pixelg
Mój portfel inwestycyjny "Masa" - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

26 27 28 29 30 31 32

Mój portfel inwestycyjny "Masa"

Masa
5
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 826
Wysłane: 14 grudnia 2020 10:32:51
Spekulacji czas dalszy. Pozbyłem się nawet akcji Grodna ze względu na "martwy okres" na kursie. Coś mam przeczucie żeby kupić akcje CD Projektu. Częściowo już kupiłem. W zasadzie czytając komentarze ludzi którzy grę kupili dochodzę do wniosku że gra jest rewelacyjna tylko posiada dużo błędów. Z pkt widzenia inwestora błędy można poprawić a skoro gra jest bardzo dobra to będzie musiała dać zarobić. Możliwe że się mylę ale na tym polega właśnie inwestowanie że próbujemy znaleźć jak najbardziej optymalną i trafną decyzję która w przyszłości da nam zarobić :)
Cytat:
Business and business every day :)

Masa
5
Wysłane: 16 grudnia 2020 17:47:16
Przed dzisiejszą sesją ustawiłem bardzo ciasno SLa na CD Projekcie i zamknęło mi pozycję. Czy stety czy niestety okaże się w najbliższym czasie. Na pozycji zarobiłem 7% względem zainwestowanej kwoty więc nawet nieźle biorąc pod uwagę że to tylko spekulacyjne wejście. mam jednakże mieszane uczucia bo z jednej strony myślami przewiduję jednak wzrost kursu i przyszłościowo bardzo dobrą sprzedaż CP2077 ale z drugiej strony trzy fundy grające na spadki powstrzymują mój zapał inwestycyjny...
Cytat:

Yaroman
22
Wpisów: 999
Wysłane: 16 grudnia 2020 21:04:20
Bardzo ciasne ustawiasz te stopy. Obserwowałem dziś CDR (pod kątem DT na kontraktach), zmienność była bardzo mała. Ale najważniejsze, że zarobiłeś 3some
Przestałem inwestować wbrew opinii większości, kiedy odkryłem, że wszyscy inni też to robią.

Masa
5
Wysłane: 16 grudnia 2020 22:18:15
No ten SL faktycznie był ciasny przyznaję. Bardziej mnie wkurzył fakt że dopiero co pozbyłem się akcji Grodna które "stało w miejscu" i oczywiście dzisiaj kurs ładnie wystrzelił do góry. Mało tego od dłuższego czasu obserwuję akcje Herkulesa. Wahałem się wahałem z wejściem w okolicach 1.15zł bo konsolidacja no i dzisiaj w pewnym momencie kurs zanotował 1.60zł
Człowiek to się może sfrustrować czasami :) Oczywiście nic na siłę bo okazje jeszcze się trafią możliwe że ponowię inwestycję w Grodno ale to zależy jak kurs się zachowa w najbliższym czasie. Niemniej jednak obie spółki nadal obserwuję.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 20 grudnia 2020 17:20:35
Kolejny tydzień zakończony. Tydzień który można podsumować jako dobry. Troszku sobie pospekulowałem ale głównie cieszy mnie kurs na Budimex-ie. Z niepewnego SL-a na 260zł mogę śmiało przesunąć go pod 273zł (tak wychodzi z wykresu dziennego). Ze spółki napływają coraz to nowsze wiadomości o podpisanych nowych kontraktach a to wszystko suma sumarum przekłada się właśnie na trwający trend :)
Bardzo dobrze zachowuje się również kurs na spółce Amrest. Widać "moc" bo kurs nie spada i każda korekta jest na nowo windowana i mamy powrót do kanału gdzie dolną wartość można określić średnio na 24zł. Kurs utrzymuje się cały czas powyżej mojego wsparcia i jak na razie raz było ono testowane ale ładnie odbiło. Trzymam zatem akcje chcący wykorzystać trend do samego końca.
Również na akcjach PEKAO mieliśmy w tym tygodniu korektę i dobrze bo zbliżyły się one do średniej 30 tygodniowej i w niedługim czasie powinien kurs ruszyć do góry. Zawsze takie zbyt dalekie oddalenie od średniej lubi sprokurować spadki a tak będziemy mieli czystą sytuację. Kurs jeszcze sporo ma do mojego wsparcia na 56.60zł więc jestem spokojny.
Bardzo dobrze zachowuje się w portfelu moja jedyna inwestycja w fundusz. Skarbiec Spółek Wzrostowych daje mi po 40 dniach inwestycji już +22.97% zysku a zaznaczam że jest to średnia ponieważ juz od pierwszej wpłaty dokonałem dwukrotnego dokupienia jednostek uczestnictwa. W planach mam kolejne dokupienie bo skoro fundusz jest tak dobrze zarządzany to tylko z korzyścią dla mnie.
Na piątkowej sesji kupiłem również akcje spółki którą oznaczę jako CFR ze względu na fakt ze znajduje się w portfelu Czterech Faz Rynku prowadzonego przez Wojeteka.
Generalnie portfel w tym momencie ma +9,46% zysku co bardzo cieszy. Martwi natomiast ogólna strata z całego roku ale zrzucam to na poczet ciągłej nauki. Teraz jestem o niebo mądrzejszy co zresztą potwierdzają moje wyniki osiągane od listopada. Jedyną rzeczą jaką żałuje to to że nie zapisałem się wcześniej na kurs Wojeteka bo mogłem już wcześniej być "na wyższym poziomie" :)
W nadchodzącym tygodniu zakończymy rok rozliczeniowy bo o ile się nie mylę to transakcje zawarte od 28 grudnia będą już zapisywane na poczet 2021 roku.
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 21 grudnia 2020 17:44:08
Na dzisiejszej sesji zakupiłem akcje spółki Toya. Uważam że cena jest w tym momencie godna uwagi. Podczas dzisiejszej sesji cały praktycznie czas nie miałem możliwości zalogowania się na konto maklerskie z uwagi na jakiś błąd w DM MBanku. Mam nadzieję że jutro wszystko wróci do normy bo trochę człowiek czuje się dyskomfortowo nie mogąc nic zrobić podczas spadków na szerokim rynku :(
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 30 grudnia 2020 22:22:42
Kolejny rok inwestycji mamy za sobą. Rok z dobrą końcówką ale zbyt słabym początkiem i suma sumarum zakończony na minusie -2.80% niemniej jednak przyniósł mi on nowe doświadczenia. Nabyłem nowych umiejętności i oczywiście poszerzyłem swoją wiedzę z zakresu inwestycji i analizy technicznej oraz prowadzenia pozycji. Myślę że te wszystkie elementy złożą się na dodatni wynik w nadchodzącym roku czego sobie i wszystkim inwestorom życzę salute
Na ten moment wyniki z ubiegłych lat prezentują się następująco:

2018 - + 0.80%
2019 - + 3,14%
2020 - - 2.80%

W portfelu na Nowy Rok pozostają spółki:
AMREST + 22,72%
BUDIMEX + 19.09%
CFR + 9.66%
PEKAO + 21.73%
TOYA - 3,38%
SKARBIEC SPÓŁEK WZROSTOWYCH + 20,33%

Stopa zwrotu portfela: + 13,58%

Cytat:

Masa
5
Wysłane: 13 stycznia 2021 07:17:00
Na wczorajszej sesji dokonałem pierwszej transakcji w tym roku sprzedając Toyę z 3,52% zyskiem. Walor zachowywał się najsłabiej w moim portfelu więc z niego wyleciał w myśl zasady "Pozbywam się najsłabszego ogniwa" :)

Portfel od początku roku: +1,58%
Zamknięte pozycje: +3,52%
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 14 stycznia 2021 14:22:07
Na dzisiejszej sesji "wyleciał" z portfela AMREST. Kurs już wczoraj zszedł poniżej mojego SLa na 27,50zł ale jeszcze przytrzymałem walor bo SLe mam mentalne jednakże widząc dzisiaj po porannym odbiciu stopniowy zjazd postanowiłem na SLu sprzedać nie chcący powtarzać błędów z przeszłości. SL to SL i trzeba się twardo trzymać zasad a okazję do kupna zawsze sie znajdzie i to nie jedną :)

Portfel od początku roku: +2,70%
Zamknięte pozycje: +11,60%
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 16 stycznia 2021 13:23:19
Drugi tydzień nowego roku zakończony. Tydzień podsumowując generalnie dobry. Sprzedałem Toyę jak już pisałem bo najsłabiej sie zachowywała w portfelu oraz Amrest-a ponieważ wybił mojego SLa. Musze przyznać że SL mentalny ma dobre strony i złe zarazem. Złą stroną jest to że (na przykładzie Amrestu) gdy kurs spadł poniżej to człowiek jeszcze przytrzymuje z nadzieją ze jednak odbije a to może być zgubne bo jeśli na koniec dnia nie odbije a na drugi dzień na otwarciu poleci jeszcze bardziej to tylko powiększy nam stratę lub pomniejszy zysk a przecież tego nikt nie chce. Dobrą stroną natomiast jest to (i tu znowu na własnym przykładzie Budimexu) że mimo iż kurs na koniec notowań nie odbił a miałem SLa mentalnego na 300zł postanowiłem poczekać na kolejny dzień na otwarcie. Tutaj okazało się to bardzo dobrą decyzją bo kurs urósł o 41zł na sztuce !!! To bardzo dużo jak na jedną sesję.
Na dzień dzisiejszy portfel od początku roku urósł o +3,14%
Zamknięte pozycje to zysk rzędu: +11,60%
W portfelu pozostały:
Budimex
PEKAO
CFR
Skarbiec Spółek Wzrostowych
Cytat:

Masa
5
Wysłane: 21 stycznia 2021 10:16:54
Na wczorajszej sesji powróciłem do Grodna. Wyjście z tej spółki okazało się niepotrzebne bo teraz odkupiłem drożej ale to kolejna lekcja na przyszłość :) W portfelu 37% gotówki oczekującej na inwestycje.
Cytat:

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
26 27 28 29 30 31 32