pixelg
Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

Jak się nie przewrócisz, to się nie nauczysz - moje początki na GPW

kojo
kojo PREMIUM
13
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 97
Wysłane: 6 sierpnia 2020 17:13:04
Qoba napiszesz kilka słów dlaczego Tesgas?
Świeżak będzie wdzięczny za wsparcie salute

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wpisów: 266
Wysłane: 6 sierpnia 2020 21:08:33
@kojo, jasne - tylko bierz proszę pod uwagę, że to tylko moje luźne przemyślenia i do doświadczonych zdecydowanie nie należę.

Według mnie technicznie na kursie nic ciekawego się nie dzieje, akcje starałem się kupić po prostu w okolicach dolnej bandy trwającej konsolidacji (wykres dzienny).

Spółkę obserwuję już od dłuższego czasu, wydaje mi się być dość nisko wyceniona, a bezpieczna fundamentalnie - czyli mniej ryzykowna, a o taki walor chciałem uzupełnić portfel.

31/08/2020 publikacja wyników za 1 półrocze, nie chciałem przegapić ew. momentu zainteresowania tym walorem, choćby z uwagi na boom na fotowoltaikę, który w mojej ocenie tę Spółkę niesprawiedliwie ominął.

Wiem, że może to mało profesjonalne, ale śledząc samą aktywność piTERN na Facebook'u (https://www.facebook.com/piTERNspzoo/), widać zwiększoną ilość realizacji instalacji fotowoltaicznych w 2Q vs. 1Q - na którymś forum ktoś zliczał łączną moc zainstalowaną opublikowanych na FB instalacji vs. 1Q i było to około 50%, a wiadomo, że nie wszyscy godzą się na wykonanie zdjęć swoich domów - na podstawie tego można tylko szacować jaki jest wzrost vs. 1Q.
W 1Q pokazali w segmencie OZE wynik operacyjny 1.3 mPLN, ja za sam 2Q zakładam około 2 mPLN. Dodatkowo, jeżeli w segmencie gazownictwa uda im się wypracować choćby 0.5 mPLN (podpisali kilka większych umów w tym roku) i na pozostałej działalności kolejne 0.5 mPLN (tak jak w 1Q), to łączny wynik operacyjny za 1 półrocze wyniesie ok. 4.5-5 mPLN. Zakładając utrzymanie teog poziomu w 2 półroczu, mamy roczny wynik operacyjny na poziomie ok. 10 mPLN, czyli przy obecnej cenie C/ZO = 6 - czyli do samej średniej wartości w sektorze jest potencjał wzrostu ok. 55%, a w tych wyliczeniach nie zakładam wzrostu od 2 półrocza - dodatkowo może segment usług dla gazownictwa w końcu trochę zaskoczy Whistle

To tak w telegraficznym skrócie mój tok myślenia.
To be a rock and not to roll
Edytowany: 6 sierpnia 2020 21:11

kojo
kojo PREMIUM
13
Wysłane: 7 sierpnia 2020 09:13:45
Bardzo dziękuję, wyczerpująco Pray
Będę obserwował, w Geotrans i The Dust siedzimy razem to i może do Tesgas się przyłączę Dancing

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 13 sierpnia 2020 10:29:37
Z palcem na spuście czekałem na raport Polman, który niestety mnie rozczarował. Zdążyłem sprzedać całość posiadanego pakietu ze średnią 1.55 zł. Zysk po prowizji +7.9%, nominalnie +2.4 kpln.

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 14 sierpnia 2020 10:06:49
Wczoraj zakupiłem Mennica Skarbowa - 180 szt. po 147-148 PLN.

W dniu dzisiejszym sprzedałem Geotrans, poobserwuję na razie walor z boku. Zysk +3.45%, nominalnie 1.4 tys. zł.

W około 30% pozostaję na gotówce, na horyzoncie urlop, więc czasu na giełdę będzie mniej wave

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 14 sierpnia 2020 11:20:42
Zakupione ZUK (Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków) - 7.990 szt x 3.34-3.46 zł.

Dziś informacja o dwóch dużych umówach/zamówieniach, wcześniej zakupy akcji przez Prezesa Zarządu, to dla mnie pozytywne sygnały, a Spółka wyceniona nisko (CAP=21 mln zł).

SL zakładam wstępnie w okolicach 3.10 zł, więc ryzyko ok. 7.5%. Ewentualnie niżej przy 2.90 zł wyniesie ok. 13.5%, więc też dla mnie akceptowalnie.

Zobaczymy binky

orzech
13
Wpisów: 517
Wysłane: 14 sierpnia 2020 11:34:05
No to na urlopie będziesz na żuczka zerkałwave
Ja tutaj już siedzę jakiś czas, technicznie ładnie sobie rosło a ostatnio spokój.
Dzisiaj podane w espi umowy to już konkrety i chyba zaczyna się dziać dobrze, tylko ta płynność tutaj taka...no...do...bootyshake
Zobaczymy, akcji jest niewiele w wolnym więc może coś się zadziejeblob3
JAK BYK FIKA TO SIĘ GO NIE TYKA;)

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 25 sierpnia 2020 15:39:39
Dokupiony dziś The Dust - z perspektywą długoterminową (ok. 2-3 lat), chyba, że coś się niedobrego w Spółce wydarzy (tfu, tfu). Mam tu już prawie docelowy pakiet.

Podczas urlopu kupiłem też mały pakiet (200 szt.) Pointpack, ale tu na razie strata i kurs w okolicy mojego SL - chyba, że pojawi się komunikat o współpracy z Dino i kurs ruszy?.. Zobaczymy.

szybki22
2
Wpisów: 15
Wysłane: 25 sierpnia 2020 19:53:49
A jak ostatecznie rozegrałeś MNS?

Jak oceniasz sytuację Tesgas? Wszedłem w podobnym momencie co Ty, ale zachowanie kursu w ostatnim czasie trochę mnie niepokoi..nie wiem, czy czekać do publikacji wyników ;)

Pozdrowienia!
Edytowany: 25 sierpnia 2020 19:56

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 25 sierpnia 2020 20:42:43
MNS sprzedałem ze stratą, po 119 zł, więc boleśnie (-20% około). Zostawiłem kilkadziesiąt akcji pod wyniki Q3, ale tu nie spodziewam się cudów. Tak jak pisałem w wątku @tratata, żałuję tego ponownego wejścia w MNS, bo tu od początku uważałem, że godziwa wycena to około 120 zł (po tyle sprzedawałem pierwsze pakiety kupione po 30 zł). Zwyciężyła znowu chęć zabawy i ryzyka - dobrze, że nie aż tak wielkim nominalnie kosztem (ok. 6 tys. zł nominalnie z tego co pamiętam).

Sytuacja na TSG również mnie trochę niepokoi, ale do SL mam jeszcze trochę zapasu. Mam wrażenie, że to Spółka trochę zapomniana, szczególnie w kontekście fotowoltaiki (PiTERN). Teoretycznie przed dobrym raportem powinien być ruch w górę, jego nadal tu nie widać, ale cierpliwie czekam - w razie słabych wyników, sprzedam akcje. Trzymam się tu stop lossa, nadal uważając, że wyniki powinny być lepsze niż 1Q.

Pozdrowienia,
Kuba

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 25 sierpnia 2020 23:23:47
Mając chwilę „wolnego” na urlopie, przeczytałem właśnie cały wątek o Starward Industries i jego obecnej, teoretycznej wycenie - w kontekście wyceny THD to kosmos - CAP >300 mln zł vs. 34 mln zł, a przecież budżet na grę i marketing chyba mniejszy niż w THD, no i potencjał fabuły w mojej ocenie gorszy... Nie przestaje mnie zadziwiać ta giełda salute
Edytowany: 25 sierpnia 2020 23:26

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 1 września 2020 20:32:31
Czas na krótkie podsumowanie sierpnia.

Stopa zwrotu MWR za lipiec to +6.9%, od początku portfela +1355%. Licząc prostą stopę zwrotu (wartość/wkład), wynosi ona 942,5%.

Nie wypłaciłem jeszcze żadnych środków z portfela, ale już częściowo sprzedaję pod to akcje, będzie to 40 tys. zł, a więc wkład i 100% zysku.

Obecnie gotówka stanowi ok. 12% portfela.

W portfelu obecnie znajdują się już tylko akcje:
1. The Dust (udział 72%) - o wyborze już pisałem wcześniej. Zdaję sobie sprawę z ryzyka jakie niesie ta inwestycja, jednakże mam pewien komfort psychiczny, że inwestuję pieniądze zarobione na rynku, a nie przeniesione z innych oszczędności, także moja tolerancja na ryzyko jest spora. Obecnie wynik na THD to +20%. Z ogromną ciekawością czekam na pierwsze materiały z gry 'I, the Inquisitor'. Będzie to też pierwsza w historii Spółka na której WZ się wybiorę.
2. STAPORKOW (udział 14%) - z decyzją co dalej z tymi akcjami czekam do wyników za I półrocze (koniec września). Obecnie wynik na ZUK to -7.5%.
3. POINTPACK (udział 2%) - akcje już sprzedaję, kupowałem je pod potencjalne info o współpracy z Dino, które się na ten moment nie ziściło. Wynik na sprzedanej części i na obecnie posiadanej to ok. -7%.

W dniu dzisiejszym sprzedałem akcje Tesgas, realizując stratę -2.9% - niestety, rynek dobre (wg mnie) wyniki za I półrocze przyjął średnio, więc nie czekając na pogłębienie straty, uciąłem ją. Walor będę obserwował.

Moja aktywność tu pewnie troszkę zmaleje, gdyż jak widzicie, swój kapitał zaangażowałem długoterminowo w jedną Spółkę. Z czasem jednak, uruchamiając 'zaskórniaki', będę jeszcze zawierał nowe transakcje.

Z ciekawości sprawdziłem ilość kasy wydaną na prowizję od początku portfela (23/12/2019) - jest to bagatela 3.5 tys. zł - wykonywałem zdecydowanie zbyt dużo transakcji.

Pozdrowienia,
K.

kojo
kojo PREMIUM
13
Wysłane: 2 września 2020 22:10:22
Qoba ze swojej strony dodam, że Piekara recenzował również gry w Top Secret czy Secret Service. Nie wiem czy miałeś okazje czytywać, dla mnie te tytuły to legendy love4 Whistle

Mocno mnie to zaskoczyło, dowiedziałem się z wywiadu z samym Piekarą (jest w sieci z tą samą kobitką co z Prezesem THD).

No to trzymamy kciuki za owocny trend - ja też postawiłem sporo na THD Dancing

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 3 września 2020 07:40:03
@kojo, te tytuły znam tylko z opowieści i właśnie z wywiadu (obejrzałem chyba wszystko co się dało robiąc research o projekcie binky). Ja to jestem pokolenie 90s, więc tytuły, które kupowałem to bardziej Click! (tutaj też Piekara był redaktorem), no i CD Action... pirate

Również trzymam mocno kciuki. Jak byś miał jakieś nowe informacje, to śmiało możesz tutaj pisać occasion5

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 18 września 2020 12:07:50
Po krótkiej konsolidacji doczekałem się wybicia nowego ATH na The Dust thumbright Zobaczymy jak się zakończy świeca tygodniowa, ale być może będę mógł podnieść swojego mentalnego SL.

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 30 września 2020 21:35:44
Mało się dzieje, więc krótkie podsumowanie września 2020 poniżej.

Stopa zwrotu MWR za wrzesień to +58.7%, od początku portfela (23/12/2019) +2098%. Licząc prostą stopę zwrotu (wartość/wkład), wynosi ona +1305%.

We wrześniu wypłaciłem 80% wkładu własnego portfela.

W portfelu obecnie znajdują się już tylko akcje:
1. The Dust (udział 97%) - o wyborze pisałem wcześniej. Wynik obecnie +91%.
2. Forever Entertainment (udział 3%) - wynik -0.8%.

We wrześniu sprzedałem akcje ZUK ze stratą -15%, po nie zadowalającym dla mnie raporcie.

To tyle.

Pozdr.
Q
Edytowany: 30 września 2020 21:40

bankrucik
bankrucik PREMIUM
35
Wpisów: 4 178
Wysłane: 30 września 2020 23:19:45
#quba

gratulacje za "takie początki", chyba każdy by zazdrościł widząc taką stopę zwrotuhello1 hello1
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 1 października 2020 10:30:32
Dzięki @bankrucik, choć wynik nie do powtórzenia, traktuję totalnie jako 'one-off'.
Widzę, że razem siedzimy w THD - oby się okazało, że słusznie ;) Whistle Pozdrowienia!

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 5 października 2020 21:00:09
binky Po długich rozważaniach (prawie cały weekend to analizowałem... drunken), zdecydowałem choć w minimalnym stopniu trzymać się swojej pierwotnej zasady dot. dywersyfikacji i podzieliłem portfel na dwie pozycje.

Skróciłem pozycję na The Dust o ok. 40% - sprzedaż akcji z zyskiem +108%. Tym samym pozostałą część 'mam za darmo', więc komfort trochę większy.

Za uwolnione środki kolejny zakup z perspektywą long-term, czyli Pyramid Games. Zakup ze średnią ceną ok. 63.40 zł.

Czemu PDG?

Od pewnego czasu śledzę ich w mediach społecznościowych, bardzo podoba mi się ich sposób komunikacji i budowanie społeczności na grupie Discord. Błyskawicznie reagują na wszystkie zgłaszane uwagi, budując tym samym relację z graczami. Na Youtube też przybywa filmików z recenzjami Occupy Mars, filmiki z gameplay'a itd., a to przecież dopiero Prolog, który zgodnie z informacją od Spółki stanowi jedynie 5-10% contentu EA, a samo EA ma być niebawem (Q4 20' - Q1 21').
Spółka trochę 'przerąbała' sobie wizerunkowo ze sprzedażą akcji przez Prezesa Zarządu (ja jego tłumaczenie 'kupuję') i niezbyt ambitnym programem motywacyjnym, ale mam nadzieję, że z tą historyczną podażą sobie z czasem poradzimy.
Podoba mi się też tematyka gry (jest dużo zapaleńców zafascynowanych kosmosem), podejście marketingowe (reklama via SteelSeries) i przede wszytkim potencjał trybu co-op, który ma się tutaj pojawić.

Obecnie Occupy Mars na Global Top Whilist to 52 miejsce, a jest przecież dodatkowo jeszcze gra Dinosaur Fossil Hunter, która ma miejsce 129 i ma się pojawić jeszcze w tym roku.

Kolejny raport okresowy Spółki jest 10/11 (w moje 30-ste urodziny binky) w którym ma być ogłoszona obecna ilość osób z outstanding wishlist - ostatni komunikat w tej sprawie był 11/08 i już wtedy była to łączna liczba >200 tys. osób.

A CAP Spółki (obecnie ok. 80 mln zł) wydaje mi się dość atrakcyjna.

Tym samym obecny udział portfela:
The Dust: 58%
Pyramid Games: 42%.
Edytowany: 5 października 2020 21:01

qobaPL
qobaPL PREMIUM
21
Wysłane: 21 października 2020 09:41:39
Ciekawy artykuł:
biznes.trojmiasto.pl/Najcennie...

Cytat:
W najnowszej edycji raportu firmy Martis Consulting "Wycena polskich menedżerów" przedstawiono najcenniejszych szefów polskich spółek giełdowych. W raporcie dla każdego z prezesów obliczono hipotetyczną wartość spadku kapitalizacji spółki, którą kieruje, w razie jego odwołania lub rezygnacji.
Edytowany: 21 października 2020 09:41

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8