pixelg
FOREVEREN - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

FOREVEREN [FOR]

AKTUALNY KURS: 11,78 zł (+4,25%) 25-09-2020 17:01
kojo
kojo PREMIUM
12
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 92
Wysłane: 10 sierpnia 2020 19:08:16 przy kursie: 11,90 zł
Pełna zgoda, UoR stawia bardziej na formalne aspekty rachunkowości.
Z tego też względu jako uzupełnienie do przestarzałej UoR stworzono KSRy. I akurat KSR 6 jest w zasadzie bardzo podobny (a nawet wydaje mi się, że się wzorował) na MSR 37. Tak więc akurat w tym konkretnym wypadku nie mamy żadnych różnic pomiędzy polskimi i międzynarodowymi przepisami. Jest współmierność i już.

Czemu biegły tego nie zakwestionował tego nie wiem, skłaniałbym się do Twoich przypuszczeń - nieprzekroczony próg istotności.

szco
0
Wpisów: 9
Wysłane: 11 sierpnia 2020 11:46:57 przy kursie: 10,80 zł
Pamiętam jak anty_teresa analizował ten raport w maju i wskazał swoje wątpliwości. Przyznam szczerze jednak, że nie spodziewałem się aż takiego efektu. Spodziewałem się, że raport za Q2 będzie niższy niż oczekiwania, z drugiej strony liczyłem na to, że jednak wyniki za Q2 nadgonią i może zysk netto będzie na podobnym poziomie w obu kwartałach. Ostateczny wynik jednak trochę zmiótł mnie z nóg. Po pierwszym przeczytaniu szacunków myślałem, że to tylko za drugi kwartał, nie całe półrocze.

Ja się bardzo zawiodłem na spółce, po pierwsze z tego powodu o którym dyskutujemy, po drugie sposób komunikacji prezesa na czatach (pełne samozadowolenie, obiecywanki, cwaniactwo), po trzecie - trzeba powiedzieć wprost - oszukiwanie jeśli chodzi o plan premier i realizacja, ja wiem, 10-20% założeń?

Teraz trochę sam nie wiem czy poczekać na jakieś odbicie czy redukować do końca.

ramirez1
ramirez1 PREMIUM
0
Wpisów: 133
Wysłane: 11 sierpnia 2020 22:50:19 przy kursie: 10,80 zł
Przepraszam ale nie bardzo rozumiem dlaczego uważacie, że wyniki za 2Q zawiodły oczekiwania ?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 275
Wysłane: 12 sierpnia 2020 08:58:02 przy kursie: 10,80 zł
To akurat jest bardzo proste - wystarczy zerknąć na zachowanie kursu po wynikach...

szco
0
Wpisów: 9
Wysłane: 12 sierpnia 2020 18:51:31 przy kursie: 11,50 zł
ramirez1 napisał(a):
Przepraszam ale nie bardzo rozumiem dlaczego uważacie, że wyniki za 2Q zawiodły oczekiwania ?

Hmmm... Przede wszystkim dlatego, że zysk netto w Q2 jest zdaje się prawie dwa razy niższy za zysk netto w Q1, a hype był na sporo większy zysk. W Q1 Panzer Dragoon załapał się tylko na tydzień i tylko na USA a prezes dał do wiadomości, że Japonia sprzedawała się lepiej niż USA i kwiecień wygenerował więcej zysków niż marzec.

Generalnie, teraz widząc skalę kosztów, które nie załapały się do raportu za Q1, to to co się tutaj odwaliło to niezłe oszustwo.
Edytowany: 12 sierpnia 2020 18:52

ramirez1
ramirez1 PREMIUM
0
Wysłane: 19 sierpnia 2020 17:31:10 przy kursie: 11,58 zł
Zysk netto za 2q 9,8mln a za pol roku 13,4mln A wiec po odjeciu
za 1q wychodzi 3,6mln zysku
Zysk za 2q byl zatem 270% wiekszy niz za 1q... a nie jak twierdzisz o polowe mniejszy... Moze piszesz o jakiejs innej spolce?

Podobna prawie 300% poprawa wynikow wystepuje rok do roku...

Co do ksiegowania kosztow, to chyba normalne, ze kazdy prezes stara sie, jezeli jest to mozliwe, ksiegowac koszty wtedy kiedy ma najwieksze przychody zeby nie placic podatku.

Nadal nie rozumiem na czym polega ta tragedia wynikow ?

kojo
kojo PREMIUM
12
Wpisów: 92
Wysłane: 19 sierpnia 2020 17:37:52 przy kursie: 11,58 zł
Cytat:
Co do ksiegowania kosztow, to chyba normalne, ze kazdy prezes stara sie, jezeli jest to mozliwe, ksiegowac koszty wtedy kiedy ma najwieksze przychody zeby nie placic podatku.

nie, to nie jest normalne.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Wysłane: 19 sierpnia 2020 17:59:00 przy kursie: 11,58 zł
ramirez1 napisał(a):
Zysk netto za 2q 9,8mln a za pol roku 13,4mln A wiec po odjeciu
za 1q wychodzi 3,6mln zysku
Zysk za 2q byl zatem 270% wiekszy niz za 1q... a nie jak twierdzisz o polowe mniejszy... Moze piszesz o jakiejs innej spolce?

Podobna prawie 300% poprawa wynikow wystepuje rok do roku...

Nadal nie rozumiem na czym polega ta tragedia wynikow ?

Zysk netto w IIq był zrobiony zdarzeniem jednorazowym - przeszacowaniem (niegotówkowym i niepowtarzalnym) wartości udziałów w UF Games S.A. (wpływ na wynik netto +7,4 mln PLN) oraz w spółce Storm Trident S.A. (wpływ na wynik netto +0,6 mln PLN). Sama spółka informuje, że:

Cytat:
Spółka osiągnęła 12,4 mln PLN zysku netto w II kwartale 2020, a bez zdarzeń jednorazowych zysk netto o wartości 1,8 mln PLN

1,8 mln zł to mniej niż 3,6 mln zł.

To nie jest tragedia, ale wiele osób budowało sobie wyobrażenia o możliwych przyszłych wynikach na bazie tych raportowanych w 1 kw. co jak pokazał drugi kwartał nie miało żadnych podstaw.

Kolejna sprawa to księgowanie. Istnieje coś takiego jak zasady rachunkowości i koszty pokazuje się współmiernie do przychodów. Właśnie chodzi o to, że spółka ze swoim podejściem jedzie na krawędzi ich złamania. Z podatkami ma to bardzo luźny związek, gdyż koszty i przychody podatkowe są keszowe, natomiast to co widzisz w rachunku wyników jest memoriałowe. To właśnie dlatego stopa podatkowa w sprawozdaniu często różni się od teoretycznej. Na podatki do zapłacenia w przyszłości tworzy się rezerwy, a koszty do rozliczenia w przyszłych podatkach są trzymane jako aktywa. Dlatego w czasie produkcji gry mamy straty podatkowe, ale nie wynikowe. Inna sprawa, że jak spółka chciałaby i mogła podejść tak jak pisałeś, to należałoby te koszty wykazać już w I kw. żeby nie musieć odprowadzić zaliczek na podatek.

ramirez1
ramirez1 PREMIUM
0
Wysłane: 19 sierpnia 2020 19:00:22 przy kursie: 11,58 zł
Dziekuje za wyjasnienia, tak wlasnie podejrzewalem, moze jednak warto zwrocic uwage rowniez na wzrastajace przychody ze sprzedazy, co jest zjawiskiem pozytywnym ale fakt faktem koszty tez rosna. Pytanie czy wzrost kosztow tez byl 'zjawiskiem jednorazowym' czy raczej spodziewamy sie ze powtarzalnym ?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Wysłane: 19 sierpnia 2020 19:24:11 przy kursie: 11,58 zł
Koszty w tym modelu modelu wydawniczym, są pochodną sprzedaży, więc jak rośnie jedno to rośnie i drugie, ale spółka koszty pokazuje miesiąc później niż sprzedaż. W II kw. mamy tantiemy (koszty) za sprzedaż w marcu, kwietniu i maju. W kolejnym kwartale zostaną rozliczone za sprzedaż w czerwcu, lipcu i sierpniu), natomiast przychody za lipiec, sierpień i wrzesień. Prawdopodobnie będą proporcjonalnie nieco niższe w relacji do przychodów niż miało to miejsce w II kw.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
32
Wpisów: 4 650
Wysłane: 20 sierpnia 2020 20:14:40 przy kursie: 11,48 zł

FOR
w. tygodniowy

kliknij, aby powiększyć

Notowania spółki po silnym swingu wzrostowym jaki zapoczątkowany został wybiciem oporu na 7,32 zł przy wysokim wolumenie, obecnie znajdują się w korekcie spadkowej. Zejście do poziomu 10 zł i długi popytowy cień świecy z poprzedniego tygodnia odczytuję pozytywnie, gdyż znalazł się popyt, który chciał bronić kursu przed dalszym spadkiem. Możliwe jest obecnie wykreślenie linii trendu wzrostowego i ew. zakupy w jej granicach (10,00-10,50 zł) są obarczone stosunkowo niskim ryzykiem, z racji klarownego punktu obrony pod 9,50 zł. Przebicie tego ostatniego poziomu oznaczałoby większe kłopoty dla notowań i możliwość spadków nawet w kierunku strefy 7,30-8,70 zł.

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających dostęp do portfela Cztery Fazy Rynku.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6