pixelg
CREEPYJAR - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

45 46 47 48 49 50 51 52 53

CREEPYJAR [CRJ]

AKTUALNY KURS: 1 140,00 zł (+1,79%) 07-08-2020 17:00
chris_martin
chris_martin PREMIUM
4
Wpisów: 832
Wysłane: 31 lipca 2020 23:32:44 przy kursie: 1 075,00 zł
Airlines my Friend

Nie można porównywać mnoznika z czasów pre co-op z czasów post co'op . Different game though.... salut'
Everything you know is wrong.........

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 174
Wysłane: 1 sierpnia 2020 18:19:07 przy kursie: 1 075,00 zł
Leszekmr napisał(a):
Moim zdaniem źle liczymy C/Z dla Spółki.
Spółka od II kwartału weszła do innej Ligi jeśli chodzi o generowane Przychody i Potencjał Firmy. Liczymy tu C/Z za I kwartał z tzw. poprzedniej epoki, oraz zyski za kolejne 3 kwartały tego roku. Jednak wejście do innej Ligi Sprzedażowej przez Studio powoduje, że licząc przyszłe C/Z powinniśmy oprzeć się na wynikach od II kwartału 2020 do I kwartału 2021. Wtedy będziemy mieli 4 pełne kwartały Sprzedaży w nowej erze studia i tym samym wyliczenie C/Z oparte o 12 miesięcy pokazujące ile firma jest w stanie zarabiać będąc już na innym Levelu

Pełna zgoda - powinniśmy porównywać to co spółki mają już za sobą, albo to co przed nimi. Nie wiem skąd bierzesz średnią, ale CD Projekt ma w tej chwili 154, a Creepy 1781. Rozumiem, że możesz się oburzać iż porównanie jest nieprawidłowe, a Creepy wcale nie jest 10 razy za drogi. I to prawda, ale albo porównujemy przeszłość u wszystkich, albo przyszłość. Skoro przyszłość to można zerknąć choćby do programu motywacyjnego CD Projektu gdzie w optymistycznym scenariuszy C/Z ŚREDNIOROCZNY wychodzi 15.

Chciałbym także przypomnieć, że po premierze kluczowego tytułu C/Z CD Projektu spadł do poziomu... 5.

kliknij, aby powiększyć

Podobnie było z 11bit i TWOM - spadł poniżej 10

kliknij, aby powiększyć

I Playwayem po House Flipperze

kliknij, aby powiększyć

Jak widać powyżej C/Z mocno się zmienia w czasie i jego wysokość zależy od tego jakie są oczekiwania co do kolejnego produktu oraz jak dawno była poprzednia premiera i w jakim miejscu życia poprzedniego produktu się aktualnie znajduje dany podmiot. W przypadku CDP 11bit i PLW jest to dawno po premierze -> wskaźniki historyczne są relatywnie wysokie. Tak naprawdę nie mają one ŻADNEGO znaczenia, bo rynek (zawsze) wycenia przyszłość i przyszłe wyniki. Z tego powodu powinno się porównywać C/Z za uśrednione PRZYSZŁE zyski za cały cykl produkcyjny. W każdym przypadku ten średnioroczny, zbudowany o przyszłe zyski C/Z będzie w granicach 8-12. Jeśli nie wierzysz to zerknij do rekomendacji jakiejkolwiek spółki z branży gier. Pojawia się tam coś takiego jak koszt kapitału własnego, który jest.... odwrotnością C/Z

Proszę zapoznać się z tym artykułem, gdzie prezentuję wywód bardziej szczegółowo:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/j...

1ketjoW
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 752
Wysłane: 1 sierpnia 2020 19:46:38 przy kursie: 1 075,00 zł
Anty, na ile prognozujesz wynik netto 2020 r. ? Czy widzisz szanse aby wynik Ii półrocza 2020 r. był lepszy niż pierwszego?. Niższa prowizja steam, stopa podatku etc.. Czy wiesz jaka jest aktualnie wielkość na wishlist?

Scarry
14
Wpisów: 4 574
Wysłane: 1 sierpnia 2020 20:10:40 przy kursie: 1 075,00 zł
Przecież Ketjow to są pytania na które nie ma dobrej odpowiedzi bo nikt nie potrafi przewidzieć impaktu modułu PVE na sprzedaż gry. Kto w pierwszym kwartale mógł przewidzieć że dodanie coopa będzie takim niewiarygodnym sukcesem? A co jeśli PVE powtórzy historię?

To góra 8 tygodni i będziemy już wiedzieć dużo dużo więcej. Przy okazji pierwsza premiera konsolowa, tez pokaże jaki może być potencjał sprzedaży (choć pewnie na Switcha mocno zdowngradują graficznie grę) tymi kanałami dystrybucji obok Steama.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 80% CRJ, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 1 sierpnia 2020 20:12

1ketjoW
1
Wysłane: 1 sierpnia 2020 20:24:59 przy kursie: 1 075,00 zł
Każda prognoza opiera się na założeniach jak wiesz scarry.. To czy one się zrealizuję to pytanie podstawowe. Każda wycena może być zrobiona i powinna w przypadku istotnych wydarzeń być zrobiona w co najmniej dwóch wariantach pesymistycznym i optymistycznym.

Leszekmr
Leszekmr PREMIUM
9
Wpisów: 86
Wysłane: 1 sierpnia 2020 22:34:47 przy kursie: 1 075,00 zł
@Anty_teresa, nie zgadzam się z Tobą ani trochę.
Powtórzę to co zacytowałem ostatnio „ Foreveren ma C/Z 40, 11 BIT 37, PLW 35, TEN 39”.
Wrzucasz w to CDR ale po co? Mówimy to wydawaniu gry raz na 5 lat w innej skali i lidze.
Podałem przykłady jak pod linijkę wszystkie studia pokroju CRJ chodzą na C/Z ok 35 i więcej a jedną z metod wyceny fundamentalnej przez analityków jest porównanie danego podmiotu do innych z branży.
Jeżeli do liczenia C/Z przyjmiemy tylko 1 kwartał (zamiast 4 kwartałów), to już licząc zysk z samego II kwartału po uwzględnieniu IP BOX mamy C/Z 38 przy kursie ok 1000 zł.
A wiadomo, kupujemy przyszłość więc w najbliższych kwartałach firma zarabiać będzie kolejne pieniądze a kurs powinien znowu aktualizować się do branżowego C/Z ok 35, co może oznaczać ponad 2000 zł za Akcję.
Można wtedy napisać, ok ale 11 BIT będzie miało kolejne premiery i C/Z spadnie, Playway tak samo, niestety to co podajesz to już historia, wtedy mieliśmy inne stopy procentowe, stopa wolna od ryzyka wynosiła ok 3%, teraz wynosi ok 0%, lub jest ujemna a to duuuużo zmienia.
C/Z 40 oznacza rentowność 2,5% dla inwestycji, a takiej w dzisiejszych czasach ze świecą szukać...
Nawet jeżeli na upartego chcemy tego spadku C/Z to spokojnie może odbyć się to po premierze Chimery bo Creepy Jar pracuje nad jeszcze większą grą, kolejną grą sieciową a to jest mega wartość dodana w dzisiejszych czasach, z większym budżetem i potencjałem...
Powtórzę to co pisałem ostatnio, Creepy Jar jedzie na 1 źródle Przychodów PC Steam, w ciągu 6-12 miesięcy dojdzie ich jeszcze z 4, Nintendo, PS4, Xbox, VR co da łącznie 5 źródeł do zarabiania cashu.
Potem jestem pewien, że będą nowe Konsole bo od lipca certyfikacje idą na starą i obecną edycję, może też Epic Store wiec źródeł dla samego Green Hella może być nawet 8 i to właśnie liczenie tego Przyszłego C/Z, a potem Chimera, która może wyjść przed P8 od 11 BIT.
Staram, się ale nie widzę żadnych argumentów dlaczego Creepy Jar nie ma mieć branżowego C/Z 35..

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Wysłane: 1 sierpnia 2020 23:30:30 przy kursie: 1 075,00 zł
1ketjoW napisał(a):
Anty, na ile prognozujesz wynik netto 2020 r. ? Czy widzisz szanse aby wynik Ii półrocza 2020 r. był lepszy niż pierwszego?. Niższa prowizja steam, stopa podatku etc.. Czy wiesz jaka jest aktualnie wielkość na wishlist?

To zależy czy wyjdą edycje konsolowe. Jeśli nie, to nie spodziewam się aby udało znacząco poprawić, chyba że kolejny dodatek znów zrewolucjonizuje sprzedaż. Ostrożnie zakładam zbliżony wynik. Przychody raczej będą nieco niższe (bez konsol oczywiście i istotnego wpływu nowego trybu rozgrywki), ale dzięki prowizji i przede wszystkim stawce podatku powinny to być wartości zbliżone.
Edytowany: 1 sierpnia 2020 23:32

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Wysłane: 1 sierpnia 2020 23:48:32 przy kursie: 1 075,00 zł
@Leszekmr
Przeczytałeś artykuł? Chyba nie... Wiedziałbyś, że wycena porównawcza ma w rekomendacjach niską wagę, albo nawet zerową....
OK. Spadek stopy wolnej od ryzyka o 3 pkt proc. powoduje wzrost kosztu kapitału z powiedzmy 10 proc. do 7 proc., a to oznacza wzrost C/Z z poziomu 10 do 15. Nikt nie będzie inwestował w ryzykowne akcje po 2,5 proc. zysku.

To, że podane spółki mają chwilowo takie wskaźniki nie oznacza, że rynek wycenia akcje na bazie takiego wskaźnika. To czysty przypadek i w pewnej mierze także efekt dopływu giełdowego narybku, który daje się nabierać na takie teorie. Ja i mój pies mamy średnio po 3 nogi, więc należy zakładać, że kolejne statystyczne osobniki ludzkie i psie urodzą się właśnie z taką liczbą dolnych kończyn? Masz jak wół wyżej wykresy jak zachowują się wskaźniki historyczne - od poziomu poniżej 10 do 100 co pokazuje ich przydatność do bieżącej wyceny na podstawie średniej...

W każdym przypadku możesz zweryfikować ile zysku ma się pojawić w przyszłości, może poza Forkiem, bo nie ma pokrycia analitycznego. I to właśnie ten przyszły zysk powoduje takie a nie inne kapitalizacje, a nie "wskaźniki C/Z dla branży"

Bliżej spółce do CDP niż PLW, TEN czy FOR - inne modele biznesowe.

Leszekmr
Leszekmr PREMIUM
9
Wpisów: 86
Wysłane: 2 sierpnia 2020 09:59:14 przy kursie: 1 075,00 zł
@Anty_tersa przepraszam, ale kolejny raz nie mogę się z Tobą zgodzić.
W moim banku oprocentowania lokat są na poziomie 0,1%, oznacza to, że musiałbym oczekiwać blisko 1000 lat na zwrot kapitału..
Jeżeli weźmiemy pod uwagę inflacje CPI 3,1% oznacza to, że po odjęciu inflacji w 33 lata mój kapitał straci moc nabywczą.
Można powiedzieć, ok ale są spółki z dużo niższym C/Z.
Pomyślmy, kupię kopalnie na dużo niższym wskaźniku, ale za rok może ogłosić bankructwo lub gigantyczne straty, mogę zainwestować kapitał w spółki energetyczne, ale wystarczy jedna decyzja ministra i celem energetyki nie będzie zarabianie, a dobro społeczne, to może kupię banki, tu niestety wszystkie decyzje sądów, czy UOKiK-u są bardzo niekorzystne dla instytucji finansowych i stają po stronie konsumentów generując bardzo duże obciążenia dla ich działalności.
Decyzje sądów, że banki muszą oddawać prowizje od kredytów konsumpcyjnych wcześniej spłaconych i to nawet 5 lat temu, kiedyś to było nie do pomyślenia.
Dlatego moim wyborem od wielu lat są spółki gamingowe, wszystkie te o zdrowych fundamentach, przede wszystkim posiadające uczciwy zarząd.
Tu te wysokie C/Z naprawdę pokazuje potencjał do skokowego wzrostu Przychodów firm gamingowych, a nie jest powodem jak to napisałeś chwilowego napływu narybku, który daje się na to nabrać.
Ten typ biznesu powoduje, że mała firma z Polski jest już od startu jest podmiotem działającym międzynarodowo o czym nie można napisać w przypadku powyższych branż, sprzedaje swoje produkty na mega wysokiej marżowości, za II kwartał po odjęciu kosztów co-opa z wygenerowanych Przychodów aż 86% pozostało do dyspozycji firmy jako zysk operacyjny przed zapłatą podatku.
Firmy gamingowe nie potrzebują maszyn, hal produkcyjnych, nie muszą transportować swojego towaru bo mogą sprzedawać go cyfrowo i dlatego te marże, chodzą na takich poziomach.
Jeżeli branża gamingowa zaczęłaby się kurczyć, klienci przestali kupować gry, wtedy konieczna byłaby rewizja powyższych wskaźników C/Z i to byłoby logiczne, teraz naprawdę, nie znajduję argumentów aby miało być inaczej...

1ketjoW
1
Wysłane: 2 sierpnia 2020 11:03:35 przy kursie: 1 075,00 zł
anty_teresa napisał(a):
1ketjoW napisał(a):

To zależy czy wyjdą edycje konsolowe. Jeśli nie, to nie spodziewam się aby udało znacząco poprawić, chyba że kolejny dodatek znów zrewolucjonizuje sprzedaż. Ostrożnie zakładam zbliżony wynik. Przychody raczej będą nieco niższe (bez konsol oczywiście i istotnego wpływu nowego trybu rozgrywki), ale dzięki prowizji i przede wszystkim stawce podatku powinny to być wartości zbliżone.

Wydaje mi się że spółka może stosować w jednym okresie podatkowym jedną stawkę podatku. W związku z tym zysk z 2 półrocze powinien być wyższy bo będzie zawierał korektę podatku za 1H 2020. Generalnie mamy to samo zdanie. Spodziewam się opóźnienia na NS.

housik
housik PREMIUM
0
Wpisów: 2
Wysłane: 2 sierpnia 2020 19:36:21 przy kursie: 1 075,00 zł
Ipbox zdaje się, że rozlicza się za cały poprzedni rok jako korektę, także wynik powinien się pokazać dopiero w wynikach za I kw 2021. Ale tego nie jestem na 100% pewien, więc dobrze żeby ktoś potwierdził / zaprzeczył.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Wysłane: 2 sierpnia 2020 22:36:14 przy kursie: 1 075,00 zł
Nie jestem ekspertem podatkowym, ale imo ulgę można rozliczać nawet co kwartał, tylko wymaga to nico pracy i szacunków.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Wysłane: 2 sierpnia 2020 22:50:20 przy kursie: 1 075,00 zł
Leszekmr napisał(a):
@Anty_tersa przepraszam, ale kolejny raz nie mogę się z Tobą zgodzić.
W moim banku oprocentowania lokat są na poziomie 0,1%, oznacza to, że musiałbym oczekiwać blisko 1000 lat na zwrot kapitału..
Jeżeli weźmiemy pod uwagę inflacje CPI 3,1% oznacza to, że po odjęciu inflacji w 33 lata mój kapitał straci moc nabywczą.
Można powiedzieć, ok ale są spółki z dużo niższym C/Z.
Pomyślmy, kupię kopalnie na dużo niższym wskaźniku, ale za rok może ogłosić bankructwo lub gigantyczne straty, mogę zainwestować kapitał w spółki energetyczne, ale wystarczy jedna decyzja ministra i celem energetyki nie będzie zarabianie, a dobro społeczne, to może kupię banki, tu niestety wszystkie decyzje sądów, czy UOKiK-u są bardzo niekorzystne dla instytucji finansowych i stają po stronie konsumentów generując bardzo duże obciążenia dla ich działalności.
Decyzje sądów, że banki muszą oddawać prowizje od kredytów konsumpcyjnych wcześniej spłaconych i to nawet 5 lat temu, kiedyś to było nie do pomyślenia.
Dlatego moim wyborem od wielu lat są spółki gamingowe, wszystkie te o zdrowych fundamentach, przede wszystkim posiadające uczciwy zarząd.
Tu te wysokie C/Z naprawdę pokazuje potencjał do skokowego wzrostu Przychodów firm gamingowych, a nie jest powodem jak to napisałeś chwilowego napływu narybku, który daje się na to nabrać.
Ten typ biznesu powoduje, że mała firma z Polski jest już od startu jest podmiotem działającym międzynarodowo o czym nie można napisać w przypadku powyższych branż, sprzedaje swoje produkty na mega wysokiej marżowości, za II kwartał po odjęciu kosztów co-opa z wygenerowanych Przychodów aż 86% pozostało do dyspozycji firmy jako zysk operacyjny przed zapłatą podatku.
Firmy gamingowe nie potrzebują maszyn, hal produkcyjnych, nie muszą transportować swojego towaru bo mogą sprzedawać go cyfrowo i dlatego te marże, chodzą na takich poziomach.
Jeżeli branża gamingowa zaczęłaby się kurczyć, klienci przestali kupować gry, wtedy konieczna byłaby rewizja powyższych wskaźników C/Z i to byłoby logiczne, teraz naprawdę, nie znajduję argumentów aby miało być inaczej...

1. Poza branża energetyczną i bankową istnieje jeszcze kilkadziesiąt innych, także rosnących jak gaming. Nie dyskutujemy jednak o tym jakie sektory są sexy, a jakie nie. Rozmawiamy o metodach wyceny przedsiębiorstw.
2. Jasnym jest, że wzrostowe spółki będą miały C/Z wysokie i im większy ten prognozowany wzrost, tym wskaźnik wyższy. Tylko, że to wskaźnik aktualnego C/Z jest wysoki, a nie przyszłego... W normalnych branżach gdzie fazy wzrostowe są płaskie co do nachylenia sprawdza się PEG, ale w gamingu to nie zadziała przynajmniej w normalnej wersji. Podobnie nie zadziała wycena choćby przy pomocy Damodarana. W obydwu przypadkach problemem jest cykl produkcyjnych i zmienność wyniku w trakcie jego trwania. Tutaj musi być metoda zdyskontowanych przepływów lub zysków, albo mnożnikowa oparta o przyszłe zyski.
3. Popełniasz metodologiczny błąd. A najgorsze jest to, że nie próbujesz nawet spróbować zrozumieć gdzie. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale proszę abyś nie wprowadzał w błąd mniej doświadczonych użytkowników forum.

karwk
1
Wpisów: 11
Wysłane: 2 sierpnia 2020 23:23:14 przy kursie: 1 075,00 zł
Rekomendacje, wyceny specjalistów-analityków, metodologie... Ja czasem na to rzucam okiem i świetnie pamiętam wyceny np. TEN na 130-150 albo PLW na 160-170. Całkiem niedawno: 12-18 miesięcy wstecz. I to jest wszystko, co potrzebuję wiedzieć o tej twórczości. Przynajmniej ja, a panowie to już jak tam chcecie.

1ketjoW
1
Wysłane: 3 sierpnia 2020 08:16:45 przy kursie: 1 075,00 zł
anty_teresa napisał(a):
Nie jestem ekspertem podatkowym, ale imo ulgę można rozliczać nawet co kwartał, tylko wymaga to nico pracy i szacunków.

Z tego co znalazłem w internecie wynika że IP Box rozlicza się podatkowe w momencie składania deklaracji za poprzedni rok tj za 2020 r. do 31 marca 2021 r. W ciągu roku jak rozumiem spółka płaci zaliczki na CIT w wysokości 19%. Ma to negatywny wpływ na cash flow ale nie na ujęcie rachunkowego. Jeżeli spółka ma prawo z korzystania z IP box na bazie indywidualnej interpretacji podatkowej to nadpłacony CIT w ciągu roku podatkowego wykazuje jako należność z tyt. podatków.
Edytowany: 3 sierpnia 2020 08:18

Scarry
14
Wysłane: 3 sierpnia 2020 09:40:51 przy kursie: 1 130,00 zł
anty_teresa napisał(a):
3. Popełniasz metodologiczny błąd. A najgorsze jest to, że nie próbujesz nawet spróbować zrozumieć gdzie. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale proszę abyś nie wprowadzał w błąd mniej doświadczonych użytkowników forum.

Ale wiesz co Ci ucieka? Sentyment rynku. Nawet jeśli masz rację co do tak zbyt uproszczonego systemu wyceny, wg mnie ucieka Ci Anty że większość inwestorów może wyceniać spółkę tak samo jak wskazuje Leszek, wychodząc od C/Z 1/30 a nie posługując się głęboką analizą porównawczo-fundamentalną. Bo jeśli gros rynku wycenia towar, tak jak Leszek zakłada, to w tym wypadku do ustalenia "gdzie będzie kurs" liczy się zrozumienie tego sentymentu inwestorów do konkretnego parametru w spółce.

Oczywiście teoria dotyczy tu rynku NewConnect, gdzie nie ma wielkich instytucji finansowych, i mało kto robi poważne rozbudowane rekomendacje spółkom.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 3 sierpnia 2020 09:48

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Wysłane: 3 sierpnia 2020 11:07:49 przy kursie: 1 130,00 zł
Scarry,

Nie, nie ucieka mi sentyment. Tylko rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach. Ja mówię o wartości wewnętrznej spółki. Wartości która ma merytoryczne uzasadnienie i jest tym o czym zwykle się mówi "wartość fundamentalna". Ty mówisz o czymś innym. Oczywiście jasnym jest, że w akcjonariacie spółki mogą być w większości drobni inwestorzy, bez odpowiedniej wiedzy, którzy wyceniają spółkę tak jak piszesz. Tyle tylko, że nawet jak rynek będzie chodził za tą wyceną to nie będzie to wartość fundamentalna, tylko... spekulacja, na której oczywiście można zarobić.
Edytowany: 3 sierpnia 2020 11:15

Scarry
14
Wysłane: 3 sierpnia 2020 11:08:34 przy kursie: 1 130,00 zł
karwk napisał(a):
Rekomendacje, wyceny specjalistów-analityków, metodologie... Ja czasem na to rzucam okiem i świetnie pamiętam wyceny np. TEN na 130-150 albo PLW na 160-170. Całkiem niedawno: 12-18 miesięcy wstecz. I to jest wszystko, co potrzebuję wiedzieć o tej twórczości. Przynajmniej ja, a panowie to już jak tam chcecie.

bo tak jest, kto tu na wątku był w stanie ledwo 6 miesięcy temu zrobić analizę wpływu pojawienia się po prostu kolejnego modułu do gry (coopa)? Nikt. Tak jak nikt tak naprawdę nie ma pojęcia o impakcie na sprzedaż kolejnych dodawanych modułów (w tym roku jeden, i jak pamiętam następne w 2021). Rozrzut możliwych scenariuszy jest tu kolosalny. Tego nie da się przewidzieć żadną analizą ani żadną metodą, możesz co najwyżej zająć pozycję i założyć wariant pozytywny.

Elemis
Elemis PREMIUM
5
Wpisów: 227
Wysłane: 3 sierpnia 2020 11:41:57 przy kursie: 1 130,00 zł
Piękna dyskusja się wywiązujelove4

A najlepsze w niej jest to, że każdy z dyskutantów ma tutaj racje.

Dla mnie ta branża jak żadna inna w największym stopniu POWINNA wyceniać po prostu kompetencje załogi. To kto stoi za kolejnymi produkcjami. Kto jest gameplay leadem. Jaką zmontował ekipę. Absolutnie nie zmierzam do tego, że cyferki nie mają tu zastosowania. Mają. Jak wszędzie. Zwłaszcza przy większych, z natury rzeczy płynniejszych i mniej spekulacyjnych spółkach. Rzecz polega jednak na tym, że tak jak zgadzamy się wszyscy - w grze są te cyferki - których jeszcze nie znamy. Przyszłe. A tutaj prognozowanie nie polega na przewidywaniu popytu na drewniane palety, ropę naftową czy kredyty hipoteczne. O tym co będzie w długim terminie zdecyduje zatem:
1. Mocne IP
2. Umiejętności marketingowe studia
3. Anielski pył i martwi prezydenci
4. Coś co ja nazywam brakiem pecha - jeśli zrobimy wszystko tak jak zrobić powinniśmy hello1 bądź szczęściem jeśli zrobiliśmy wszystko źle a i tak nam się uda Pray

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
24
Wysłane: 3 sierpnia 2020 13:53:30 przy kursie: 1 130,00 zł
Wszystko zgoda Elemis. Ale te nazwiska/doświadczenie konwertują się na oczekiwania wyrażone liczbowo, wyznaczają prawdopodobieństwa osiągnięcia sukcesu i oczekiwane wektory wyników w przyszłości. Każda spółka gamedev ma szanse na zarabianie np 2 mld zł średniorocznierocznie. Tylko nieco inne jest tego prawdopodobieństwo w CDP, a nieco inne w przypadku Gaming Factory... To p-stwo jest mocno subiektywne, niekwantyfikowane, ale przekłada się na liczby. Wyniki nawet nie muszą się zbliżyć do tych oczekiwanych (mogą być znacznie słabsze, lub mocniejsze), bo z każdym kwartałem/informacją oczekiwania co do wektora wyników się zmieniają. Tym niemniej to jedyny sposób aby uchwycić wartość fundamentalną, która jest zmienna w czasie. Spóła może być przewartościowana w jednym miesiącu i kosztować 50 zł, aby w kolejnym być niedowartościowana i kosztować 800. Nie ma tutaj sprzeczności, którą sugerował @karwk

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
45 46 47 48 49 50 51 52 53