pixelg
Inwestowanie w akcje w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Inwestowanie w akcje w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej

fundamentalny
0
Wpisów: 52
Wysłane: 26 grudnia 2019 16:55:03
Czy ktoś ma doświadczenie w zakresie kupna/sprzedaży akcji w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak taka rejestracja wygląda?

fundamentalny
0
Wysłane: 26 grudnia 2019 17:10:30
Dodając do powyższego.
Pozwala na to art. 30b ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

h3rlitz
0
Wpisów: 227
Wysłane: 10 stycznia 2020 15:49:12
JDG z odpowiednim wyborem kodu prowadzonej działalności + kod lei z KDPW + rachunek maklerski założony w DM na JDG. To cała filozofia.

fundamentalny
0
Wysłane: 13 lipca 2020 12:13:12
Kończąc temat wyjaśniam, że wystąpiłem do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Trochę było "przepychanek" (gdyż trzeba najpierw samemu określić wszystko jak powinno być), ale w końcu DKIS wydał interpretację i ujął:
"W związku z powyższym, należało uznać za prawidłowe stanowisko Wnioskodawcy dotyczące możliwości zaliczenia kosztów związanych z prowadzeniem rachunku maklerskiego oraz z prowizjami za zakup i sprzedaż akcji i obligacji oraz kosztów samego zakupu tychże akcji i obligacji oraz zaliczenia przychodu z odsetek od obligacji i lokat oraz dywidend od akcji, jak również przychodu ze zbycia akcji i obligacji do przychodu z pozarolniczej działalności gospodarczej i ujęcia tychże kosztów i przychodów w księgach rachunkowych odpowiednio po stronie kosztów i przychodów".

Zastanawia mnie tylko to, że jak przeglądałem interpretację w internecie, to niektórzy przedsiębiorcy musieli płacić podatek od dywidendy. U mnie pozwolono mi na jego rozliczenie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Jak jest u Państwa?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość