pixelg
TIM - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

TIM [TIM]

AKTUALNY KURS: 13,10 zł (+1,55%) 25-09-2020 17:00
Analityk Fundamentalny
28
Wpisów: 473
Wysłane: 4 sierpnia 2020 10:01:34 przy kursie: 14,10 zł
TIM jak zwykle nie zawodzi i konsekwentnie zwiększa sprzedaż - tym razem w lipcu +19,7% r/r. co narastająco oznacza +15,1%. Po prostu nie widać, żadnej pandemii w wynikach sprzedażowych spółki. Oczywiście sama sprzedaż to jeszcze za mało - Czekamy na publikacje wyników za Q2 - oby bardzo dobra sprzedaż znalazła potwierdzenie w marżach i zysku. A przecież wciąż jest rozwój 3LP na tapecie. Generalnie otocznie wydaje się spółce sprzyjać.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

januszw
1
Wpisów: 185
Wysłane: 4 sierpnia 2020 15:13:21 przy kursie: 14,10 zł
No właśnie otoczenie to takie sobie,. inwestycje prywatne bardzo słabo pozostają państwowe a to kiepski inwestor w Timie zyskowność pozostawia sporo do życzenia.

Analityk Fundamentalny
28
Wysłane: 4 sierpnia 2020 15:27:45 przy kursie: 14,10 zł
Otoczenie sprzyja ponieważ zdobywają rynek - być może skrót myślowy trochę nieszczęśliwy :) Inwestycje inwestycjami, a widać że obrót rośnie. A sprzedaż to podstawa. Jak jest ona to można pracować nad marżą. Kilkunastoprocentowe wzrosty w tym roku (w każdym miesiącu dwucyfrowe poza styczniem) muszą budzić uznanie. Oczywiście trzeba poczekać na marżę, ale w zeszłym roku pokazywali, że potrafią sobie z tym radzić. Jeśli chodzi o poziomy zyskowności to przypominam, że jest to to spółka handlowa - na poziomie zysku netto trudno oczekiwać, aby rentowność tutaj była dwucyfrowa - tak to działa.
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

orzech
6
Wpisów: 492
Wysłane: 4 sierpnia 2020 18:58:29 przy kursie: 14,10 zł
Muszą budzić uznanie, bo nie jest to jakiś jednorazowy wyskok tylko każdy miesiąc na spory plus r/r
TIM to spółka dla spokojnych i cierpliwych inwestorów, po dzisiejszym raporcie oczekiwać by jednak należało wzrostu kursu a tutaj.. ZONK..
Może kiedyś tam jak już "baby" z wozu zlezą nadejdą dla kursu lepsze czasyEh?
Raportowane wyniki jednak potwierdzają słowa Prezesa, to dobry czas dla spółki i kiedy jak nie terazsalute
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)
Edytowany: 4 sierpnia 2020 18:59

annadw
annadw PREMIUM
3
Wpisów: 52
Wysłane: 4 sierpnia 2020 21:05:44 przy kursie: 14,10 zł
Mam wrażenie, że ta spółka jakby była poza wszelką uwagą inwestorów. Już wcześniejsze raporty były świetne, a w kursie praktycznie niezauważalne.

Analityk Fundamentalny
28
Wysłane: 4 sierpnia 2020 21:56:09 przy kursie: 14,10 zł
Jak w przysłowiu ludowym: każda potwora znajdzie swojego amatora salute . A jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, że to nie żadna potwora tylko ładnie rozwijająca się spółka... Przypomnę jednak, ze od marcowego dołka urosła o 100% - oczywiście w porównaniu do Mercatora czy jakiś wynalazków z NC to niewiele - ale w portfelu niektórzy lubią również mieć (przynajmniej czasami) stabilne, dobrze rozwijające się spółki.

DentystaHurtownik
0
Wpisów: 1
Wysłane: 6 sierpnia 2020 09:39:08 przy kursie: 14,80 zł
Nie wiem kto musi zauważyć tę spółkę aby akcje odzwierciedlały jej wartość , nie wiem kto musi się wysypać aby nie zaniżać kursu, wiem tylko, że jest to jedna z pewniejszych firm na rynku, która podczas pandemii udowodniła swoją siłę. Z miesiąca na miesiąc coraz lepsze wyniki, coroczna dywidenda czego chcieć więcej. Tu nie będzie rozczarowań tylko stały, stabilny wzrost.

haszisz
0
Wpisów: 11
Wysłane: 6 sierpnia 2020 10:50:15 przy kursie: 14,80 zł
Tak jak ktoś pisał jest to nudna stabilna firma. Nie ma tutaj emocji typu ktoś pisze na forum że trzeba kupić i kurs plus 30% w dzień bo mi wykupio. Za dużo przewidywalności, nie możesz kupić wyimaginowanego zysku +500% w kwartał

annadw
annadw PREMIUM
3
Wysłane: 6 sierpnia 2020 12:47:19 przy kursie: 14,80 zł
Analityk Fundamentalny napisał(a):
Przypomnę jednak, ze od marcowego dołka urosła o 100% - oczywiście w porównaniu do Mercatora czy jakiś wynalazków z NC to niewiele - ale w portfelu niektórzy lubią również mieć (przynajmniej czasami) stabilne, dobrze rozwijające się spółki.

Ja wolę porównywać z lutym, bo od dołków marcowych odbiło się masę spółek. I tu już wchodzimy na poziom porównania 13,5 vs 14,5 zł.
Niemniej ważniejsze IMO jest zachowanie kursu na przestrzeni lat. I tu już jest mało różowo, bo poza wyskokiem w 2007, od 2008 kurs jest niemal w stałym kanale. Czyli w praktyce zarobek jest - jak rozumiem - przede wszystkim z dywidendy. I jeśli to komuś wystarcza - ok. Ale ja nadal uważam, że jak na spółkę ze stabilnymi wzrostami zysków, to kurs stanowczo tego nie oddaje.

kliknij, aby powiększyć

annadw
annadw PREMIUM
3
Wysłane: 6 sierpnia 2020 12:52:31 przy kursie: 14,80 zł
Nie wiem, czemu nie zapisał mi się cały wykres, więc zrzut z Trading:

kliknij, aby powiększyć

Analityk Fundamentalny
28
Wysłane: 25 września 2020 19:17:15 przy kursie: 13,10 zł
Wszyscy patrzą, nie wszyscy widzą – e-commerce w natarciu - omówienie sprawozdania finansowego TIM po 2 kw. 2020 r.
Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 25-09-2021 19:17:15.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 20594)

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutaj
Edytowany: 25 września 2020 19:18

tom
tom PREMIUM
1
Wysłane: 26 września 2020 11:46:13 przy kursie: 13,10 zł
Ciekawa analiza, ale pozwoliłem sobie na trochę wątpliwości i przy okazji kilka pytań.

Cytat:
..spółki córki 3LP (usługi logistyczne w nowoczesnym centrum dystrybucyjnym dla grupy oraz podmiotów zewnętrznych takich jak Ikea czy Oponeo) oraz Rotopino (liderem polskiego rynku internetowej sprzedaży narzędzi i elektronarzędzi dla profesjonalistów oraz majsterkowiczów) zaczynają coś znaczyć w całości grupy kapitałowej jeśli chodzi o sprzedaż. Zresztą jeszcze bardziej wyraźny trend jest widoczny przy zysku operacyjnym czy zysku netto.

O ile widać wzrost sprzedaży, jak i wyniku operacyjnego, to wpływ na wynik netto jest niewielki. Póki co jest ujemny, z powodu kosztów finansowania. Gdyby go skorygować o różnice kursowe z wyceny leasingu długoterminowego, to daje to wynik minimalnie powyżej zera.

wynik netto GK - 9416
wynik netto jednostkowy - 11776
różnice kursowe - 3405 (zakładając 19% stawki podatkowej - 2758)

Cytat:
Prezes Folta często określał 3LP mianem „czarnego konia w stajni TIM” i widać, że coś jest na rzeczy.

Biorąc pod uwagę raczej niskie marże na usługach logistycznych, to wolumen sprzedaży 3LP musiałby wzrosnąć kilkukrotnie, żeby to miało istotne, dodatnie znaczenie dla wyniku grupy. Zakładając wysoką efektywność i pokrycie kosztów stałych przychodami z zewnątrz, to 3LP może mieć pozytywny wpływ na wyniki TIM SA, ale chyba ocena wpływu spółki logistyczej jako dodatkowego biznesu na wyniki grupy jest zbyt optymistyczna.

Cytat:
W szczególności, że prezes w trakcie konferencji wynikowej potwierdził, ze spółka jest bardzo konserwatywna jeśli chodzi o wykonanie planów rocznych przez spółkę w stosunku do tych narzuconych przez dostawców co wiąże się oczywiście z bonusami rocznymi. Tutaj niech każdy interpretuje jak uważa. Dla pesymistów może to być sygnał, że będzie problem z otrzymaniem rocznych bonusów od dostawców. Z kolei optymiści wskażą, że Spółka ostrożne rozpoznała je w obecnym półroczu i może być miła niespodzianka w drugim o ile sprzedaż będzie szła dobrze.

Jeśli dobrze to rozumiem, spółka otrzymuje zwroty pieniężne za zrealizowanie jakiegoś poziomu sprzedaży. Mam pytanie odnośnie raportowania takich zysków, skoro pojawia się ocena, że zarząd podchodzi ostrożnie, to w jaki inny sposób mógłby to zaraportować już teraz, jeśli chodzi o niepewne zdarzenie z przyszłości? Czy w przeszłości takie bonusy miały istotne znaczenie dla wyników?

Skimixa
Skimixa PREMIUM
3
Wpisów: 205
Wysłane: 26 września 2020 17:47:54 przy kursie: 13,10 zł
Ja tu widzę szansę przejęcia i wezwania

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4