pixelg
POLNORD - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

85 86 87 88 89 90 91 92

POLNORD [PND]

AKTUALNY KURS: 3,52 zł (+0,00%) 21-01-2021 15:38
1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
57
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 195
Wysłane: 19 października 2020 10:16:09 przy kursie: 3,00 zł
Ciekawe są wyjaśnienia R. Krauze, który twierdzi, że sprzedając grunt który kupił za 7 mln zł kilka dni później za 27,5 mln zł przysporzył majątku Polnordowi.

Po co utworzone zostały dwie spółki wydmuszki, które uczestniczyły w transakcji? Z wyjaśnień rozumiem, że postępował uczciwie więc nie rozumiem potrzeby tworzenia całej konstrukcji z łańcuchem spółek.

Mec. Giertych nie wydał żadnego oświadczania a szkoda bo ono dałoby nowe światło. Trochę mnie dziwi, że nie pamięta kto mu zapłacił 2,4 mln zł wynagrodzenia.

BearHand
41
Wpisów: 741
Wysłane: 19 października 2020 10:22:00 przy kursie: 3,00 zł
Najwyraźniej w łazience mecenasa było wysokie stężenie środków do dezynfekcji co spowodowało jego nagłe problemy zdrowotne.

addison
20
Wpisów: 2 103
Wysłane: 19 października 2020 10:27:21 przy kursie: 3,00 zł
dokładnie, jak widzę takie transakcje, wierzytelności bez pokrycia to winę każdy widzi. Zobaczymy jak się będą bronić.

Ale Giertych to duży wydawałoby się chłopiec a zachowuje się jak w piaskownicy. Te jego tweety "kochani.." co to jest? dostał kasę, niech się teraz wytłumaczy, że jest czysty.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
57
Wysłane: 19 października 2020 10:35:03 przy kursie: 3,00 zł
www.trojmiasto.pl/wiadomosci/G...

W linku są dobrze opisane informacje.

Ciekawe, czy Pan R. Krauze jest jeszcze w Polsce.
Edytowany: 19 października 2020 10:35

KaWalec
0
Wpisów: 26
Wysłane: 19 października 2020 14:10:14 przy kursie: 3,00 zł
addison napisał(a):

Ale Giertych to duży wydawałoby się chłopiec a zachowuje się jak w piaskownicy. Te jego tweety "kochani.." co to jest? dostał kasę, niech się teraz wytłumaczy, że jest czysty.

A to w Państwie prawa nie powinno funkcjonować tak ze najpierw należy udowodnić winę ?? Tak tylko pytam, bo może do Ciebie tez zapukają i udowadniaj ze jesteś czysty? A tu się jednak okazuje ze sędzia widzi to ciut inaczej niż Szanowny Przedstawiciel Zera- weź mnie tam przymknij Mecenasa od Carnego bo mam sprawę aresztową...

Moja opinia na temat winny czy niewinny nie ma tu nic do rzeczy, tylko jakoś sposób załatwienia nie wyglada zbyt dobrze...
Edytowany: 19 października 2020 14:13

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
57
Wysłane: 19 października 2020 14:32:10 przy kursie: 3,00 zł
Aresztowanie nie przesądza o winie ani o niewinności. To środek zapobiegawczy.

Mec. Giertych bardzo mądrze robi. Gra na czas i czeka.

Kilkadziesiąt tomów akt - w tym opinie biegłych. Ciekawi mnie w jakim czasie sąd się z nimi zapoznał.

Najlepsze jednak na deser. Sąd pracował w sobotę.

Cytat:
W sobotę wieczorem poznański sąd rejonowy nie uwzględnił wniosków prokuratury o tymczasowe aresztowanie

magellan
3
Wpisów: 126
Wysłane: 19 października 2020 15:21:25 przy kursie: 3,00 zł
addison napisał(a):
dokładnie, jak widzę takie transakcje, wierzytelności bez pokrycia to winę każdy widzi. Zobaczymy jak się będą bronić.

Dla szerszego spojrzenia poczytaj też wpisy "przedstawicieli Ciemnogrodu" np. niejakiego Żaryna z CBA, czy to nie piaskownica, że w tak ważnej sprawie jak "ukradzione" suwerenowi 90mlpln on sobie z lekkością godną plotkary z targu zachęca do wejść na stronę Prokuratury Krajowej, gdzie nota bene od samego początku jest nieprawdziwa informacja o tym, kto w 2017 złożył zawiadomienie - piszą, że obecny zarząd a za nimi wszystkie media - a obecny przecież jak wiesz jest od tego roku, a wcześniejszy był od 2018 - to różnica dwóch zarządów! niby może i mało istotne, ale jeżeli taka jest precyzja i tolerancja na nieścisłości komunikatów w takich organach jak CBA i Prokuratura krajowa - to równie dobrze mogą pomylić nie tylko zawiadamiającego, ale i ofiarę z przestępcą.
Edytowany: 19 października 2020 15:34

pytek21
3
Wpisów: 133
Wysłane: 19 października 2020 15:32:15 przy kursie: 3,00 zł
Słyszałem komentarze, że tu znów sprawa polityczna itd. Bardzo niefajnie, że teraz po latach robi wnioski o areszt kiedy czytając co prokuratura zarzuca:
Cytat:
Śledczy wskazali, że jedna z takich firm kupiła za 7 mln zł nieruchomość w Wielkopolsce, którą po ośmiu dniach odsprzedała spółce Polnord za niemal 27 mln zł. "Polnord nie zdecydował się na zakup działki od pierwotnego właściciela po cenie rynkowej, mimo że znał ofertę, lecz dopiero od pośrednika za ponad czterokrotnie wyższą kwotę. Około 20 mln zł zysku z transakcji zostało wytransferowanych do spółek kontrolowanych przez biznesmena Ryszarda K., w tym do Prokom Investments SA." – zaznaczono w komunikacie.
Prokuratura Regionalna dodała w swojej informacji, że także dzięki "spółkom-słupom" z firmy Polnord do Prokomu trafiło jeszcze ponad 70 mln zł pochodzących ze sprzedaży bezwartościowych według prokuratury wierzytelności. "Zostały następnie wytransferowane do podmiotów gospodarczych zarejestrowanych m.in. na Cyprze" - podkreślono.

www.bankier.pl/wiadomosc/Bez-a...
....to normalny człowiek (nie ślepy wyznawca którejś partii) może zapytać się: "dlaczego przyszło mi żyć w tej bananowej republice?". Po latach zamiast cieszyć się, ze oni siedzą w więzieniach, a ich majątek skonfiskowano, to ci panowie z uśmiechem na ustach mówią, że nie wyprowadzili tych pieniędzy tylko prokuratura "pomyliła przychód ze stratą". Przychód czego, spółki czy ich własnego konta na cyprze?
Jak nasza giełda ma działać i przyciągać inwestorów. Takie afery jak Polnord, Getback i inne po latach doczekają się wniosku o areszt paru osób które się finalnie z tego będą tylko śmiały i mówiły jak to nie są politycznie prześladowano.

addison
20
Wpisów: 2 103
Wysłane: 19 października 2020 19:31:15 przy kursie: 3,00 zł
KaWalec napisał(a):
addison napisał(a):

A to w Państwie prawa nie powinno funkcjonować tak ze najpierw należy udowodnić winę ?? Tak tylko pytam, bo może do Ciebie tez zapukają i udowadniaj ze jesteś czysty? A tu się jednak okazuje ze sędzia widzi to ciut inaczej niż Szanowny Przedstawiciel Zera- weź mnie tam przymknij Mecenasa od Carnego bo mam sprawę aresztową...

Moja opinia na temat winny czy niewinny nie ma tu nic do rzeczy, tylko jakoś sposób załatwienia nie wyglada zbyt dobrze...

Wiadomo, niech prokurator udowodni winę przed sądem ale Giertych i spółka będzie starał się obalić zarzuty prokuratury. Bezczynnie siedział nie będzie. Na razie zajmuje się twitterem, mało to poważne. Celebryta się zrobił. "Kochany człowiek" parodia...

Zajmie to oczywiście sporo czasu, czym obok polityków powinni być zainteresowani rozmienieni akcjonariusze polnordu. Niestety giełda przez wielu jest wykorzystywana do wyciąga kasy przez głównych, grubej kasy i to w różnych formach. To jest patologia na rynku, mali są bezsilni, bici po kieszeniach bezlitośnie.

Może kiedyś ktoś zrobi takie podsumowanie gieldy. Ile spółki pozyskały kasy od inwestorów, ile są warte, ile wpłynęło dywidend, ile skupów a ile wykupów przy wyjściach z giełdy i ile bankruct wraz z obligami. Tak za ostatnie 30 lat. Ciekawe jaki liczby by wypłynęły i porównać to z obecna kapitalizacja rynków. To by była ciekawa lektura, niby suche liczby ale pokazane w którą stronę płyną środki na rynku. pomarzyć ludzka rzecz.
Edytowany: 19 października 2020 19:37

hypnotized
0
Wpisów: 53
Wysłane: 20 października 2020 16:24:29 przy kursie: 2,99 zł
Zapomnij, że zrobiłby to któryś z portali branżowych, które pośrednio żyją z tego rynku finansowego. Nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi.
Po raz kolejny wychodzi też złabość audytora, który jest uwikłany w szambo już nie pierwszy raz. To mnie strasznie boli. Biorą ciężkie pieniądze, a później tłumaczą, że w zasadzie oni to tylko bazują na tym co im spółka pod nos podsunie. Straszna fikcja, która niby zabezpiecza ten cały interes.
Zadałem pytania do spółki to zareagowali jak diabeł na święconą wodę. Ciekawe jak Cordia to rozegra, bo okazuje się że całkiem rykoszetem znaleźli się w świetle jupiterów, mimo że sami tego na pewno nie chcieli. Za zakrętem kolejne śmierdzące sprawy ze skandalicznie niską ceną za którą SP sprzedał posiadane akcje, czym Cordia sama chwali się wykazując swoje zyski w związku z zakupem.

Smrodek, smrodek, jeszcze raz smrodek Sick
Edytowany: 20 października 2020 16:25

Miras
4
Wpisów: 280
Wysłane: 2 grudnia 2020 12:11:35 przy kursie: 3,50 zł
Cordia ogłosiła wezwania na skup 100% akcji tj. 6 905 644 akcji ( 7,08% pozostało w obrocie ) Polnordu po cenie 3,55 zł z zamiarem zdjęcia spółki z GPW. Do tego potrzebuje przekroczenia progu 95%, czyli skupienia min. 1,973 mln akcji ( 2,08% ).
Ciekawe czy im się to uda, bo w akcjonariacie pozostali już chyba tylko najwytrwalsi, którzy nie akceptują obecnych cen.
Gdyby nie zebrali wymaganych 95%, to czy jest szansa na podniesienie ceny wezwania? Wydaje się, że Cordia może być zdeterminowana do zdjęcia Polnordu, bo obecne wyceny są b. niskie, a wygląda, że sytuacja w firmie poprawia się.
Osobiście czekam na wyższą cenę :)
Edytowany: 2 grudnia 2020 12:19

borowik77
0
Wpisów: 32
Wysłane: 3 grudnia 2020 10:30:52 przy kursie: 3,49 zł
Pod warunkiem, że tych 2,08% nie maja juz dogadane.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
57
Wysłane: 3 grudnia 2020 10:55:43 przy kursie: 3,49 zł
Miras napisał(a):
Cordia ogłosiła wezwania na skup 100% akcji tj. 6 905 644 akcji ( 7,08% pozostało w obrocie ) Polnordu po cenie 3,55 zł z zamiarem zdjęcia spółki z GPW. Do tego potrzebuje przekroczenia progu 95%, czyli skupienia min. 1,973 mln akcji ( 2,08% ).
Ciekawe czy im się to uda, bo w akcjonariacie pozostali już chyba tylko najwytrwalsi, którzy nie akceptują obecnych cen.
Gdyby nie zebrali wymaganych 95%, to czy jest szansa na podniesienie ceny wezwania? Wydaje się, że Cordia może być zdeterminowana do zdjęcia Polnordu, bo obecne wyceny są b. niskie, a wygląda, że sytuacja w firmie poprawia się.
Osobiście czekam na wyższą cenę :)

Operacyjnie spółka nie działa i o ile dobrze pamiętam sprzedała prawie wszystkie mieszkania jakie miała w ofercie.

Myślę, że te brakujące 2,08% skupią w wezwaniu a pozostałych wycisną (Squeeze out). Ja bym sprzedał, bo w perspektywie jeżeli nie zaakceptujesz obecnej ceny to masz spór sądowy.

borowik77
0
Wysłane: 3 grudnia 2020 11:26:40 przy kursie: 3,49 zł
Myślisz, że jak ktoś czeka tyle lat to przyjmie to wezwanie, po tej samej cenie?
Przecież to jest kradzież moich pieniędzy.
Zobaczymy co bedzie dalej.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
57
Wysłane: 3 grudnia 2020 12:44:28 przy kursie: 3,49 zł
Myślę, że nie wszyscy czekają tyle lat co Ty i że większość przyjmie cenę w wezwaniu. Wiem, że to przykra sprawa. Ja swój pakiet sprzedałem w tym roku po podbitce jaka miała miejsce.

Czasem trzeba brać co dają.

Miras
4
Wpisów: 280
Wysłane: 3 grudnia 2020 20:18:00 przy kursie: 3,49 zł
Nie wykluczam, że im się uda przekroczyć 95%.
Ale wtedy to trudno, w końcu nic nie ryzykuję, najwyżej mnie "wycisną" po 3,55 zł.

adamura
0
Wpisów: 15
Wysłane: 3 grudnia 2020 22:59:52 przy kursie: 3,49 zł
1ketjoW napisał(a):
Myślę, że nie wszyscy czekają tyle lat co Ty i że większość przyjmie cenę w wezwaniu. Wiem, że to przykra sprawa. Ja swój pakiet sprzedałem w tym roku po podbitce jaka miała miejsce.

Czasem trzeba brać co dają.

Skoro wcześniej nie sprzedali, to teraz też bym nie ryzykował ze stwierdzeniem, że większość sprzeda.
Jeżeli nie mają ustawionych brakujących 2% to może być ciężko.
Czekanie to żadne ryzyko, najwyżej wycisną

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
57
Wysłane: 3 grudnia 2020 23:34:31 przy kursie: 3,49 zł
Cytat:
Skoro wcześniej nie sprzedali, to teraz też bym nie ryzykował ze stwierdzeniem, że większość sprzeda.
Jeżeli nie mają ustawionych brakujących 2% to może być ciężko.
Czekanie to żadne ryzyko, najwyżej wycisną

Zauważ, że większość sprzedała w pierwszym wezwaniu.

Zakładam, że jakiś % inwestorów mógł grać pod wezwanie. Ich zysk jaki mają może satysfakcjonować. Zauważ również, że kurs nie przekroczył ceny z wezwania. Tak jakby rynek akceptował zaoferowaną cenę.

Faktem jest natomiast, że nie ma presji. Najwyżej zostaniecie wyciśnięci.

Zakładam też, że Węgrzy idą na pewniaka skoro zaoferowali taką samą cenę w kolejnym wezwaniu.

borowik77
0
Wysłane: 15 stycznia 2021 21:52:53 przy kursie: 3,54 zł
Ciekawostka.
Czyzby aegon mial 1.3%?

stooq.pl/n/?f=1399204&sear...

adamura
0
Wpisów: 15
Wysłane: 16 stycznia 2021 15:07:03 przy kursie: 3,54 zł
Na to wygląda, pytanie kto trzyma resztę?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
85 86 87 88 89 90 91 92