pixelg
ROPCZYCE - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19 20

ROPCZYCE [RPC]

AKTUALNY KURS: 30,50 zł (-3,17%) 09-04-2021 17:00
bankrucik
48
Wpisów: 4 290
Wysłane: 5 marca 2021 23:20:10 przy kursie: 29,00 zł
@le rom
dokładnie tak samo uważam, z tym, że uważam, że spółka jest znacznie więcej warta niż 37 zł za akcje, więc trzymamy razem i walczymy
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

bankrucik
48
Wysłane: 6 marca 2021 13:56:31 przy kursie: 29,00 zł
przy 30,35 zł zarząd w 2019 roku uważał, że jest za niska cenalove4 love4
www.parkiet.com/Przemysl/30128...

sebastian88
6
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 67
Wysłane: 7 marca 2021 13:03:29 przy kursie: 29,00 zł
Na Pa prezes ma chęci jechać na walne i reprezentować mniejszościowych 💪

norbert80
1
Wpisów: 275
Wysłane: 7 marca 2021 13:57:41 przy kursie: 29,00 zł
Warto sie zastanowic...bardzo ciekawa strategia

www.bankier.pl/forum/temat_mas...

le rom
30
Wpisów: 1 164
Wysłane: 7 marca 2021 14:28:29 przy kursie: 29,00 zł
angry3 Prezes Józef Siwiec z RPC raczył poinformować:
Porozumienie zawarli Józef Siwiec, Marian Darłak, Robert Duszkiewicz, Robert Siwiec, Leszek Piczak, Roman Wenc, Krzysztof Miąso, Zbigniew Czapka oraz austriacki Interminex Handelsgesellschaf. Łącznie posiadają (razem z akcjami własnymi) 5.201.809 akcji, co stanowi 83,10% ogólnej liczby głosów na WZA. Akcje własne stanowią około 28%.

Ta informacja wprowadza w błąd, bowiem jest tendencyjna (stronnicza).

Po pierwsze:
Grupa akcjonariuszy w liczbie 8 osób , (mająca dostęp do praktycznie nieograniczonej informacji poprzez samego Prezesa Józefa Siwca oraz R. Wenc, M.Darłak, R.Duszkiewicz ) zawiera tzw. "Porozumienie" z kapitałem w sumie 34% akcji z liczby n=6,259 mln szt ( a 47,2% z liczby n=4,506 mln szt tj po umorzeniu akcji własnych28%),
dobierają sobie Austriaka I.H J. Williamsa z kapitałem 21% (po umorzeniu skupionych przez RPC własnych akcji (ma 29,17% przy n=4,506 mln szt. akcji wszystkich w RPC).
A więc, przed umorzeniem prze spółkę RPC mają razem 34+21=55% kapitału spółki, a gdyby spółka RPC umorzyła akcje własne w ilości posiadanych 28% (tj. 1,7533 mln szt), to ich udział wzrośnie w kapitale spółki do ok. 76,39%.
A więc owa grupa mająca przewagę w dostępie do informacji o spółce, robi manewr przeciwko pozostałym akcjonariuszom, którzy mają kapitału 100%-55%-28%=17%akcji, ale po umorzeniu akcji skupionych przez RPC ich udział w kapitale ogólnym spółki wzrośnie do 100%-76,39%= 23,61%.
Dlatego, wezwanie robi się przed umorzeniem akcji własnych spółki, aby rynek nie dowiedział się, że kapitał spółki dzieli się na 4,506 mln akcji a nie na 6,259 mln akcji. Jest to zasadnicza różnica, bo gdyby sprzedano akcje własne (o wartości ok. 51 mln zł) i skierowano środki na dywidendę planowaną obecnie na 1,6 zł to można by oczekiwać dywidendy Div= 51/4,506+1,6 =12,91 zł na akcję. Dziś proponuje się skup akcji po kursie poniżej 28 zł !.

Po drugie:
Prezes J. Siwiec wykup akcji i wycofanie z WGPW (delisting) uzasadnia:
- mała płynność (obrót akcjami)
- wymogi informacyjne, co może wykorzystywać konkurencja,
- wysokie koszty bycia na giełdzie w relacji do korzyści jakie Nam przynosi.

Tu nasuwa mi się refleksja:
->RPC skupując akcje własne zamroziła ok 11 zł na każdą akcje w akcjach własnych dziś srodki martwe a przynależne akcjonariuszom a więc do 26,76 zł+11 zł=37,76 zł za akcje.
-> Na giełdzie płynność spółki o kapitalizacji prawie 200 mln zł zależy także od polityki informacyjnej spółki i uczciwości jego Zarządu i akcjonariuszy strategicznych . Narzekając na niską płynność (obrót akcjami) Prezes sam sobie robi kiepską opinije.
-> Każda spółka publiczna ma podobne wymogi informacyjne, jakoś przez ok 30 lat to akurat nie przeszkadzało a obecnie nagle uwiera? Co do konkurencji i smaczek pod adresem WGPW aby zmienić przepisy czego nie można podawać dla konkurencji. Raptem na świecie spółki o brdziej skomplikowanej technologii jakoś są na giełdzie i nie boją się konkurencji,
-> i wreszcie koszty bycia na giełdzie(i jest zabawne) zwłaszcza, że nie daje NAM to korzyści- oznacza to NAM - komu?. Jeśli policzyliście na 8 czy 9 osób zysk przez wyjście z giełdy dla siebi ponad 9 mln zł , to rzeczywiście pozostanie na niej nie daje WAM takich korzyści.
A gdzie jest myślenie propaństwowe i prospołeczne? Przecież mamy Programy emerytalne,
Żaden sąd nie powinien się zgodzić na ten manewr , bowiem mamy tu zróżnicowany dostęp do informacji i część akcjonariuszy chce zrabować mienie pozostałych. Poza tym ten manewr obniża prestiż WGPW - a przecież w tym kraju brakuje oszczędności obywateli,- brak kapitału krajowego jest tym czym brak woda dla ryby.

le rom
30
Wysłane: 7 marca 2021 14:36:36 przy kursie: 29,00 zł
angry3 p.s. podobno I.H J.W. (Austria) ma już więcej akcji 24,6% tj 1,54 mln szt (daje to mu po umorzeniu akcji własnych przez spółkę -34,2% kapitału)

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
87
Wpisów: 1 428
Wysłane: 7 marca 2021 16:24:59 przy kursie: 29,00 zł
Moze podniosą cenę w wezwaniu o około 6 zł, bo na tyle dostaną kasy z dywidendy.

Szkoda że nie ma w akcjonariacie funduszu. Byłoby łatwiej, coś wywalczyć. Tu raczej bez sprawy w sądzie się nie obejdzie.

norbert80
1
Wpisów: 275
Wysłane: 7 marca 2021 16:43:38 przy kursie: 29,00 zł
le rom napisał(a):
angry3 p.s. podobno I.H J.W. (Austria) ma już więcej akcji 24,6% tj 1,54 mln szt (daje to mu po umorzeniu akcji własnych przez spółkę -34,2% kapitału)

skad info? jesli to prawda to sporo kupili podczas okresu zamknietego?

https://stooq.pl/q/h/?s=rpc

bankrucik
48
Wysłane: 7 marca 2021 22:28:35 przy kursie: 29,00 zł
1ketjoW napisał(a):

Szkoda że nie ma w akcjonariacie funduszu. Byłoby łatwiej, coś wywalczyć. Tu raczej bez sprawy w sądzie się nie obejdzie.

uwierz, że zaangażowanie dużych zaprawionych w sporach sądowych akcjonariuszy prywatnych blah5 daje zdecydowanie lepsze efekty niż działalnosć wynajętych menażerow z funduszy którzy mogą mieć inne interesy

Edytowany: 7 marca 2021 22:32

Analityk Fundamentalny
99
Wpisów: 584
Wysłane: 8 marca 2021 13:17:26 przy kursie: 30,00 zł
le rom napisał(a):
angry3 Prezes Józef Siwiec z RPC raczył poinformować:
Porozumienie zawarli Józef Siwiec, Marian Darłak, Robert Duszkiewicz, Robert Siwiec, Leszek Piczak, Roman Wenc, Krzysztof Miąso, Zbigniew Czapka oraz austriacki Interminex Handelsgesellschaf. Łącznie posiadają (razem z akcjami własnymi) 5.201.809 akcji, co stanowi 83,10% ogólnej liczby głosów na WZA. Akcje własne stanowią około 28%.

Ta informacja wprowadza w błąd, bowiem jest tendencyjna (stronnicza).

Po pierwsze:
Grupa akcjonariuszy w liczbie 8 osób , (mająca dostęp do praktycznie nieograniczonej informacji poprzez samego Prezesa Józefa Siwca oraz R. Wenc, M.Darłak, R.Duszkiewicz ) zawiera tzw. "Porozumienie" z kapitałem w sumie 34% akcji z liczby n=6,259 mln szt ( a 47,2% z liczby n=4,506 mln szt tj po umorzeniu akcji własnych28%),
dobierają sobie Austriaka I.H J. Williamsa z kapitałem 21% (po umorzeniu skupionych przez RPC własnych akcji (ma 29,17% przy n=4,506 mln szt. akcji wszystkich w RPC).
A więc, przed umorzeniem prze spółkę RPC mają razem 34+21=55% kapitału spółki, a gdyby spółka RPC umorzyła akcje własne w ilości posiadanych 28% (tj. 1,7533 mln szt), to ich udział wzrośnie w kapitale spółki do ok. 76,39%.
A więc owa grupa mająca przewagę w dostępie do informacji o spółce, robi manewr przeciwko pozostałym akcjonariuszom, którzy mają kapitału 100%-55%-28%=17%akcji, ale po umorzeniu akcji skupionych przez RPC ich udział w kapitale ogólnym spółki wzrośnie do 100%-76,39%= 23,61%.
Dlatego, wezwanie robi się przed umorzeniem akcji własnych spółki, aby rynek nie dowiedział się, że kapitał spółki dzieli się na 4,506 mln akcji a nie na 6,259 mln akcji. Jest to zasadnicza różnica, bo gdyby sprzedano akcje własne (o wartości ok. 51 mln zł) i skierowano środki na dywidendę planowaną obecnie na 1,6 zł to można by oczekiwać dywidendy Div= 51/4,506+1,6 =12,91 zł na akcję. Dziś proponuje się skup akcji po kursie poniżej 28 zł !.

Po drugie:
Prezes J. Siwiec wykup akcji i wycofanie z WGPW (delisting) uzasadnia:
- mała płynność (obrót akcjami)
- wymogi informacyjne, co może wykorzystywać konkurencja,
- wysokie koszty bycia na giełdzie w relacji do korzyści jakie Nam przynosi.

Tu nasuwa mi się refleksja:
->RPC skupując akcje własne zamroziła ok 11 zł na każdą akcje w akcjach własnych dziś srodki martwe a przynależne akcjonariuszom a więc do 26,76 zł+11 zł=37,76 zł za akcje.
-> Na giełdzie płynność spółki o kapitalizacji prawie 200 mln zł zależy także od polityki informacyjnej spółki i uczciwości jego Zarządu i akcjonariuszy strategicznych . Narzekając na niską płynność (obrót akcjami) Prezes sam sobie robi kiepską opinije.
-> Każda spółka publiczna ma podobne wymogi informacyjne, jakoś przez ok 30 lat to akurat nie przeszkadzało a obecnie nagle uwiera? Co do konkurencji i smaczek pod adresem WGPW aby zmienić przepisy czego nie można podawać dla konkurencji. Raptem na świecie spółki o brdziej skomplikowanej technologii jakoś są na giełdzie i nie boją się konkurencji,
-> i wreszcie koszty bycia na giełdzie(i jest zabawne) zwłaszcza, że nie daje NAM to korzyści- oznacza to NAM - komu?. Jeśli policzyliście na 8 czy 9 osób zysk przez wyjście z giełdy dla siebi ponad 9 mln zł , to rzeczywiście pozostanie na niej nie daje WAM takich korzyści.
A gdzie jest myślenie propaństwowe i prospołeczne? Przecież mamy Programy emerytalne,
Żaden sąd nie powinien się zgodzić na ten manewr , bowiem mamy tu zróżnicowany dostęp do informacji i część akcjonariuszy chce zrabować mienie pozostałych. Poza tym ten manewr obniża prestiż WGPW - a przecież w tym kraju brakuje oszczędności obywateli,- brak kapitału krajowego jest tym czym brak woda dla ryby.

Bardzo fajnie opisane. Niestety spółka (a z wasadzie zarząd) zaćżęła już kręcić wcześniej: www.stockwatch.pl/forum/wpis-n...

"Program motywacyjny ale kogo?

Spółka posiadała na koniec pierwszego kwartału 1,907 mln akcji własnych stanowiących 30,5 proc. udziału w kapitale akcyjnym oraz liczbie głosów. Akcje te zostały nabyte w związku z rozliczeniem wcześniejszych sporów korporacyjnych z spółką ZMR Invest. Do połowy 2018 roku istniało przekonanie, że akcje te będą umorzone, co w oczywisty sposób zwiększyłoby atrakcyjność spółki pod względem wycen. Warto tutaj jednak zaznaczyć, ze akcje te nie były brane pod uwagę przy wypłacie dywidendy w ostatnich latach. Ostatnie wydarzenia i informacje płynące ze spółki wskazują jednak, że zarząd (de facto dominujący akcjonariusz) ma jednak inny pomysł na ich wykorzystanie.

W ostatniej analizie niestety nie pomyliłem się i napisałem „…Gdyby założyć umorzenie tych akcji, to oczywiście wyceny bazujące na liczbie akcji jak np. P/E stałyby się jeszcze bardziej atrakcyjne niż są obecnie. Nie można jednak wykluczyć, że np. część z nich zostanie przeznaczona na program motywacyjny”. Dlaczego niestety? Ponieważ program motywacyjny dla pracowników spółki (około 50-60 osób) ma objąć do 20 proc. wszystkich obecnych akcji, czyli mniej więcej 2/3 tych, które miały być umorzone. Przyjmując, że wartość księgowa odzwierciedla wartość rynkową (oczywiście jest to w pewien sposób kontrowersyjne) to otrzymujemy w takiej sytuacji średnio pakiet przypadający na pracownika w wysokości ok. 0,85-1,05 mln zł. Oczywiście jest to średnia i część dostałaby więcej a część mniej. Również należy podkreślić, że program miałby trwać co najmniej 5 lat, a towarzyszyć jemu powinny precyzyjnie zdefiniowane cele, a akcje prawdopodobnie objęte lock-upem (ograniczeniem zbywalności w określonym czasie). Celem programu również jest w opinii zarządu motywowanie kluczowych osób z szeroko rozumianej kadry kierowniczej, a nowy program mógłby zastąpić dotychczasowe premiowanie oparte na zysku EBIT.

Wszystko pięknie i ładnie, ale niestety jest kilka sporo wątpliwości. Po pierwsze spółka do tej pory informowała, że akcje własne zostaną umorzone co inwestorzy odpowiednio wyceniali. Po drugie proponowana ilość czyli do 20 proc. powoduje po prostu znaczne rozwodnienie dotychczasowych akcjonariuszy. Osoby, które są obecnie pracownikami (np. członkowie zarządu) prawdopodobnie również znajdą się w tym programie więc ich to rozwodnienie zapewne nie obejmie, lub w mniejszym stopniu niż akcjonariuszy mniejszościowych. W chwili obecnej zarysy programu, a w zasadzie wymagań aby objąć akcje, nie są znane i to jest największa bolączka."

Ja po tym umerze skreśliłem jaą z radaru i spredałem mimo, ze uważałem za jedną z najbardziej niedocenionych fundamentalnie spółek na GWP w tamtym okresie - zresztą w tym również. Jeśli ttutaj faktycznie grupa zaprawionych w bojach inwestorów się nie zbierze i pnie powalyczy z użyciem argumentó rpawnych to po prostu słab będzie.
W każdym razie trzymam kciuki - a ja sobie nazwiska tych panów z porozumienia i zarządu zapisałem - i po prostu zacznych akcji spółki gdzie oni kiedyś może gdzieś będą nie dotknę :) Taka moja mała krucjata :)
Analityk fundamentalny z zawodu, ale przede wszystkim z pasji. Miłośnik GPW - #giełdamojapasja.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
87
Wysłane: 8 marca 2021 14:32:04 przy kursie: 30,00 zł
bankrucik napisał(a):
1ketjoW napisał(a):

uwierz, że zaangażowanie dużych zaprawionych w sporach sądowych akcjonariuszy prywatnych blah5 daje zdecydowanie lepsze efekty niż działalnosć wynajętych menażerow z funduszy którzy mogą mieć inne interesy

bankrucik. Brałem raz udział w sporze sądowym w związku z squeeze out-em w spółce niepublicznej. Jedna osoba na kilkadziesiąt miała pojęcie o tym o co toczy się gra.

Każdy case jest inny, ale te sprawy się ciągną - 2-3 lata to minimum. Przy skomplikowanej sprawie dłużej. W grę wchodzą wyceny spółki przez biegłego itd. To kosztuje. Oczywiście najlepiej wycenę spółki zrobić DCF-em i analizą porównawczą.

Druga strona zrobi swoją wycenę, którą trzeba obalić tj. wykazać jej nieprawidłowość.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
87
Wysłane: 8 marca 2021 14:59:35 przy kursie: 30,00 zł
Zapomniałem napisać. Mega wkur... są terminy jakie narzuca sąd na odpowiedź. 7 dni, a potem nic nie robią miesiącami. Teraz jest trochę lepiej, bo można mieć dostęp do elektronicznej bazy danych i wtedy wiesz kiedy druga strona złożyła jakieś dokumenty w sądzie w sprawie. Adwokat zamawia akta sprawy, idzie do sądu i robi zdjęcia. Masz wtedy więcej czasu na przygotowanie odpowiedzi. Oczywiście adwokat nie powinien odbierać poczty w sprawie (pierwszego awizo) to też wydłuża termin na odpowiedź.

le rom
30
Wysłane: 8 marca 2021 15:01:42 przy kursie: 30,00 zł
angry3 Istotą sporu prawnego jest fakt -nierówny dostęp do informacji. Prezes i jego współpracownicy z Zarządu i Rady Nadzorczej wykorzystują wiedzę "insider" to jest wiedzą o spółce o wiele większą niż pozostali akcjonariusze. Tu łamana jest podstawowa zasada rynku akcyjnego - równego dostępu do informacji. Wobec tego zgodnie z regułami rynku kapitałowego spółek w obrocie publicznym, ich działania tylko na dobro całości akcjonariatu są do zaakceptowania. Wszelkie manewry godzące w interes części lub całości akcjonariuszy są wadliwe prawnie z przyczyny wyżej wymienionej i powinny być przez sądy uchylane jako - wykorzystujące informacje niepubliczne. Takie manewry powinny być nawet karalne.
Tu nie ma znaczenia co RPC zrobi z akcjami własnymi (skupionymi za pieniądze spółki).
Wiadomo, że spółka historycznie popłynęła finansowo na opcjach walutowych, przy skokowym wzroście kursu. Strata była tak duża , że sytuacja była podbramkowa do upadłości.
wyborcza.pl/1,75248,6100841,Ro...
Spółka potrafiła odrobić ogromne straty i wykupywać swoje akcje z rynku po zaniżonych cenach.
Stąd wniosek, że tkwi w niej duży potencjał generowania wartości dodanej.
A drugi wniosek taki, że kiedyś Zarząd dał się wykiwać na podstępnych opcjach, a teraz Zarząd zamierza kiwać innych. Jedynie z tą różnicą, że ich wykiwała ongiś zagranica (patrz: jak Frankowiczów), a oni tym razem nas drobnych akcjonariuszy chcą skubnąć.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
87
Wysłane: 8 marca 2021 15:41:32 przy kursie: 30,00 zł
Cytat:
Istotą sporu prawnego jest fakt -nierówny dostęp do informacji. Prezes i jego współpracownicy z Zarządu i Rady Nadzorczej wykorzystują wiedzę "insider" to jest wiedzą o spółce o wiele większą niż pozostali akcjonariusze. Tu łamana jest podstawowa zasada rynku akcyjnego - równego dostępu do informacji.
Tu nie ma znaczenia co RPC zrobi z akcjami własnymi (skupionymi za pieniądze spółki).
Wiadomo, że spółka historycznie popłynęła finansowo na opcjach walutowych, przy skokowym wzroście kursu. Strata była tak duża , że sytuacja była podbramkowa do upadłości.
wyborcza.pl/1,75248,6100841,Ro...
Spółka potrafiła odrobić ogromne straty i wykupywać swoje akcje z rynku po zaniżonych cenach.
Stąd wniosek, że tkwi w niej duży potencjał generowania wartości dodanej.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie ale, w sądzie liczą się fakty.

Ad. 1)
Cytat:
Wobec tego zgodnie z regułami rynku kapitałowego spółek w obrocie publicznym, ich działania tylko na dobro całości akcjonariatu są do zaakceptowania. Wszelkie manewry godzące w interes części lub całości akcjonariuszy są wadliwe prawnie z przyczyny wyżej wymienionej i powinny być przez sądy uchylane jako - wykorzystujące informacje niepubliczne. Takie manewry powinny być nawet karalne.

To musisz udowodnić.

Ad. 2)
Cytat:
Spółka potrafiła odrobić ogromne straty i wykupywać swoje akcje z rynku po zaniżonych cenach. Stąd wniosek, że tkwi w niej duży potencjał generowania wartości dodanej.

To trzeba udowodnić na liczbach.

Ad. 3)
Cytat:
A drugi wniosek taki, że kiedyś Zarząd dał się wykiwać na podstępnych opcjach, a teraz Zarząd zamierza kiwać innych. Jedynie z tą różnicą, że ich wykiwała ongiś zagranica (patrz: jak Frankowiczów), a oni tym razem nas drobnych akcjonariuszy chcą skubnąć.

To też musisz udowodnić.

To truizm, ale zanim założysz sprawę przygotuj się.

le rom
30
Wysłane: 8 marca 2021 17:30:09 przy kursie: 30,00 zł
angry3 Oj oj, (1ketjoW) - nie mam żadnego rozżalenia, a także to sprawy nie do sądu a do rozsądku i
poprawy morale rynku giełdowego. Tam gdzie widzimy, że gra jest nie całkiem czysta, należy to uwidocznić.
Zawsze są sprawy dyskusyjne i po to jest to forum.
Jak dotychczas nie straciłem na akcjach RPC. Zresztą prawie ich nie ruszałem. Ostatnio kupiłem pakiecik po 29,2 zł i zobaczyłem ogłoszenie skupu po 26,76zł i to mnie zaskoczyło nieco i przyglądam się jej bliżej.
Stąd refleksje na tym forum. Nie lubię o sobie pisać, ale ktoś tu mnie nieco sprowokował.
Patrząc na Elektrobudowę, to tam można by liczyć straty ludzi. A co sądy? Idą tam gdzie wiatr wieje.

1ketjoW
1ketjoW PREMIUM
87
Wysłane: 8 marca 2021 18:02:51 przy kursie: 30,00 zł
Nie ma czegoś takiego jak morale rynku.

Albo walczysz o swoje albo nie. To Twoja decyzja. Ja bym nie był zadowolony wiedząc że akcja jest warta np 35 zł a skup jest po ca. 26 zł. To moje podejście.

Tam gdzie w grę wchodzą pieniądze moralność etyka etc są wyjątkiem nie normą. Kolejny raz ta smutna prawda się potwierdza.

To pokazuje prawdziwe oblicze niektórych ludzi. Tak zwanych wielkich biznesmenów. Śmiechu warte. Potem ktoś powie o Siwcu że był wizionerem itd. Smutne to ale takie są fakty.

Endriu47
2
Wpisów: 2
Wysłane: 8 marca 2021 21:34:25 przy kursie: 30,00 zł
Ustawcie sprzedaż na 100 zł bo trzeba sprawdzić ile jest akcji na sprzeciw dla prezesa Siwca na Walnym . Chłopaki wystawili ponad 150 tyś. akcji . Pozdrawiam

addison
24
Wpisów: 2 181
Wysłane: 9 marca 2021 13:47:05 przy kursie: 30,30 zł
teraz walne gdzie będzie głosowane wyjście z giełdy.

bankrucik
48
Wysłane: 9 marca 2021 17:28:10 przy kursie: 30,30 zł
idą zgodnie z planem
zgodnie z planem pewnie ktoś złoży sprzeciw do uchwały walnego

matimati2
0
Wpisów: 72
Wysłane: 10 marca 2021 14:08:19 przy kursie: 29,00 zł
Przymusowy wykup jest za srednia cene z ostatnich 3 miesiecy???? Jak obliczyc ryzyko jezeli nie wzrosnie od tych 29,2 wyzej w sensie za ile mnie przymusowo wykupia?????

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19 20