pixelg
PLATIGE - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

PLATIGE [PLI]

AKTUALNY KURS: 24,80 zł (+3,77%) 25-09-2020 16:49
Lasio
0
Wpisów: 10
Wysłane: 9 czerwca 2020 15:29:37 przy kursie: 18,90 zł
Pan Gamrot został oddelegowany do spółki zależnej, obecnie za finanse odpowiada człowiek prezesa specjalnie do spółki sprowadzony: pan Artur Małek.
Co, do innych kwestii, to StockWatch prezentuje też ratingi spółek i tutaj może należałoby się wyjaśnienie dlaczego portal opiera się wyłącznie na lekko skostniałym wskaźniku Altmana z roku 1968?
Czy, nie warto dla porównania byłoby korzystać na portalu również z dużo nowszego i wszechstronniejszego jakim jest Piotroski F score z początku lat dwutysięcznych?
Wspominam o tym z tego powodu, że o ile rating Altmana dla Plattige jest dość niski, o tyle Piotroski wręcz przeciwnie! Tutaj spółka dostaje najwyższe noty 8-9. Oba prezentuje konkurencyjny portal biznesradar...
Model biznesowy w PLI jest oparty o korzystanie z tzw elastycznej linii kredytowej pod zamówienia, po odbiorze kredyt jest spłacany i tak dzieje się cyklicznie. Czy, właśnie kredyt obrotowy jest kulą u nogi w Altmanie? Przecież przy takich cash flow ryzyko płynnościowe jest niskie.
Może zjablik66 coś na ten temat napisze? Widzę, że to kumaty gość i wie o czym pisze.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 275
Wysłane: 9 czerwca 2020 17:16:28 przy kursie: 18,90 zł
Uff. Dobrze, że nie zaproponowałeś aby wyceniać spółki na podstawie polubień na facebooku ;)
Ja rozumiem, że przeczytałeś jakąś definicję i wolisz EBITDA. OK. Ja jestem nawet w mniejszości jeśli chodzi o analityków, bo większość tę EBITDA bardzo lubi. A lubi ją dlatego, że podstawiają po prostu do DCFa i mają mniej roboty. Tylko podstawiają tam jeszcze parę innych liczb, czego już zwykli drobni nie robią. :) Ale do rzeczy. Warto na początek wiedzieć o czym się rozmawia...
F-Score Piotroskiego służy do wybierania spółek do zakupu, podobnie jak C/WK Grahama. Jest jakiś matematyczny model oparty na statystyce i wszystko - > pokazuje spółki które potencjalnie mogą dać większe zwroty. Tutaj masz całą jego pracę:
http://www.chicagobooth.edu/~/media/FE874EE65F624AAEBD0166B1974FD74D.pdf
Z"-Score Altmana to inna para kaloszy - > pokazuje standing finansowy, czyli prawdopodobieństwo (także statystyczne) upadłości, czy problemów z płynnością.
O ile Piotroski jest przeznaczony dla spółek amerykańskich to Z"Score Altmana jest dla rynków wschodzących. Dodatkowo wskaźnik Piotroskiego stracił na znaczeniu w 2019 r., bo zmieniły się zasady rachunkowości i należałoby dopasować model. Przez leasingi operacyjne wiele sie zmienia. Rośnie cashflow operacyjny, rośnie EBITDA, a spółka nadal jest taka sama :)
Że wskaźnik Altmana stary? No cóż, jest. Ale prawo Newtona jest jeszcze starsze i wciąż działa :)

Lasio
0
Wysłane: 10 czerwca 2020 09:19:15 przy kursie: 19,00 zł
Platige w obecnej strukturze wzorowało się na spółkach amerykańskich: poukładanie unitów biznesowych, zarząd powołany z zewnątrz zawodowo menadżerski, a główni właściciele oddelegowani do Rady Nadzorczej, jednak współpracujący z zarządem. Ebitda skorygowana też od niedawna w raportach się pojawiła jako coś nowego.
anty_teresa: łatwo wszystko i wszystkich krytykować a, jednak czymś trzeba się kierować przy wyborze spółki. Ja zastosowałem kryteria takie jak: spółka rentowna z branży innowacyjnej, po przejściach i restrukturyzacji, do tego mająca produkt idealny na obecne czasy i co ważne - zasięg globalny. Dzis ok 60 % przychodów pochodzi z zagranicy.
Co do wskaźników to faktycznie oba mają swoje wady, warto zwrócić uwagę na c/wk i tutaj wiele spółek z giełdy ma dużo majątku trwałego i niski c/wk, jednak w przypadku spółek innowacyjnych i gejmingowych ta sytuacja jest zupełnie inna: wiele spółek ma ten wskaźnik powyżej 10 - niejako wycena kapitału ludzkiego -
, w Platige jest relatywnie niski 4,5, a w wypadku CDR abstrakcyjnie wysoki ponad 30!
Ciekawie tutaj:
independenttrader.pl/czym-jest...
Wg mnie, ta zapomniana spółka ma potencjał i może być fajnym uzupełnieniem niejednego portfela.
Warto o niej podyskutować i ożywić to forum.
ps. Co potrafi spółka:
polygamia.pl/co-wspolnego-ma-t...

darbo
0
Wpisów: 7
Wysłane: 3 lipca 2020 22:22:11 przy kursie: 24,50 zł
cyt
Cytat:
Zamykając watek, czy z Platige Image już na nowo lubi się z CD Projektem RED? Tworzyły super duet, potem ta sprawa ekranizacji i zaczęło wiać chłodem na łączach.

Obie firmy przechodziły swoją ewolucję, CD Projekt przechodził ją w świetle jupiterów, bardzo widoczny, Platige Image w ostatnich kilku latach przechodził głęboką restrukturyzację, zmienił się sposób zarządzania firmą i tego, jak podchodzi do projektów. Platige urósł już tak bardzo, że pewne stare metody zarządzania, działania, przestały się sprawdzać, trzeba było to zmodyfikować.
To był rzeczywiście skomplikowany okres nie tylko w relacjach między Platige Image a CD Projektem RED, ale nawet w relacjach wewnątrz obu tych firm dużo się działo. To, co mogę teraz powiedzieć, to wszystko już jest ładnie i myślę, że będzie to niedługo widoczne. Ja chłopakom z CD Projekt RED zawsze bardzo kibicowałem i kibicuję, mam nadzieję, że Cyberpunk będzie ogromnym sukcesem

innpoland.pl/160575,tomasz-bag...

Rewelacyjnie ciekawy wywiad dyrektora kreatywnego Platige Image Pana Tomasz Bagińskiego, który porusza w nim wiele interesujących tematów, a zaprezentowany cytat powinien każdego zachęcić do przeczytania całości.
Szczerze polecam wszystkim, nie tylko fanom spółki.

darbo
0
Wysłane: 6 lipca 2020 10:13:12 przy kursie: 31,00 zł
Jeszcze bardziej rewelacyjny wywiad, tym wspólnie: prezesa Platige i prezesa Bloober
Platige szykuje się do ip: seriale, ale też mocniejsze wejście w segment gier.
cytat powinien zachęcić do lektury:
cyt
Cytat:
Branża gier wideo jest większa od filmowej i muzycznej razem wziętych. Postawienie na gry to z mojego punktu widzenia dla Platige strzał w dziesiątkę.''

businessinsider.com.pl/gielda/...

darbo
0
Wysłane: 14 lipca 2020 16:59:07 przy kursie: 27,00 zł
Kapitalny trailer cinematik od Platige dla Ubisoft:
www.telix.pl/inne/rozrywka/gry...

sasky
sasky PREMIUM
12
Wpisów: 2 564
Wysłane: 28 lipca 2020 23:03:42 przy kursie: 27,10 zł
Platige Image jest na finalnym etapie negocjacji ws. współpracy przy realizacji The Witcher: Blood Origin .

Cytat:
- Dokument potwierdza, iż Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko w imieniu Platige Films sp. z o.o. będą pełnić rolę producentów wykonawczych serialu. Strony zobowiązały się do zawarcia definitywnej umowy, której przedmiotem będzie określenie szczegółowych warunków przedmiotowej współpracy.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Kakarotto
3
Wpisów: 879
Wysłane: 29 lipca 2020 00:05:25 przy kursie: 27,10 zł
@sasky - spółka ciągle coś tworzy, ale zupełnie nie widać tego w wycenie. Brak reakcji kursu. Snuje się już kilka lat.

Lasio
0
Wysłane: 8 sierpnia 2020 14:19:33 przy kursie: 26,00 zł
Nawet fajny raport jak na te czasy:
www.bankier.pl/static/att/ebi/...
W zasadzie w liście do akcjonariuszy jest wszystko.
Cytat:
W najbliższych miesiącach, poza bieżąca działalnością operacyjną, będziemy poświęcali coraz więcej czasu na
działania rozwojowe i poszukiwanie nowych źródeł wzrostu naszej Grupy Kapitałowej Platige Image.

Pod wskazanym linkiem niezłe podsumowanie:
businessinsider.com.pl/gielda/...

GPW Mistrzunio
0
Wpisów: 5
Wysłane: 8 sierpnia 2020 21:10:27 przy kursie: 26,00 zł
Kakarotto napisał(a):
@sasky - spółka ciągle coś tworzy, ale zupełnie nie widać tego w wycenie. Brak reakcji kursu. Snuje się już kilka lat.

Witam na forum.
Moderator:
Witamy i do lektury regulaminu zachęcamy
www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

Spółka w końcu zaczyna raportować przyzwoite wyniki kwartał po kwartale, fundamenty ma coraz solidniejsze no i zaczyna mocniej żeglować ku filmom i serialom.
A wycena? Wycena jak to wycena! Na razie niedoceniana...
Edytowany: 8 sierpnia 2020 21:14

zjablik66
0
Wpisów: 62
Wysłane: 26 sierpnia 2020 16:53:17 przy kursie: 27,50 zł
Drogi stockwatch - nie przysneliscie z ratingiem Altmana, na biznesradar jest już B- , zmiana po raporcie za II kwartał

zjablik66
0
Wpisów: 62
Wysłane: 26 sierpnia 2020 18:50:29 przy kursie: 27,50 zł
Z racji, że już nawiązałem do II kwartału i panującej tu ciszy może jeszcze kilka słów komentarza do wyników za II kwartał i samego II kwartału. O wynikach jako takich nie będę się rozpisywał, bo PLI zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie dziennikarzy i pojawiły się komentarze do sprawozdania finansowego.
Ja chciałem zwrócić uwagę przede wszystkim na poprawę kontroli kosztów (elastyczności) w spółce, pamiętamy jak kiedyś zamrożenie projektu FATIMA zamieszało wynikami PLI. Tak celem przypomnienia spółka w zasadzie ma dwie pozycje kosztowe: Wynagrodzenia – mało elastyczne element (zarządzanie długoterminowe); usługi obce – elastyczny element (możliwość szybkiego reagowania); I teraz z racji zamieszania związanego z COVIDEM, któremu towarzyszył 13 proc. spadek przychodów, towarzyszył aż 25 proc. spadek kosztów usług obcych. Co per saldo pozwoliło spółce utrzymać podobny zysk mimo spadku przychodów.
I tu puenta z tego wynikająca: przełożyło się to sumarycznie na poprawę marży na sprzedaży; jeszcze dwa lata temu spółka miała około 10 proc. marży na sprzedaży; teraz ten poziom wynosi prawie 25 proc. (pomijam koszty amortyzacji; energii i ubezpieczeń społecznych – chodzi o skoncentrowanie się na dwóch zasadniczych pozycjach kosztowych).Oczywiście jest to efektem poprawy zarządzania w spółce – a głównie przerzuceniem dużej ilości procesów do elastycznej kategorii – usługi obce vs sztywne wynagrodzenia.
Krótki komentarz do pozycji: gotówka ponad 3,5 mln zł – tu spory wpływ miała uzyskana subwencja z Tarczy od PFR – 4,37 mln zł (spore szanse na umorzenie 75% tej kwoty – spółka nie ma problemów z biznesem – szuka, a nie zwalanie pracowników) była okazja skorzystali, dobry księgowy w firmie jak widać bardzo się przydaje 😊 (przy okazji spadek Zobowiązań i rezerw z 36,5 mln (I kw.) do 35 mln (II kw.), czyli na zasadzie „kropla drąży skałę” spółka cały czas poprawia wskaźniki zadłużenia i płynnościowe.
W zasadzie tyle w zakresie komentarza do wyników (wg mnie to są dwie kluczowe zmienne, które należy wychwycić z tego sprawozdania), a teraz kilka zadań do samego II kwartału lub ciekawych informacji:
Cytat:
Będziemy starali się zwiększać skalę naszej współpracy z polską branżą produkcji gier. Realizowane projekty dla Techland Sp.z o.o. czy Bloober Team S.A. pokazują ogromny potencjał tego segmentu
– fajny fragment z raportu, współpraca z Bloober była przedmiotem raportu i wywiadu, więc poznaliśmy sporo szczegółów – łącznie z analizą nawiązana współpracy na poziomie kapitałowym. Pytanie jak wygląda sprawa z Techlandem (wiadomo jest gracz o innej skali) – nie było żadnego raportu w tym przedmiocie (o wywiadach nie ma pewnie co marzyć – Techland nie lubi się afiszować) – czy tu mowa tylko o serwisie (aczkolwiek serwisem dla Ubisoftu, Elektornic Art - nie chwalą się w odrębnej rubryce), czy są może jakieś przemyślenia dalej idące?
Cytat:
Intensywnie poszukujemy także nowych projektów w obszarze developmentu filmowego. Już po zakończeniu kwartału ogłosiliśmy bardzo dobrą wiadomość o naszym zaangażowaniu w produkcję nowego serialu Netflixa opartego na uniwersum Wiedźmina
. Pytanie jak należy rozumieć ten komunikat – wydaje się, że nowy serial Netflixa – nie wyczerpuje w pełni treści pierwszego zdania – zwłaszcza że mamy tam liczbę mnogą – „nowych projektów w obszarze developmentu”?
- Unreal Engine 4 plus Vizrt – w II kwartale zobaczyliśmy możliwości Platige Broacast w wirtualnym studio Prognozy Pogody TVP oraz oprawie wieczoru wyborczego w TVP. Dalszym krokiem jest współpraca ze Spdercam (umowa zawarta w marcu 2020) – efekty m.in. w oprawie finału Ligi Mistrzów i Pucharu UEFA, ale to dopiero początek współpracy
www.spidercam.tv/2020/08/04/po...
I jeszcze kilka istotnych punktów ze Sprawozdania – już bez komentarza, aby nie pisać małego eseju. Zainteresowani mogą podrążyć ten temat – również na tym forum.
Cytat:
Gupa Platige Image w sposób ciągły kontynuuje prace nad rozwojem wewnętrznego systemu do zarządzania środowiskiem uruchomieniowym aplikacji narzędziowych, tzw. „Pipeline”. Stanowi on w tej chwili jeden z głównych systemów usprawniających, porządkujących i ujednolicających w znaczący sposób pracę nad projektami.

Cytat:
Grupa Platige Image kontynuuje prace nad wykorzystaniem tzw. silników czasu rzeczywistego (real time engine) do produkcji animacji. Metoda ta została już zastosowana w wybranych projektach.

Cytat:
Kontynuowane są również wewnętrzne analizy i prace o charakterze badawczo-rozwojowym, dotyczące projektów związanych z budową własnego tzw. IP Box. Pozytywny efekt prac pozwoliłby Grupie na skorzystanie z preferencyjnego opodatkowania przychodów uzyskanych ze sprzedaży produktów z obszaru IP Box.

Cytat:
Grupa Platige Image pracuje również nad stworzeniem aplikacji do zintegrowanej obsługi sesji Motion Capture. Aplikacja ta usprawni organizację sesji, komunikację z reżyserami i zespołem obsługi, szybki przegląd nagranych materiałów oraz możliwości selekcji materiałów nadających się do dalszych etapów produkcji optymalizując tym samym pre-i post-proces danych związanych z sesjami Motion Capture.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Wysłane: 26 sierpnia 2020 22:58:40 przy kursie: 27,50 zł
zjablik66 napisał(a):
Drogi stockwatch - nie przysneliscie z ratingiem Altmana, na biznesradar jest już B- , zmiana po raporcie za II kwartał

Wskaźnik EM" Score jest policzony prawidłowo i z niego wyciągnięty rating. Co liczą konkrencyjne serwist nie wiem i nie wiem z jakich danych. Jak dla mnie mogą nawet podawać AAA i pokazywać, że spółka ma 100 mln zł zysku :) Nie mam zamiaru się nawet nad tym zastanawiać.

darbo
0
Wysłane: 10 września 2020 13:55:10 przy kursie: 26,50 zł
Ukazał się ciekawy wywiad z prezesem Platige Image:
Cytat:
Prezes ma nadzieję, że doskonale układająca się dotychczasowa współpraca z Netflixem przyczyni się do kolejnych wspólnych projektów.

www.parkiet.com/Technologie/30...
Coś jeszcze, poniższy cytat naprawdę może rozbudzić wyobraźnię:
Cytat:
How was your summer? We've been keeping ourselves busy! Here is a sneak peak of our latest project. We're developing a solution that will conquer the world of film, advertising, and broadcast.

www.facebook.com/PlatigeBroadc...

Lasio
0
Wysłane: 17 września 2020 11:34:41 przy kursie: 26,50 zł
Naprawdę fajne, czegoś takiego nie zrobił dotąd nikt:
Cytat:
The AR technology is not limited to TV and broadcast. It opens a new chapter for the advertising market too. It gives new tools to reach new levels of creativity. It makes the communication hard to forget. It creates a buzz. We're proud to be a part of this revolution.

[moderator: Darbo, Lasio i Zjablik to jedna osoba, czy koledzy z tego samego osiedla?]
Edytowany: 18 września 2020 08:58

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Wysłane: 17 września 2020 12:29:26 przy kursie: 26,50 zł
Co Ty piszesz? To nie jest technologia PI, tylko platformy VIZRT, stosowanej powszechnie w telewizjach i realizacji nawet w Polsce. VIZRT, wprowadził AR jako narzędzie graficzne w 2016 r.

Edytowany: 18 września 2020 08:56

Lasio
0
Wysłane: 21 września 2020 17:30:59 przy kursie: 25,60 zł
Szanowna pani anty_teresa,
nigdzie nie napisałem, że to technologia Platige, a zamieszczony przeze mnie cytat w tłumaczeniu google brzmi następująco:
Cytat:
Technologia AR nie ogranicza się do telewizji i transmisji. Otwiera nowy rozdział także dla rynku reklamy. Daje nowe narzędzia do osiągnięcia nowych poziomów kreatywności. To sprawia, że ​​trudno zapomnieć o komunikacji. Tworzy szum. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej rewolucji.

VIZRT to technologia do wszelkich bajerów telewizyjnych typu wirtualna rzeczywistość należąca do Norwegów, ale opierając się na tym programie Platige stworzyła tzw ''wartość dodaną'' w postaci ulepszenia softu i swojej kreatywności co pozwoliło znaleźć nowe zastosowania np na planach filmowych.
Dokładnie tak jak zjablik zacytował fragment z raportu PLI:
Cytat:
Grupa Platige Image pracuje również nad stworzeniem aplikacji do zintegrowanej obsługi sesji Motion Capture. Aplikacja ta usprawni organizację sesji, komunikację z reżyserami i zespołem obsługi, szybki przegląd nagranych materiałów oraz możliwości selekcji materiałów nadających się do dalszych etapów produkcji optymalizując tym samym pre-i post-proces danych związanych z sesjami Motion Capture.

Dodatkowo z niemiecką spółką Spidercam, która jest biznesowym partnerem warszawskiej spółki stworzyli coś unikalnego: animacja i wirtualna rzeczywistość a wszystko jakby rodem z rzeczywistości, chodzi przede wszystkim o idealne odzwierciedlenie wszelkich odbić światła i cieni. Oczywiście projekt powstaje najpierw w głowach a potem tworzy się scenariusz u tutaj coś takiego świetnie wyszło, a zespół pokazał kreatywność wymyślając merca wyjeżdżającego niejako jak pojazd kosmiczny po jakimś pomoście nad murawą...
Jak napisali na swoim profilu - rozwijają pewne rozwiązania i wkrótce przekonamy się czy, to wywoła rewolucję w branży filmowej i reklamie.
Gołym okiem widać, że tę '' wartość dodaną" Platige zastosuje w reklamie, która jest ważnym ogniwem w dywizjach biznesowych grupy.
ps> ''Trzej przyjaciele z boiska" jak w kultowym filmie ''Piłkarski Poker"...cóż piłka to gra, poker też, a GPW to moim zdaniem połączenie obu tych dyscyplin. Znamy się, a czy to coś złego proszę Pani?

Lasio
0
Wysłane: 22 września 2020 16:34:06 przy kursie: 24,20 zł
Niezwykle ciekawy wywiad z prezesem Platige:
www.ipla.tv/wideo/sport/Faux-P...
Prezes o planach spółki:
- zapowiedź serialu animowanego wyprodukowanego przez Platige ( może jakiś kontent z gry?)
- zdecydowanie mocniejsze wejście w segment gier ( może nawet samodzielna produkcja gry?)

Powyższe tezy to świetna reklama nie tylko tego co zamierza robić w najbliższym czasie spółka, ale też zachęta do obejrzenia całego godzinnego programu.Applause

Spin
8
Wpisów: 346
Wysłane: 22 września 2020 22:18:25 przy kursie: 24,20 zł
Próbowałem wejść przez Twój link na komputerze i telefonie, przekierowanie jest na about-blocked. Możesz podać cały url do wywiadu? Siedzę już długo w Platige z zyskiem ale ta społka mnie najbardziej męczy, mam już jej naprawdę dość. Czekam na cd serialu ale cały czas się zastanawiam czy warto... Gaming może być zwrotem ale proszę popraw link.
Edytowany: 22 września 2020 22:19

GPW Mistrzunio
0
Wpisów: 5
Wysłane: 23 września 2020 11:22:21 przy kursie: 24,50 zł
To chyba o ten link chodzi w poście powyżej...

www.ipla.tv/wideo/sport/Faux-P...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6