pixelg
ALLEGRO - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

13 14 15 16 17 18 19

ALLEGRO [ALE]

AKTUALNY KURS: 54,86 zł (+6,28%) 07-05-2021 17:04
kamilcia
kamilcia PREMIUM
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 110
Wysłane: 24 marca 2021 09:08:54 przy kursie: 54,50 zł
No raczej nie. To jest dojrzały, dobrze 'skeszowany' biznes.

eMPe
3
Wpisów: 113
Wysłane: 24 marca 2021 17:03:26 przy kursie: 54,50 zł
Ja myślę, że jak rozwiną szybko platformę do zakupów/sprzedaży B2B to podwoją albo potroją zyski. Niemniej czy to ruszy kursem w najbliższych miesiącach Think

Elliott
5
Wpisów: 21
Wysłane: 25 marca 2021 13:13:35 przy kursie: 52,86 zł
Cytat:
Allegro zadebiutowało na GPW 12 października 2020 r. Jak wówczas podawano, akcje posiadane przez większościowych akcjonariuszy były objęte umową zakazującą sprzedaży tych akcji (lock-up) przez okres 180 dni od pierwszego dnia notowania na GPW.

źródło: PAP Biznes

Cytat:
Główni akcjonariusze sypią papierem
Od początku roku papiery Allegro systematycznie spadały z poziomu 84,7 zł do 63,3 zł 16 marca 2021. To wówczas nastąpiło kolejne przyspieszenie bessy. Tego dnia wieczorem na rynek trafiła informacja, że akcjonariusze Allegro - Cidinan, Permira VI Investment Platform i Mepinan - chcą sprzedać w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu do 76,5 mln akcji, uprawniających do 7,5 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Teoretycznie objęte były one podebiutowym zakazem sprzedaży, jednak znaleziono furtkę.

źródło bankier

Czyli co, jak się znajdzie chętny to już lock-up nie obowiązuje? To wygląda na sprzeczność z zapisami z prospektu, skoro miał ich obowiązywać zakaz przez 180 dni, czyli od 12 października 2020 do 11 kwietnia 2021.
Tymczasem do 16 marca 2021 minęło raptem 155 dni (tj. 5 miesięcy i 4 dni). Liar
Wygląda na to, że główni akcjonariusze nie wierzą w biznes lub obecny kurs i pali im się grunt pod nogami, dlatego tak chętnie wychodzą z inwestycji, a że ktoś inny kupuje Think
Edytowany: 25 marca 2021 13:19

myton
3
Wpisów: 76
Wysłane: 25 marca 2021 13:52:43 przy kursie: 52,86 zł
jak dla mnie Allegro od początku było przewartościowane C/Z b wysoko. Biznes zarabia - nie przeczę ale kapitalizacja jak dla mnie ..hmm...delikatnie mówiąc : ...nie uzasadniona . Znów ktoś kogoś robi w TRĄBĘ ;)

mackowskib
0
Wpisów: 15
Wysłane: 25 marca 2021 13:59:27 przy kursie: 52,86 zł
Wciąż C/Z powyżej 200 więc jeszcze powietrza w tym balonie jest dość sporo do spuszczenia.

bankrucik
52
Wpisów: 4 305
Wysłane: 25 marca 2021 15:45:31 przy kursie: 52,86 zł
eMPe napisał(a):
Ja myślę, że jak rozwiną szybko platformę do zakupów/sprzedaży B2B to podwoją albo potroją zyski. Niemniej czy to ruszy kursem w najbliższych miesiącach Think

na B2B nie osiągną takich marż jak na B2C...
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

yellowshadow
37
Wpisów: 131
Wysłane: 25 marca 2021 16:00:43 przy kursie: 52,86 zł
Allegro to świetny przykład jak w idiotyczny sposób "zarządzający" funduszami OFE (i nie tylko) tracą pieniądze emerytów. Do dzisiaj nie mieści mi się w głowie jak można to było kupować w ofercie, na debiucie, po debiucie czy nawet dzisiaj. I oczywiście nikt za to odpowiedzialności nie poniesie:

https://stooq.pl/q/h/?s=ale

kolarz888
4
Wpisów: 13
Wysłane: 25 marca 2021 16:14:25 przy kursie: 52,86 zł
W spółce, która duża część zarabianych pieniędzy przeznacza na inwestycje, nie zwracałbym aż tak uwagi na wskaźnik C/Z.

Zerknąłem szybko na szacunki PAP - prognoza na ten rok mówi o EBITDA na poziomie równych 2 mld zł, i zysku netto 1 mld zł. Konsensus na 2022 to już 2,5 mld zł EBITDA i 1,4 mld zł zysku. Oczywiście to tylko obarczone sporym błędem szacunki (chyba największa niewiadoma wiąże się z tym co zrobi Amazon) Jeśli jednak ta prognoza zostałaby zrealizowana to mielibyśmy C/Z na poziomie 30-35. Nadal dużo, ale na takim samym poziomie wyceniane jest LPP i jakoś nikt nie woła, że to bańka.

Vox
132
Wpisów: 6 615
Wysłane: 25 marca 2021 16:35:13 przy kursie: 52,86 zł
Czemu Allegro spada? Bo ma z czego.
No i wchodzi AMAZON PL.

Konkurencja to zawsze niższe marże.

eMPe
3
Wysłane: 25 marca 2021 18:24:23 przy kursie: 52,86 zł
Vox, wejdź na Amazon.pl i porównaj marże dla sprzedających. Następnie sprawdź ceny produktów jako kupujący.

Póki co ani dla kupujących ani dla sprzedających Amazon nie jest żadną alternatywą.

eMPe
3
Wysłane: 25 marca 2021 18:26:16 przy kursie: 52,86 zł
bankrucik napisał(a):
eMPe napisał(a):

Tutaj skala obrotu może spowodować, że B2C < B2B. Klienci indywidualni kupują trampki, firma/hurtownia kupi ich kontener (20k sztuk).

yellowshadow
37
Wpisów: 131
Wysłane: 25 marca 2021 19:49:22 przy kursie: 52,86 zł
kolarz888 napisał(a):
W spółce, która duża część zarabianych pieniędzy przeznacza na inwestycje, nie zwracałbym aż tak uwagi na wskaźnik C/Z.

Zerknąłem szybko na szacunki PAP - prognoza na ten rok mówi o EBITDA na poziomie równych 2 mld zł, i zysku netto 1 mld zł. Konsensus na 2022 to już 2,5 mld zł EBITDA i 1,4 mld zł zysku. Oczywiście to tylko obarczone sporym błędem szacunki (chyba największa niewiadoma wiąże się z tym co zrobi Amazon) Jeśli jednak ta prognoza zostałaby zrealizowana to mielibyśmy C/Z na poziomie 30-35. Nadal dużo, ale na takim samym poziomie wyceniane jest LPP i jakoś nikt nie woła, że to bańka.

Spoko fajnie, ale fundusze to łykały jak pelikany przy kapitalizacji 100 mld zł!!! To jakie wtedy były wskaźniki? Porównanie do LPP lekko nie na miejscu, bo spółka jest w kryzysie z uwagi na koronawirusa, który zakłada się, że się skończy za rok i wskaźniki wrócą do poziomów połowy tego. A tutaj na przyszłorocznych zyskach, które może będą a może nie ze względu na otoczenie, miałeś PE x 70 a teraz "tylko" x35.

I co mają wspólnego inwestycje z wskaźnikem C/Z, bo nie za bardzo rozumiem.
Edytowany: 25 marca 2021 19:49

ByczekAmeryka
2
Wpisów: 13
Wysłane: 25 marca 2021 22:24:10 przy kursie: 52,86 zł
eMPe napisał(a):
Vox, wejdź na Amazon.pl i porównaj marże dla sprzedających. Następnie sprawdź ceny produktów jako kupujący.

Póki co ani dla kupujących ani dla sprzedających Amazon nie jest żadną alternatywą.

Oj trzeba być bardzo odważnym żeby stawiać takie tezy, tylko na jakiej podstawie? Trochę pokory do tego co się pisze... Dam Ci prosty przykład chciałem kupić pewną książkę po angielsku, na Allegro jej nie znalazłem w ogóle, tylko jedna księgarnia polska oferowała ją za 177 zł + koszty wysyłki, na Amazon była bez problemu, całkowity koszt z dostawą 106 zł. Opcje są dwie; pierwsza to taka, że to przypadek, druga natomiast, że będą istniały nowe towary, które de facto nie będą konkurencją. Na potwierdzenie tej tezy podam jeszcze jeden przykład; czujnik przemysłowy z niestandardowym napięciem - brak u największych polskich dystrybutorów, nie mówiąc o Allegro, gdzie udało się znaleźć? Aliexpress. Co możemy z tego wywnioskować? Ano może tyle, że jeśli e-commerce będzie się w Polsce rozwijał tak szybko jak mówi np. Pan Brzoska z InPostu to być może znajdzie się odpowiedni kawałek tortu dla każdego.

Co do platformy B2B ciekawi mnie w jaki sposób będzie funkcjonować, ponieważ już teraz klienci / sprzedawcy detaliczni omijają prowizje dla Allegro poprzez nawiązywanie kontaktów po pierwszej transakcji lub kontaktując się poza platformą, to jak sobie z tym poradzą może być istotne dla wyników.

Kończąc już, do dnia dzisiejszego zarząd Allegro nie dał powodów do zmartwień, w oparciu o dobre decyzje i trafione strategie zbudowali bardzo mocną markę, która jest rozpoznawana i wykorzystywana nawet przez duże przedsiębiorstwa w codziennej pracy, więc pomysł z B2B wg mnie dobry i nie ma na tą chwilę przesłanek żeby uważać, że zarząd nagle zacznie podejmować złe decyzje. Puenta? Nie jest tak źle jak niektórzy tu piszą, ale są pewne zagrożenia, tylko która firma ich nie ma? Mogłoby się wydawać, że spółka została godziwie wyceniona w IPO.

bankrucik
52
Wpisów: 4 305
Wysłane: 25 marca 2021 23:11:12 przy kursie: 52,86 zł
eMPe napisał(a):
bankrucik napisał(a):
eMPe napisał(a):

Tutaj skala obrotu może spowodować, że B2C < B2B. Klienci indywidualni kupują trampki, firma/hurtownia kupi ich kontener (20k sztuk).

"kontener trampek" to wtedy to idzie poza Allegro ( Allegro służy tylko jako witryna do kojarzenia kontrahentów)... albo bezpośrednio z ALLibaba

większość moich znajomych jak kupuje kilka sztuk to dogaduje transakcję poza Allegro..,
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com
Edytowany: 25 marca 2021 23:15

rybeusz
10
Wpisów: 216
Wysłane: 26 marca 2021 12:12:14 przy kursie: 52,75 zł
eMPe napisał(a):

To jest fakt, czy to jest opinia?
Jeden z klientów mojej firmy kilka tygodni temu poprosił o pomoc w sprawdzeniu oferty, którą dostał z działu handlowego Amazona. Spędziliśmy razem z nim kilka godzin na symulacjach poszczególnych produktów. Z około 60 produktów, które klient zdefiniował jako kluczowe z punktu widzenia jego obrotów, całkowite koszty obsługi dla kilkunastu z nich okazały się tańsze na Amazonie (vs Allegro). Co do zasady były to głównie produkty najtańsze, masowe - wygląda to na przemyślaną strategię platformy zakupowej. Czyli całej oferty może nie warto od razu na ślepo wrzucać, ale już poszczególne produkty, już tak.

Także z moich doświadczeń wynika raczej, że powszechne opinie o wyższych kosztach obsługi Amazona nie pokrywają się z faktami (a przynajmniej nie zawsze, więc dobrze byłoby nie uogólniać).

Druga rzecz to mała obecność oferentów na ten moment. Charakterystyka listingów na Amazonie właściwie wymusza obecność marek producenckich i przygotowania przez nich maksymalnie dopracowanych kart ofertowych (pod kątem SEO) - to się będzie działo. Mniejszych form to może nie dotyczyć, ale duże podmioty od tego nie uciekną. Jeśli ich nie ma na platformie to "właścicielem" całego slotu produktowego będzie któryś z dystrybutorów produktu, który ma najlepiej przygotowaną pod kątem SEO stronę ofertową i to mu system będzie napędzał Klientów. Nawet jak producent pojawi się później ze swoją ofertą, nie dostaje wcale automatycznie nadzoru nad kartą produktową tylko dlatego że jest wytwórcą czy głównym dystrybutorem danego produktu - musi o to wystąpić do Amazona i przejść pozytywnie całą weryfikację, co momentami może być czasochłonne.

Jest to kluczowe dla generowania obrotów, bo predefiniowany sprzedawca jest dynamicznie pozycjonowany przez autorski system Amazon i jeśli klient nie wykaże dość uporu by samemu pogrzebać dalej, to finalnie ten (predestynowany przez algorytm) sprzedawca dostaje do realizacji transakcję.

Osoby zainteresowane tematem, powinny naprawdę zerknąć, jak zbudowane są karty produktowe na Amazonie, bo jest to system zupełnie inny niż na Allegro i działa na innych zasadach.

Odklikanie poszczególnych sprzedawców z karty produktowej jest wprawdzie możliwe, ale wymaga więcej wysiłku - jakiejś części kupujących przy casualowych zakupach nie będzie się chciało tego w ogóle robić, tylko wybiorą od razu sprzedawcę polecanego przez Amazon. Jakaś część użytkowników też nigdy tej opcji nie znajdzie i będzie się zadowalała tym, co "wybierze" im Amazon.

Być może pierwsze niepochlebne opinie sprzedawców o tym, ze obroty na Amazon są słabe mogą też po części wynikać właśnie z niezrozumienia tego ekosystemu i różnic, jakie go dzielą do tego z Allegro.
Samo wejście Amazona oceniam negatywnie, jako przykład niewykorzystania potencjału - większość funkcjonalności, na które czekałem została wykastrowana na etapie launchu i nie zostanie wprowadzona w tym roku.

krewa
krewa PREMIUM
390
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 943
Wysłane: 14 kwietnia 2021 18:22:23 przy kursie: 59,25 zł
ALLEGRO - spojrzenie na wykres

Kurs akcji spółki znajduje się w umiarkowanym trendzie spadkowym. Obecne wzrosty należy traktować w ramach korekty wzrostowej w trendzie spadkowym - przemawia za tym chociażby malejący wolumen znacznie poniżej średniej. Zasięg takiego odreagowania powinien wyczerpać się w obszarze luki bessy - to właśnie tam, sądząc po wolumenie w dniu powstania luki, uaktywnią się spore pokłady podaży.

kliknij, aby powiększyć

Powyższa treść przez 21 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
13 14 15 16 17 18 19