narzędzie pokazuje, że przychody z nich nędzne. Kluczem nie są ściągnięcia a monetyzacja.


kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 11 marca 2020 17:23

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 12 marca 2020 08:39:49 przy kursie: 12,90 zł
Mówisz o mikropaymentn a przychody generują reklamy
Model biznesowy i operacyjny bbt bazuje na przychodach z innych sourcces niż wskazujesz

Dla właściwej oceny spółki krytycznym jest zrozumienie modelu biznesowego
Everything you know is wrong.........

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 12 marca 2020 11:51:00 przy kursie: 9,95 zł
Ja model biznesowy rozumiem, ale być może nie rozumiem jak działa narzędzie. Sensor Tower pokazuje estymacje przychodów z mikropłatności?


chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 12 marca 2020 14:22:11 przy kursie: 9,95 zł
nie rozumiesz modelu biznesowego spółki skoro starasz sie usilnie wskazać , ze nie generuje przychodów operacyjnych...a jest inaczej.

Everything you know is wrong.........

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 12 marca 2020 14:24:45 przy kursie: 9,95 zł
Pewnie masz rację. Ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie. Kwestionujesz także fakt, że ważniejsza jest monetyzacja niż ściągnięcia? Nie są w stanie tego estymować na bazie liczby ściągnięć?

Oczywiście od samego ściągnięcia nie generuje się przychód. Ten pochodzi z odsłon reklam - a żeby ta liczba była wysoka to je trzeba jeszcze odpowiednio w grze umieścić i znaleźć balans między przychodem, a retencją graczy. Dodatkowo ważny jest partner reklamowy...

To co teraz robi Boombit po zmianie strategii, to nie jest nowość. Oni już to robili wcześniej, ale chcieli pójść w gry większe, które w zamiarze miały się lepiej monetyzować tj. przez dłuższy czas z głównym kanałem monetyzacji w postaci mikropłatności - to jednak nie wyszło i mamy odwrót na pozycje już wcześniej zajmowane.

Ty próbujesz na siłę udowodnić, że wszystko jest teraz cacy. A tego nie wiemy. Rosną im przychody, ale nie wiemy co dzieje się z kosztami. Czas życia gry pod reklamy jest z reguły znacznie krótszy, a tym samym koszty trzeba wykazać w znacznie krótszym okresie czasu. Dodatkowo wiadomo, że spółka miała problemy z płynnością, więc całkiem prawdopodobne, że obecnie większość gier ma wdrożony revshare. I pytanie jest jak wygląda cały obraz wyników po zmianie, a nie tylko przychody.
Edytowany: 12 marca 2020 14:52

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 12 marca 2020 14:27:54 przy kursie: 9,95 zł
nie rozumiesz modelu F2P - .... poczytaj dowolną rekomendacje dla spółki Game Dev z np.: DM BOŚ
Everything you know is wrong.........

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 14 marca 2020 06:03:59 przy kursie: 10,54 zł
Prezes spółki wypowiedział się dl a Pap-u w kontekście naszej dyskusji na forum:

BoomBit widzi poprawę przepływów pieniężnych i rentowności (wywiad)
2020-03-12 19:00A A+ A+
Producent gier BoomBit widzi poprawę przepływów pieniężnych oraz rentowności na początku roku i spodziewa się dalszego polepszenia sytuacji gotówkowej w kolejnych miesiącach - podali przedstawiciele spółki w rozmowie z PAP Biznes. BoomBit podtrzymuje, że wydatki na produkcję nowych gier nie będą przekraczały 4 mln zł kwartalnie, nie planuje dalszych istotnych zmian zatrudnienia w obszarze produkcji.

"Faktycznie widzimy, że przepływy się poprawiają, rentowność się poprawia. Dwie składowe tego, to obniżenie kosztów i wysoka dynamika przychodów, będąca efektem skutecznie prowadzonych kampanii user aquisition. To sprawia, że nasza obecna sytuacja gotówkowa jest stabilna i spodziewamy się jej dalszej poprawy w kolejnych miesiącach" - powiedział PAP Biznes członek zarządu Marek Pertkiewicz.


BoomBit szacuje, że przychody firmy w lutym wyniosły 12,74 mln zł wobec 8,5 mln zł w styczniu, co oznacza wzrost o 50 proc. Większość przychodów, 88 proc., pochodziło z reklam wyświetlanych w grach firmy, a 12 proc. z tzw. mikropłatności od graczy.

"W poprzednich okresach, nasze przychody w znacznie większym stopniu niż obecnie pochodziły z mikropłatności, od których trzeba było jednak potrącać 30 proc. prowizji na rzecz Google i Apple" - powiedział Pertkiewicz.

Prezes Marcin Olejarz podał w rozmowie z PAP Biznes, że raportowane przez spółkę wpływy z reklam to kwoty netto, z którymi nie wiążą się dodatkowe opłaty. Dodał, że część osiąganych przychodów trafia co prawda do twórców gier (tzw. revenue share), ale - jak zaznaczył - w przypadku gier tzw. hypercasual, w których BoomBit zarabia głównie na reklamach, poziom revenue share jest niższy niż w grach game-as-a-service, odpowiadających za przychody z mikropłatności.

W lutym BoomBit poinformował, że zaktualizował cele strategiczne: w perspektywie najbliższych dwóch lat spółka zakłada wydawanie rocznie 3-6 gier w formule game-as-a-service (Gaas) oraz rozwój portfolio gier typu hypercasual. Wcześniej spółka koncentrowała się na grach GaaS. Game-as-a-service to model produkcji gier mobilnych polegający na długotrwałym wsparciu tytułu przez twórców poprzez dodawanie do niego nowych treści. Z kolei segment hypercasual to gry o prostej oprawie graficznej, oparte na nieskomplikowanych mechanikach.

Zarząd poinformował, że większość wydatków marketingowych spółki w lutym dotyczyło gier hypercasual. Spółka podała w marcowym komunikacie, że wydatki na tzw. user acquisition (płatne pozyskiwanie graczy) wyniosły w lutym 6,47 mln zł wobec 3,63 mln zł w styczniu.

"W przeszłości rynek miał wątpliwości co do skuteczności naszych wydatków na user acquisition, co wynikało z faktu, iż zwrot z tych inwestycji był rozłożony w czasie nawet na kilka miesięcy. W przypadku gier hypercasual mówimy natomiast o zwrocie w kilka dni" - powiedział Pertkiewicz.

Prezes Olejarz podał, że w przypadku wydatków na płatne pozyskiwanie graczy w tytułach hypercasual, które zwracają się w ciągu kilku dni, spółki nie ogranicza ilość posiadanej gotówki.

"W przypadku większości głównych sieci reklamowych, z którymi współpracujemy płacimy później niż dostajemy pieniądze lub rozliczamy się na zasadzie kompensat wzajemnych rozrachunków" - wyjaśnił Olejarz.

Zarząd poinformował, że zmiana strategii BoomBita nie będzie miała wpływu na poziom planowanych nakładów na prace rozwojowe.

"Gry będziemy wytwarzać tymi samymi zasobami co do tej pory. Tak jak mówiliśmy, na chwilę obecną zakładamy, że nakłady nie powinny przekraczać 4 mln zł kwartalnie" - powiedział.

"Gry hypercasual charakteryzują się krótkim cyklem produkcji, a tym samym niskim kosztem wytworzenia. Większym problemem jest stworzenie takiej gry, która będzie miała satysfakcjonujące wskaźniki. Na tę chwilę mamy kilka takich gier, kolejnych kilkanaście testujemy. Zakładamy, że część z tych gier będzie wydana jeszcze w pierwszym półroczu" - dodał.

Jak podał zarząd, spółka jeszcze w pierwszym półroczu chce w formule GaaS wydać grę "Cooking Festival" oraz przeprowadzić tzw. soft lauch (premiera na wybranych rynkach) "Idle Car Factory". Firma chce ponadto nadal inwestować w gry "Archery Club", "Darts Club" i "Tanks a Lot" oraz pozostałe tytuły GaaS, dla których możliwe będzie prowadzenie skutecznych kampanii.

BoomBit nie przewiduje dalszych istotnych zmian zatrudnienia w obszarze produkcji.

"Tak jak zapowiadaliśmy, na koniec pierwszego kwartału w firmie będzie ok. 170 osób" - powiedział Pertkiewicz.

"Jeżeli już, to będziemy zwiększać zatrudnienie w takich obszarach jak user aquisition i business inteligence. To właśnie w tych zespołach będzie nam brakowało rąk do pracy, gdy segment hypercasual będzie się dalej rozwijać tak jak tego oczekujemy" - dodał.

Zarząd ocenia, że obecnie sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie wpływa negatywnie na działalność firmy, a wręcz powoduje większe zainteresowanie grami mobilnymi.

"Ludzie więcej czasu spędzają w domu i widzimy, że więcej grają. To przekłada się na nasze przychody" - dodał prezes.

BoomBit kontynuuje współpracę z chińskim partnerem, MoonDrip.

"Pierwszym wydanym wspólnie tytułem będzie 'Dancing Dreamer', natomiast nie jesteśmy w stanie jeszcze zadeklarować kiedy to nastąpi" - powiedział prezes.

Marek Pertkiewicz podtrzymał, że spółka zależna Superscale, w 2020 roku osiągnie trwałą rentowność. Dodał, że prowadzona runda finansowania Superscale jeszcze się nie zakończyła.

"Widzimy zainteresowanie potencjalnych inwestorów, rozmowy się toczą - zakładamy, że proces w ciągu najbliższych miesięcy powinien się zamknąć" - powiedział.

SuperScale wykorzystuje narzędzia analityczne do badania zachowania graczy i pomaga innym producentom gier zwiększać przychody z gier.

BoomBit jest producentem oraz wydawcą gier na mobilne systemy operacyjne. Gry wydawane są w formule free-to-play. Spółka jest notowana na GPW od maja 2019 roku.

Po trzech kwartałach 2019 roku strata netto BoomBita wynosiła 2,9 mln zł wobec 8,2 mln zł zysku rok wcześniej. Przepływy z działalności operacyjnej spadły w tym okresie do 3,2 mln zł z 5,5 mln zł przed rokiem. Na koniec września spółka dysponowała 7,8 mln zł gotówki. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

www.bankier.pl/wiadomosc/BoomB...

Everything you know is wrong.........

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 17 marca 2020 08:10:21 przy kursie: 13,20 zł
Gra '' dancing ball'' produkcja i wydawnictwo Boombit trzymała certyfikacje na miliardowym rynku chinskim.... Tegoż nie otrzymał jeszcze hit Ten SG czyli Fishing Clash.
Everything you know is wrong.........

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 17 marca 2020 16:35:38 przy kursie: 15,946 zł
Przecież oni Dancing Ball i Dancing Line sprzedali do Cheetach...

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 17 marca 2020 23:34:44 przy kursie: 15,946 zł
Zachowując rev share......
Everything you know is wrong.........


anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 18 marca 2020 08:11:15 przy kursie: 15,946 zł
1. To jednak jest zupełnie inna sytuacja gdy certyfikację uzyskuje tytuł należący do spółki chińskiej niż europejskiej czy amerykańskiej, więc nie rozumiem porównania...
2. Czy możesz podać jakiekolwiek źródło informacji o tym, że Boombit zachował prawa do rev share?
Prawa do przychodów były w 2016 i 2017, kiedy Cheetah był wydawcą. W 2017 r. sprzedano prawa do gry, a w prospekcie nie ma słowa na temat udziały w przychodach, przeciwnie do 30 inny tytułów...

Cytat:
BoomBit Games Ltd. zawarła w dniu 29 grudnia 2017 roku umowę sprzedaży oprogramowania gier Dancing Line oraz Dancing Ball z Cheetah Technology Corporation Limited za wynagrodzeniem w wysokości 5.000.000 USD. W wyniku zawarcia umowy spółka Cheetah Technology Corporation Limited nabyła wszelkie prawa własności intelektualnej związane ze zbywanymi grami, przy czym zawarcie umowy miało skutek zobowiązujący, a przejście praw na Cheetah Technology Corporation Limited nastąpiło po otrzymaniu przez ten podmiot od BoomBit Games Ltd umożliwiających edycję kodów źródłowych, tj. z dniem 5 marca 2018 roku (a więc po nabyciu w dniu 1 marca 2018 roku przez BoomBit Games Ltd praw do gry Dancing Line od Emitenta)


Cytat:

BoomBit Games Ltd. zawarła w dniu 29 grudnia 2017 roku umowę licencyjną z Cheetah Technology Corporation Limited z siedzibą w Hong Kongu. Umowa została zawarta w celu upoważnienia Cheetah Technology Corporation Limited do dostosowania do danego rynku, publikowania oraz udostępniania do sprzedaży gier (umowa dotyczy trzydziestu gier
z portfolio BoomBit Games Ltd.; innych, niż objęte umową z dnia 12 września 2018 roku). Czas trwania umowy został określony na trzy lata, jednak stronom przysługuje prawo do jej przedłużenia, jak również do wypowiedzenia umowy ze skutkiem natychmiastowym w ściśle określonych okolicznościach np. w przypadku niewykonywania przez drugą stronę zobowiązań wynikających z umowy. Wynagrodzenie z tytułu zawartej umowy przysługujące BoomBit Games Ltd. wynosi
2.000.000 USD oraz 50% udziału w przychodach wygenerowanych przez gry

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 18 marca 2020 12:13:21 przy kursie: 15,50 zł
Rządowa Administracja Chińskiej Republiki Ludowej.


nikopartners.com/first-import-...
Everything you know is wrong.........

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 18 marca 2020 21:45:02 przy kursie: 15,50 zł
Acha, czyli na podstawie tego, że dokumencie dotyczącym dopuszczenia gry cheetach jako partner (np producent) wymieniony jest Boombit wnioskujesz, że spółce należeć się będą tantiemy czy revshare... Tym samym sugerujesz, że zarząd tej spółki zataił tę ważną (bo dotyczącą najlepszej gry w historii) informację w prospekcie emisyjnym. Na giełdzie to jest tak zawsze, że zarząd chce sprzedać akcje jak najtaniej i zataja korzystne dla spółki i ceny sprzedawanych akcji umowy. Zawsze ;)

Rozumiem, że nie ma żadnego znaczenia, że zalinkowałeś do informacji przekazanej przez spółkę, która zajmuje się doradztwem w zakresie wprowadzania gier na rynku azjatyckie i dla niej korzystnie było pokazać taką grę (z nieazjatyckim partnerem) w zestawieniu.

Edytowany: 18 marca 2020 21:53

chris_martin
chris_martin PREMIUM
5
Dołączył: 2013-01-21
Wpisów: 838
Wysłane: 19 marca 2020 08:36:57 przy kursie: 15,50 zł
aha tereska czyli wnioskujesz ze pojawienie sie Boombit w oficjalnym komunikacie Agendy Rządowej Chińskiej Republiki Ludowej jest bez jakiegokolwiek znaczenia i że na rynku chińskim można ot tak sobie wydawać gry bez official permit ? na tym rynku nic nie dzieje się bez zgody odpowiedniego "komitetu sterującego" .....

BTW

7 days..10 mio downloads.....

https://twitter.com/boombitgames
Everything you know is wrong.........

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 19 marca 2020 14:58:04 przy kursie: 15,95 zł
Mógłbyś wskazać choć jeden fragment wypowidziei gdzie twierdzę:

chris napisał(a):
że na rynku chińskim można ot tak sobie wydawać gry bez official permit ? na tym rynku nic nie dzieje się bez zgody odpowiedniego "komitetu sterującego" .....

czy będzie tak jak z komunikatem?
BTW: dobrze, że z tym komunikatem nie odesłałeś mnie do forum bankiera...

krewa
krewa PREMIUM
51
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 735
Wysłane: 25 marca 2020 17:56:02 przy kursie: 18,14 zł
BOOMBIT - analiza techniczna na życzenie


Najpierw proponuję powrócić do wykresu z 10 stycznia. Wówczas zaznaczyłem na nim strefy cenowe, kryjące w sobie pokłady podaży.

kliknij, aby powiększyć


A teraz przerzuciłem tamte strefy cenowe na aktualny wykres. Jak widać, skutecznie spełniały one swoją rolę i miały niebagatelny wpływ na kształtowanie wykresu. I na dobrą sprawę, mają nadal.
Kurs znalazł się w istotnym miejscu - na zniesieniu 61,8% spadków, będącym też granicą korekty. Jeżeli kurs miałby w dalszym ciągu odrabiać straty, musiałby się wznieść powyżej tego zniesienia. Problem w tym, że tuż na nim mamy spore pokłady potencjalnej podaży a siła trendu słabnie. W wariancie optymistycznym możemy oczekiwać konsolidacji, w pesymistycznym odejście na niższe poziomy cenowe w ramach korekty dotychczasowych wzrostów.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
37
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2008-10-24
Wpisów: 10 190
Wysłane: 26 kwietnia 2020 16:30:33 przy kursie: 19,80 zł
Kapiszony się skończyły – omówienie sprawozdania finansowego BoomBit po IV kw. 2019 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 26-04-2021 16:30:33.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 12187)


>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 28 kwietnia 2020 13:12

lrybak
lrybak PREMIUM
0
Dołączył: 2015-04-07
Wpisów: 1
Wysłane: 6 czerwca 2020 18:33:08 przy kursie: 21,30 zł
Cooking festival w pierwszej "5" nowych gier na App Store....

qobaPL
qobaPL PREMIUM
6
Grupa: SubskrybentP1
Dołączył: 2010-10-16
Wpisów: 204
Wysłane: 3 lipca 2020 11:00:57 przy kursie: 22,75 zł
Spółka pochwaliła się ostatnio na Twitterze, że:

Cytat:
Our game, Car Mechanic got over 1 MILLION downloads in one week! Thank you!

&
Cytat:
We are overjoyed to announce that our titles have been downloaded over 100 MILLION times in this year alone! We thank all of you Fans, who have supported us and played our games. This could not have been done without you. We can’t wait to continue all the hard work at BoomBit HQ.


Na dniach powinniśmy poznać szacunki sprzedaży za 06/2020.
To be a rock and not to roll

Mój portfel: link

krewa
krewa PREMIUM
51
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 6 735
Wysłane: 6 lipca 2020 10:21:48 przy kursie: 21,80 zł
BOOMBIT - analiza techniczna na życzenie


Trwa konsolidacja, która przybrała kształt zwyżkującego trójkąta. Konsola ma miejsce w nieprzypadkowym miejscu - proszę spojrzeć na wnioski z marcowej analizy technicznej. W założeniu konsolidacja ma umożliwić atak na szczyt i nakreślenie nowego ATH, gdyż wysokość trójkąta na to pozwala. Do apeksu mamy jeszcze sporo miejsca a do idealnego miejsca na wybicie, czyli 3/4 długości trójkąta mamy jeszcze 2-3 tygodnie.

kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,965 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +140,98% +28 196,35 zł 48 196,35 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d