pixelg
PZU - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

PZU [PZU]

AKTUALNY KURS: 33,50 zł (+1,06%) 07-05-2021 17:04
1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
101
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 499
Wysłane: 30 października 2020 15:07:34 przy kursie: 21,60 zł
Z PZU SP nie ma potrzeby wypłacania dywidendy. Wystarczy, że wyemituje jakieś obligacje bony skarbowe etc i środki pieniężne są wypłacane ze spółki do SP. Ten sam mechanizm dotyczy innych spółek SP - co mnie bardzo zniechęciło do inwestycji w nie.

Ten sposób finansowania może być stosowany do momentu aż SP zacznie mieć kłopoty z obsługą zadłużenia - spłaty odsetek. Wcześniej na dywidendę bym nie liczył.

faluch
1
Wpisów: 14
Wysłane: 31 października 2020 11:14:05 przy kursie: 21,60 zł
Co tam dywidenda. Juz dzis wiadomo ze PZU i inne duze spolki SP będą budowac szpitale polowe. Co beda spnsorowac w przyszlym roku? To juz tylko Sasiny - strzalowi mogą wiedziec, a ze ich wiedza ekonomiczna bliska zeru to wydrenuja do zera spolki ktore traktuja jak swoje. Nie znam sie, ale jestem w szoku ze prawo na to pozwala!?. Z drugiej strony co to jest prawo dla sasinow-strzalowych:)

Joker
103
Wpisów: 1 995
Wysłane: 31 października 2020 13:04:03 przy kursie: 21,60 zł
Najlepiej mieć i dywidendę i kasę z tytułu wyemitowanych obligacji.
To co dzisiaj kupuje PZU to za kilka miesięcy będzie odkupione przez NBP i kasą wróci i pójdzie na dywidendę.
NBP skup prowadzi cały czas. W tym roku już skupił ok 50 mld skarbówek i ok 50 mld covidówek emitowanych przez PFR i BGK.
Nie tylko PZU lokuje tam kasę, a także podmioty niepowiązane z SP i nikt nie myśli o zamrażaniu kapitału na 7 czy 10 lat.

Trochę w tych wszystkich rozważaniach polityka i nienawiść do jednej bądź drugiej strony rozmywa trzeźwe myślenie.
Edytowany: 31 października 2020 13:05

krishic
20
Wpisów: 554
Wysłane: 31 października 2020 13:12:53 przy kursie: 21,60 zł
Precyzujac, spolki Skarbu Panstwa nie beda budowac szpitali polowych na swoj koszt.

"Z decyzji, do której dotarła PAP Biznes wynika, że finansowanie realizacji inwestycji będzie pochodzić ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, na podstawie umów zawartych przez spółki ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Aktywów Państwowych."

Co prawda wolalbym zeby te szpitale budowalo np. wojsko, ale suma sumarum, dobrze ze w ogole powstana.

Przypominam tez news/sytuacje z wiosny tego roku:

"Donald Trump zastosował wobec koncernów motoryzacyjnych ustawę o produkcji obronnej, której obowiązywanie wznowił 18 marca 2020 roku.
Prezydent USA nakazał koncernom motoryzacyjnym przestawienie produkcji. Teraz mają produkować respiratory niezbędne w leczeniu chorych na COVID-19."

Dlatego ani nie jestem w szoku, ani nie postrzegam tej decyzji jako drenowanie spolek SP.
Edytowany: 31 października 2020 13:17

Przemtrad
5
Wpisów: 101
Wysłane: 20 listopada 2020 08:07:51 przy kursie: 26,25 zł
businessinsider.com.pl/wiadomo...

Cytat:
Powszechny Zakład Ubezpieczeń (PZU) od ok. 3-4 tygodni obserwuje wzrost wypłacanych świadczeń z tytułu śmierci ubezpieczonego i szacuje, że potencjalny wpływ na wynik Grupy PZU z tego tytułu w 2020 roku w wyniesie pomiędzy 50-150 mln zł.
...
Jak zaznaczono, podany przedział wynika z: bardzo krótkiego okresu obserwacji zjawiska podwyższonej śmiertelności

BearHand
45
Wpisów: 748
Wysłane: 20 listopada 2020 09:32:35 przy kursie: 26,53 zł
Zapewne wkrótce składki życiówek pójdą w górę a w OWU pojawią się wyłączenia.

le rom
33
Wpisów: 1 201
Wysłane: 20 listopada 2020 16:40:23 przy kursie: 26,53 zł
angry3 A który to i w ostatniej godzinie rozkłada ręce, że niby nagromadzenie odszkodowań a wyniki - jest kapitał - jeśli będzie div powyżej 2 zł, a jeśli nie to wzmocnienie tym bardziej GRO ALE tu im nie zagrozi
a jeśli szczerze - to rynek zwariował zważywszy co się dzisiaj tu kapitalizuje.

Dahowiec
6
Wpisów: 60
Wysłane: 22 listopada 2020 14:55:50 przy kursie: 26,53 zł
W 2021 to chyba Skarb Państwa bardzo będzie chciał zjeść to ciastko które ma PZU ?
Pomarzyć można ale gdybym miał 295 mln akcji to te 3 zł byłoby całkiem słodkim pączkiem :)
A przecież tutaj wygląda na to że można zjeść ciastko i mieć ciastko ?

krewa
krewa PREMIUM
390
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 943
Wysłane: 2 grudnia 2020 10:54:44 przy kursie: 26,45 zł
PZU - analiza techniczna na życzenie

Kurs akcji PZU w trakcie odrabiania strat spowodowanych tegoroczną przeceną. Pomimo odejścia spod strefy oporu, nadal są zachowane spore szanse na rozbudowę odreagowania. Naruszona sekwencja opadających szczytów, przełamana linia spadków i wzbicie się powyżej chmury Ichimoku - wszystko to daje podstawy do rozbudowy korekty wzrostowej przynajmniej do poziomu długoterminowej średniej. Na dodatek układ świec sygnalizuje brak zgodny na odejście w dolne partie wykresu cenowego - mam na myśli formację wzrostowego harami. Dzisiejsza świeca jak na razie nie wykracza poza obszar wczorajszej, a więc wybicie z tego układu powinno być mocne - do uważnej obserwacji.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 2 grudnia 2020 11:58

Deogracias
Deogracias PREMIUM
6
Wpisów: 469
Wysłane: 5 grudnia 2020 23:44:52 przy kursie: 26,50 zł
Banki kamieniem u szyi - omówienie sytuacji finansowej i rynkowej PZU za III kw. 2020 r.

Uwaga! Pełna treść wpisu zarezerwowana jest dla osób posiadających abonament i stanie się ogólnodostępna dnia 05-12-2021 23:44:52.

Zamiast czekać, zamów abonament, a uzyskasz natychmiastowy dostęp do wszystkich treści i narzędzi serwisu.

(Liczba znaków: 14332)

Nowy wpis >>> Top 10 wpisów z 2020 roku
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki
Edytowany: 7 grudnia 2020 14:05

Dahowiec
6
Wysłane: 9 grudnia 2020 13:19:13 przy kursie: 28,58 zł
Analitycy DM Mbanku wyceniają PZU na 39,33 zł , pozytywnie oceniają możliwość wypłaty dywiendy na poziomie 2,42 zł (2,1 mld), przyszłe lata oceniają pozytywnie

Firmy ubezpieczeniowe na świecie odrobiły straty, prawie wychodzą z dołka covidowego, PZU pomimo atrakcyjnych wskaźników jest w ogonie Europy ale wszystko do czasu :)

Dahowiec
6
Wysłane: 11 grudnia 2020 23:25:34 przy kursie: 29,08 zł
No i proszę nie chce spadać więc cóż ... Wygląda na to że dalej będą wzrosty. Może po jakiejś konsolidacji albo i z marszu.

To że patrząc na wykres wydaje się że znowu wróci kurs ładnych kilka zł niżej to właśnie - "wydaje się" ale tak już nie będzie, tak uważam.

Dzisiaj jak to na PZU sypali, mielili akcjami PZU i wszystko pozbierane odebrane, popyt jest na tych poziomach. Chyba faktycznie rośnie zainteresowanie na spółki "value".

Dahowiec
6
Wysłane: 15 grudnia 2020 19:55:39 przy kursie: 29,13 zł
Ciekawe czy moje przewidywania się sprawdzą, jak na razie nie chce spadać, a to już dobrze :)

Sprawdziłem że od 3 sesji jest ten sam schemat: otwarcie ok. 29, następnie spadek max do 28,60, potem w górę i w dół. Dystrybucja może ktoś powiedzieć ale ja obstawiam skup.

Być może w tym tygodniu jakieś rozstrzygnięcie co do kierunku, na razie kurs trzyma powyżej średnich także tych długoterminowych a to prosty i czytelny sygnał kupna.

Szkoda czasu i życia na obserwację kursu w trakcie dnia więc stawiamy stop lossa i wyłączamy notowania. SL "ździebko" poniżej poziomu akceptowalnej dla nas straty. Zdarza się "czyszczenie " stop lossów przed wzrostem a okrągłe poziomy i trochę niżej lubią być sprawdzane. Można się więc zdziwić jak precyzyjnie zostaliśmy pozbawieni akcji.

To już lepiej te kilkadziesiąt groszy poświęcić a za to wyłączyć notowania i niech się dzieje wola Nieba :) .

Jest taka przypowieść o 2 mnichach buddyjskich. Stary młodemu kazał nosić dość solidny kamień. Miało to mu pomóc zrozumieć że dopóki trzyma kamień to jest on ciężki ale jak odłoży to dla niego nic nie waży, może poczuć lekkość. To samo prawo dotyczy jego umysłu. Tę analogię próbuję zastosować w przypadku inwestycji i nie tylko :)

le rom
33
Wysłane: 16 grudnia 2020 13:08:36 przy kursie: 29,70 zł
angry3 Pozbycie się kamienia -to nie takie proste - ciężar co nuż powraca.
Ile jest wart PZU? I co Niderlandom do Polski?. Ano zda się, że gdyby nie kryzys 2008r to PZU zarządzane byłoby z Zeist z pod Utrecht z kraju Niderlandów. Oto E. Wąsacz po 15 latach dochodzenia (500 tomów akt) zostaje przez Martę Piśnik -sąd warszawski -obecnie - uniewinniony. Feralna prywatyzację w 1999r PZU 30% akcji PZU za 3,1 mld zł dla konsorpcjum Eureko-Big z możliwością zakupna dalszych 21% akcji PZU za 2 mld zł poprzez aneksowanie umowy przez Aldonę Kamelę-Sowińską. Eureko ewidentnie wykazało jak można (znając kruczki prawne) ogołocić PZU wygrywając sprawy z Polską. Głowni polscy aktorzy negatywni: można tu wymienić ..........., a byli też aktorzy pozytywni ................ prowadzili PZU przez manowce. Okazało się, że Eureko kupował za kredyt i nie był ubezpieczycielem, mimo to jego kapitał zainwestowany w PZU dał mu zarobek - zysk 19,7 % rocznie przez wszystkie lata inwestycji. Mimo takich dochodów holender nie osiągnął celu - kontroli nad rynkiem ubezpieczeniowym w Polsce, choć rząd Niderlandów wspierał Eureko. A to dlatego- że w Polsce ktoś zaświecił czerwone światełko z napisem "kapitał ma swoją narodowość". Lepiej później niż wcale.
Emil Wąsacz w 2019r stanął przed Trybunałem, ale sprawa przedawniona od 2012r, a sąd warszawski uniewinnia w 2020r. O Aldonie ani słychu, nie wspominając Belki i Chrisa.
Utracone środki w PZU to ponad 10 mld zł nie mówiąc o "zamrożeniu na ok 10 lat" możliwości przejęć i ekspansji w kraju i za granicą . Tego zaniechania nikt nawet nie oszacował.
www.forbes.pl/wiadomosci/prywa...
a obecnie:
www.bankier.pl/wiadomosc/Sad-b...

Dziś PZU wyceniane jest na ok. 25 mld zł. Skarb Państwa ma tylko 34,19% akcji. Eureko formalnie wyszło z akcji PZU. Ale czy Niderlandy zapomniały o rynku polskim?
Czy free float ponad 65% nie świadczy, że jest złudą jakoby PZU i PEO miało zapewnioną kontrolę przez SP?
A przecież Fundy i drobni akcjonariusze wytrzymają do poziomu 42- 44 zł a potem wypuszczą akcje.
Nie wydaje mi się aby ktoś wytrzymał cenę 60 zł i nie sprzedał PZU ( a to dopiero MC =11,5 mld Euro)

Dahowiec
6
Wysłane: 16 grudnia 2020 15:15:57 przy kursie: 29,70 zł
Le Rom zawsze z ciekawością czyta się Twoje opinie.
Faktycznie kamień ciąży dlatego SL musi być.

Pewnie że mało kto wytrzyma większe wzrosty, to widać nawet na aktualnych poziomach jak chętnie oddawane są akcje :) I jak chętnie oddawane albo przekazywane były poniżej 23 zł.

Zmieniając ciut temat rozwinę refleksję z poprzedniego posta.
Uważam że wdawanie się jak to namawiają reklamy w codzienny "trejding" przeciętnemu inwestorowi indywidualnemu przysporzy więcej adrenaliny i kortyzolu niż spodziewana gratyfikacja finansowa :) Branie udziału w konkursie kto wytnie więcej gr dziennie obciąża ! Ale ponoć Pan Janek 150% zarobił. Błąd statystyczny może się zdarzyć pewnie! Kasa to nie wszystko, sam się w tym jakiś czas temu połapałem :)

Gdy tak bardzo nie szanowałem swojego prywatnego czasu obserwowałem notowania i częściej handlowałem. A dany nam czas na ziemi to dobro najwyższe, nie zawsze można dokupić.

Teraz zastanawiam się jak to by było ciekawe dla mnie zobaczyć kto tam siedzi za tymi komputerami, smartfonami. Jacy ludzie i gdzie. Szczególnie ciekawa była by sposobność wideo-rozmowy z osobami sprzedającymi akcje PZU po 24,23,22,21 zł. No może nie ze wszystkimi ale tymi z top 10 obrotu dziennego :) Chyba że bym się nie dogadał bo nie znam kodu binarnego a przydał by mi się w rozmowie z klonem Deep Blue :) To może z zarządcą tego Matrixa ? Może by mi wyjaśnił że ta cena 22,21 zł to tylko sen, niedługo pobudka i będę mógł od nich odkupić po 29 złotych a później jeszcze będę miał okazję im sprzedać po... 21 :) Skoro to sen to wszystko jest możliwe i przestaje mnie dziwić.

Daleko mi do zwolenników teori spiskowych ale jak się pomyśli że tylko taki OFE Nationale Nederlanden z "polskim" zarządem ma trochę poniżej 5 % akcji PZU. Dalej sumujemy resztę OFE/TFI. Jakieś grube ryby podprogowe których nie widać. To tak jak pisze Le Rom z całą resztą 65%. Wszak kapitał nie ma narodowości... taaaak :)

sasky
sasky PREMIUM
32
Wpisów: 2 654
Wysłane: 16 grudnia 2020 17:51:09 przy kursie: 29,70 zł
Jest szansa na dywidendę

Cytat:
Ubezpieczyciele spełniający wyznaczone przez Komisję Nadzoru Finansowego kryteria mogą dokonać wypłaty dywidendy w wysokości maksymalnej równej 100 proc. wielkości zysku wypracowanego w roku 2019 oraz 50 proc. wielkości zysku wypracowanego w roku 2020 roku, podała Komisja.

www.stockwatch.pl/wiadomosci/k...

le rom
33
Wysłane: 17 grudnia 2020 10:06:33 przy kursie: 31,12 zł
angry3 Tu możliwa jest dywidenda za 19/20r. na poziomie nawet 3-4 zł .

benyrac
benyrac PREMIUM
4
Wpisów: 99
Wysłane: 17 grudnia 2020 10:36:24 przy kursie: 31,12 zł
Niech wyplaca tylko 100% zysku z 2019 i bedzie pieknie wave
Cztery najbardziej niebezpieczne slowa w inwestowaniu to :
Tym razem jest inaczej.
John Templeton

Dahowiec
6
Wysłane: 18 grudnia 2020 09:17:32 przy kursie: 31,28 zł
No proszę miła niespodzianka dla akcjonariuszy! Boo hoo!

Nowa nadzieja, oby skłaniająca do przeważania akcji PZU w portfelach dużych akcjonariuszy, nie tylko spekulantów. W świecie "darmowej gotówki" i braku zwrotu z lokat? Dodruk pieniądza może być łatwiej wykonany niż akcji PZU. Pomijając podnoszone kwestie negatywne co do PZU - ja mam nadzieję że zostanie w końcu docenione.
Nie ma co porównywać ale taki Metlife w USA płaci rocznie ok 1,80 USD dywidendy, cena akcji teraz ok 46 USD.

Więc uważam że jest co doceniać. Poza wpływem politycznym. Ale czy naprawdę są duże firmy finansowe wolne od takich wpływów ?

Słaba wycena PZU to też chyba pokłosie nieprzygotowania do rynku kapitałowego społeczeństwa - polityków, zarządzających OFE i reszty ludzi, pamiętających sprzedaż funduszy akcyjnych na górce w latach 2006-2007. Wtedy nie było u nas mifid, kwestionariusza adekwatności tylko wystarczał podpis na zerwaniu lokaty i na formularzu kupna jednostek FIO. Będzie Pani zadowolona... Pracownicy szeregowi nie zdawali sobie sprawy co sprzedają, dyrektorzy oddziałów bankowych może ciut bardziej ale liczy się wynik i bonus i premia :( Raczej stawiamy wciąż pierwsze kroki na tym rynku i wciąż w kółko dajemy się ograć. I jeszcze długo to potrwa...

Przebudowa portfeli na pewno będzie w 2021r.
Chwała naszym programistom jak i Panu Robertowi Lewandowskiemu - piłkarz roku 2020! Piękna promocja naszego kraju.

Ale być może casus CDR zapali czerwone światło w tym sektorze? Ja przyznaję że nigdy za bardzo grami się nie interesowałem, nie rozumiałem i przegapiłem całą hossę. Właśnie czytam że Pan Robert też "wchodzi" w gry, najlepszy piłkarz. Każdy cykl ma swój koniec, ostatnimi czasy jakoś wzmożone IPO firm gamingowych było, chyba ostatni chcą zdążyć. Nie to że chcę dołożyć swój kamyczek bo ciężkie czasy inwestorów CDR, raczej próbuję dostrzec rzeczywistość, nie chce mieć racji, po co mi mieć rację tym się nie najem.

Być może są tacy którzy już widzą świat po covidzie i nie jest to katastroficzna wizja Pana Krzysztof Jackowski ale powrót do nowej "normalności" czego i sobie i wszystkim nam życzę.

januszw
7
Wpisów: 324
Wysłane: 18 grudnia 2020 09:53:11 przy kursie: 31,28 zł
Dywidenda jest w cenie ale na pewno nie ilosc obecnych i przyszłych zgonow nadmiarowych

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57