pixelg
varciasz-portfel fundamentalny+lekko spekulacyjny nastawiony na odbicie - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9

varciasz-portfel fundamentalny+lekko spekulacyjny nastawiony na odbicie

varciasz
3
Wpisów: 188
Wysłane: 21 lutego 2021 03:35:47
wygląda na to że moja wróżba nr 5) zaczyna się sprawdzać : businessinsider.com.pl/finanse...

Mam również spore nadzieje na szybkie wzrosty z moich znacznych inwestycji w srebro. Wygląda na to że sprężyna się bardzo mocno napina i może wkrótce pęknąć (ale w Polsce o tym cicho).

Ostatnio w swoich wpisach trochę odpłynąłem od polskiej giełdy więc obiecuję że wkrótce podsumowanie stanu inwestycji na GPW

bankrucik
52
Wpisów: 4 305
Wysłane: 21 lutego 2021 22:45:16
varciasz napisał(a):

1) Nie będzie wielkiego kryzysu w 2021
Jest na to szansa ale myślę że nie zobaczymy zjazdu na giełdach 40-50%. Myślę że to jeszcze nie ten rok
2) ogólne indeksy giełdowe - lekko w dół
Będzie to głównie spowodowane powolnym ulatywaniem powietrza z nadmiernie napompowanych spółek jak Tesla, CDR, ALE. Duże szanse na zwyżki dla mniejszych firm
3) Będą znaczące wzrosty na złoto i srebro
Znaczące wzrosty to powyżej 20% ale nie zdziwiłbym się gdyby to było 100%
Ludzie coraz więcej zarabiają. Coraz więcej kasy się drukuje więc pojawi się coraz większa potrzeba zabezpieczenia tego majątku
4) Inflacja przyspieszy w USA, Polsce i wielu innych krajach
Uważam że uda się ją w 2021 utrzymać pod kontrolą ale będzie znacząco wyższa niż w poprzednich latach
5) Spadek cen mieszkań w Polsce.
Otworzą się wrota do sprzedaży po rozwiązaniu kwestii frankowych. To sporo doda do istniejącej dużej podaży. Spadki nie muszą być duże (10%?)
6) Bitcoin - duże spadki
Myślę że jest spora szansa że zobaczymy $10K. Nie sądzę aby napompowana, teoretyczna wartość bitcoinów była do utrzymania bo jest mocno abstrakcyjna. Poza tym rządy będą się starały temperować zapędy powstawania niezależnych od nich walut.

ponieważ obecnie funkcję bezpiecznej przystani wzgledem inflacji zamiast złota przejął bitcoin.... to złoto pójdzie w górę tylko jeśli bitcoin poleci mocno... nie ukrywam, że taki scenariusz mocno chodzi mi po głowie
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 21 lutego 2021 22:47

varciasz
3
Wysłane: 21 lutego 2021 23:52:03
tak, punkt nr 6) na pewno znacząco pomógłby w punkcie 3)

Chociaż pisząc o bitcoinie jako bezpiecznej przystani to chyba mocno przesadziłeś. Dużo kasy idzie do BTC bo się to po prostu aktualnie opłaca - ludzie i firmy na tym zyskują. Nie zmienia to faktu że nie jest to bezpieczna przystań tylko spekulacja. Każdy kto ma większą ilość kasy w BTC obserwuje zawirowania tej waluty codziennie szukając sygnałów ostrzegawczych do wyjścia. Nikt nie chce zostać tam ostatni :)

Kilka powodów dlaczego BTC nie ma przyszłości (zaraz mnie ludzie pewnie zjedzą :) ) :
1) Każdy kraj może zakazać używania BTC (proces ten dzieje się w Indiach właśnie)
2) BTC nie jest wystarczająco wydajny (z tego co czytałem to ma ograniczenie do max 5 transakcji na sekundę :D )
3) Operacje na BTC są bardzo drogie co sprawia że nigdy nie będzie środkiem płatniczym
4) Żaden kraj nie będzie nigdy trzymać rezerwy walutowej w BTC (bo żadne państwo nie chce wspierać waluty nad którą nie ma kontroli)
5) Zwiększa się cały czas kontrola przepływu środków pomiędzy krajami (głównie aby uniemożliwić pranie pieniędzy). Nie wierzę że nie dobiorą się zaraz do BTC
6) Złoto jest zabezpieczeniem na czas wojny kiedy na przykład może paść czasowo internet i dostęp do energii elektrycznej
7) Wiele państw pracuje nad własną, narodową kryptowalutą. Kto wie ... może nawet plotki o nowej międzynarodowej walucie wirtualnej okażą się prawdziwe.
8) czy słyszeliście o wirusie który zaatakuje sieć bitcoina i zmniejszy jego wydajność 10x co praktycznie uniemożliwi transakcje? .... no nikt nie słyszał bo jeszcze takiego nie ma. Jak będzie ... cały świat usłyszy

więc uważam BTC za bardzo zyskowny (aktualnie) sposób na spekulacyjne zarobienie pieniędzy

mysiauek
mysiauek PREMIUM
4
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 265
Wysłane: 22 lutego 2021 08:28:58
varciasz napisał(a):
wygląda na to że moja wróżba nr 5) zaczyna się sprawdzać : businessinsider.com.pl/finanse...

Przeczytaj komentarze pod tym artykułem na fejsie. Polecam.

bankrucik
52
Wysłane: 22 lutego 2021 15:40:36
varciasz napisał(a):
tak, punkt nr 6) na pewno znacząco pomógłby w punkcie 3)

Chociaż pisząc o bitcoinie jako bezpiecznej przystani to chyba mocno przesadziłeś. Dużo kasy idzie do BTC bo się to po prostu aktualnie opłaca - ludzie i firmy na tym zyskują. Nie zmienia to faktu że nie jest to bezpieczna przystań tylko spekulacja. Każdy kto ma większą ilość kasy w BTC obserwuje zawirowania tej waluty codziennie szukając sygnałów ostrzegawczych do wyjścia. Nikt nie chce zostać tam ostatni :)

to nie jest moje zdanie a raczej analiza tego co za goście to kupują... wielu z nich gdyby nie pojawił się bitcoin to kupowałoby złoto...rozmawiam i słucham, że bitcoin jest bezpieczniejszy niż złoto, bo rzekomo poza widokiem państw a do tego jeszcze rośnie...

Koruptos
3
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 196
Wysłane: 22 lutego 2021 17:02:18
@ Bankrucik - Poza czym? Widokiem państw? Może Polski, ale Stany, Chiny i jeszcze parę innych na pewno się temu dobrze przygląda. Podejście wielkich graczy do BTC przypomina mi trochę podejście Moskwy do faszystów w Rosji: niby zwalczamy, niby nam się nie podoba, niby nie mamy na to wpływu, ale po cichu załatwiamy tym swoje własne interesy.

@ Varciasz - generalnie w pełni podzielam Twoje wnioski, ale niektóre argumenty są słabe.

Cytat:
3) Operacje na BTC są bardzo drogie co sprawia że nigdy nie będzie środkiem płatniczym
- on już jest środkiem płatniczym. Prawdopodobnie nie będzie powszechnym, ale to raczej ze względu na ryzyko nagłęgo "wyłączenia", niż przez koszty. Dla niektórych (choćby złudna) anonimowość jest warta każdych pieniędzy.

Cytat:
4) Żaden kraj nie będzie nigdy trzymać rezerwy walutowej w BTC (bo żadne państwo nie chce wspierać waluty nad którą nie ma kontroli)

a jaką kontrolę ma np. Polska nad dolarem?

bankrucik
52
Wysłane: 22 lutego 2021 19:07:40
@Koruptos...
takie jest przeświadczenie ludzi.. czy prawdziwe czy nie, to inna sprawa... Państwo łatwiej może zająć inne aktywa niż kryptowaluty...to kolejny często powtarzany argument
podkreślam ja takie argumenty słyszę od tych co kupują bitcoina, albo na forach czytam
pewnie częściowo biorą się z tego typu artykułów..
www.dobreprogramy.pl/50-mln-eu...
W ręce niemieckiej prokuratury wpadł oszust internetowy. Urząd skonfiskował mu ponad 50 mln euro w Bitcoinach. Niestety władze nie mogą nic zrobić z kryptowalutą, ponieważ skazany nie chce podać hasła, a cyfrowy portfel jest bardzo dobrze zabezpieczony.

Edytowany: 22 lutego 2021 19:10

rafsty
rafsty PREMIUM
9
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 301
Wysłane: 22 lutego 2021 19:34:24
Cytat:
a jaką kontrolę ma np. Polska nad dolarem?

Kiedyś były takie lokalne świstki, co udawały dolary i można było nimi płacić w Peweksie :))) Niektórzy nawet jeszcze pamiętają, co to Pewex! wave

Cytat:
W ręce niemieckiej prokuratury wpadł oszust internetowy. Urząd skonfiskował mu ponad 50 mln euro w Bitcoinach. Niestety władze nie mogą nic zrobić z kryptowalutą, ponieważ skazany nie chce podać hasła, a cyfrowy portfel jest bardzo dobrze zabezpieczony.

Co nie zmienia faktu, że mu je zarekwirowali. Jak się konfiskuje fałszywki, to też się je niszczy (czasem widowiskowo), a nie odsprzedaje, ale już na urzędowe konto. Przynajmniej taka jest podstawowa idea.
Jakby bardzo chcieli się dostać do tych pieniędzy, to by to dali naprawdę mocnym specjalistom od szyfrów (a nie policyjnym technikom) i spróbowaliby użyć superkomputera. Albo kilku.

varciasz
3
Wysłane: 22 lutego 2021 21:06:52
cholerka ... wystarczyło że wrzuciłem parę punktów o BTC i od razu poleciał -10%?
Aż się boję kto tutaj czyta moje wypociny :)

a tak na serio (chociaż chyba równie śmiesznie): BTC poleciał w dół bo Musk napisał na tweeterze:
"BTC & ETH do seem high lol"

serio - tyle wystarczyło aby zrobić -10% .... i to chyba najlepiej podsumowuje "bezpieczną przystań"

Co do kosztów transakcji w BTC to aktualnie to jest 25$ !!! źródło: LINK

Jak na razie ... wszystkie moje wróżby zaczynają się sprawdzać. Aż się dziwię że tak szybko bo to przecież dopiero kilka dni
A to co się dzieje aktualnie na srebrze to może być powtórka z GameStop chociaż ewentualne perturbacje mogą być znacznie poważniejsze
LINK

Mi jednak nie chodzi o żaden silversqueeze - dla mnie po prostu srebro to zabezpieczenie na czas inflacji

Dla przypomnienia: to są wróżby i zabawa. Absolutnie nie są to żadne rekomendacje

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9