pixelg
OVIDWORKS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

OVIDWORKS [OVI]

AKTUALNY KURS: 2,99 zł (-1,90%) 25-09-2020 16:26
Scarry
62
Wpisów: 4 691
Wysłane: 6 sierpnia 2020 10:06:00 przy kursie: 6,59 zł
OVIDWORKS

hmm... jeśli nie jestem ślepy jeszcze kompletnie to nie mogę znaleźć tematu.... poproszę o założenie bo właśnie mieliśmy premierę na New Connect.

Gra z którą spółka wchodzi na rynek ciekawa, trudno wyrokować czy projekt usprawiedliwia kapitalizację, ale na pewno jest dość unikalny i ma szansę "chwycić". Na mainstreamowy wielki sukces bym nie liczył, ale gra może się podobać przez freakowy klimat surrealizmu Kafki. Mowa o Metamorphosis.

Gryonline ładnie przedstawiło podsumowanie info o grze
Cytat:
Fabuła Metamorphosis oparta zostało luźno na powieści Przemiana Franza Kafki, a także na innych dziełach tego autora, w tym najsławniejszym z nich Procesie. Gracze wcielają się w człowieka, który z niewyjaśnionych przyczyn zamienił się w niewielkiego owada. Zdarzyło się to w najmniej odpowiednim momencie, bowiem Józef – przyjaciel nieszczęsnego głównego bohatera – został aresztowany. Mimo absurdalnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, wyruszamy w poszukiwaniu sposobu na powrót do naszego ciała. Tylko my jesteśmy bowiem w stanie wyciągnąć naszego druha z opałów. W trakcie przygody zwiedzamy dziwaczny i surrealny świat przypominający koszmarny sen.

Hmm w sumie gra ma chyba nawet większy potencjał na konsolach, gdzie ambitnych produkcji jest mało, niż na Steam.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 6 sierpnia 2020 10:23

lelo-pakero
3
Wpisów: 664
Wysłane: 7 sierpnia 2020 17:34:01 przy kursie: 4,99 zł
Ja nie dostrzegam żadnego potencjału tej gry na konsolach, ale nawet na PC wyglądało to słabiutko względem kapitalizacji. Nie dziwi mnie spadek o 36% od wczorajszego otwarcia. Premiera za kilka dni, a grupa na steamie to 3k osób, na top wishlist 240 miejsce. Tymczasem kapitalizacja na otwarciu wyniosła ok. 70 mln zł. Ok. 30 mln zł to mogłaby być adekwatna wycena potencjału tej spółki na dzień dzisiejszy.

Scarry
62
Wysłane: 7 sierpnia 2020 18:04:17 przy kursie: 4,99 zł
Z jednym się zgadzam - cena rzędu 70-80 Mln cap była w tej chwili .. Hmm bardzo optymistyczna, cena za kapitalizację w IPO była ok, i do niej się odnoszę, ale w sumie nie o tym. Metamorfoza to jeden projekt, ja osobiście lubię freakowe dziwne klimaty, małą cześć kapitału mogę zaryzykować, tym bardziej ze przed spółką jest sporo większy projekt - Nemesis, wiec tu nawet przy niepowodzeniu projektu Metamorphosis mamy najciekawsze przed firmą

LINK

Cytat:
Wcielimy się w niej w członków załogi kosmicznego transportowca, na pokładzie którego dochodzi do tragedii i awaryjnego wybudzenia załogantów z hibernacji. Rozgrywka będzie toczyła się w mrocznym
i trzymającym w napięciu klimacie. W grze będą występowały elementy kooperacji, zdrady oraz podejmowania trudnych decyzji, z którymi gracze będą musieli się zmierzyć.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 7 sierpnia 2020 18:07

indyan
16
Wpisów: 156
Wysłane: 9 sierpnia 2020 08:47:00 przy kursie: 4,99 zł
Nemesis jako gra komputerowa na pewno ma bardzo duży potencjał marketingowy i sprzedażowy. Jeśli ktoś się nie orientuję, to będzie to adaptacja planszówki stworzonej przez wrocławskie studio gier planszowych Awaken Realms a ich gry zbierają grube miliony dolarów na kickstarterze w zawrotnym tempie. Więc potencjał społeczności na pewno jest duży.

Co do samej spółki. Tutaj w ogóle odbyła się jakaś oferta akcji przed wprowadzeniem do obrotu? Z dokumentu informacyjnego wynika, że mieliśmy tylko do czynienia z kilkoma transakcjami zbycia akcji przez głównego akcjonariusza - Varsav Game Studios S.A. Dodatkowo nie ma żadnych lock-upów na akcjach, więc warto poczekać, aż wszyscy co mają wyjść to zrobią.

kholat
7
Wpisów: 122
Wysłane: 9 sierpnia 2020 12:39:05 przy kursie: 4,99 zł
Metamorphosis może być odebrana jako podróba Grounded. Może gdyby wyszła przed Grounded byłaby jakaś szansa na lepszą sprzedaż...

Scarry
62
Wysłane: 9 sierpnia 2020 13:16:37 przy kursie: 4,99 zł
W ten sam sposób można zinterpretować Green Hell jako podróbę The Forest. Podobieństwo do tytułu, który odniósł sukces wcale nie musi być balastem.

kholat
7
Wpisów: 122
Wysłane: 9 sierpnia 2020 13:32:25 przy kursie: 4,99 zł
A widziałeś grafikę na zwiastunach na Steamie? Widziałeś jak tnie animacje? Widziałeś twarz tego gościa przy biurku? Przecież to jak grafika sprzed 20 lat... a zwiastun zalatuje Kurskiem... Eh? Think

Scarry
62
Wysłane: 9 sierpnia 2020 16:51:32 przy kursie: 4,99 zł
Tylko w Kursku to był efekt niezamierzony słabego engine, tutaj to raczej taki styl....nie to żebym bronił gry, bo imho albo będzie porażka, albo sukces będzie najwyżej średni, wg mnie tu warto posiadać niewielki pakiet akcji pod potencjał sprzedażowy Nemesis, a jak jednak dziwaczne klimaty Kafki spodobają się graczom, to tylko lepiej.
Edytowany: 9 sierpnia 2020 16:51

trudno100
0
Wpisów: 65
Wysłane: 13 sierpnia 2020 10:39:45 przy kursie: 3,40 zł
Trzy godziny rozgrywki za 25 buksów? A na konsolach - za 30? Chyba że to miała być gra dla koneserów, wtedy sprzedażowo wszystko się zgadza.

Scarry
62
Wysłane: 13 sierpnia 2020 10:56:03 przy kursie: 3,40 zł
wiem że szokujące, ale jedna z najbardziej udanych indie liniowych przygodówek "Tales of Two Brothers" ma ok. 3 godziny max rozgrywki, a doświadczony gracz kończy ją sporo szybciej.

sprzedawała się bardzo dobrze i ma doskonałe oceny.
Edytowany: 13 sierpnia 2020 10:58

trudno100
0
Wpisów: 65
Wysłane: 13 sierpnia 2020 11:50:04 przy kursie: 3,40 zł
Jest więcej przykładów krótkich gier z sukcesami: starsze Journey, świeższe Gris... Ale to ma niewiele wspólnego z kwestią, o której pisałem wyżej, czyli stosunkiem długości rozgrywki do ceny gry (zwłaszcza że - patrząc po branżowych recenzjach - Przemianie daleko do tamtych cymesów).

lelo-pakero
3
Wpisów: 664
Wysłane: 13 sierpnia 2020 14:44:31 przy kursie: 3,40 zł
lelo-pakero napisał(a):
Ok. 30 mln zł to mogłaby być adekwatna wycena potencjału tej spółki na dzień dzisiejszy.

Premiera Metamorphosis na steamie wypadła fatalnie, gorzej niż można było się spodziewać po grupie i liście życzeń. 26 recenzji i peak 79 to tylko trochę lepiej niż COVID: The Outbreak od Jujubee miał po pierwszej dobie. Obecna wycena 35 mln zł jest już bliska tej, o której wspominałem przed premierą, ale teraz nie widzę powodu, żeby spółkę wyceniać spółkę tak wysoko.

Scarry
62
Wysłane: 13 sierpnia 2020 16:36:48 przy kursie: 3,40 zł
@lelo-pakero

wypadła słabo, fakt, jest po pierwszej dobie 42 recenzje (a nie 26 - gdzie Ty to sprawdzasz?). Ale ciekawe czy na weekend pojawi się jakiś baner na Steam albo jacyś więksi streamerzy? Generalnie ocena premiery wydaje mi się powinna być formułowana w niedzielę.

poza tym ja tu jestem akurat spokojny, to nie JJB (zresztą na Juju i tak praktycznie każdy kto chciał to zarobił bez problemu 50-100% i jeszcze bez problemu z zarobkiem mógł się ewakuować po nieudanej premierze) i przed firmą tutaj jest gra która w tej chwili ma już dobrą rozpoznawalność, nakręcony hype i dużo lepszą bazę do sukcesu.

Nemesis
Edytowany: 13 sierpnia 2020 16:56

sasky
sasky PREMIUM
12
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 564
Wysłane: 13 sierpnia 2020 20:27:38 przy kursie: 3,40 zł
Gra jaka jest, każdy widzi, ale niektórzy wiedzieli wcześniej, więc zawczasu zaczęli sprzedawać akcje

Tomasz Milas, członek rady nadzorczej Varsav Games Studios, czyli głównego akcjonariusza Ovid Works, według zawiadomienia sporządzonego 10 sierpnia (przed premierą gry) sprzedał część akcji i zszedł poniżej progu 5 proc.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Wnioski niech wyciągnie każdy sam, ale za takie akcje - czerwona kartka

plotka_z_ambicjami
0
Wpisów: 7
Wysłane: 26 sierpnia 2020 18:39:27 przy kursie: 3,60 zł
Wydźwięk wypowiedzi @sasky jest taki, że gra to kompletny niewypał. Otóż nieprawda, to po prostu produkt nie dla każdego - bo raz, że jest obecnie dość drogi jak na czas zabawy, a dwa że stylistyka graficzna produktu jest wyjątkowa i potrzeba określonej wrażliwości żeby to docenić.

Z mojej strony zarzutami byłby choćby brak rozbudowanych mechanik walki (przyjemnej bądź co bądź w grach) czy niewystarczające możliwości eksploracyjne (śmierć po upadku na podłogę na przykład). Ale - bez wątpienia jest to ambitny projekt wysokiej jakości który Ovid poprowadziło od początku do końca i dla mnie jest to zapowiedź ciekawej przyszłości studia.

Jako ciekawostka załączam przykładowe recenzje ostatniej gry:
thirdcoastreview.com/2020/08/1...
pizzafria.com.br/analises/meta...
konsolowe.info/2020/08/recenzj...

I opinie zbiorcze:
www.metacritic.com/game/pc/met...
store.steampowered.com/app/102...

Jako akcjonariusz nie ukrywam, że wejście przed premierą Metamorphosis okazało się chybioną strategią d'oh! Natomiast wydaje mi się, że redukcja udziałów przez Tomasza Milasa niestety nadała trend notowaniom OVI. Mam nadzieję na jakieś pozytywne impulsy po opubliowaniu danych o poziomie sprzedaży Metamorphosis (lub ewentualnie zajawek z obecnych produkcji studia)...

Scarry
62
Wysłane: 15 września 2020 15:16:32 przy kursie: 3,385 zł
Bardzo ciekawy artykuł o premierze, i krokach zmierzających do poprawy sprzedaży naprawdę ciekawej gry.

LINK

Cytat:
Gra zyskuje wciąż bardzo dobre recenzje, na platformie Steam otrzymała 85 proc. pozytywnych ocen, a na Metacritic 73 proc. Bardzo dynamicznie rośnie także wishlista, która aktualnie zgromadziła ponad 56 tys. graczy. Co prawda sprzedaż gry jest poniżej oczekiwań zarządu - aktualnie sprzedało się ponad 5 tys. kopii - jednak jej wysoka jakość, która została doceniona przez recenzentów oraz graczy wskazuje na długi ogon sprzedażowy. W najbliższym czasie, Ovid Works rozpocznie nowe działania marketingowe wokół gry Metamorphosis.

Cytat:
Oczywiście chcielibyśmy, aby nasza polityka cenowa również została pozytywnie odebrana przez rynek, jednak nie boimy się dynamicznie reagować na sygnały płynące z tegoż rynku. Działania te jednak muszą być przemyślane i mieć na celu kapitalizację wartości produktu oraz wygenerowanie długiego ogona sprzedażowego – tak jak miało to miejsce w przypadku poprzedniego tytułu, Interkosmos, który na listy top sprzedających się gier na Steam trafił dopiero po kilku tygodniach od premiery.

bold mój.

Cena 20-30% za wysoko i trochę więcej PR/marketingu - więcej influencerów na twitch, YT itd.... przy ocenach jakie ma gra, spokojnie jest tu ogromne pole do poprawy sprzedaży produktu.
Edytowany: 15 września 2020 15:19

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość