pixelg
PGNIG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

28 29 30 31 32 33 34

PGNIG [PGN]

AKTUALNY KURS: 4,895 zł (+0,89%) 22-10-2020 17:03
VirginGuard
0
Wpisów: 34
Wysłane: 12 maja 2020 21:54:28 przy kursie: 3,754 zł
JSW chyba nadal ma paliwo wodorowe wpisane w strategię spółki. Mocno się tym ostatnio interesowali, choć chyba nie wyszło to poza ramy rozmów. Stracił się prezes Ozon to też i coś temat ucichł.
Nie rozumiem natomiast sceptycyzmu co do wodoru jako paliwa. Technologia póki co droga i mam mnóstwo problemów technicznych do rozwiązania tak żeby opłacało się w to wszystko inwestować, ale auta na wodór już jeżdżą, stacje tankowania też są. Think
Podejrzewam jednak że każdy mln zainwestowany w Polsce w wodór to mln stracony.

lesgs
lesgs PREMIUM
1
Wpisów: 806
Wysłane: 12 maja 2020 23:33:38 przy kursie: 3,754 zł
Te 31 Mln na inwestycję na 5 lat to jest zwyczajnie nic. Kwota jest tak minimalna, że samo ogłaszanie takiej inicjatywy to dla mnie zwykła propaganda.

Niewątpliwie wodór jako paliwo się sprawdza – na razie przede wszystkim w rakietach wysyłanych w przestrzeń kosmiczną. Na ziemi mamy zupełnie inne realia. Ewentualne silniki wodorowe byłyby używane przez zwykłych ludzi, których wiedza ogranicza się na ogół do umiejętności jazdy – mało który użytkownik byłby świadom zagrożenia. Pojazd napędzany wodorem przy awarii paliwowej nie zapala się – zamiast tego wybucha. Ponadto wybuch wodoru na krótkim odcinku przekształca się w detonację zdolną kruszyć budynki.

Stacja tankowania w pobliżu miejsc zamieszkałych to potężne zagrożenie, to samo jeśli chodzi o wypadki z udziałem takich pojazdów.

Co innego w zastosowaniach specjalistycznych, do selekcjonowanego transportu. Na pewno nie do użytku masowego.

Już zupełnie poza tematem wodoru – odnoszę wrażenie, że jakby ostatnio namnożyło się szukanie cudownych technologii, przełomowych wynalazków i zupełnie rewelacyjnych technologii zapewniających nieograniczony rozwój. Na ogół świadczy to o wyczerpywaniu się dotychczasowego impulsu wzrostowego w gospodarce. Stanowi to też pewną próbę zakrycia faktu, że prawdziwe przełomy technologiczne na ogół nie powstawały z niczego, ale były skutkiem szerokiego i przede wszystkim swobodnego rozwoju edukacji i przedsiębiorczości. Nam chyba brakuje jakiś 20-30 lat takiego nieskrępowanego rozwoju. Zatraciliśmy to wszystko w miałkich sporach o bzdety. To nadal trwa.

Nieco więcej wiem o próbach robienia benzyny z węgla. Pierwszy raz miałem z tym do czynienia gdy po raz pierwszy waliła się PRL około 1979 r., potem temat odżył w okolicach przełomu politycznego, a jeszcze dalej w latach kryzysu naftowego. Ostatnio jakoś ciszej o tych zamkach na piasku, ale świat idzie naprzód i pomysły też stają się coraz bardziej zaawansowane (w swej głupocie lub w ludzkiej niewiedzy). Dla mnie, jeżeli ma nastąpić jakiś przełom, to za każdym Edisonem musi stać tysiące bezimiennych inżynierów i techników, każdy okręcający swoją małą śrubkę.

Mc Dollar
Mc Dollar PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 41
Wysłane: 13 maja 2020 16:38:22 przy kursie: 3,72 zł
Temat paliwa wodorowego jest STARSZY NIŻ ROPA NAFTOWA, tylko ropa jest znacznie bezpieczniejsza. Dla zainteresowanych:
pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_p...
Wodór wykorzystywany jest w energetyce m. in. w USA i Japonii, a w tej ostatniej w wielu seriach pojazdów (dostępne tylko na tamten rynek), ale Japończycy tworzą trendy z 25 letnim wyprzedzeniem. Obecnie stosowane hybrydy to przejściówka pomiędzy ropą i elektryką lub właśnie wodorem, wyścig trwa.
To technologia, która można zastosować nawet w domku na wsi, tylko dziś słono kosztuje.
Ja obserwuję od 2006 roku, jestem fanem, bo dzięki zamkniętemu cyklowi z H2O i fotowoltaiką to może być źródło darmowej energii w praktycznie nieograniczonej ilości (stacjonarnie).
Widzę tylko jeden mankament. We wszystkich krajach łącznie z USA energetyka jest pod opieką państwa i ono kontroluje kluczowe przedsiębiorstwa, udziela zgody na rozwój w danym miejscu oraz pobiera podatki. Tu konsument dostaje wolność, być może w opinii wielu zbyt dużą.

Wojetek
Wojetek PREMIUM
36
Wpisów: 4 742
Wysłane: 29 maja 2020 10:33:25 przy kursie: 4,204 zł

PGN tyg.

kliknij, aby powiększyć

Mamy wybicie średniej 30-tyg i mocną świecę wzrostową popartą wysokim wolumenem. Potencjał do spadków skończył się po wejściu dużego kapitału w marcu (okolice 2,30 zł), jednak dopiero obecne wybicie potwierdza przynajmniej średnioterminową zmianę tendencji na wzrostową. Spodziewam się ruchu w kierunku kolejnego istotnego oporu jakim jest poziom 4,53 zł czy ew,. wyżej ok. 5 zł.
Widzę jednak też dwa problemy. Pierwszy to skala historycznej podaży, która jest świeża i będzie utrudniać wzrosty, bo na kursie nie było konsolidacji rzędu 6-12 miesięcy by "przeczyścić" akcjonariat z trzymających akcje na stracie. Po drugie to państwowa spółka. Czyli można się spodziewać wszystkiego ale na pewno nie dobrego zarządzania czy poszanowania drobnych akcjonariuszy. Tu liczy się interes tylko jednego akcjonariusza jakim jest SP.

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających dostęp do portfela Cztery Fazy Rynku.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" >>> Link <<<

kliknij, aby powiększyć

Radziorro
0
Wpisów: 4
Wysłane: 1 lipca 2020 10:12:03 przy kursie: 4,628 zł
Kasa od spółki GAZPROM są już na koncie PGNiG. Dancing
Chodzi o zwrot nadpłaty za dostarczany gaz.hello1

krewa
krewa PREMIUM
124
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 087
Wysłane: 17 lipca 2020 08:47:32 przy kursie: 5,24 zł
PGNIG - analiza techniczna na życzenie

Kurs PGNiG w imponującym tempie odrabia straty, kreśląc w interwale tygodniowym formację V. Obecnie kurs akcji znalazł się w strefie oporu 5,05-5,15 zł, która to w przeszłości wielokrotnie miała decydujący wpływ na kształtowanie się wykresu cenowego. W związku z powyższym i teraz możliwy jest przystanek w tym przedziale cenowym. Kolejnym oporem jest zniesienie 61,8% przeceny, czyli 5,24 zł. I właśnie fakt, że kurs wciąż znajduje się poniżej tego istotnego zniesienia oraz dopiero zakręcająca w górę długoterminowa średnia nie pozwalają na definitywne ogłoszenie końca bessy na walorze.
Najbliższe wsparcie znajduje się w strefie 4,80-4,90 zł.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

ziemniak0
2
Wpisów: 18
Wysłane: 20 sierpnia 2020 08:57:06 przy kursie: 5,31 zł
polecam przeczytać dokładnie raport spółki za pierwsze półrocze, szczególnie część o zdarzeniach mających miejsce po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Jak interpretujecie zapis z 8 lipca?
Edytowany: 20 sierpnia 2020 08:57

krewa
krewa PREMIUM
124
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 087
Wysłane: 22 września 2020 11:48:01 przy kursie: 4,64 zł
PGNIG - analiza techniczna na życzenie

W połowie lipca, analizując wykres PGNIG zwracałem uwagę, że jest za wcześnie na ogłaszanie końca bessy na walorze. Opuszczenie konsolidacji dołem jest doskonałym potwierdzeniem ówczesnej tezy.
Strefa oporu połączona z ekstrapolacją linii trendu wzrostowego oraz zniesienie 61,8% bessy skutecznie powstrzymały rajd byków. Teraz można jedynie rozglądać się za poziomem, na którym popyt mógłby bronić waloru. Idealne warunku ku temu są w strefie 4,15-4,19 zł - znajduje się tam długoterminowa średnia oraz kumulacja zniesień Fibonacciego. Wcześniejsze angażowanie się w obronę kursu jest jakby pozbawione podstaw od strony technicznej.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
28 29 30 31 32 33 34