pixelg
Kiedy dno bessy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy dno bessy?

krewa
krewa PREMIUM
47
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 722
Wysłane: 10 lipca 2020 09:43:52

donadoni
0
Wpisów: 17
Wysłane: 10 lipca 2020 10:57:17
Cytat:
zbyt oczywiste

Obecne wzrosty są irracjonalne to i kierunek wybicia nie musi być oczywisty. Jeno co jest dość pewne to, że dynamiczny ruch tuż, tuż.

lesgs
lesgs PREMIUM
0
Wpisów: 793
Wysłane: 10 lipca 2020 11:02:20
Wygląda rzeczywiście książkowo. Oczywiście też, w książce też napisano o tym, że trójkąt symetryczny do to raczej (60%) formacja kontynuacji. No i pozostają formacje złamane ("busted"), na których zarabia się najlepiej. Jeżeli zatem liczyć na spadki, to czekać na wybicie z trójkąta do góry i załamanie formacji bez osiągnięcia wzrostu ok 5-8%, albo na wybicie w dół o więcej niż 5-8% od wybicia. Czyżby elementem decydującym o dalszym losie notowań były czynniki fundamentalne?

Jak zwykle, pozostaje czekać i reagować na rozwój wydarzeń a prognozować tego, co nie jest prognozowalne.

Adagio
7
Wpisów: 571
Wysłane: 10 lipca 2020 15:58:19

kliknij, aby powiększyć

Zastanawiam sie w jaki sposob ulica dostanie lomot... taki scenariusz bylby imo najlepszy... Think :-)
Edytowany: 10 lipca 2020 15:59

tratata
tratata PREMIUM
2
Wpisów: 934
Wysłane: 10 lipca 2020 21:16:38
Tak z ciekawości, jaka jest definicja "ulicy"?
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

pandorinium
4
Wpisów: 670
Wysłane: 10 lipca 2020 22:05:41
Ulica to inwestorzy którzy zarabiają, a nie czekają i marudzą, jak to zaraz przyjdzie bessa i wszystko rozjedzie. blackeye

Niedługo w USA to będzie po tej mitycznej wielkiej bessie najgorszej od stu lat, ale przecież u nas jest za drogo i jak nic musi spaść.

Adagio
7
Wysłane: 10 lipca 2020 22:24:45
@tratata
Udział drobnych w obrotach gpw wzrósł podobno do ponad 30% z 11% w ostatnim miesiącu...
Podobnie jest w USA a nawet w Niemczech
To jest bardzo ciekawe zjawisko, bo to pierwszy raz w hossie od 2009 gdy korekta jest tak mocno kupowana przez inwestorów indywidualnych,
Od 2009 były 3 duże korekty i drobni ich nie kupowali, TYLKO każda z tych korekt była w czasie dobrej koniunktury.
Obecna korekta-krach jest kupowana pierwszy raz od lat przez drobnych quasi all-in... i to przy pogarszającej się sytuacji ekonomicznej...
Problem jest taki, ze to jest kupowanie wszystkiego bez żadnego fundamentalnego uzasadnienia, przyjrzyj się co inwestorzy kupują na gpw... wszystko co nie ucieka na drzewo jest brane...
To jest dokładnie tam jak w 2000...

Ja mam taką koncepcję, to nie skończy się krachem, tylko płynnym przejściem do bessy, co oznacza że pierwsza fala i druga bedą znowu kupowane ale potem przyjdzie trzecia wyniszczająca, nie w formie krachu tylko coś jak w 2018 - długie miesiące ba przemian wzrostów i spadków z coraz niższymi dołkami...
Ale na razie cieszmy sie z nowych szczytów.

Adagio
7
Wysłane: 10 lipca 2020 22:33:17
pandorinium napisał(a):

Niedługo w USA to będzie po tej mitycznej wielkiej bessie najgorszej od stu lat, ale przecież u nas jest za drogo i jak nic musi spaść.

Bessy nadal nie było, od 2009 w USA jest czytelny trend wzrostowy, corona-krach był jedynie korektą.
Ale fundamentalnie obecne wzrosty dyskontują już ożywienie 2023...

pandorinium
4
Wpisów: 670
Wysłane: 11 lipca 2020 08:46:18
Bo jest multum kasy wydrukowanej. To jest problem niby wyjadaczy giełdowych. Opierają się na przeszłości i prognozują przyszłość. Nowych to nie obchodzi. On widzi, że gierki idą jak świeże bułeczki to kupuje akcje, a nie marudzi, że drogo, że bessa za rogiem, że krach. Jest multum branż które ucierpią, ale jest mnóstwo które zyskują na wirusie, dodatkowo kasa z drukarek zapewnia dopływ pieniądza firmom i pracownikom to gdzie jest ryzyko, że to wszystko rąbnie?

pawel-P
0
Wpisów: 20
Wysłane: 11 lipca 2020 12:22:15
krewa napisał(a):
Czy to oby nie jest zbyt czytelne i zbyt oczywiste?

kliknij, aby powiększyć

Hejka, luźne przemyślenia
Mi też wygląda jakby WIG20 wybierał się w okolice 1950 - 2000 bo porusza się w kanale jak na obrazku poniżej.
Kghm i inne spolki wydobywcze bardzo pozytywnie.
Wyjście dołem z trójkąta opisanego przez Krewa wygląda mi bardzo groźnie, ochota na nowe dno poniżej 1250 flaga spadkowa jak na poniższym obrazku
Wrzucam obrazek i film (uwaga trzeba przyciszyć głos) bo tak mi najwygodniej
Pozdro

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 11 lipca 2020 12:32

fundamentalny
0
Wpisów: 52
Wysłane: 13 lipca 2020 12:43:03
Należy sobie zadań pytanie czy tylko kupowała "ulica".
Według mnie nie.
W związku z koronawirusem, akcje spółek spadły a to była także okazja do zakupu dla "kasiastych".
Z tym życzeniem katastrofy dla "ulicy" może nic nie wyjść. Pamiętajcie karma wraca!!!

krewa
krewa PREMIUM
47
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 722
Wysłane: 13 lipca 2020 12:56:39
Po raz kolejny przypomnę - "ulica" nie jest taka głupia jak ją się przedstawia. To właśnie "ulica" wyłapała koniec bessy w 2009 i przed dużymi graczami i zagranica zaczęła angażować się po stronie kupna.

Adagio
7
Wysłane: 13 lipca 2020 13:01:58
Jasne, ze nie tylko drobni, chociaz na malych spolkach to powiedzialbym, ze glownie...
Nikt nie zyczy drobnym katastrofy, i tak bedzie tak jak zawsze,..
To nie ma nic wspolnego z jakas "karma" to sa reguly funkcjonowania rynku, czysta psychologia.
Kostolany mowil zawsze, ze "kurs akcji zalezy glownie od tego, czy wicej jest na rynku akcji, czy idiotow"
stara madrosc gieldowa, nic wicej...

@fundamentalny
Czytalem ostatnio bardzo dobry komentarz do tego co sie obecnie dzieje na rynkach, "ten kto mysli i postepuje rozsadnie jest przez rynek karany, kto robi glupie rzeczy zarabia pieniadze, wiadomo, ze rynek nie jest rozsadny i nigdy nie dziala racjonalnie, sposobem na rynek jest robienie tego co robia inn, ale ze swiadomoscia, ze trzeba w odpowiednim moemecie opuscic poklad zanim rozbije sie od gore lodowa"...

orzech
2
Wpisów: 455
Wysłane: 13 lipca 2020 13:02:21
Pewnie, że nie jest głupia i dlatego teraz pewnie też sporo zakupiła....
Jak poleciało, a banki zjechały na zerowe stopy to co biedna miała robić z kasą...
Nie macie znajomych co to Was pytali w ostatnim czasie jak założyć rachunek i gdzie, jak się kupuje akcje etc
Ja sam miałem kilka takich zapytań i to od osób co nigdy jakoś na giełdę się nie pchałybinky
Myślę więc sobie, że Adagio ma dużo racji, wystarczy zerknąć na powiedzmy New Connect, tam dobrze widać jak trupy ożyły i dostały mocy...
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)

Adagio
7
Wysłane: 13 lipca 2020 13:29:52
krewa napisał(a):
Po raz kolejny przypomnę - "ulica" nie jest taka głupia jak ją się przedstawia. To właśnie "ulica" wyłapała koniec bessy w 2009 i przed dużymi graczami i zagranica zaczęła angażować się po stronie kupna.

Wiem, to jest troche niefortunne okreslenie, trzeba uwazac z tym terminem, bardziej chodzi tutaj o owczy ped.
Ja nie mam z tym problemu, staram sie zawsze podpinac pod takie ruchy, zawsze wszystko rozbija sie o to jaki jest to etap tego ruchu...i swiadomosc tego co to jest...

krewa "ulica" wylapala dolek 2009 zgadza sie, sam wchodzilem wtedy calym kapitalem, ale jak zerkniesz na dane statystyczne jaki jest/byl udzial inwestorow indywidualnych w obrotach, to przez ostanie 10 lat drobni trzymali sie generalnie zdala od gieldy. A byly 3 duze korekty i drobni tamtaych dolkow nie kupowali.
Moi znajomi kupowali raczej dzialki, lub mieszkania. Obecnie kilku podobnie jak pisze orzech otworzylo rk maklerski i z sukcesem inwestuja na tej maszynce do zarabiania kasy...
Bylem ostatnio u fryzjera i ten pokazuje mi, ze zalozyl sobie wlasnie rachunek maklerski, aplikacja na smartfonie i zarabia wiecej niz z pensji, kilku jego kumpli podobnie. Zarabiaja po kilka setek dziennie.
Pytam sie go jakie firmy kupuje? "A nie wiem, co akurat jest grane... wszystko rosnie"
Zlecenia obronne, ciecie strat? "hee?"
Co zrobisz jak spadnie kurs? "Poczekam az odbije i sie zarobi" ;-)

krewa jak widzisz jest naprawde cool, najlepszy czas w zyciuwave

fundamentalny
0
Wpisów: 52
Wysłane: 13 lipca 2020 14:14:57
A ja uważam, że wiele polskich spółek giełdowych jest wycenianych bardzo nisko i stanowią okazję do zakupu, a w dłuższej perspektywie można korzystać z dywidendy.
Może nie powinienem podawać nazwy ale np. PKO BP, PEKAO, PKN ORLEN, GRUPA AZOTY - może i teraz mają swoje kłopoty ale uważam, że w dłuższym terminie dadzą zarobić i będą płacić sowitą dywidendę (w odniesieniu do dzisiejszych wycen). A myślę, że będą płacić dywidendy bo skarb państwa będzie potrzebował w najbliższych latach kasy.
Oczywiście nie mówię, że giełda nie spadnie - ale pamiętajcie, że wiele osób na to liczy. Więc nawet jeżeli spadnie, to nie wszyscy będą w stanie kupić jeszcze taniej akcji.
Poza tym dołki i szczyty trudno wyłapać - robią to nieliczni i raczej przy dużej dawce szczęścia.

BearHand
BearHand PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 542
Wysłane: 13 lipca 2020 22:53:48
Ładnie tydzień w USA zaczynają, pytanie czy misiom starczy sił do piątku.

Ammianus
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 459
Wysłane: 13 lipca 2020 23:00:06

Dla mnie pytanie natury ogólnej brzmi - gdzie wobec tego ma płynąć kapitał ?
Na rynku długu zadziały się pewne rzeczy, które w połączeniu z inflacją i z brakiem alternatyw (poza nieruchomościami i złotem), powodują, że akcję mają szansę być sporym beneficjentem tego zjawiska.
Oczywiście, że nie wszystkie, ale nie brakuje zwłaszcza wśród mniejszych spółek tych, nadal naprawdę atrakcyjnie wycenianych. Gdyby popatrzeć na Swig, to ostatni rajd może być przejawem tej sytuacji, a nie "dowodem", że podobno teraz "wszyscy bezmyślnie rzucają się na wszystko". Poza tym, dochodzi kwestia w przypadku wielu spółek tzw. braku strukturalnej podaży, na co zwraca uwagę nie jeden analityk Rynku.

Kakarotto
0
Wpisów: 852
Wysłane: 14 lipca 2020 17:36:19
Następne wybory za 3 lata, a dziś w między czasie kolejno VRG oraz Orlen. Nie wiem czy to chęć obstawiania stanowisk swoimi kolesiami czy żywa nienawiść do pieniędzy obywateli tego kraju. Not talking

Adagio
7
Wysłane: 14 lipca 2020 17:40:48
Beda mialy kiedys nastepne rzady co prywatyzowac thumbright

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość