pixelg
Konto maklerskie ING Bank Śląski - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4

Konto maklerskie ING Bank Śląski

MrBlue2
31
Wpisów: 314
Wysłane: 3 grudnia 2020 20:23:17
DM ING ma 114 tys kont maklerskich i jest 4 co do wielkości domem maklerskim w Polsce.

Ciekawi mnie czy klienci DM ING mogli dzisiaj składać zapisy na ipo PCF Group

GRAF78
30
Wpisów: 1 199
Wysłane: 3 grudnia 2020 22:46:43
Nie można było składać zapisów na PCF, nie można było wypłacić gotówki z rachunku maklerskiego. Sytuacja wygląda jak by rachunku w DM w ogule nie było. Składać zleceń telefonicznie też nie można w praktyce bo się nie dodzwonisz, chyba że masz prywatna komurke to maklera i do ciebie oddzwoni ze służbowego?

W poniedziałek rano też była krótka awaria która mi uniemożliwiła transakcje. Ale tamto szybko naprawili. Generalnie współczuje trayderom z otwartymi pozycjami na kontraktach.

Ja mam zamiar na dobrze pożegnać sie z DM ING gdyż 2 raz uniemożliwili mi zawarcie zyskownej transakcji przez awarie (poprzednio w czerwcu 2018).

qobaPL
qobaPL PREMIUM
25
Wpisów: 341
Wysłane: 3 grudnia 2020 22:56:45
Robiłem research i pod kątem awaryjności wiele osób poleca BOŚ, no ale wlaśnie:
dnarynkow.pl/najlepsze-rachunk...

Cytat:
Interfejs w przeglądarce internetowej woła o pomstę do nieba. Cofasz się 10 lat internetowej rzeczywistości. Niestety pomiędzy systemami mBanku czy ING jest przepaść, której BOŚ nie jest w stanie przeskoczyć . Pewnie, że dla doświadczonego inwestora to nie stanowi wielkiego problemu, ale dla początkujących będzie gigantycznym problemem. Znalezienie niektórych informacji w desktopowej wersji systemu DM BOŚ to katastrofa. Przykład najbardziej trywialnego problemu, z którym się zetkniesz to konieczność klikania za każdym razem guzika odświeżenia notowań, żeby poznać ich bieżącą cenę, co przy składaniu zlecenia jest w końcu kluczowe.

Dla mnie to dyskwalifikuje BOŚ. W ING bardzo ceniłem wygląd pulpitu i możliwość jego personalizacji wedle upodobań. Doradźcie proszę, który Dom Maklerski oferuje podobne możliwości, a jest przy tym mniej awaryjny?

To czy minimalna prowizja wynosi 3 czy 10 zł, nie ma dla mnie znaczenia. Małą różnicę w % prowizji też jakoś przełknę, jeżeli dany dostawca spełniłby w końcu moje oczekiwania.

Czekam na opinie, dzięki,
Kuba
To be a rock and not to roll
Edytowany: 3 grudnia 2020 22:57

BearHand
41
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 741
Wysłane: 3 grudnia 2020 23:04:15
Ciekaw jestem opinii na temat CDM Pekao i tego co oferuje PKO BP.

Johnny Bravo
Johnny Bravo PREMIUM
11
Wpisów: 285
Wysłane: 3 grudnia 2020 23:17:20
@qobaPL to w końcu szukasz bezawaryjności czy wodotrysków graficznych? jeśli pierwszego to szczerze polecam BOŚ, zamiast handlu przez www można używać NOL3 (fakt, na fixingach często się zawiesza na kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt sekund, poza tym działa płynnie) lub apki mobilnej, a jak jesteś aktywniejszym traderem to masz BossaStatica4 (osobiście nie korzystam). jeśli natomiast chcesz, żeby wszystko ładnie wyglądało to masz ING, Aliora czy nawet emaklera (z tych dwóch ostatnich zrezygnowałem wiele lat temu, z powodu opłat)

mackopl
mackopl PREMIUM
34
Wpisów: 1 036
Wysłane: 3 grudnia 2020 23:21:29
Jestem/byłem użytkownikiem kont w DM Alior, mbank(emakler), ING, DB, Bossa.
- obecnie najwięcej transakcji robię przez ING - 0,19% jest dla mnie kluczowe. System oceniam pozytywnie, do tej pory kojarzę jedną awarię, dzisiejszą. Na całe szczęście tego dnia nie musiałem nic sprzedawać/kupować.
- Alior, bezwzględnie LIDER o przejrzystość, analizy, rozliczenia, monitoring. Niestety moim zdaniem również lider awaryjności.
- Bossa ch.jowo, ale stabilnie. System rodem z Windowsa 95, jednak stabilność to duży atut. Do tego wszystkie IPO.
- mbank, dla mnie mało czytelny, cenowo jak to mbank, nigdy tani nie był.
- DB niestety wynieśli się z Polski. Było tanio i dobrze!

Ciekawi mnie jak się spisuje XTB?
Edytowany: 3 grudnia 2020 23:22

qobaPL
qobaPL PREMIUM
25
Wysłane: 3 grudnia 2020 23:54:16
Johnny Bravo napisał(a):
@qobaPL to w końcu szukasz bezawaryjności czy wodotrysków graficznych? jeśli pierwszego to szczerze polecam BOŚ, zamiast handlu przez www można używać NOL3 (fakt, na fixingach często się zawiesza na kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt sekund, poza tym działa płynnie) lub apki mobilnej, a jak jesteś aktywniejszym traderem to masz BossaStatica4 (osobiście nie korzystam). jeśli natomiast chcesz, żeby wszystko ładnie wyglądało to masz ING, Aliora czy nawet emaklera (z tych dwóch ostatnich zrezygnowałem wiele lat temu, z powodu opłat)

Szukam kombinacji obu, za co jestem w stanie płacić więcej.

W XTB z tego co wiem, nie ma dostępu do akcji NC, a to dla mnie też warunek kluczowy.

Dzięki za odpowiedzi.

darebar
darebar PREMIUM
3
Wpisów: 34
Wysłane: 4 grudnia 2020 08:21:04
Cytat:
To była długa i pracowita noc. Posuwamy się do przodu, ale liczba zależności jest ogromna i zajmuje to dużo czasu. Wiemy już, że nie zdążymy na otwarcie sesji GPW. Walczymy o każdą minutę. Ambitny plan - okolice południa.

link

Parafrazując Stefana Kisielewskiego: bohatersko pokonujemy trudności nieznane w żadnym innym systemie transakcyjnym.

Dostawcą usługi jest, z tego co mi wiadomo, czołowa polska firma programistyczna z Krakowa również obecna na giełdzie. Obu podmiotom zaistniała awaria wystawia bardzo złą ocenę.

Kakarotto
15
Wpisów: 1 013
Wysłane: 4 grudnia 2020 08:53:24
Spoglądam na ten wątek i taka pierwsza myśl jaka pojawia się w głowie: to rutynowo trzymać print screeny stanu kont bankowych wszelakich. Shame on you

knypsio
0
Wpisów: 7
Wysłane: 4 grudnia 2020 09:28:04
Z mojej strony to jest pierwsza jakakolwiek awaria w ING od kiedy korzystam z ich DM (2 lata). Wiele osób bardzo narzeka i mówi o bardzo częstych awariach, które u mnie nie występują (może kwestia przeglądarki?). Nie mniej trochę słabo - DM jako część wielkiego banku, w którego systemie e-bankowości raczej nie ma problemów, zarówno z ROR jak i sekcją inwestycyjną. Mam nadzieję, że wyciągną z tego wnioski.

BearHand
41
Wysłane: 4 grudnia 2020 09:37:43
Kakarotto napisał(a):
Spoglądam na ten wątek i taka pierwsza myśl jaka pojawia się w głowie: to rutynowo trzymać print screeny stanu kont bankowych wszelakich. Shame on you

Od rana próbuje się dodzwonić do maklera, żeby mi taki zrzut zrobił, bez skutku.
Papiery w KDPW są porejestrowane, ale jak im baza padła to ogarnięcie takiego bałaganu może potrwać.

Na razie tylko taki zrzut mi się udało wczoraj "4 grudnia" zrobić :)

kliknij, aby powiększyć
Edytowany: 4 grudnia 2020 09:40

qobaPL
qobaPL PREMIUM
25
Wysłane: 4 grudnia 2020 09:46:28
Jeszcze te ich teksty w stylu 'Walczymy!', 'Trzymajcie kciuki!', 'Robimy co możemy!'.

Żenada przez wielkie Ż.

vasco
2
Wpisów: 41
Wysłane: 4 grudnia 2020 10:12:25
Jak czytam ten wątek, to mi się przypomina słynna prywatyzacja tegoż banku, na której wzbogacili się nieliczni, a zwykły Kowalski, nawet jak chciał sprzedać swoje całe 3 akcje przydzielone w ramach IPO, to nie mógł tego zrobić w ciągu pierwszych kilku dni, bo biura maklerskie dały ciała. Inne czasy, inny poziom informatyzacji, ale efekt dla Kowalskiego ten sam...

GRAF78
30
Wysłane: 4 grudnia 2020 10:12:47
Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.

mysiauek
mysiauek PREMIUM
3
Wpisów: 252
Wysłane: 4 grudnia 2020 11:06:15
GRAF78 napisał(a):
Nie wierze w "winę" dostawcy notowań online. Notowania dostarcza GPW - w innych bankach też by nie działało. Telefonów nie odbierają być może też nie mogą dokonać transakcji telefonicznie w imieniu klienta.

Musielliby mieć pewnie tysiace maklerów żeby ogarnąć telefoniade.
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".
Edytowany: 4 grudnia 2020 11:06

darebar
darebar PREMIUM
3
Wpisów: 34
Wysłane: 4 grudnia 2020 11:52:42
Cytat:
Przecież w kwestii zlecenia przez telefon nie dzwonisz na zwykłe callcenter tylko bezpośrednio "do maklera".

Z tego co mi wiadomo po rozmowach z infolinią biura, maklerzy też nie są w stanie zrealizować zleceń, bo sami nie mają dostępu do systemu. Mnie poproszono, żebym napisał na reklamacje i wskazał za jaką kwotę chcę sprzedać dany papier, żeby była potem podstawa do uznania (lub nie) roszczenia. Sam potraktowałem tę propozycję jako niepoważną.

mysiauek
mysiauek PREMIUM
3
Wpisów: 252
Wysłane: 4 grudnia 2020 12:18:15
darebar napisał(a):
Cytat:

Z tego co mi wiadomo po rozmowach z infolinią biura, maklerzy też nie są w stanie zrealizować zleceń, bo sami nie mają dostępu do systemu. Mnie poproszono, żebym napisał na reklamacje i wskazał za jaką kwotę chcę sprzedać dany papier, żeby była potem podstawa do uznania (lub nie) roszczenia. Sam potraktowałem tę propozycję jako niepoważną.

No to grubo.
Edytowany: 4 grudnia 2020 12:19

frostpanda
0
Wpisów: 8
Wysłane: 4 grudnia 2020 12:35:19
Tak się kończy zabieranie się za poważne naprawy w środku tygodnia. Zapowiada się ciekawie, dla mnie osobiście ING straciło wiarygodność. Dostałem SMSa wczoraj o 17:33, że cały czas pracują... Moje straty czy tam zyski to i tak pal licho, więksi gracze mają znaczny problem i nie skończy się to dla ING dobrze moim zdaniem.

GRAF78
30
Wysłane: 4 grudnia 2020 13:38:51
mysiauek napisał(a):
GRAF78 napisał(a):

Rozmawiałem z maklerem spokojnie poinstruował mnie o krokach postępowania i z rozmowy wynikło że obecnie nie może dokonać żadnej transakcji w moim imieniu.

Dodatkowo zostałem odcięty od gotówki znajdującej się na rachunku maklerskim i nie mam możliwości przelania jej na inny rachunek.

Nie wiem czy zapis na IPO PCF zostanie zrealizowany? Bo też składałem w ING ale jak im padł system to mam wątpliwości.

BearHand
41
Wysłane: 4 grudnia 2020 14:25:49
Może się komuś przydać:

Cytat:
Przyjmowania informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych

e-mail: sygnaly@knf.gov.pl
Przed przesłaniem sygnału zapoznaj się z:

- informacją dot. sposobu przyjmowania informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych
- komunikatem ws. sposobu obsługi informacji o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu podmiotów nadzorowanych

www.knf.gov.pl/o_nas/urzad_kom...

Cytat:
Komisja Nadzoru Finansowego sprawę monitoruje z punktu widzenia stabilnościowego i systemowego. Jeżeli chodzi o kwestie klienckie, klienci w pierwszej kolejności powinni zwrócić się do biura maklerskiego z ewentualną reklamacją. Jeżeli w tej kwestii byłyby problemy, to kolejnym etapem jest Rzecznik Finansowy. To on jest instytucją przeznaczoną do wspierania klientów w sporach z instytucjami rynku finansowego – tłumaczy Jacek Barszczewski, dyrektor departamentu komunikacji społecznej Urzędu KNF.

www.bankier.pl/wiadomosc/Awari...

Już takie komentarze czytałem, przy okazji jednej spółki, której notowania od lat już są zawieszone.
Inny kaliber, ale pokazuje jaką sytuację ma kowalski w zderzeniu z korporacją.
Edytowany: 4 grudnia 2020 14:43

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4