pixelg
Analiza techniczna dla początkującego...."podstawy podstaw" - Analiza techniczna - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Analiza techniczna dla początkującego...."podstawy podstaw"

Premier02
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 34
Wysłane: 27 września 2020 11:20:58
Czy ktoś może polecić książkę o tej analizie dla zupełnie początkującego? Wydaje mi się że większość tego rodzaju kursów wymaga jednak minimum już posiadanej wiedzy.

Szutnik
39
Wpisów: 1 717
Wysłane: 27 września 2020 22:40:55
Lata temu (już chyba 25 albo 26 lat temu) zaczynałem głębszą znajomość od tej pozycji w wydaniu WIG Press. Dość przystępnie napisane i na początek powinno wystarczyć, choć jest dużo odniesień do kontraktów futures (a przynajmniej było w tej wersji, którą miałem, bo ktoś raczył jej nie oddać), co może wprowadzić trochę zamieszania, ale bystrzak (nie wątpię, że do nich należysz Angel ) powinien sobie z tym poradzić:
maklerska.pl/ksiegarnia/analiz...

Jak dobrze radzisz sobie z angielskim, możesz spróbować tej Biblii AT:
www.amazon.com/Technical-Analy...

Kiedyś dobre podstawy darmowo oferował dział Edukacja bossa.pl, ale zmienili dostęp, a nie mam zamiaru ekstra się tam pchać tylko po to, by sprawdzić, co mają w ofercie dla początkujących poza tym akurat teraz gdy to piszę mają jakieś prace konserwacyjne. Ale Ty możesz spróbować zbadać, co oferują:
https://info.bossa.pl/edukacja/

Jak sobie coś jeszcze przypomnę, to dorzucę. Na razie tyle

"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

Premier02
0
Wysłane: 28 września 2020 08:34:04
Lata temu (już chyba 25 albo 26 lat temu) zaczynałem głębszą znajomość od tej pozycji w wydaniu WIG Press.

Ten link nie działa. Możesz podać tytuł i autora książki? Coś mi mówi że autorem może być Murphy.

krewa
krewa PREMIUM
124
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 087
Wysłane: 28 września 2020 08:50:21
Masz tutaj działający link
maklerska.pl/ksiegarnia/analiz...

Murphy to podstawa, ale zanim sięgniesz po niego, zapoznaj się z książką Eldera
maklerska.pl/ksiegarnia/zawod-...

sasky
sasky PREMIUM
14
Wpisów: 2 585
Wysłane: 28 września 2020 09:24:10
W temacie analizy technicznej warto dodać, że do dzisiaj trwają zapisy na nasze szkolenie "Skuteczna analiza techniczna – szkolenie online"

Więcej info tutaj:
www.stockwatch.pl/wiadomosci/s...
Edytowany: 28 września 2020 09:31

Premier02
0
Wysłane: 28 września 2020 14:26:43
Murphy to podstawa, ale zanim sięgniesz po niego, zapoznaj się z książką Eldera
A czemu akurat w tej kolejności? Czy należy rozumieć że Elder powinien być podstawą dla początkujących graczy i od tej lektury początkujący powinien zaczynać?

Spotkałem się z opinia ze Murphy to najlepsza książka dla poczatkującego o analizie technicznej.
Czy jest to prawdą?
Czy jest jakaś inna która z ta może konkurować?

W temacie analizy technicznej warto dodać, że do dzisiaj trwają zapisy na nasze szkolenie "Skuteczna analiza techniczna – szkolenie onlin
Przy moim obecnym poziomie wiedzy lepiej zainwestować w książki i wziąć udział w następnym szkoleniu
niż liczyć że może się coś zrozumie.

Edytowany: 28 września 2020 14:46

krewa
krewa PREMIUM
124
Wysłane: 28 września 2020 14:46:31
Elder wyjaśnia pewne mechanizmy w sposób dobitnie przystępny, pisze też sporo o psychologii - po prostu w mojej opinii łatwiej przyswaja się Murphy'ego po lekturze Eldera.

Dla początkujących mogę polecić tylko te dwie wymienione + koniecznie Świece Japońskie S. Nisona.

Premier02
0
Wysłane: 7 października 2020 14:19:45
Cytat:
koniecznie Świece Japońskie S. Nisona.
Cytat:

Zamówiłem już Eldera natomiast ktoś mi teraz zasugerował żeby w dalszej kolejności sięgnąć po Nisona a nie po Murphego a być może po Nisonie z Murhego zrezygnować. Czy to jest dobry pomysł? Czy analiza techniczna to jest głównie znajomość "świec"?

krewa
krewa PREMIUM
124
Wysłane: 7 października 2020 14:53:46
Jeżeli jesteś facetem, to na 99% jesteś wzrokowcem a nic nie obrazuje sytuacji na wykresie lepiej, niż świece japońskie. Analiza techniczna wg mnie to umiejętność trafnej oceny kondycji popytu i podaży.
Natomiast rezygnować z Murphy'ego nie ma powodów - nadmiar wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodził

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość