pixelg
PROVIDENT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

PROVIDENT [IPF]

AKTUALNY KURS: 6,10 zł (+7,02%) 09-04-2021 17:00
Lus
0
Wpisów: 18
Wysłane: 28 listopada 2020 14:37:35 przy kursie: 4,64 zł
I jeszcze jedno obliczenie po wzroscie do 6,5-7 DY będzie 10% i tak ma być w mocnych spółkach. Czasowo liczyłbym na dywidendę jeszcze w. 2021 po powrocie do normalności czyli plus minus za jakieś 6-9 miesięcy przy wariancie opty (szczepionki działają a system finansowy utrzymuje się na powierzchni mimo dodruków, bankructwa firm nie przybierają formy tsunami)
Edytowany: 28 listopada 2020 14:38

Lus
0
Wysłane: 8 grudnia 2020 23:16:20 przy kursie: 4,695 zł
Pojawiła się świeża analiza na stockpedii, sedno sprawy i link poniżej
By our calculations (which use a range of financial quality metrics) International Personal Finance has a Quality Rank of 76 (where zero is poor and 100 is excellent).
By our calculations (which look at several valuation metrics) International Personal Finance has a Value Rank of 92.
By our calculations (which look at both price and earnings momentum) International Personal Finance has a Momentum Rank of 70
Całość
www.stockopedia.com/articles/t...

U nas provi ma łatkę krwiopijcy ale ośmielam się przypomnieć że provi w odróżnieniu od banków :
Obraca kapitałem pożyczonym od instytucji a nie depozytami klientów
Nie sprzedawał franków, Getbacka ubezpieczeń kredytów itp szemranych towarów więc w skali przewinien nie wypada źle choć ma za uszami wiadomo.
Tu karty rozdaje Londyn i tam patrzymy na technikę, analizy i wątki. Moja opinia to silne kupuj mimo wzrostów spółka jest dalej tania, a nawet bardzo tania z potencjałem na dziś i na za pięć lat.
Czy nikt nie widzi tu szansy na solidny zarobek?

albertoooz
0
Wpisów: 3
Wysłane: 10 grudnia 2020 13:11:41 przy kursie: 4,55 zł
Widzę tutaj niezły potencjał ale kurs utknął pod 5.0. Jakiś duży wolumen przy ostatnich spadkach się nie pojawił więc raczej nikt bardzo nie chce pozbywać się swoich akcji. Tutaj trzeba czekać na popyt z uk który mam nadzieję pojawi się jak zaczną spływać lepsze wyniki. Problemu ze spłatą obligacji nie ma, kapitał będzie tani, część konkurencji wyciął początek coronavirusa - nic tylko czekać aż rynek pożyczkowy znów zacznie się kręcić po dającym zarobić oprocentowaniu - swoją drogą nie wiem do kiedy te ograniczenia w oprocentowaniu wynikajace z tarczy maja trwać a może zostaną z nami na dłużej - to jest chyba największe zagrożenie dla providenta. Jeśli nic złego po drodzę się nie wydarzy iczę na powrót kursu w okolice 8-10zł w 2021.

Przemtrad
5
Wpisów: 98
Wysłane: 10 grudnia 2020 17:55:25 przy kursie: 4,55 zł
Ja tam widze spadek dziś o ponad 6% i zastanawiam sie czemu. Niestety londyńska giełda wyłączyła możliwość obserwowania ich forum niezarejestrowanym :-/ więc nie wiem skąd teraz czerpać info o aktywach z LSE.
Kto może ma jakiś pomysł?

Przemtrad
5
Wpisów: 98
Wysłane: 10 grudnia 2020 18:16:54 przy kursie: 4,55 zł
Chyba chodzi o Brexit. Chociaż FTSE100 jest 0,5% na plusie dzisiaj.
Edytowany: 10 grudnia 2020 18:19

albertoooz
0
Wpisów: 3
Wysłane: 5 marca 2021 23:13:45 przy kursie: 5,27 zł
Już myślałem, że marazm na tym papierze na dobrze a tu proszę wyniki z 3 marca na granicy rentowności pobudziły chyba do zakupów. Według mnie wciąż jest tanio zwłaszcza gdy porówna się to jaki wzrost zaliczył cały sektor bankowy, pożyczkowy np w USA. w ostatnich dniach wybicie powyżej 5zł przy dużym wolumenie według mnie z potencjałem do odrobienia większości cowidowych strat. Co myślicie, skąd taki ruch? wyniki zaskoczyły pozytywnie?

Lus
0
Wysłane: 5 marca 2021 23:18:12 przy kursie: 5,27 zł
Witam ponownie, mam sporą satysfakcję z analizy j. W. Aktualnie sytuacja nie tylko potwierdziła moje poprzednie analizy dotyczące zaniżonej wyceny tej spółki ale także technicznie przyniosła walor zupełnie inne okolice i konotacje. Pokonaliśmy bardzo ważne średnioterminowe opory. Aktualnie średnie kroczące zarówno tygodniowe jak dzienna wskazują na dominacja kupujących i krótkim tempie spodziewam się powrotu do okolic 7 do 8 zł to jest to miejsce od którego zaczął się spadek wiosną 2020 roku. Z uwagi na optymistyczne zakończenie sesji w Londynie gdzie kurs poszedł w okolicę 103 pensów Co daje ekwiwalent 5,50 spodziewam się otwarcie luką w poniedziałek i być może nawet szaleństwo na tym papierze, wielokrotnie widać było że papier jest w niewielu w rękach, tutaj niewielki popyt może spowodować nieprawdopodobne ruchy.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2