pixelg
INNOgene - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10

INNOGENE [IGN]

AKTUALNY KURS: 13,54 zł (+1,27%) 18-06-2021 17:00
Nanako
6
Wpisów: 201
Wysłane: 14 lutego 2021 21:36:15 przy kursie: 20,10 zł
No i pokazali raport.

5,6 mln przychodu.

4,6 mln zysku netto.

Zobaczymy co na to rynek, ale patrząc na to, że z dużych umów zgodnie z ESPI na żądanie GPW nie osiągnęli żadnego przychodu, może tu być ciekawie.

Buziek
0
Wpisów: 98
Wysłane: 14 lutego 2021 23:30:56 przy kursie: 20,10 zł
No właśnie ciekawe... Czyli wypracowali taki zysk tylko z testów PCR i innych (bez LAMP). No i mapa?
Edytowany: 14 lutego 2021 23:37

Nanako
6
Wysłane: 15 lutego 2021 08:00:28 przy kursie: 20,10 zł
Tak tylko wydaje się, że część kosztów związanych z realizacją tych zamówień zostanie przerzucona na rok 2021.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 15 lutego 2021 09:46:45 przy kursie: 21,20 zł
Przychodów z realizacji mapy genetycznej nie są zaprezentowane w przychodach ze sprzedaży w sprawozdaniu skonsolidowanym. Inno ma koło 26 proc. udziałów w spółce zależnej i jest konsolidowana metodą praw własności. W tej metodzie konsolidacji na wynik skonsolidowany wpływa jedynie zmiana kapitału własnego przynależna w takiej części w jakiej Inno ma udział w kapitale zakładowym. Dokładnie rzecz ujmując jest to w linii M RZIS - kwota 527 tys.

A zatem to nie mapa miała wpływ na przychody i EBIT. Spółka rozbija także przychody na te pochodzące z produktów i towarów. Towarami są zakupione u dostawców szybkie testy, a przychodów z tego tytułu było niewiele. Inaczej mówiąc wyniki pochodzą z produktów, czyli własnych testów.

Jeśli chodzi o przerzucanie kosztów, to tego nie da się zrobić. Oczywiście w kwartalnym można napisać, że ziemia jest płaska, ale raport będzie badany przez biegłego rewidenta i tam takie próby natychmiast wyjdą. Na wszystkie koszty związane z przychodami winny być zawiązane RM i rezerwy.

Ale chciałbym także zauważyć, że jak na razie to była pusta sprzedaż - przepływy operacyjne za 2020 r. są ujemne. W bilansie widać wzrost należności r/r o 5,8 mln zł przy sprzedaży kwartalnej na poziomie 5,6 mln zł. Innymi słowy żadna faktura sprzedażowa nie została opłacona.

Nanako
6
Wysłane: 15 lutego 2021 12:39:37 przy kursie: 21,20 zł
Fakt, że żadna faktura nie została opłacona jest raczej jasny.

Ale mi się wydaje, że koszt produkcji testu również nie został uwzględniony.

T.j - wystawiamy fakture za sprzedaż w grudniu - zamówienie realizujemy w styczniu i wtedy też dostawca wystawia nam fakturę. W ten sposób koszt realizacji tego zamówienia będzie poniesiony przez spółkę w następnym kwartale.

Chyba, że ja czegoś nie rozumiem.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wpisów: 10 653
Wysłane: 15 lutego 2021 13:12:16 przy kursie: 21,20 zł
Zgodnie z zasadami rachunkowości tak nie można, choć jak mówiłem to raport kwartalny i można napisać, że ziemia jest płaska. Jeśli pokazujesz przychody to obowiązkiem jest pokazać koszty. Jak nie masz faktury od dostawcy, bo ta będzie w styczniu to musisz zrobić rezerwę w rozliczeniach międzyokresowych na taką wysokość.

blender
0
Wpisów: 1
Wysłane: 15 lutego 2021 20:37:41 przy kursie: 21,20 zł
Zawieszone notowania Inno-gene od 16 lutego

"Uchwała Nr 137/2021
w sprawie nałożenia obowiązku sporządzenia analizy sytuacji gospodarczej, majątkowej i finansowej
oraz perspektyw dalszego prowadzenia działalności przez spółkę INNO-GENE S.A.
oraz zawieszenia obrotu akcjami tej spółki"
newconnect.pl/uchwaly-zarzadu?...

Nanako
6
Wysłane: 15 lutego 2021 20:50:15 przy kursie: 21,20 zł
No cóż za dużo negatywnych emocji było żeby do tego nie doszło :-) Kolejny ciekawy case się szykuje :)

yodyod
8
Wpisów: 413
Wysłane: 15 lutego 2021 21:10:12 przy kursie: 21,20 zł
Nanako napisał(a):
A informacje o kilkudziesięciu powiadomieniach to sobie wyssałeś z ... ?

Właśnie się dowiedziałes przekonales że nie było to jedno zawiadomienie, zawieszenie powinno się odbyć wg mnie o wiele wcześniej, trudno

Nanako
6
Wysłane: 16 lutego 2021 07:39:36 przy kursie: 21,20 zł
Zawieszenie mogło być na kilka jak i jedno zawiadomienie, ba mogło być i bez zawiadomienia. Szkoda ludzi z papierem, ale z drugiej strony nie pierwsza spółka z NC którą zawiesili :-)

sasky
sasky PREMIUM
33
Wpisów: 2 662
Wysłane: 16 lutego 2021 10:30:25
Inno-Gene wydało oświadczenie

Cytat:
Zarząd spółki niezwłocznie zastosuje się do uchwały GPW zmierzających do powołania Autoryzowanego Doradcę w celu wykonania audytu. Spółka zaznacza, że w dalszym ciągu prowadzi wszelkie działania założone w ostatnim okresie, o czym oczywiście będzie informować w kolejnych komunikatach.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Edytowany: 16 lutego 2021 10:30

Nanako
6
Wysłane: 16 lutego 2021 10:40:06
Na pewno na plus, że nie ma olewki.

Pytanie czy faktycznie GPW to idioci i zawiesili spółkę matkę bo jest na minusie bez zwracania uwagi na to co się dzieje w spółkach zależnych.

Swoją droga jak idą wały, że aż oczy bolą to ani KNF ani GPW nie ma. Pojawiają się najczęściej jak kurs wróci na minima Ci to mieli zarobić zarobili Ci co mieli stracić stracili, a tutaj. Może faktycznie ilość osób zaangażowanych w uwalanie spółki piszących skargi jest na takim poziomie, że nie mieli wyjścia, a samo zawieszenie ma charakter (bo nie chce pisać o złośliwości) prewencyjny?

absmak
24
Wpisów: 155
Wysłane: 16 lutego 2021 13:34:20
Na AQT też nie było olewki, gdy księgowa nie chciała wydać dokumentacji :)

Nanako
6
Wysłane: 16 lutego 2021 20:50:45
Tylko tam była zupełnie inna historia, tam właściciele chcieli się zmyć ze spółki i trefne infa robili pod to, Prezes odwiesił, dał list zapewniający, że w spółce pozostanie z pozostałymi udziałami po czym wywalił wszystko i nie zjawił sie na walnym. - tam było jasne - chce wywindować i sprzedać.

Tutaj dla mnie lock up odrzuca ten scenariusz, druga sprawa, że jednak Prezes jest naukowcem, który całe życie w tym siedzi, a to odrobinę inny typ człowieka. Tutaj tak naprawdę brakuje jednego normalnie zrealizowanego zamówienia czyli opłaconego, wyprudokowanego, wysłanego i recenzją od klienta w postaci podziękowania, lub jeszcze lepiej ponownego zamówienia.

Dla mnie spółka zagadka, nie mówię jak to się skończy bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jednak scenariusz jak z AQT odrzucam całkowicie.

orzech
55
Wpisów: 712
Wysłane: 16 lutego 2021 21:28:25
Miałem już tutaj nic nie pisać, ale jako były stary akcjonariusz zerkam co się tutaj wyprawia...może nie powinienem...
ale tak na prawdę to chyba od tego espi się zaczęło - espi z 05.05.2020
Cytat:
Zarząd INNO-GENE S.A. (Emitent) informuje, że otrzymał w dniu 5 maja br. list intencyjny od spółki farmaceutycznej pragnącej zachować anonimowość, należącej do jednej z 10 największych firm farmaceutycznych na świecie według przychodów w 2019 r. (źródło: http://www.statista.com/ top 10 pharmaceutical companies worldwide by revenue in 2019).
Intencją listu jest rozpoczęcie rozmów dotyczących: - inwestycji kapitałowej w spółki z grupy INNO-GENE S.A
- licencjonowania testów genetycznych spółek z grupy INNO-GENE S.A i wprowadzenia ich na rynek USA
- odpłatnego dostępu do całogenomowych danych genetycznych

Wiem niby tylko list intencyjny, ale gruby i działający na wyobrażnię, co z niego wyszło wtedy...chyba nic...
Myślę, że masz rację to jednak inny przypadek niż Aquatech gdzie wał poszedł po całości, ale tutaj od roku dzieją się różne cuda, więc też różnie może być chyba dalej...
Pewnie kiedyś odwieszą i będzie się działo, będzie bujało i spekuła będzie miała frajdę, ale to już chyba będzie inna zabawaThink
Edytowany: 16 lutego 2021 21:32

absmak
24
Wpisów: 155
Wysłane: 16 lutego 2021 21:50:23
To ESPI, które wkleiłeś, to jedna z moich top 10 najzabawniejszych sytuacji na GPW w zeszłym roku.

micmak
44
Wpisów: 523
Wysłane: 23 lutego 2021 09:57:50
micmak napisał(a):
trtr napisał(a):
micmak napisał(a):
W 2019 akcje chodziły po około 1zł... w tym roku na fali euforii kurs wzrósł do niemal 100 zł... czy sytuacja finansowa spółki poprawiła się stukrotnie ...?

Raczej spekulantów takie szczegóły nie interesują, tym bardziej, że CBDNA, spółka zależna od Inno-Gene wkleja na Facebooku takie posty. :)
Cytat:
Według analityków dziennika "Parkiet" Inno-Gene S.A. oraz Budimex i Decora z największymi szansami na zwyżki.

pl-pl.facebook.com/cbdna/posts...

Z perspektywy czasu niestety (dla akcjonariatu) miałem rację...
Gdzie ta sprzedaż którą obiecywali?

Wierzy ktoś w zysk i przychody tej spółeczki?

rekomenduja wyplate dywidendy... neizle jajca :D
ujeżdżam byki ===>>

Lekarstwo na FIAT MONEY?
Portfel akcji na bazie surowców i surowców rolnych głupsze! ==>>>

Nanako
6
Wysłane: 18 marca 2021 08:08:21
Wiara czy nie wiara, będzie audyt pokaże. Moim zdaniem mało prawdopodobne jest to, że Zarząd obecny pomimo, że mam o nim bardzo niskie zdanie jeśli chodzi o sprawnych menadżerów dopuścił się przekrętu wpisując 5 mln w raporcie jako podpuchę - oczywiście człowiek jest omylny więc może się okazać, że jednak byli zdolni.

Z drugiej strony spółka zależna, która na ten moment chyba jest 90% generatorem przychodów i zysków grupy coś tam robi - HME w Toruniu, Copernikus CUP w Toruniu, testowanie w Poznaniu na lotnisku, teraz umowa na wynajęcie pomieszczeń i od 2 dni testują również Balice.

Za darmo tego nie robią, liczyć chyba mimo wszystko potrafią i bilansują wszystko powyżej kosztów.

W masową sprzedaż testów raczej nie wierze, ale w kilka mln kwartalnie przychodów z tego co robią obecnie przynajmniej do końca roku jak najbardziej tak.

Zagadki to cały czas "mapa polski" i powstające centrum badań w którym mają według różnych źródeł 26% udziałów - ale niby mają to zwiększyć do 41. To się trochę spina z tym co robili w przeszłości - chociażby patent jeden z nielicznych który otrzymali na test 170+ genów na raka (nie wiem jak to fachowo się zwie panel chyba) teraz już niby dysponują 200+ ,,, czy to wypali? - nie mam pojęcia.

Jednak daleki jestem od tego, aby stwierdzić, że spółka nie istnieje i nie zarabia - oczywiście jako grupa, czy jakieś zaniedbania księgowe mogły być? Pewnie tak. 2 tygodnie i pewnie się okaże, ja cały czas sobie śledzę jako case ten przypadek.

pivovarit
pivovarit PREMIUM
58
Wpisów: 292
Wysłane: 18 marca 2021 08:56:33
Cytat:
Moim zdaniem mało prawdopodobne jest to, że Zarząd obecny pomimo, że mam o nim bardzo niskie zdanie jeśli chodzi o sprawnych menadżerów dopuścił się przekrętu wpisując 5 mln w raporcie jako podpuchę...

Po cyrku z AQT nic już nie powinno dziwić.

Nanako
6
Wysłane: 18 marca 2021 10:19:38
Tylko zauważ, różnicę sytuacji AQT wcale nie był największym wałem, dużo większym był GetBack który fałszował raporty przez kilka kwartałów pomimo audytu :-)

AQT akurat jest dość schematyczne - pompujemy infami wychodzimy z firmy. Klasyka.

Tutaj gość sprzedaje mały procencik swoich akcji - prawodpodobnie jednak aby popchnąć pewne tematy w firmie, po czym zakłada sobie kwartalny lock up. Pojawiają się kolejne infa w czasie lock upa, nie wychodzą to fakt, ale prezes na to reaguje - ograniczeniem informowania rynku - koniec z puszczaniem inf oraz kolejny półrocznym lock upem.

Skoro blokujesz sobie akcje to raczej Twoim celem nie jest sztuczne zawyżanie kursu.

A to co moim zdaniem daje nutkę nadziei - zauważcie, że pomimo, że z ogromnym opóźnieniem zaczynają się realizować zapowiedzi - w końcu weszli już na drugie lotnisko, z tego co piszą (wiem dużo pisali) dalej rozmawiają, a kula śnieżna ruszyła - skoro są już 4 lotniska w PL które testują w tym 2 które testują 3 rodzajami testów tylko czekać, ąż testować będzie reszta nie tylko Polskich ale i innych, a tutaj bez wątpienia LAMP wygrywa i z PCR i antygenowym.

LAMP > Antygen - bo jest praktyznie tak samo szybki i dokładniejszy,
LAMP > PCR - równie dokładne, ale lamp zdecydowanie szybszy, tańszy i wymagający mniej zachowu z przeprowadzeniem pod względem doświadczenia kadry jak i użytego sprzętu.

Moim zdaniem jeśli chodzi o lotniska LAMP jest jedynym rozwiązaniem, który prędzej czy później będzie faworyzowany, a wtedy może doczekamy się ziszczenia masowej sprzedaży testów - bo nie wyobrażam sobie, że inno będzie ogarniało samo testowanie po za polską.

Pytanie, zagadka czy naprawdę mają możliwości produkować mln testów miesięcznie czy nie mają. Bo tutaj szczerze mowiąc widzę jedyną obawę, ale jeśli sytuacja będzie szła w kierunku LAMPów to myślę, że nie powinno być z tym problemó.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10