pixelg
Złoto - Forex i CFD - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9

Złoto

BigLot
BigLot PREMIUM
0
Wpisów: 330
Wysłane: 19 października 2019 14:40:10
Czy sądzicie, że do wyborów w USA cena złota może jeszcze spaść?
Albo czas albo pieniądz. ...

Guru
0
Wpisów: 73
Wysłane: 19 października 2019 16:30:49
Czy ktoś tutaj iwestuje w certyfikaty na złoto?

Takie jak:
www.ingturbo.pl/rynki/surowce/...

co o nich sądzicie?

BearHand
BearHand PREMIUM
8
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 588
Wysłane: 19 października 2019 21:18:32
Te turbo ing jakos mi nie leza, jesli juz certy to lepiej raiffeisena z dzwignia, np. RCFL3GOLD

Co do ceny złota to jakies zejscie o kilkadziesiat $ pewnie jest mozliwe, pytanie kiedy i czy bedzie.

Ja przymierzam sie do zakupu monet 1oz, lisci/Krugerranów

Guru
0
Wpisów: 73
Wysłane: 20 października 2019 21:06:16
BigLot napisał(a):
Czy sądzicie, że do wyborów w USA cena złota może jeszcze spaść?

Gdzieś czytałem że w początkowej fazie kryzysu złoto ma tendencję do zniżek gdyż potrzebujący kapitału sprzedają po każdej cenie dopiero później pikuje.

Spodziew się załamania na giełdach w przyszłym roku.

Jak już pisałem interesuję się certfikatami z dźwignią mając nadzieje na wzrosty złota i spadki indeksów (S&P 500). Tyle że są to instrumenty względnie złożone i niewiem jak będę się zachowywać w czasie zawirowań

marta99111
0
Wpisów: 2
Wysłane: 3 czerwca 2020 19:47:48
Guru napisał(a):
Czy ktoś tutaj iwestuje w certyfikaty na złoto?

Takie jak:
www.ingturbo.pl/rynki/surowce/...

co o nich sądzicie?

Szukam osób inwestujących w złoto fizyczne (sztabki,monety) i inne alternatywne formy inwestycji. Proszę o wypełnienie ankiety, której wyniki badań posłużą mi do napisania pracy magisterskiej. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi 😉
Edit poprawiona:
https://forms.gle/gdsDjtxLVEQ89Anr7

donadoni
0
Wpisów: 22
Wysłane: 10 sierpnia 2020 11:58:44
Zapraszam do dyskusji w zapomnianym wątku.
Ostatnio trwa szaleństwo na rynku złota a analitycy ciągle podnoszą ceny nawet do 3000 USD/uncja. Czy uważacie, że taki poziom cenowy złoto osiągnie?

krewa
krewa PREMIUM
79
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 925
Wysłane: 10 sierpnia 2020 12:16:52
Technicznie droga do poziomu 2469 jest otwarta (zniesienie 161,8%)

Scarry
62
Wpisów: 4 690
Wysłane: 10 sierpnia 2020 17:28:10
donadoni napisał(a):
Zapraszam do dyskusji w zapomnianym wątku.
Ostatnio trwa szaleństwo na rynku złota a analitycy ciągle podnoszą ceny nawet do 3000 USD/uncja. Czy uważacie, że taki poziom cenowy złoto osiągnie?

1200 za 2 lata. Serio. Jeden z towarów który zamierzam na pewno szorcić.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI

Ammianus
6
Wpisów: 470
Wysłane: 10 sierpnia 2020 17:38:21

Fakt, że zamierzasz szortować, to nie jest argument uzasadniający dlaczego miałoby spadać :)

Scarry
62
Wysłane: 10 sierpnia 2020 20:47:29
bo złoto nie ma w naszym świecie prawdziwej wartości? Ja tu trzymam się interpretacji Warrena Buffeta, wielkiego przeciwnika inwestowania w złoto/srebro. Cały wzrost ceny to spekulacja oparta na kulturowym kodzie, strachu, i pewnych przyzwyczajeniach, które z każdą dekadą będą coraz słabsze.

Cytat:
Złoto – owszem – ma pewne wartości przemysłowe oraz dekoracyjne, ale popyt z obu tych tytułów nie jest w stanie wchłonąć całej nowej produkcji. Motywy zakupu to wiara, że rosnąć będą zastępy przestraszonych, bo sojusznikiem cen złota – wg Buffetta – jest jedynie strach.

Dziś światowe zasoby złota to około 170 tysięcy ton o wartości USD 9,6 biliona. Nazwijmy to kupką A. Za te same pieniądze, powiada Buffett, możnaby kupić całą amerykańską powierzchnię zasiewów – 400 milionów akrów, o rocznej produkcji wartej USD 200 mld. Do tego można by dokupić 16 odpowiedników Exxon Mobil (gdyby tyle ich było) – firmy, która zarabia netto ponad USD 40 mld rocznie. I jeszcze zostanie w tej drugiej kupce B, bilion dolarów na drobne wydatki. Czy można sobie wyobrazić kogoś, kto wybiera kupkę A zamiast B?

Za 100 lat – przekonuje Buffett – 400 milionów akrów ziemi będzie rodzić gigantyczne ilości kukurydzy, pszenicy, bawełny i innych roślin. Exxon Mobil pozostanie posiadaczem ogromnych źródeł ropy i gazu i będzie wypłacać miliardowe dywidendy. A kupka złota pozostanie kupką złota i nadal nie będzie w stanie niczego wyprodukować. Przedsiębiorstwa, ziemia i nieruchomości to znacznie lepsze inwestycje niż złoto. Niezależnie od tego czy za 100 lat waluta będzie oparta na złocie, muszelkach, zębach rekina czy kawałku papieru (tak jak dziś), ludzie będą skłonni zamienić kilka minut swojej pracy na butelkę coli czy na czekoladkę”.

chyba każdy zresztą zna ten tekst, pobrany stąd

jak tylko na horyzoncie pojawi się możliwość zakończenia paniki koronawirusowej, złoto zawali się od razu, z nim srebro, pallad, platyna... ich cały bieżący wzrost cen jest funkcją strachu przed apokalipsą wywołaną chorobą. Ta funkcja zaniknie w ciągu 6-12 miesięcy. Oczywiście to tylko moje własne przewidywanie ;)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 10 sierpnia 2020 20:54

Ammianus
6
Wysłane: 10 sierpnia 2020 21:30:13

Przyznam Scarry, że tak powierzchownego potraktowania tematu się nie spodziewałem.

ps. tak, każdy zna te opowieści starszego Pana, co ma piniędzy więcej niż budżet Polski.
Jakbym miał tyle, to też mógłbym różne rzeczy mówić.
A może nawet wypadałoby mi, po to aby nadążać za lansowanymi trendami, tak jak niejakiemu panu Bernanke.

Każdy zainteresowany wie także, jak odmienne zdanie na ten temat ma choćby Ray Dalio czy Alan Greenspan ( "Gold is THE Premier Currency"). Czy wymień - wielu innych znanych/wielkich makro-analityków.

tylko na horyzoncie pojawi się możliwość zakończenia paniki koronawirusowej, złoto zawali się od razu, z nim srebro, pallad, platyna... ich cały bieżący wzrost cen jest funkcją strachu przed apokalipsą wywołaną chorobą. Ta funkcja zaniknie w ciągu 6-12 miesięcy.

Piszesz o bieżących wzrostach, a trend na złocie, który bije rekordy we wszystkich walutach nie trwa od pojawienia się wirusa, ale od wielu lat i ma zakotwiczenie w nie jednej poważniejszej sprawie niż ta pandemia.

Najprościej ujął to ostatnio (chyba Raol Paul) mówiąc ogólnie, że zakład przeciw złotu, to zakład, w którym wierzymy, że siła nabywcza USD będzie rosła, a nie malała.

Żeby nie było, moja opinia o ew. posiadniu/nieposiadaniu przez takich jak my, odnosi się tylko od określonego % w portfolio. Nie ma to nic wspólnego/wymiennego z wizjami starszego Pana o posiadaniu miliona h pola kukurydzy czy opiatów :)

ps. patrz jak na ten strach coraz mocniej dają się nabierać kierujący polityką zakupową banków centralnych.

Scarry
62
Wysłane: 10 sierpnia 2020 22:09:49
to niby posiadanie mało pieniędzy kreuje mądrzejsze zdania? No błagam, nic bardziej słabego dzisiaj nie czytałem. Tak samo jak słuchanie urzędników federalnych którym akurat pasuje/nie pasuje cena złota. To też mnie nie interesuje.

w latach 2000-2012 złoto rosło bo amerykańskie banki miały zajęte na nich długie pozycje i spekuła szła pięknie do 1900. Potem Goldman stwierdził że wystarczy, zamknął pozycje i się zawaliło. Teraz znowu maja i proszę, przekroczone 2000. Zdejmą i znowu się zawali

Buffet ma tu 100% racji i nic mądrzejszego imo nie da się dodać. To tylko kawałek metalu o wartości w coraz większej mierze sentymentalnej (biżuteria) i spekulacyjnej (wiadomo). Zastosowanie przemysłowe jest przecież znikome i na dodatek coraz mniejsze a nie większe.

zużycie złota na świecie

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 10 sierpnia 2020 22:15

krewa
krewa PREMIUM
79
Wysłane: 11 sierpnia 2020 12:25:08
Scarry,
czy to Ty zacząłeś szortować? -2% to nie jest codzienny widok

Scarry
62
Wysłane: 11 sierpnia 2020 12:32:35
@krewa
wiesz jak to jest, chciałem pokazać dyskuntatom że mam rację i poprosiłem kolegów z Goldman Sachs o zmianę pozycji z L na S......

wave

a serio to jak rozmawialiśmy - wg mnie jeśli giełda ma przwidywać ruchy realne 6-12 miesięcy do przodu to wszystkie Mercatory, 4massy, Harpery, i wszystkie surowce kupowane na panice koronawirusowej "panie świat się zawali to muszę mieć sztabę złota" , wszystko to moim zdaniem teraz powinno ruszyć w dół.

A czy tak się stanie dłużej to zobaczymy....

Ammianus
6
Wysłane: 11 sierpnia 2020 18:17:50
Scarry napisał(a):

Buffet ma tu 100% racji i nic mądrzejszego imo nie da się dodać. To tylko kawałek metalu o wartości w coraz większej mierze sentymentalnej (biżuteria) i spekulacyjnej (wiadomo). Zastosowanie przemysłowe jest przecież znikome i na dodatek coraz mniejsze a nie większe.

Nic tu się nie da dodać zdaniem Buffeta.
Ale zdanie Buffeta, to jest tylko zdanie Buffeta, a nie aksjomat.
Dlatego świat jest tak ciekawy.

"to spekulacja oparta na kulturowym kodzie, strachu, i pewnych przyzwyczajeniach, które z każdą dekadą będą coraz słabsze"

Problem z tymi opowieściami o "sentymentach, strachu i barbarzyńskim relikcie" trwają w mediach od 100 lat i pewnie będą trwały kolejne 100 bo historia się tworzy na nowo.
Ciekawe gdzie te przyzwyczajenia będą coraz słabsze i na podstawie jakich prognoz ?
Bo, że w tych częściach świata, które mają faktycznie kulturowo większą skłonność do posiadania złota, a które być może będą odgrywać znacznie większą rolę w światowej polityce/gospodarce niż dotychczas, to ja mam wątpliwości.

" Zastosowanie przemysłowe jest przecież znikome i na dodatek coraz mniejsze a nie większe"

Za to wzrasta "zastosowanie" w bankach centralnych, które to w kontekście porównywania tego kruszcu do "muszelek" może budzić refleksje.

Dziś światowe zasoby złota to około 170 tysięcy ton o wartości USD 9,6 biliona. Nazwijmy to kupką A. Za te same pieniądze, powiada Buffett, możnaby kupić całą amerykańską powierzchnię zasiewów – 400 milionów akrów, o rocznej produkcji wartej USD 200 mld. Do tego można by dokupić 16 odpowiedników Exxon Mobil (gdyby tyle ich było) – firmy, która zarabia netto ponad USD 40 mld rocznie. I jeszcze zostanie w tej drugiej kupce B, bilion dolarów na drobne wydatki. Czy można sobie wyobrazić kogoś, kto wybiera kupkę A zamiast B?

Podpisuję się pod tym.
Tylko, że jednocześnie nie rozumiem sensu tak postawionej alternatywy.

Ja po prostu nie widzę problemu w tym, że w dobrze skrojonym portfolio jest te kilka % ekspozycji na kruszec.
Jak i nie zgadzam się na podstawie prostej obserwacji życia i historii, że to tylko kawałek żółtego metalu.

Scarry
62
Wysłane: 11 sierpnia 2020 21:03:42
@krewa

z tego można się trochę pośmiać...

5 dni temu pani Dorota Sierakowska dla Bankier.pl (analityk surowcowy Domu Maklerskiego BOŚ):
Cytat:
Co więcej, sądzę, że złoto jeszcze nie wyczerpało potencjału wzrostowego.

link

... złoto:

kliknij, aby powiększyć

srebro dzisiaj -13% w jeden dzień
Edytowany: 11 sierpnia 2020 21:11

Ammianus
6
Wysłane: 11 sierpnia 2020 21:31:21

A gdzie tu jest zaprzeczenie, że wyczerpało potencjał i co w tym śmiesznego, ze spadło 5 % ?

Ma jechać do 3 tys bez korekty ?
To nie 11BiT Studio :)

krewa
krewa PREMIUM
79
Wysłane: 11 sierpnia 2020 21:40:48
Wiesz, z technicznego punktu widzenia tak właśnie jest/było - wybicie historycznego szczytu zazwyczaj skutkuje zwyżką i ten ruch da się zmierzyć. Poza tym od drugiej dekady czerwca widać otwieranie długich, potwierdzające ruch cen. Dopiero 27-31.07 widać było prewencyjne zamykanie części długich pozycji. Co najdziwniejsze - na tych danych które mam, nie widać otwierania nowych krótkich na złocie.

Scarry
62
Wysłane: 11 sierpnia 2020 21:57:49
@krewa

eh..obiecałem sobie w tym roku trzymać się tego co lubię i dobrze znam - softu rozrywkowego, ewentualnie high-tech IT, ale nie wytrzymam i chyba sobie zbuduję z 5-10% portfela na spadek surowców ;p to akurat jest dużo prostsze niż short na taki Merkator

pandorinium
7
Wpisów: 698
Wysłane: 13 sierpnia 2020 13:32:28
Czasami jednak nie warto shortować, nawet jak coś jest tak prostego jak surowce. Whistle

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, robkob
2 3 4 5 6 7 8 9