pixelg
SCPFL - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10

SCPFL [SCP]

AKTUALNY KURS: 149,00 zł (-1,97%) 15-01-2021 17:00
CarlosRoca
21
Dołączył: 2020-06-11
Wpisów: 12
Wysłane: 19 grudnia 2020 16:58:19 przy kursie: 123,00 zł
Część II: Analizator PCR/ONE na panelu wirusowym Sars-Cov-2

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda z analizatorem PCR/ONE i panelem wirusowym na Sars-Cov-2. Przede wszystkim zacząć należy od tego, że dziś na rynku globalnym nie ma szybkich, automatycznych testów wykrywających cztery sekwencje genetyczne genów specyficznych wirusa Sars-Cov-2. Mamy na rynku albo wolne testy laboratoryjne (dające wynik w czasie od 1 doby w górę wliczając w to czas konieczny na pobranie próbki, jej transport do laboratorium, wykonanie testu, uzyskanie jednoznacznego wyniku testu oraz dostarczenie wyniku do osoby badanej), ale badające do nawet czterech sekwencji genetycznych genów specyficznych lub szybkie testy automatyczne, ale badające zazwyczaj jedną sekwencję genetyczną, dużo rzadziej dwie sekwencje genetyczne genów specyficznych wirusa sars-Cov-2, ale szybkich i automatycznych testów czterogenowych na świecie obecnie nie ma.

Osoby, które śledzą moje wpisy widzą o co chodzi (dla tych co nie wiedzą: mamy dwa geny specyficzne wirusa Sars-Cov-2, takie krótkie fragmenty DNA, które umożliwiają identyfikacje wirusa. Pierwszy z nich to gen specyficzny ORF1ab lub jego krótsza część RdRp do których wykrycia wystarczy jedna sekwencja genetyczna oraz drugi gen specyficzny N, który charakteryzuje się koniecznością użycia trzech sekwencji genetycznych, aby wykryć trzy locie specyficzne tego genu N1, N2 oraz N3. Aby test działał prawidłowo i nie pokazywał wyników fałszywie dodatnich oraz fałszywie ujemnych, test musi wykrywać cztery sekwencje genetyczne tych dwóch genów specyficznych. Jeżeli tego nie robi, to pewna część wyników takiego testu będzie fałszywie ujemna lub fałszywie dodatnia, z czym bardzo często mamy obecnie na świecie do czynienia – wystarczy poczytać różne doniesienia na temat błędnych wyników różnych testów w sieci). Problem ten mógłby być rozwiązany wynalezieniem szybkiego testu automatycznego i nad takim właśnie pracuje Scope Fluidicstest ma być w pełni automatyczny i w 15 minut generować wynik na bazie czterogenowego testu wykrywającego wszystkie cztery sekwencje genetyczne dwóch genów specyficznych ORF1ab oraz N.

Jak się pewnie wszyscy już domyślają, gdyby SCPFL udało się taki test stworzyć, byłby to niewątpliwy „game changer” na rynku szybkich testów diagnostycznych, a co za tym idzie potencjał, czyli przyszła wartość analizatora PCR/ONE wzrosła by pewnie kilkukrotnie dla potencjalnego nabywcy ... szczególnie do momentu kiedy byłby to pierwszy taki test na rynku i nie było by na horyzoncie konkurencji, a pandemia trwała by w najlepsze …

Niestety co większość z Was pewnie wie wynalezienie takiego testy nie jest sprawą prostą, ponieważ jak dotąd żadnej firmie, w tym globalnym graczom na rynku, to się nie udało, a czas pandemii ucieka. I tutaj tkwi główny problem czy wyzwanie z jakim mierzy się Scope Fluidics. Jako jedna z czterech obecnych dziś na świecie firm (Scope Fluidics, Spindiag, QuantumMD, FluxErgy) ma wystarczająco szybką i kompleksową technologię, która umożliwia stworzenie takiego testu.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Niestety, ale nikt dziś nie potrafi powiedzieć czy w ogóle taki szybki, automatyczny test czterogenowy da się w ogóle stworzyć. Wydaje się, że tak, ale jak na razie żadnej firmie na świecie się to nie udało. I ten fakt jest niestety przez inwestorów całkowicie pomijany. Wszyscy oczekują, że to ich obowiązek i że muszą taki test dowieść do certyfikacji i komercjalizacji. A rzeczywistość okazała się trudniejsza niż oczekiwania inwestorów czy dotychczasowe możliwości samej spółki.

Gdzie dziś spółka jest z tym panelem na Sars-Cov-2? Na etapie badań przedklinicznych okazało się, że test nie ma wystarczającej skuteczności (specyficzności i czułości) i wymaga optymalizacji protokołu biochemicznego. W praktyce oznacza to, że muszą usprawnić sekwencję biochemii użytej w panelu (same odczynniki jak i układ odczynników w kardridżu). Jak twierdzą prace te są zaawansowane w stopniu umożlwiającym planowanie rozpoczęcia kolejnej serii testów przedklinicznych w szpitalu w grudniu bieżącego roku., a Komisja Bioetyczna przy szpitalu, w którym prowadzone są testy panelu na Sars-Cov-2, wydała pozytywną opinię na przeprowadzenie certyfikacyjnych testów klinicznych przy użyciu systemu PCR|ONE SARS-CoV-2 po jego optymalizacji.

Nie oznacza to jednak, że ponowne testy będę bezbłędne i nie będą wymagały ponownej pracy i na pewno wyjdą prawidłowo o czym trzeba pamiętać. Do tego dochodzi ryzyko związane z badaniami klinicznymi oraz czas niezbędny na wykonanie pracy przez Profesora Pyrcia do złożenia dokumentacji rejestracyjnej w FDA w USA oraz ryzyko zamknięcia szybkiej ścieżki rejestracyjnej przez FDA. I te ryzyka trzeba mieć cały czas z tyłu głowy i nie zapominać o ich istnieniu.

Jednakże z punktu widzenia potencjału, jeżeli będą mieli wystarczająco dużo determinacji i umiejętności i dowiozą taki panel do etapu końcowego rejestracji i certyfikacji to będą pierwszą firmą na świecie, która taki test będzie posiadać w swoim portfolio. Dlatego też tutaj należy ważyć ryzyko do potencjału jakie ze sobą niesie ten panel diagnostyczny.

Jednocześnie należy pamiętać, że jeżeli im się to nie uda, to po prostu wrócimy do sytuacji sprzed pandemii (rok wstecz) gdzie potencjał analizatora PCR/ONE był oceniania z perspektywy panelu bakteryjnego MRSA/MSSA i wyceniany na okolice 130 mUSD. Jednocześnie pamiętając, że sam rynek diagnostyczny wzrósł w tym czasie znacząco, powodując wzrost wartości analizatora to kwoty być może dwu lub nawet trzy krotnie większej niż przed pandemią.

Sam zaś dodatkowy panel na Sars-Cov-2 może ten potencjał jeszcze np. podwoić. O takim potencjale aktualnie prawdopodobnie tutaj mówimy …

BruceWayne
0
Dołączył: 2020-12-16
Wpisów: 3
Wysłane: 19 grudnia 2020 18:06:04 przy kursie: 123,00 zł
Dziękuję Ci Carlos za obiektywne przedstawienie aktualnej sytuacji.

Moim zdaniem większość inwestorów gra niestety pod panel Sars-Cov2 i kolejne ewentualne problemy mogą dalej odbijać się na już i tak niskim kursie spółki.

yodyod
1
Dołączył: 2011-11-23
Wpisów: 392
Wysłane: 19 grudnia 2020 19:13:58 przy kursie: 123,00 zł
Carlos
Słowa kluczowe z Twojego postu
Wróciliśmy do czasu sprzed pandemii
Kurs tez wrócił
Żal lata, kiedy zupełnie w Polsce odpuścilismy w Polsce obostrzenia pandemiczne i wtedy trzeba było zrobić MRSA ale był HYPE na panel covidowa...
Wg mnie na kursie już mieliśmy ATH i tam już nigdy nie wrócimy, ale może tym razem się będę mylił.
Cala nadzieja w BACTEROMIC...
Pozdrawiam


CarlosRoca
21
Dołączył: 2020-06-11
Wpisów: 12
Wysłane: 19 grudnia 2020 19:23:45 przy kursie: 123,00 zł
BruceWayne napisał(a):
Dziękuję Ci Carlos za obiektywne przedstawienie aktualnej sytuacji.

Moim zdaniem większość inwestorów gra niestety pod panel Sars-Cov2 i kolejne ewentualne problemy mogą dalej odbijać się na już i tak niskim kursie spółki.


Nie ma za co. Jutro będzie kolejna część :)

Co do "inwestorów" to rozumiem, że masz na myśli inwestorów idywidualnych, bo kluczowi i duzi inwestorzy (założyciele oraz ujawnione Fundusze) na spółce nie sprzedają akcji i pracują nad zakończeniem procesu certyfikacji i sprzedaży projektu PCR ONE :)

PS. YodYod ATH będzie wzięte rozpędem w momencie komercjalizacji PCR/ONE ... więc nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ATH nie wróci ... no chyba, że zajmujesz się "wróżeniem z fusów"i :)

yodyod
1
Dołączył: 2011-11-23
Wpisów: 392
Wysłane: 19 grudnia 2020 21:17:06 przy kursie: 123,00 zł
FUSIARZ jestem
Wróżacy z fusów właśnie
W ciągu 12 miesięcy uważam że czeka nas wzrost do 225 info po zakończeniu badań klinicznych w PCR ONE
potem szalony spadek do 100 bo cena sprzedaży i rozciagniecie w czasie płatności za PCR ONE będzie przypominało case AIRWAY i CSS
I w końcu BACTEROMIC dopracowany sprzedany na luzie bez napinki pozwoli na WZROST do 200
ATH nigdy nie zostanie już dotknięte...

Post do wykasowania, taka dyskusja z Carlosem

BruceWayne
0
Dołączył: 2020-12-16
Wpisów: 3
Wysłane: 21 grudnia 2020 00:08:09 przy kursie: 123,00 zł
Tak, indywidualnych, drobnicę, "ulicę" :).

CarlosRoca
21
Dołączył: 2020-06-11
Wpisów: 12
Wysłane: 21 grudnia 2020 18:00:09 przy kursie: 117,50 zł
Część III: Komunikacja w spółce

Czas zmierzyć się z trudniejszym tematem, a mianowicie oceną ostatniej komunikacji płynącej ze spółki. Nie da się nie zauważyć, że od mniej więcej WZA, które miało miejsce w sierpniu tego roku, znacznie pogorszyła się komunikacja płynąca ze spółki.

Tak w ogóle to sobie myślę, że większość problemów z obecnym kursem SCPFL wynika właśnie z oceny tej komunikacji. Mówiąc uczciwie, należy powiedzieć sobie, że ostania komunikacja spółki pozostawia wiele do życzenia, a nawet można by pokusić się o stwierdzenie, że „leży na łopatkach".

Chciałbym abyście mojego poniższego punktu widzenia nie odbierali jako obrony spółki czy próby tłumaczenia ich problemu, czy zaniedbań. Nic takiego nie mam na myśli. Osobiście uważam, że nie potrafili odpowiednio docenić skali i wagi problemów, a to co się wydarzyło jest tylko pochodną tej sytuacji i co najwyżej mogą być jedynie pewne „okoliczności łagodzące”, które nie zmieniają kwestii zaniedbań lub ich braku. Oceńcie więc proszę moją wypowiedź pod takim właśnie kątem i pamiętajcie, że jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia na ten temat.

Osobiście uważam, że obecne problemy w komunikacji spółki z inwestorami wynikają z kilku głównych problemów. Po pierwsze nie ocenili prawidłowo ilości pracy jaka jeszcze pozostała do wykonania, po drugie błędnie ocenili własne możliwości operacyjne w ramach dostępnego czasu i po trzecie nie ocenili właściwie zagrożeń płynących z pandemii Covid-19.

Zacznę od końca. Nie wiem czy zwróciliście uwagę, ale podczas czatu inwestorskiego Prezes wskazał, że mieli w firmie zakażenia Covid-19, który to w oczywisty sposób musiały wpłynąć na paraliż organizacyjny, a co za tym idzie komunikacyjny w firmie. Każdy kto miał w swoim miejscu pracy do czynienia z zakażeniem Covod-19 potrafi lepiej ocenić jak tego typu zakażenia wpływają na bieżące funkcjonowanie operacyjne firmy. Oczywiście im większa organizacja tym wpływ będzie mniejszy, ale niestety im mniejsza organizacja tym ten wpływ jest jeszcze zwielokrotniony. Trzeba też sobie powiedzieć, że SCPFL jest organizacją małą, zatrudniającą raptem 50 osób w trzech podmiotach gospodarczych. I z tej perspektywy można sobie jedynie wyobrazić jak mocno na działanie operacyjne spółki wpłynęły takie zakażenia i konieczność zrobienia kwarantanny dla pracowników. Jak to stwierdził na czacie Prezes - bardzo długo uważali, że pandemia nie wpłynie na ich działania, aż doszło do ogniska Covid-10 wewnątrz ich organizacji, a to spowodowało znaczne ich obciążenie operacyjnie (nie w sposób krytyczny, ale znaczny). Czy taki paraliż działalności operacyjnej spółki wpływa na prowadzenie projektów, terminy, harmonogramy i chociażby komunikację zewnętrzną spółki? Na to pytanie każdy niech odpowie już sobie sam.

Kolejną kwestią jest ilość pracy jaka została do wykonania w projektach, ale skupmy się tylko na projekcie PCR/ONE. Mam nieodparte wrażenie, że większość inwestorów uważała lub wciąż uważa, iż do zakończenia prac na analizatorem PCR/ONE i panelami bakteryjnym i wirusowy pozostały w skrócie mówiąc badania kliniczne i certyfikacja. Serio? Ja tam widzę cały szereg prac jakie jeszcze zostały do wykonania. Poczynając od optymalizacji oprogramowania analizatora PCR/ONE, poprzez rozpoczęcie badań klonicznych z kolejnym szpitalem (miały być trzy, nie jeden), wykonanie samych badań klinicznych, analiza otrzymanego raportu z wyników badań, przygotowanie dokumentacji co do certyfikacji, przebicie się przez procedury administracyjne w dobie pandemii i złożenie wniosków, a dopiero potem rejestracja i certyfikacja samego urządzenia. Czy to kończy pracę? Absolutnie nie, tutaj praca dopiero się zaczyna – cały program „Early Acces”, nowe umowy z dystrybutorami, zbieranie masowych próbek od rzeczywistych użytkowników, uruchomienie produkcji średnio skalowej, zbudowanie całego wsparcia autorytetów dla tego analizatora, i tak dalej i tak dalej. A gdzie Bacteromic, gdzie proces sprzedaży? I o ile oczywiście odpowiednio duże zasoby pozwalają wykonać taką prace w stosunkowo szybkim terminie, to zarządzanie takim projektem przez trzech członków Zarządu pochłania im całkowicie czas i wpływa na konieczność podejmowania decyzji co jest priorytetem i należy wykonać w pierwszej kolejności, a co może poczekać.

I tutaj dochodzimy do ostatniej kwestii jaką jest percepcja i przepustowość pracy samego Zarządu. Czy oni mają wystarczająco dużo czasu na wykonanie tych wszystkich obowiązków? Szczerze to śmiem wątpić. Uważam wręcz, że są w stanie wykonać pracę do uzyskana certyfikacji w Q1 2021 r., ale wcale nie mam 100% pewności, że na pewno ten termin zostanie dotrzymany. O kolejnych elementach Programu „Early Access”, projekcie Bacteromic czy o procesie sprzedażowym w ogóle tutaj już nie wspominając. Potraficie sobie wyobrazić ile czasu konsumuje takiemu Panu jak Szymon Ruta prowadzenie rozmów, gromadzenie i wysyłanie informacji do 13 podpisanych umów NDA? Jeżeli ktoś z Was prowadził procesy M&A to wie, że przy ilości 3-4 takich umów jest się zasypanym całkowicie, a 13 takich procesów jednocześnie to ja sobie w ogóle nie wyobrażam. Czy w związku z tym mogą być kolejne opóźnienia – oby nie było, ale niestety mogą wystąpić i trzeba się z takowymi niestety też liczyć.

I teraz patrząc na te trzy elementy powyżej uważam, że komunikacja z inwestorami czy nam się to podoba czy nie jest na ostatnim miejscu w „kolejce do odśnieżania”. I powiem Wam więcej – uważam dziś, że nie są w stanie rozwiązać tego problemu w ciągu następnego kwartału i niestety należy się spodziewać dalszych problemów w komunikacji ze spółką, przynajmniej do czasu usprawnienia organizacji w tym zakresie, a bliżej mówiąc do czasu kiedy Pan Szymon Ruta dostanie ludzi do pracy do tego zakresu. Czy mieliśmy tego przykłady – oczywiście - publikacja raportu tuż przed czatem inwestorskim, krótki czas trwania czatu inwestorskiego czy chociażby całkowicie wstrzymana korespondencja mailowa z inwestorami w relacjach inwestorskich. To wszystko jest spowodowane trzema powyższym problemami i brakiem czasu tych ludzi na wykonywanie swoich obowiązków.

I tak myślę sobie, że w tym miejscu od razu niektórym z Was przyszło do głowy, że to przecież nie Wasz problem, bo to ich obowiązki i za to biorą pieniądze. I oczywiście jest to racja. Jednakże odłóżmy na chwilę na bok tę naszą bezkompromisową polską mentalność. W mojej opinii Zarząd SCPFL naprawdę przeciera w Polsce szlaki do wielkich transakcji M&A na rynku biotechnologicznym i w związku z tym będzie to wszystko „trzeszczeć w szwach” ponieważ tylko w świecie idealnym wszystko idzie „jak z płatka”. Dajmy im pracować i rozliczajmy ich z efektów końcowych ich pracy, a nie z pośrednich wpadek. Jak dowiozą certyfikacje i sprzedaż PCR/ONE to należy się im i nam szampan, a jak nie dowiozą to wtedy należy ich z tego dosadnie rozliczyć. Ale uważam, że dopiero wtedy przyjdzie na to czas.

A czy Zarząd ma odpowiednią motywacje do pracy i odpowiednie zaangażowanie aby „dowieść” PCR/ONE do końcowego sukcesu? Popatrzcie na to z tej perspektywy – w statucie jest zapisana dywidenda w kwocie minimum 50% z uzyskanej kwoty sprzedaży. A kto zyska najwięcej na tej dywidendzie?

Tylko Wam to zobrazuje:
TOTAL FIZ – 668.449 akcji
Prezes Zarządu Piotr Garstecki – 374.924 akcje
Członek Zarządu Marcin Izydorzak – 366.355 akcji
XXXX XXXXX – 53.090 akcji
XXXX XXXXX – 40.443 akcje

XXX - osoby z Zarządu lub RN, które wykazały na ostanim WZA posiadane wyżej wymienionych ilości akcji, ale ze względu na RODO, nie ujawnię ich danych osobowych. Pozostałe dane pochodzą z dostępnych informacji ze spółki.

I teraz popatrzcie na swoje portfele i na jaki poziom dywidendy liczycie, a o jakich poziomach dywidendy mówimy w przypadku tych Panów powyżej. Krótko mówiąc, jak dowiozą PCR/ONE do sprzedaży, to każdy z nich z dnia na dzień, ze zwykłych naukowców stanie się milionerem i to takim wielokrotnym… Pytanie wiec czy mają odpowiednią motywację do pracy jest więc tło najwyżej pytaniem retorycznym ...

Na koniec ponieważ czasami pojawiają nie pytania - nie mam żadnych dodatkowych informacji ze spółki, wszystkie powyżej przedstawione opisy, są jedynie moimi własnymi przemyśleniami i opiniami i należy pamietać, żę zgodnie z maksymą Marka Aureliusza "Wszytko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą".

krewa
krewa PREMIUM
234
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2009-05-01
Wpisów: 7 459
Wysłane: 22 grudnia 2020 14:34:28 przy kursie: 127,00 zł
SCOPE FLUIDICS - analiza techniczna na życzenie


W poprzedniej analizie technicznej zwracałem uwagę na spory górny cień świecy dziennej, naruszającej opór na poziomie 213 zł i sugerowałem zaczekać na pełne ukształtowanie świecy tygodniowej. Niestety, nie doszło do zamknięcia powyżej oporu i tym samym szanse na konfrontację z ATH istotnie zmalały. A potem już było tylko gorzej - w listopadzie podaż przełamała linię wzrostów, dostarczając argumentu za rozbudową korekty. Po przełamaniu tej linii można było zaobserwować wzrost wolumenu, potwierdzający istotność tejże. W efekcie spadki sięgnęły poziomu maksymalnie dopuszczalnej korekty, czyli zniesienia 61,8% hossy. Niestety, na razie nie widać przesłanek do wieszczenia końca przeceny. Kurs akcji spółki odbijał po pierwszym dotknięciu od każdego poziomu zniesień Fibonacciego - zaznaczyłem to na wykresie. Owszem, mamy świecę wysokiej fali sygnalizującej chwilową równowagę podaży i popytu, ale jedna jaskółka wiosny nie czyni. Nie widać chociażby wytracania impetu przeceny, w związku z powyższym traktowałbym odreagowanie jako krótkoterminową korektę wzrostową w średnioterminowym trendzie spadkowym.
Najbliższe opory plasują się na poziomach 140 oraz 170 zł, wsparcie zaś 108 oraz w przypadku jego utraty 70 zł.


kliknij, aby powiększyć


Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,210 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d