pixelg
MPLVERBUM - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

MPLVERBUM [VER]

AKTUALNY KURS: 2,76 zł (+0,00%) 16-09-2020 09:12
orzech
6
Wpisów: 492
Wysłane: 21 grudnia 2011 19:26:07
no i niestety to jest kolejna spółka, która za nic ma swoich dawców kapitału.
Moderator:
usunięto treść sprzeczną z regulaminem forum

nie chcę dyskutować o wynikach, bo może faktycznie trzeba dać im trochę czasu, ale powielanie komentarza zarządu przy okazji prezentacji wyników zakrawa już na kpinę - nikomu tam się nie chce napisać czegoś nowegoLiar trochę pokory dla nielicznego drobnego akcjonariatu by się przydało, nawet jeśli on wyjątkowo nielicznyShame on you
pomijam już fakt, że nie omieszkałem napisać do spółki kilka pytań, które jak sądzę pozostały i pozostaną już bez odpowiedzi.
jeśli tak sobie to giełdowanie zarząd wyobraża to niefajnie, nie sztuką jest tylko ustawić koszyczek po pieniążki...
to tak maleńka spółka, że jej samej powinno zależeć na rzetelnej informacji choć raz na jakiś czas - tak niby miało być, jak jest - do bootyshake
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)
Edytowany: 12 lipca 2020 18:54

tratata
tratata PREMIUM
4
Wpisów: 963
Wysłane: 17 marca 2014 16:02:10 przy kursie: 0,72 zł
Verbum od kilku kwartałów systematycznie poprawiał wyniki z wyjątkiem II kwartału (jest nietypowy rok obrotowy), na co moim zdaniem mogła mieć wpływ sezonowość w tej spółce, to jest jeden z dwóch słabszych kwartałów. Dość systematyczna poprawa zarówno przychodów jak i zysków (a raczej wyjście spod kreski) zaowocowała w ostatnim kwartale bardzo dobrymi wynikam. Przychody wzrosły o ok 30% r/r a zysk netto o ok 200%, co jest w dużej mierze wynikiem niskiej bazy, niemniej jednak verbum ma aktualnie dość atrakcyjne wskaźniki.

Zapomniałem dodać, że stosunek gotówki do kapitalizacji jest też dość atrakcyjny
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.
Edytowany: 17 marca 2014 16:15

transformers
0
Wpisów: 72
Wysłane: 4 sierpnia 2014 20:38:34 przy kursie: 0,65 zł
Ktoś dzisiaj sypnął w rynek trochę akcji.
Zobaczymy czy spadek w okolice 50 gr będzie realny.
Wskaźniki są dobre, ale jeden zły kwartał może je mocno popsuć.
Szkoda, że mamy tutaj te przesunięcia związanego z publikacją raportów i rokiem obrachunkowym.

orzech
6
Wysłane: 12 lipca 2020 18:39:12 przy kursie: 1,91 zł
Aż się boję, ostatni wpis tutaj lat temu 7salute
Pewnie starsi forumowicze pamiętają, że po debiucie się działowave
Ja o spółce nie zapomniałem
Moderator:
ale o regulaminie forum już tak

Rok w rok dywidenda, mała ale na zakupy świąteczne daje radę.
Jednak do meritum i słów kilka....
W spółce dzieje się chyba dobrze, rok w rok jakoś do przodu i grosza więcej, to cieszy.
Dodatkowo co mnie zaskoczyło mają już chyba trzy lata udziały 80% w ENforce Meddical Technologies, no to zaskokking
Spółka ENforce Medical Technologies Sp. z o.o. jest firmą badawczą, która specjalizuje się w dostarczaniu
nowych technologii w dziedzinie inżynierii biomedycznej. Najważniejszym projektem realizowanym przez Spółkę
jest w chwili obecnej opracowanie prototypu pierwszej polskiej bionicznej protezy stopy dysponującej
możliwościami i parametrami zdecydowanie powyżej dostępnych produktów światowych liderów tego segmentu
rynku. Firma dysponuje interdyscyplinarnym zespołem specjalizującym się w konstruowaniu, automatyce,
biomechanice i telemedycynie, a także w technologiach szybkiego prototypowania. Połączenie tych dziedzin jest
gwarancją powodzenia w nowoczesnych projektach w branży medycznej. Spółka planuje nawiązać współpracę z
Politechniką Poznańską oraz Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu. W jej ramach Spółka przygotuje ofertę
usług z zakresu badań i rozwoju w obszarze szeroko pojętej inżynierii biomedycznej.
Czl,owiek na czele tej firmy był kiedyś w MPL Verbum, pewnie dlatego weszliw projekt znając jegomościa, tak myślę ale tego nie wiem...
pl.linkedin.com/in/adam-gramal...
Rozumiem, że prace trwają...jeśli to by wypaliło to może być ciekawie.
Akcji malutko, płynność...w zasadzie jej nie ma, ale TRZYMAM cierpliwie, a co tamBoo hoo!
Edytowany: 12 lipca 2020 18:53

orzech
6
Wysłane: 12 lipca 2020 20:01:46 przy kursie: 1,91 zł
Oj, może Panie Moderatorze, ale ja już nawet nie wiem co tam takiego było co regulamin forum łamałoking Pisząc zastanawiać się nad każdym słowem czy zdaniemThink
a jakoś nie kojarzę bym coś bardzo przeskrobał, ale co tam...naruszyłem..przepraszamwave
Skoro jednak już klepię to doklepię coś tam jeszcze o spółce
Kotlety, ale chyba winny się wg spółki finalizować...
EBforce Medical Technologies dostało na realizację projektu od Urzędu Maszałkowskiego 1,6 ml złociszy, dodatkowo Verbum wsparło kwotą pożyczki 300tyś, ale to był rok 2018
Wg raportu spółki nr 6/2018 sprawa winna się finalizować 2020-2021
Po realizacji projektu objętego dofinansowaniem ENforce Medical Technologies Sp. z o.o. dysponowała będzie
gotowym do wdrożenia projektem pierwszej w Polsce bionicznej protezy stopy. Jej techniczne i funkcjonalne
parametry pozwolą na konkurowanie z najnowocześniejszymi konstrukcjami światowych producentów, przy
jednoczesnym utrzymaniu ceny na poziomie cen produktów konkurencyjnych, oferujących zaledwie podstawowe
parametry. Projekt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku medycznego na nowoczesne produkty/technologie,
mogące sprostać potrzebom dużej ilości użytkowników (rocznie w Polsce to prawie 13.000 osób po amputacjach
kończyn dolnych) i barierom w ich funkcjonowaniu w obszarze prywatnym i zawodowym.
Wspólnicy Spółki ENforce Medical Technologies Sp. z o.o. planują, że w perspektywie lat 2020 - 2021 Spółka
przeprowadzi komercjalizację, zarówno opracowanej protezy, jak i wypracowanych w trakcie jej tworzenia
innowacyjnych technologii.

orzech
6
Wysłane: 1 sierpnia 2020 13:24:30
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Prace nad bioniczną protezą stopy więc chyba trwają.
Z poprzednich komunikatów niby wynikało, że wszystko winno się zakończyć w 2020
Płyną jednak dofinansowania, więc pewnie jeszcze trochę będzie trzeba poczekać, ale jeśli one płyną to chyba projekt jest w trakcie realizacji.
Szkoda, że spółka nie dzieli się choćby małą informacją, a na zapytanie nie odpowiedziała.
Tak sobie myślę, że setek zapytań od akcjonariuszy jednak nie mają, więc może o rodzynki zadbać wartoThink
Trzymam swój pakiet, bo kto wie co się tutaj może wydarzyćWhistle

orzech
6
Wysłane: 23 września 2020 20:03:52
No i roczny, dziwne te kwartały, ale co poradzić
Cytat:
Sytuacja finansowa w Spółce MPL VERBUM S.A. jest stabilna. W roku obrachunkowym od 1.05.2019r. do 30.04.2020r. Spółka osiągnęła przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi na poziomie 18 627 398,82 złotych. Był to kolejny rok z rzędu, w którym przychód Spółki był najlepszy w jej historii. Jednocześnie Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 606 710,62 złotych.

No i powoli do góry, rok do roku coraz lepiej...)))
Mnie ciekawi jeszcze ten aspekt inwestycji spółki, w raporcie sporo ale jakby szczegółów z lekka nie chcieli zdradzaćThink
Cytat:
Wspólnicy Spółki ENforce Medical Technologies Sp. z o.o. planują, że w perspektywie lat 2020 - 2021 Spółka przeprowadzi komercjalizację, zarówno opracowanej protezy, jak i wypracowanych w trakcie jej tworzenia innowacyjnych technologii.W związku z tym, aby zapewnić spółce niezbędne do rozwoju kapitały, podjęte zostały działania związane z pozyskaniem dla Spółki zależnej inwestorów zewnętrznych.

Czy i na ile inwestycja w ten projekt może okazać się dla Verbum korzystna?
To chyba pierwsza taka w historii spółki, a jako że obie z Poznania to pewnie coś tam o sobie wiedzą....hmmm
Jeśli ten projekt protezy faktycznie innowacyjny na dużą skalę to może być ciekawie, ale poczekać jeszcze troszkę trzeba...
Póki co cieszy stabilny rozwój, planowana w tym roku dywidenda w wysokości 11gr na akcjęsalute
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Edytowany: 23 września 2020 20:07

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6