pixelg
PORTFEL konkursowy STOCKWATCH 2020 - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11 12 13 14 15 16 17

PORTFEL konkursowy STOCKWATCH 2020

Yaroman
27
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 045
Wysłane: 2 stycznia 2021 07:30:41
Jestem pod wrażeniem Applause
Wynik kosmiczny
Gratulacje dla zwycięzców i pozdrowienia dla wszystkich uczestników 3some
“Pluralitas non est ponenda sine neccesitate”

bankrucik
54
Wpisów: 4 315
Wysłane: 2 stycznia 2021 17:30:37
Gratulacje dla wszystkich uczestników a dla zwycięzcy podwójne !
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Wojetek
125
Wpisów: 5 398
Wysłane: 4 stycznia 2021 15:57:24
flesz napisał(a):
Cieszę się, że udało mi się wygrać ten świetny konkurs. Co do nagrody - proszę jakoś podzielić moją z @mysiauek, bo ja tylko dopiąłem ostatni guzik :)

Porównując się do funduszy mamy jednak ułatwione zadanie, zarządzający nie kupują za 5 tys i nie tylko 1 spółkę :)

Może zwiększenie budżetu do powiedzmy 100 tys na gracza byłoby krokiem w stronę większego urealnienia zabawy?

Na obecną chwilę mamy 50 uczestników konkursu - spółek z obrotem na poziomie 100k i więcej jest ok 100-120 na rynku, więc wybór automatycznie bardzo by się zacieśnił, ew wchodziłyby z dużym poślizgiem do portfela. Dlatego na pewno w 2021 pozostaniemy przy obecnym wymogu płynności na poziomie 5000 zł. Poza tym o ile faktycznie mamy przewagę na tym polu, to zarządzający w funduszu nie ma 49 innych inwestorów którzy też mu kupują spółki ;). Dlatego o ile osiągnięcie indywidualnie wyższej stopy od funduszy to nie jest jakiejś wielkie osiągnięcie, to gdy mówimy o portfelu złożonym z tak dużej liczby osób o całkowicie odmiennych strategiach to już coś.

W kwestii spółek zagranicznych - póki co temat odpada z prozaicznego powodu - potrzebny byłby dostawca notowań na dużą liczbę rynków by się to wygodnie śledziło. A z takim jest delikatny problem ;).

Kody z nagrodami dziś powędrują do TOP5. Jeśli ktoś ma abonament to niech nie czeka z jego wykorzystaniem (bo kod ma ważność czasową) i wykorzysta - kod dopisze mu się do posiadanego abonamentu przedłużając go.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

orzech
55
Wpisów: 712
Wysłane: 4 stycznia 2021 17:01:53
@Wojetek mała prośba, wpisałem jako swoją spółkę do portfela MPL Verbum, ale mimo tego że uważam iż może być tutaj w tym roku dobrze, to przeraża mnie jednak płynność...
a w zasadzie jej brak...
Więc skoro jeśli jeszcze troszkę do startu i zakupów to przed rozpoczęciem zabawy poprosiłbym jednak o zmianę i zakup spółki STĄPORKÓW
W uzasadnieniu napiszę, że widać poprawę wyników w ostatnim czasie, te mogą dalej postępować i technicznie spółka po ostatnich wzrostach została przeceniona więc może czas na małe ruchy w górę.
dziękuję i przepraszam za ten mały kłopot;)

Wojetek
125
Wpisów: 5 398
Wysłane: 4 stycznia 2021 17:10:41
Cytat:
@Wojetek mała prośba, wpisałem jako swoją spółkę do portfela MPL Verbum, ale mimo tego że uważam iż może być tutaj w tym roku dobrze, to przeraża mnie jednak płynność...
a w zasadzie jej brak...
Więc skoro jeśli jeszcze troszkę do startu i zakupów to przed rozpoczęciem zabawy poprosiłbym jednak o zmianę i zakup spółki STĄPORKÓW
W uzasadnieniu napiszę, że widać poprawę wyników w ostatnim czasie, te mogą dalej postępować i technicznie spółka po ostatnich wzrostach została przeceniona więc może czas na małe ruchy w górę.
dziękuję i przepraszam za ten mały kłopot;)

Ok - kwestia tylko porządkowa, że w temacie konkursu 2021 piszemy tu: www.stockwatch.pl/forum/wpisy-...

Zmianę oczywiście naniosę, wpisanie mi wszystkich spółek z reguły zajmuje minimum kilka dni więc proszę się spodziewać gotowej tabeli w granicach 11-13 stycznia. Oczywiście wpisane spółki będą zakupione z ceną z 04.01.21 czy inna odpowiadającą regułom portfela.

orzech
55
Wpisów: 712
Wysłane: 4 stycznia 2021 17:26:06
Dzięki za zmianę, no tak masz rację pomyliłem rok w portfelud'oh!

tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 5 stycznia 2021 16:07:19
Super edycja, gratulacje dla zarobionych
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
11 12 13 14 15 16 17