pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 493,00 zł (-1,40%) 12-08-2020 17:01
topfacet
0
Wpisów: 2 547
Wysłane: 7 lipca 2020 13:13:08 przy kursie: 535,00 zł
Myślę tak samo jak Ty.

sledzik007
0
Wpisów: 132
Wysłane: 7 lipca 2020 15:18:45 przy kursie: 535,00 zł
Andy i Topfacet - popieram bo też zrozumiałem że za P8 stoją świeżaki lecz z drugiej strony prezes na spotkaniu w Gdyni wypowiadał się że jest to dla nich nowy projekt ze względu na ukierunkowanie w stronę konsolową. Może to mieli na myśli że pod względem konsol nie mają doświadczenia w produkcji dynamicznych gier?

Jakie są wasze przewidywania odnośnie 3 dodatku do Frostpunka ( z tego co pamiętam miał się pojawić do końca wakacji a mamy już lipiec więc zostały około 2 miesiące do premiery)?

Miloszdobro
Miloszdobro PREMIUM
0
Wpisów: 38
Wysłane: 7 lipca 2020 15:46:05 przy kursie: 535,00 zł
On the Edge ma wyjść latem, a jeśli dobrze pamiętam to na ostatniej konferencji padło stwierdzenie "pod koniec lata" także bardziej stawiam na wrzesień.

andy_dufresne
9
Wpisów: 837
Wysłane: 7 lipca 2020 16:16:47 przy kursie: 535,00 zł
17.09. jest akurat wolny ;) Stawiam najwcześniej na przełom sierpnia/września.
Jestem na Twitterze

baks
2
Wpisów: 2 382
Wysłane: 7 lipca 2020 16:21:18 przy kursie: 535,00 zł
andy_dufresne napisał(a):
Tak, całkiem ładną wycenę rynkową ma taki pakiet.

Tymczasem na forum inwestorskim pojawiła się informacja stojąca - przynajmniej ja tak to odbieram - w pewnej sprzeczności z tym, co usłyszeć można było podczas konferencji:

Cytat:
Zespół "Projektu 8" to drużyna "starych wyjadaczy" z doświadczeniem zdobywanym w szeregu studiów i przy szeregu projektów, również bardzo dużych. Zespół jest w trakcie rozbudowy, w tym o specjalistów spoza Polski.

Rozumiem, że chodziło Panu o zespół, który pracuje nad prototypem gry o roboczej nazwie "Dolly", którego trzon stanowią osoby, które jeszcze w 2019 roku zajmowały się dodatkami do "TWoM". Projekt "Dolly", w porównaniu z dodatkami do "TWoM", to zupełnie inna liga, jeśli chodzi o wielkość projektu. Dlatego ten zespół, gdy projekt "Dolly" przejdzie do fazy produkcyjnej, będzie wymagał pewnego wsparcia i zasilenia o osoby z know-how przy prowadzeniu większych projektów growych (bo do tej pory wspomniany zespół pracował jedynie przy mniejszych przedsięwziącach). Czy będą to osoby zajmujące się obecnie ostatnim z dodatków do "Frostpunka", który zadebiutuje w niedalekiej perspektywie? - Być może. Na podejmowanie decyzji mamy jeszcze trochę czasu.

Jak to rozumiecie?

Prezes niemalże słynie z nieprecyzyjności czy sprzeczności wypowiedzi ...

Bez żadnej złej woli można z tego wywnioskować niemal wszystko - więc chyba nie ma sensu łamać sobie nad tym głowy.
Z tego można wywnioskować, że jest to zespół mający co najmniej kilkanaście lat doświadczeń w branży ale także, że jest to garstka chłopaków którzy czasem po godzinach zrobili sobie samodzielnie jakąś gierkę przeglądarkową.
Można przez wiele lat tworzyć mini gierki na własny użytek i być "weteranem" w tym zakresie ale nie mieć pojęcia o dużych grach tworzonych w kooperacji w zespole ludzi.
Można to tak interpretować.
Inna sprawa, że takich ludzi raczej nie zatrudniają.
Podsumowując powiedział, że nic nie powiedział. Wypowiedź nic nie znacząca a przynajmniej nic nie wnosząca do tematu bo zbyt ogólna i zero precyzyjności.
Ludzie pracujący przy TWOM mają w sporej części większe doświadczenie niż niektórzy z FP. Chyba, że mowa o liderach zespołu. Tyle, że dotychczas była sugestia, że liderzy FP wezmą się za kolejny projekt.
Z tego nie da się wywnioskować nic konkretnego.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

andy_dufresne
9
Wysłane: 7 lipca 2020 20:56:02 przy kursie: 535,00 zł
Jest to o tyle ciekawe, że na konferencji prezes tłumacząc opóźnienie P8 wskazał, że nie jest to tylko kwestia zmiany silnika, ale także, że nie jest to projekt "łatwy" oraz powiedział, że "dla tego zespołu jest to jego pierwsza gra" (dokładny cytat).

Z wypowiedzi na forum inwestorskin wynika, że nie jest to żadna grupa świeżaków, a takie interpretacje też się tu pojawiały. Może chodzi po prostu o to, że oni nie pracowali wcześniej ze sobą razem.
Jestem na Twitterze

topfacet
0
Wpisów: 2 547
Wysłane: 7 lipca 2020 20:58:28 przy kursie: 535,00 zł
Zdaje się, że na forum trzeba będzie dopytać.

baks
2
Wysłane: 7 lipca 2020 23:04:35 przy kursie: 535,00 zł
andy_dufresne napisał(a):
Jest to o tyle ciekawe, że na konferencji prezes tłumacząc opóźnienie P8 wskazał, że nie jest to tylko kwestia zmiany silnika, ale także, że nie jest to projekt "łatwy" oraz powiedział, że "dla tego zespołu jest to jego pierwsza gra" (dokładny cytat).

Z wypowiedzi na forum inwestorskin wynika, że nie jest to żadna grupa świeżaków, a takie interpretacje też się tu pojawiały. Może chodzi po prostu o to, że oni nie pracowali wcześniej ze sobą razem.

No i trafiłeś w sedno. Tak można powiedzieć o każdym zespole. Gdy zaczynają prace zawsze znajdzie się większa lub mniejsza grupa która pracuje ze sobą pierwszy raz ...
i tu się potwierdza moja teza, że nie ma co za bardzo wsłuchiwać się w słowa Prezesa .... bo od tego często głowa boli - od zachodzenia w głowę ... co miał na myśli a co rzeczywiście powiedział.
Szkoda, bo wystąpienie było wcześniej przygotowane. Słaby dobór słownictwa nie powinien się zdarzyć w przygotowanym wystąpieniu. To świadczy o słabym przygotowaniu a było dość czasu. Wygląda na zbyt mało poważne traktowanie inwestorów indywidualnych.
Chyba powinien mniej mówić a więcej dopuścić liderów zespołów i szefa marketingu.
Bardzo brakowało Pani Fijak. To chyba teraz kluczowy człowiek a nie istniała w ogóle - szkoda.

krewa
krewa PREMIUM
48
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 728
Wysłane: 16 lipca 2020 08:56:23 przy kursie: 534,00 zł
11 bit studios - analiza techniczna na życzenie

Będzie krótko, tak samo jak krótko kurs cieszył się wybiciem szczytu z 2018 roku. Trend wzrostowy wytraca swój impet i można go określić co najwyżej jak umiarkowany. Przecenę udało się powstrzymać w miejscu nieprzypadkowym, w strefie wsparcia wzmocnionej 50-okresową średnią. I na dobrą sprawę ta właśnie strefa, a właściwie zachowanie kursu akcji względem tej strefy określi średnioterminowe perspektywy waloru. Utrata wsparcia sprokuruje bowiem kłopoty.
Droga w górne partie wykresu cenowego jest chwilowo zamknięta za sprawą wolumenu podażowego na samym szczycie, a zatem marzenia o poziomie docelowym wynikającym z wybicia szczytu wędrują na chwilę obecną do szuflady. Wariant optymistyczny zakłada bowiem już nie kontynuację wzrostów w kierunku 747 zł a zbieranie nawisu podażowego w strefie 500-600 zł.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

andy_dufresne
9
Wysłane: 22 lipca 2020 00:56:45 przy kursie: 523,00 zł
Niemiecki youtuber Kolja Barghoorn nagrał nowy film/update dotyczący inwestycji w 11Bit pod tytułem "11Bit sprzedane?":
Nagranie ma 50.000 wyświetleń i 250 komentarzy. Kanał ma spore zasięgi (218K subskrypcji).

Do aktualizacji autora skłoniły dwie kwestie: konferencja inwestorska oraz chęć zdementowania pogłosek o dokonaniu manipulacji i sprzedaży akcji spółki po ich spopularyzowaniu. Jak się zatem okazuje teorie spiskowe mają się dobrze po obydwu brzegach Odry;)

Ostatnie spadki kursu wywołały wśród subskrybentów spore poruszenie i wiele komentarzy. Autor odpowiada, że wahania kursów akcji są zjawiskiem normalnym, nie można liczyć na ich ciągły wzrost, a wyprzedaż akcji z powodu braku rychłej premiery Projektu 8 nazywa dosadnie "komplett stupide". W innym fragmencie ponownie odwołuje się do podejścia Buffetta i filozofii posiadania akcji w horyzoncie 5 lub 10 lat, bez konieczności śledzenia wahań ich dziennych notowań na giełdzie. Kilkukrotnie pada słowo "Geduld", czyli cierpliwość.

Kolja oczywiście akcje nadal posiada, ich wartość wg stanu sprzed tygodnia wynosiła już 60.000 EUR przy wartości portfela akcyjnego rzędu 345.000 EUR. Walory spółki stanowią (jak wynika z wykresu portfolio zamieszczonego w innym filmie sprzed dwóch tygodni) jego zdecydowanie największą pozycję.

Youtuber omawia najnowsze wiadomości ze spółki: TWOM w szkołach i planszówkowego Frostpunka (tu podkreśla, że istotniejszy jest ich wpływ na budowę i popularyzację marki niż na wyniki finansowe). Komentuje zwiększenie budżetów produkcyjnych (to on zadał pytanie o nie na konferencji), mobilnego Frostpunka oraz ekspansję na rynek chiński. Prezentuje też na tablicy plany spółki na kolejne lata, zgodnie z przedstawioną mapą drogową projektów.

Autor spodziewa się, że w związku ze skromniejszymi planami na ten rok przez jego drugą połowę notowania będą poruszać się bokiem. Liczy jednak na to, że ilość projektów, ich skalowanie, spodziewane zapowiedzi, połączone z typowym dla spółki "duchem", dbałością o szczegóły i dobrym kontaktem z graczami będzie skutkować dalszymi wzrostami w dłuższej perspektywie, niezależnie od krótkoterminowych spekulacji.
Jestem na Twitterze
Edytowany: 22 lipca 2020 09:07

Frey
2
Wpisów: 896
Wysłane: 22 lipca 2020 14:39:38 przy kursie: 522,00 zł
Choć generalnie nie uważam by ten youtuber miał jakiś wpływ na kurs 11bit - to dzięki Andy za podsumowanie.
Tu odnoszące się również do niemieckiego youtubera ciekawe spojrzenie na 11Bit ze strony inwestora przynajmniej średnioterminowego:
Cytat:
"Spółka diament, ale…”
byczegierki.com/2020/07/17/pol...

I jeszcze na koniec ciekawostka - jedna z osób zatrudnionych w 11bit przedstawia się na portalach społecznościowych jako creature animator....Angel

baks
2
Wysłane: 22 lipca 2020 14:40:46 przy kursie: 522,00 zł
Faktycznie mógł być taki posmak spekulacji łącząc fakty promowania spółki a później silny zjazd.
Jednak dla mnie "deal" z Niemcem wydawał się dość wątpliwy.
Bardziej obciążałem tym spółkę szczególnie zagranie z podbiciem kursu przed konferencją obiecującym info o nowej umowie a później podaniem informacji (że gry właściwie nie ma) o zmianie silnika co wiązało się z 6-12 miesięczną dodatkową pracą programistów.
Na takim układzie info osoby blisko związane mogłyby sporo zarobić.
Powstał spory niesmak. Spółka o tych zmianach powinna poinformować co najmniej rok temu - bo to przecież bardzo istotna informacja cenotwórcza. Co najmniej rok temu mieli świadomość, że silnik nie pociągnie projektu. Rozbudowy takiego silnika nie robi się w 1-2 miesiące.
W każdym razie to miłe, że za Odrą dalej wierzą w spółkę ... thumbright

lelo-pakero
1
Wpisów: 650
Wysłane: 22 lipca 2020 15:43:04 przy kursie: 522,00 zł
Ja rozumiem, że na 11 bit nie ma żadnych wartościowych informacji ze spółki, przede wszystkim o ich nowych projektach... ale wklejanie przemyśleń blogerów i youtuberów wygląda dość żałośnie nawet na standardy bankierowe, a co dopiero tutaj. Czy to są jacyś guru inwestycyjni pokroju Warrena Buffetta, że ich przemyślenia są warte cytowania? Jak sami będą chcieli zabrać tu głos to nikt nie będzie im stawiał przeszkód. Kolejny krok to będzie zapewne wklejanie cytatów z forum bankiera, co zdarzało się już w przeszłości.

baks
2
Wysłane: 22 lipca 2020 16:40:17 przy kursie: 522,00 zł
Zapoznaj się z materiałem który chcesz komentować .... wyśmiewanie czegoś dlatego, że pochodzi z Youtuba to kiepski pomysł.
Chyba nie masz pojęcia ile pożytecznych materiałów tam jest a publikują tam materiały całkiem duże firmy.
To, że ktoś publikuje coś na YT nie przekreśla go. Zapoznałeś się chociaż z jego portfelem i wielkością kapitału .... dla wszystkich lub prawie wszystkich tutaj taki portfel może być marzeniem.
Ja niektórym spółkom się nieco dziwię z jego portfela .... ale patrzę z naszego podwórka ..

Pewnie napiszesz, że portfel morze być lipą .... tak
ale te 250 tyś subskrypcji coś mówi.
Gdyby nie był wiarygodny szybko wypadłby z gry.
Dlatego zamieścił aktualizację wyceny.

andy_dufresne
9
Wysłane: 22 lipca 2020 16:43:11 przy kursie: 522,00 zł
Film jest po niemiecku, więc pomyślałem, że skoro poświęciłem trochę czasu na jego obejrzenie i przetłumaczenie, to komuś to się przyda. Czytają nas różne osoby. Uważam, że jego kanał może być interesujący.

Nie uważam, żeby to był istotny czynnik cenotwórczy, ale samo podejście youtubera wydaje mi się cenną przeciwwagą dla pesymistycznego, krótkowzrocznego i moim zdaniem błędnego postrzegania spółki, które, jak mam wrażenie, zaczęło ostatnio dominować wśród forumowiczów i inwestorów.

Przykro, że uważasz to za żałosne i porównujesz do poziomu tego innego forum na B., ale nie zamierzam się cenzurować, w granicach regulaminu oczywiście. Na pewno nie mam zamiaru "naganiać", to rzeczywiście byłaby dziecinada.
Jestem na Twitterze

baks
2
Wysłane: 22 lipca 2020 23:20:01 przy kursie: 522,00 zł
Na forum są ludzie różnego pokroju i tak powinno być.
Jednak na spółkach z tej branży przeważają (a może i nie) ludzie z niewielkimi zasobami kapitału chcący szybko zarobić .... i dowartościować się na zakupach.
Mam nadzieją, że to mylne wrażenie ... d'oh!
W każdym razie z kapitałem do 50 tyś (według badań Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych) trudno oczekiwać aby ktoś "zamroził" 50k i patrzył jak mu rośnie i spada.
Można zrozumieć strategię szybkich kółek.
Jednak jest część inwestorów którzy są tu od lat i dla których te 2-3-5 lat to jest perspektywa znośna. Podobnie jak dla gościa zza Odry.
Jeśli ktoś nie kręci kółeczek nie oznacza jeszcze, że jest coś z nim nie w porządku.
Od 2010 roku można było mieć całkiem satysfakcjonujący zwrot na kapitale.
Ważne jest w jakim okresie wchodzi się w spółkę.
Jak się trafi na dołek to zyski na takiej spółce pojawiają się wcześniej niż na górce - gdzie trzeba poczekać "nieco" dłużej.

Niektórzy wszędzie szukają oszustów a na Zachodzie się po prostu inwestuje bo tam mają więcej kapitału.
Spółka zyskuje rozpoznawalność na tymże Zachodzie i po funduszach norweskich przyjdą kolejne. Kiedyś miałem co do tego wątpliwości ale 84 podmioty pytające w związku z WZA czy konferencją to sporo nawet jak na znaną spółkę a 11bit jest jeszcze na dorobku.
Ten rok będzie chyba bardziej skromny kursowo jednak już w przychodach niekoniecznie. Dużo powiedzą nam wyniku q2.
Przyszły rok w przypadku premiery z wydawnictwa raczej nie będzie gorszy a jest szansa na poprawę. Dużą zagadką mogą być mobilki a wydawca jest gigantem nie tylko na skalę chińską. Może być jakaś niespodzianka. W 2022 prawdopodobne 2 premiery i gra pod większe przychody. Kurs bitów rósł już sporo przed premierą FP bo ponad rok.

Dlatego mnie nie dziwi realna strategia Pana YT. Nie jest to ktoś całkiem anonimowy z forum B. Chyba nikt temu nie zaprzeczy. Choć nie warto też przeceniać bo to nie on sprowadził ten fundusz norweski.
Jednak już inwestorów z Niemiec może sprowadzić. Przy tak dużej ilości gotówki jaka jest i będzie generowana przez banki centralne ten pieniądz gdzieś będzie lokowany. Czas pokaże gdzie.
TSG ma 3 premiery niebawem a 11bit 3 nieco później 1-2 lata. Perspektywy przychodów mogą być podobne a kapitalizacja znacznie się różni.
WZA pokazało znaczny wzrost zainteresowania spółką z czasem może do dać efekty.
Edytowany: 22 lipca 2020 23:32

lelo-pakero
1
Wpisów: 650
Wysłane: 23 lipca 2020 00:50:31 przy kursie: 522,00 zł
Nie dyskredytuje nikogo ze względu na miejsce publikacji. Na YT czy blogu może zamieszczać materiały kompletny amator, a może również Warren Buffett lub inny uznany profesjonalista. Cytować powinno się jednak autorytety. Wy cytujecie tymczasem najzwyklejszych w świecie inwestorów indywidualnych. Niczym oni się nie różnią od osób piszących na tym forum, takich jak andy_dufrense, Frey czy baks. Więcej wiary w siebie Panowie.

baks
2
Wysłane: 23 lipca 2020 10:14:53 przy kursie: 520,00 zł
@lelo
ógólnie masz rację ..
umyka Ci jednak jeden szczegół jakże istotny
jest to szczegół skali.
Tamten Niemiec różni się od większości z nas skalą inwestycji. Niewielu z nas ma kilkaset tyś Euro w portfelu a ktoś taki może poświęcić się tylko inwestowaniu i zapewne to robi "na pełen etat".
Patrząc jak się przykłada do analiz spółek można zakładać, że potrafi ocenić spółki.
My siedzimy na spółce od kilku a czasem od 10 lat i pewne szczegóły umknęły.
Świadczy to tylko i aż o sporej wiedzy w tym zakresie.
Zatem to nie amator a półprofesjonalista. - a kogoś mądrego zawsze warto posłuchać.
Zresztą w coś trzeba nadwyżki inwestować lokaty raczej odpadają ... d'oh!
Więc pozostaje szukanie stabilnych perspektywicznych spółek a 11bit spełnia te założenia.
W takie i podobne spółki inwestuje poważny i stabilny kapitał taki jak fundusze norweskie ale także indywidualni .... a skąd oni mają się dowiedzieć o takich spółkach .. ?
Z mediów róznego rodzaju a znany YTuber to w obecnej dobie ciekawe źródło informacji.
Jeśli do tego na filmie ktoś rzeczowo wyjaśnia swoje typy to jest to dobry kanał informacji.
Oczywiście za każdą inwestycję odpowiedzialność ponosi każdy indywidualnie.
Mnie niektóre spółki zdziwiły w jego portfelu ale nie obserwuję tych spółek więc nie mam o nich wiedzy tak samo jak inwestorzy na Zachodzie o 11bit.
Spójrz ilu było zainteresowanych spółką na WZA i konferencji ...
Być może to efekt YTubera a może i nie ale może to się przełożyć w najbliższych miesiącach w duże inwestycje. On ma w portfelu także CDR a podobno rozważał także CRJ .... ciekawe typy i niezłe rozeznanie naszego rynku.

Bidzos
1
Wpisów: 131
Wysłane: 24 lipca 2020 14:48:25 przy kursie: 516,00 zł
Pełna zgoda @Baks.
Każda merytoryczna opinia jest mile widziana, a przed wszystkim indywidualnego z fajnym zasięgami. Gdyż indywidualny prędzej zaufa indywidualnemu, który ma wiedzę, druga kwestia, że to Niemiec. Kto lepiej spopularyzuje temat polskiej spółki wśród niemieckich indywidualnych jak nie Niemiec indywidualny. Shello1
"Jeśli ktoś twierdzi, że na giełdzie jest coś pewnego, to albo zaczyna, albo niedługo skończy"
Jestem na Twitter - https://twitter.com/BartekBartula

andy_dufresne
9
Wysłane: 29 lipca 2020 13:45:36 przy kursie: 517,00 zł
Lato to jednak jeszcze sierpień. Mamy datę i trailer dodatku:
Jestem na Twitterze

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość