pixelg
STARWARD - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

12 13 14 15 16 17 18 19

STARWARD [STA]

AKTUALNY KURS: 126,00 zł (+0,40%) 29-09-2020 09:00
kholat
7
Wpisów: 122
Wysłane: 15 września 2020 22:42:41 przy kursie: 127,20 zł
1ketjoW napisał(a):
Podstawowe prawo ekonomii. Jeżeli podaż jest mniej więcej stała, a popyt rośnie to cena również rośnie.

Zdziwiłbym się gdyby to trailerze - który ma wzbudzić zainteresowanie grą było inaczej. Czego się spodziewaliście, że "strzelą sobie w łeb" i wypuszczą gniota. Chyba musieliby mieć klepki po przestawiane.

Obecna kapitalizacja to 235 mln po trailerze. Jestem pod sporym wrażeniem - co może spowodować marketing i pewność, że gra odniesie sukces w znacznej skali.

P.S. O ile pamiętam - a dawno czytałem Niezwyciężonego - został on zwyciężony.

przecież ta "kapitalizacja" jest tworzona przez 60k akcji w obrocie a reszta w rękach gremium SW salute blackeye Shhh Liar

myton
3
Wpisów: 61
Wysłane: 15 września 2020 22:48:04 przy kursie: 127,20 zł
witam! znawcą gier nie jestem , ale bardzo mi się podoba podkład muzyczny i klimat gry . Opis na steam też mnie urzekł i bardzo zaciekawił . Jeśli tak dalej pójdzie to jako Inwestor powinienem być zadowolony :) Trzymam kciuki Panowie! :)

GRAF78
23
Wpisów: 1 139
Wysłane: 15 września 2020 23:34:30 przy kursie: 127,20 zł
Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - bo to nie drobni forumowicze wynoszą spółki na miliardowe kapitalizacje.

Moderator:
Usunięto treść niezgodą z regulaminem
Edytowany: 17 września 2020 12:12

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
70
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 277
Wysłane: 15 września 2020 23:35:58 przy kursie: 127,20 zł
To ja dla czystości sytuacji napiszę, że nie posiadam tych akcji i nie posiadałem.
Edytowany: 15 września 2020 23:39

Scarry
64
Wpisów: 4 693
Wysłane: 16 września 2020 01:16:43 przy kursie: 127,20 zł
@Graf78
Muzyka 9/10, grafika skąpo ale już wiem jaki klimat i stylistyka. Mi tu wszystko pasuje bardzo, poza tym ze faktycznie skąpo.

Jestem pod wrażeniem lekko podobnych klimatów, na Apple TV+ wchłonąłem właśnie "For All Mankind" (alternatywna wersja historii, w czasach zimnej wojny ludzie maja już bazy na księżycu). Swoją drogą polecam.

Sam Niezwyciężony to świetna literatura, choć po cichu kiedyś miałem nadzieje ze to będzie jednak mój ukochany Pilot Pirx.

Czy gra porwie masy współczesnych graczy? Ciagle się wacham ;p Atom-punk to prawdziwe wyzwanie bo pokazuje świat, który jest obcy stylistyce współczesnego strumienia świadomości graczy. Jego dziwność połączona z wybitnym dopracowaniem gry może stworzyć kultowy produkt, ale mogą tez przeszarżować.

Z przyczyn pozagiełdowych, które znasz zreszta, Starward nie jest w mojej stopce, nie mam teraz głowy do zakupów/sprzedaży.

Ps. Nie sadze ze ktokolwiek z kupujących te akcje teraz, bez względu kiedy, będzie stratny za półtora roku;)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 16 września 2020 01:21

krewa
krewa PREMIUM
81
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 6 937
Wysłane: 16 września 2020 06:48:57 przy kursie: 127,20 zł
anty_teresa napisał(a):
To ja dla czystości sytuacji napiszę, że nie posiadam tych akcji i nie posiadałem.

Ja również nie posiadam i nie posiadałem.

Rif
7
Wpisów: 824
Wysłane: 16 września 2020 08:46:17 przy kursie: 127,20 zł
1ketjoW napisał(a):

Obecna kapitalizacja to 235 mln po trailerze. Jestem pod sporym wrażeniem - co może spowodować marketing i pewność, że gra odniesie sukces w znacznej skali.

Jaki zwiastun? Widziałem tylko muzykę i kilka grafik wyglądających na koncepty. Wydają płytę? Na steam tagi: bogata historia, narration, conversation i mystery. To jakieś popularne gatunki? Można odnieść, że to wprost odniesienie do wątku tej gry na SW. Ma już bogatą historię, narrację wprowadzono, że mucha nie siada, konwersacja trwa w najlepsze, ale nie wolno za mocno krytykować. No i mystery, czyli kot w worku. Dzisiaj złapałem mysz i ona ma jakąś wartość, ale wypuściłem na łące. Liczyłem, że to będzie jakaś gierka, która się sprzedaje, może RPG, skradanka z elementami przygodowymi, a nie kolejna historyjka do obejrzenia na YT, jak to ma miejsce z wszystkimi grami od Bloobera.
Edytowany: 16 września 2020 08:47

kholat
7
Wpisów: 122
Wysłane: 16 września 2020 09:18:00 przy kursie: 136,00 zł
GRAF78 napisał(a):
Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - bo to nie drobni forumowicze wynoszą spółki na miliardowe kapitalizacje.

tylko że różnimy się fundamentalnie - ja nie mam i wyśmiewam kapitalizację spółki, której gra według mnie wygląda jak kolejny Kursk, a to, że póki co niczego nie dokonała, a ma kapitalizację jakby sprzedała już z milion sztuk gry jest prawdą obiektywną. Wielu tu natomiast posiada te akcje i wypisuje groteskowe superlatywy. Rozumiem, że tylko ci drudzy mają prawo tu pisać, hm?

Moderator:
Usunięto treść niezgodną z regulaminem. Prawo do pisania na wątkach spółek mają wszyscy, a negatywne opinie, ale uzasadnione merytorycznie traktujemy za szczególne dobro portalu
Edytowany: 17 września 2020 12:14

Spin
8
Wpisów: 346
Wysłane: 16 września 2020 10:16:21 przy kursie: 136,00 zł
kholat napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

tylko że różnimy się fundamentalnie - ja nie mam i wyśmiewam kapitalizację spółki, której gra według mnie wygląda jak kolejny Kursk, a to, że póki co niczego nie dokonała, a ma kapitalizację jakby sprzedała już z milion sztuk gry jest prawdą obiektywną. Wielu tu natomiast posiada te akcje i wypisuje groteskowe superlatywy. Rozumiem, że tylko ci drudzy mają prawo tu pisać, hm?

Tylko większość Twoich postów nie tyczy się spółki, przedstawiasz inne i marudzisz, że tam jest niższa kapitalizacja. Kolejne argumenty to śmieszna muzyczka i obrazki, że to będzie drugi Kursk. Serio..?

Starward ma jeszcze rok czasu, a już zaprezentowane materiały cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Muzyczkę w niecałe 17 godzin odsłuchało 25k osób, nie spodziewałem się, że gra wskoczy zaraz na Steam wishlist, a tym bardziej, że będzie piąć się tak szybko. Ponad 1100 osób w społeczności w tym samym czasie oraz zasięg postu na twitterze. Jeżeli wszystkie te dane są prawdziwe to jest to duży + dla spółki. Większość osób pewnie spodziewała się tylko posta z notką o tytule + jakiś promo art. Na FB prezes i pracownik zapewniają, że grafiki to screeny z gry, a nie koncepty.

Niski free float też jest problemem, raczej wszyscy zainteresowani wiedzą, że za 6 miesięcy wchodzi do obrotu ponad 170k akcji, a 3 miesiące później kolejne. I przez ten cały czas pewnie będą większe wahania na kursie w obie strony, przy niskich obrotach.

Moderator:
usunięto część niezgodną z regulaminem
Edytowany: 17 września 2020 12:15

Utnapisztim
8
Wpisów: 588
Wysłane: 16 września 2020 11:05:27 przy kursie: 136,00 zł
Kursk przy premierze miał mniej osób w społeczności steam niż gra SI po 1 dniu od prezentacji na rok przed premierą. Różnica w zainteresowaniu graczy olbrzymia.

kojo
kojo PREMIUM
12
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 93
Wysłane: 16 września 2020 11:15:46 przy kursie: 136,00 zł
Cóż, grafika wygląda obłędnie. Muzyka robi wrażenie. To się może podobać i jak widać się podoba. Ja czekam niecierpliwie na jakiś gameplay, bo mi też na obecną chwilę nieco nasuwają się podobieństwa do Bloober. W Medium też była świetna grafika (wzorowana na Beksińskim), muzyka (artysta z Silent Hill), dużo kasy, marketingu (Microsoft) i hype`u. I zawód po gameplay`u. Gra musi mieć jeszcze w sobie coś, co graczy zahipnotyzuje i przykuje do monitorów. Na obecną chwilę nikt z nas nie wie, czy tak się stanie. Dlatego też ja osobiście z wróżeniem wstrzymuje się do pierwszych teaserów z gry.

Życiorysy? Jasne że istotne, nikt tego nie kwestionuje. Ale też osobiście uważam, że można robić wielkie gry nie mając doświadczenia czy zawrotnych budżetów blackeye

Elemis
Elemis PREMIUM
31
Wpisów: 269
Wysłane: 17 września 2020 08:00:18 przy kursie: 136,00 zł
mackopl napisał(a):

mackopl ma rację, wiara jest ślepa - nie ufajcie "swojej  perełce" w 100% nigdy, jakakolwiek spółka by to była. Skupmy się bez emocji na liczbach i kolejnych informacjach, bo przed tym wątkiem długi rok.

@mackopl ma 300% racji. Dlatego mnie osobiście troszkę smuci, że 90% konstruktywnej krytyki jaka spływa na spółkę jest dzieła osób zaangażowanych w projekt. Przecież im więcej zobaczę gdzieś ryzyk - tym bardziej będę je w stanie oszacować, wycenić i się przed nimi zabezpieczyć. Tymczasem kosmiczna krytyka sprowadza się tu często do nazwania "muzyczką"  fragmentu ścieżki dźwiękowej, który po 36 godzinach od publikacji ma przeszło 60 tysięcy wyświetleń na youtubeSick . Albo szczerego oburzenia, że anonsowana od samego początku gra fabularna nie jest jednak czymś innym Eh?

Liczby, o których piszesz, właśnie wciąż delikatnie, ale jednak  wyeliminowały część ryzyk. Kiedy zaczynałem interesować się projektem ( a było to półtora roku temu ) widziałem mocny team z wiarygodnymi osobami w akcjonariacie i tematem gry, który będzie mocno " marketable ". Cała reszta była w zasadzie za mgłą. Dziś stoimy już w zupełnie innym miejscu. Od przedwczoraj natomiast odpadła kolejna niewiadoma. Spółka zrobiła konkretne marketingowe otwarcie. Ponownie nie pokazując w zasadzie wiele. Czy będzie umiała przekuć początkowy sukces w stały trend? NIE WIEM. Czy jakieś ryzyko odpadło - moim zdaniem TAK. Co do suchych liczb - przez ostatnie 24h przybyło 1000 osób w steamowej grupie. Aktualnie jesteśmy o włos od przekroczenia 2 tysięcy członków. Na wish liście the Invincible zadomowił się już w pierwszej 500 tce. Dane te jutro będą już zapewne mocno niedoszacowaneAngel  A cały marketingowy szum ma przecież dość mocnego rywala. Zdaje się, że firma Sony cosik ogłosiła też przed chwilą. Uwaga branży mogła zatem mocno podążyć w kierunku Tokyo....

Co do ryzyk jeszcze: Wciąż nad projektem wisi jeden wielki miecz Damoklesa. Otóż świetnie zrobiona gra z umiejętnie przeprowadzonym marketingiem wciąż może się nie sprzedać. Może być za bardzo " sztuką dla sztuki ". Może być zbyt niszowa. Jest to moim zdaniem teraz najcięższy orzech do zgryzienia. Osobiście zamieniłbym 100 tysięcy sprzedanych kopii na 1 punkt średniej oceny z Metascore Angel

Moderator:
Usunięto treść niezgodną z regulaminem
Edytowany: 17 września 2020 12:18

Rif
7
Wysłane: 17 września 2020 09:25:24 przy kursie: 132,00 zł
Pamiętam jaką furorę robiła w sieci zajawka "Get Even" farmowego i jakie potem odbywało się naganianie pod "oglądalność". Tylko tam chociaż pokazywano coś co przypominało grę, a nie muzyczkę. Ostatecznie gra nie interesowała nikogo. Ulubionym miernikiem akcjonariatu CIG też przez długi czas była ilość wyświetleń, które kupowano na potęgę pod nużące gameplaye. Zaklinano rzeczywistość. Nie wiem co wyjdzie ostatecznie z projektu "Niezwyciężony", ale odtrąbienie sukcesu, że zainteresowano się muzyczką jest co najmniej słabe.

Vox
34
Wpisów: 6 137
Wysłane: 17 września 2020 09:43:06 przy kursie: 132,00 zł
Polecam zajrzeć na forum steam poświęcone grze.... Kolejni ludzie proszą o lokalizację gry... wczoraj doszła Turcja. 48 postów w kilka godzin

Cytat:
Marchisio 9 godz. temu
Turkish Language Support!
We love Stanislaw Lem's work. Please bring Turkish Language Support (interface and subtitles) for us. If you provide Turkish language support, we will buy the game. :WHII_Money:

steamcommunity.com/app/731040/...

Gra sprzeda się dobrze, lub bardzo dobrze... ci ludzie wiedzą co robią. Pozdrowienia dla forumowiczów którzy byli wczoraj na walnym.
Stanisław Lem is king
Edytowany: 17 września 2020 09:46

Vox
34
Wysłane: 17 września 2020 11:00:59 przy kursie: 132,00 zł
Ufaj ale kontroluj - radzi stockwatch

www.stockwatch.pl/wiadomosci/u...
Edytowany: 17 września 2020 11:01

Elemis
Elemis PREMIUM
31
Wysłane: 21 września 2020 13:13:56 przy kursie: 128,00 zł
Vox napisał(a):

Ufaj ale kontroluj - radzi stockwatch

www.stockwatch.pl/wiadomosci/u...

Świetny artykułthumbright . Polecam każdemu - nie tylko giełdowym nowicjuszom. Moją ulubioną wersją tego powiedzenia jest: "Kontrola najwyższą formą zaufania" Angel

Ponieważ weekend już się skończył crybaby   i wygląda na to, że pierwszy efekt "WOW" związany z publikacją materiałów zakończył swój żywot - pokusiłem się o małe podsumowanie. Dane pochodzą z 8 rano:

Jeśli chodzi o grupę Steam - mamy 2 704 członków. Inwestorzy nawet przy poniedziałku nie powinni zatem mówić o "pieskim życiu" - Dość ciekawie zapowiadający się Dog Trainer od Moonlita od marca był w stanie zbudować grupę o wielkości 1955 osób

Na wish liście także całkiem ciekawie:
Bez zbytniego politykowania ( Klasyk od Jujubee Real Politics 2 miejsce 402 )
Obejdzie się bez zawałów - rzutem na taśmę udało nam się bowiem wyprzedzić o włos Ambulance Simulator od Playwaya i zająć 380 miejsce  Brawo My

Ponieważ jednak mam ogromne oczekiwania względem tytułu i niezmiennie wierzę, że najlepsze dopiero przed nami - z pierwszym, nieśmiałym, toastem poczekam aż miniemy miejsce 60evil4

Jeśli chodzi o prasę branżową - moim zdaniem - czapki z głów. Któż o nas nie napisał? IGN, PC Gamer, Gamesradar, Games Industry biz....  Ruszyło się naprawdę potężnie druid

Mój ulubieniec - Pan Bruno - także zacnie: przeszło 85 tysięcy wyświetleń na dwóch pierwszych stronach w wyszukiwarce Youtube. Like na like'u  thumbright thumbright

Teraz przed spółką kolejne zadanie - jak nie pozwolić by płomień wzniecony w sercach graczy zgasł. Ja jako inwestor, bardzo także bym się ucieszył, z jakiegoś podsumowania akcji jaka miała do tej pory miejsce. Wydaję mi się, że jest dobrze Dancing  - było by jednak jeszcze lepiej usłyszeć to ze strony przedstawiciela spółki. Najlepiej z jakąś paczką danych, potwierdzających słowa. Kontrola najwyższą formą zaufania  angel4

Vox
34
Wysłane: 21 września 2020 15:17:14 przy kursie: 128,00 zł
WL > 20.000 +... każdy widzi, nie ma co marnować komunikatu.
codziennie kilka miejsc wyżej na WL.

obecnie #379

ale zabawa się zacznie dopiero w 1szej 100-tce
Edytowany: 21 września 2020 15:18

Rif
7
Wysłane: 21 września 2020 19:24:29 przy kursie: 128,00 zł
Serio, będziemy tutaj otrzymywać informację o grze z miejsca... 379 WL na Steam? Przecież to żałosne...

Utnapisztim
8
Wpisów: 588
Wysłane: 21 września 2020 19:56:01 przy kursie: 128,00 zł
Wszystko poza pierwszą 50/60-tką wishlist to jest otchłań tak samo jak wszystko poniżej przynajmniej 8-10k w społeczności to jest żart. Ale jeszcze mają dużo czasu żeby obecne parametry poprawić, właściwa kampania marketingowa (gameplaye) jeszcze nie ruszyła.
Edytowany: 21 września 2020 19:59

Elemis
Elemis PREMIUM
31
Wysłane: 22 września 2020 07:43:47 przy kursie: 128,00 zł
Vox napisał(a):
WL > 20.000 +... każdy widzi, nie ma co marnować komunikatu.

W artykule, który podlinkowałeś - stoi jak wół: W pierwszym półroczu 2020 otwarto ponad 73 tysiące nowych rachunków maklerskich. Zakładam, że ze względu na chociażby forumowe zainteresowanie - przynajmniej część świeżego narybku mogła zainteresować się akcjami STA. Nie zdziwiłoby mnie zatem, gdyby były osoby, które nie tylko nie widziały by 20 000+ na WL, ale nawet nie wiedziały czym ona w ogóle jestdontknow . A zadaniem spółki jest prowadzenie rzetelnej i przejrzystej polityki informacyjnej. Daleko mi do prób wymuszania na spółce zamiany w  komunikatową fabrykę. Rzecz w tym, że przeciętny drobny inwestor może mieć jednak problem w oszacowaniu tego co tak naprawdę miało tu miejsceThink

Rif napisał(a):

Jaki zwiastun? Widziałem tylko muzykę i kilka grafik wyglądających na koncepty.
........
Serio, będziemy tutaj otrzymywać informację o grze z miejsca... 379 WL na Steam? Przecież to żałosne...

Ależ ten Starward ma jakośćthumbright  Po wypuszczeniu fragmentu ścieżki dźwiękowej i kilku grafik inwestorzy kręcą nosem na miejsce w połowie całej Steamowej wishlisty. Oczekiwali zapewne zatem znacznie więcej. No ale łatka: "małego CDP-u" i "młodszego brata 11Bit" zobowiązuje wave

Dla nie wtajemniczonych - prezes spółki PlayWay - Krzysztof Kostowski na bazie kilku tytułów ze swojej stajni, podał swego czasu przelicznik sprzedażowy wishlisty do realnej sprzedaży jako x3 w pierwszy kwartał

Jeśli @Vox ma rację: dawałoby to sprzedaż 60 tysięcy kopii Niezwyciężonego tylko na Steam w takim okresie czasu. Jak na etap kampanii marketingowej - jest to dla mnie kosmos

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
12 13 14 15 16 17 18 19