pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 483,40 zł (+1,34%) 22-06-2021 17:00
faraquet
faraquet PREMIUM
7
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 90
Wysłane: 10 czerwca 2021 12:22:12 przy kursie: 487,00 zł
topfacet napisał(a):

Natomiast film zapowiadający nową grę, który w pełni zobaczymy 12 sierpnia to moim zdaniem P8. Prezes wcześniej mówił, że w tym roku będzie trailer P8.

Mocno zimowa atmosfera, sceneria frostpunkowa, wydaje mi się, że to jednak Eleanor. Jeszcze obejrzę zajawki co pokazywali wcześniej jak konfa będzie dostępna, ale śniegu chyba tam mało widziałem ;)

krewa
krewa PREMIUM
436
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 134
Wysłane: 10 czerwca 2021 12:38:47 przy kursie: 487,00 zł
Sprawdza się stare mongolskie powiedzenie - pieniądze lubią ciszę. CDR ogłosił nową strategię i powstała luka bessy. 11B zwołał konferencję i mamy czarną gromnicę.

topfacet
15
Wpisów: 2 646
Wysłane: 10 czerwca 2021 12:40:25 przy kursie: 487,00 zł
faraquet napisał(a):
topfacet napisał(a):

Natomiast film zapowiadający nową grę, który w pełni zobaczymy 12 sierpnia to moim zdaniem P8. Prezes wcześniej mówił, że w tym roku będzie trailer P8.

Mocno zimowa atmosfera, sceneria frostpunkowa, wydaje mi się, że to jednak Eleanor. Jeszcze obejrzę zajawki co pokazywali wcześniej jak konfa będzie dostępna, ale śniegu chyba tam mało widziałem ;)

Na jednym z teaserów była rękawica, śnieg, oraz coś co przypomina generator w tle. Także to był FP2.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

glorjanek
16
Wpisów: 78
Wysłane: 10 czerwca 2021 12:49:33 przy kursie: 487,00 zł
Panowie u góry w mocno optymistycznych nastrojach, ja stojąc z boku widzę konieczność zamrożenia kapitału na kolejne minimum 3-4 lata na materializację konferencyjnych zapowiedzi, . Wątpliwe wydaję mi się aby w 2023 doszły do skutku wszystkie premiery własne, wiadomo wszystko zależy od perspektywy ale mam wrażenie, że dla wieszkości inwestorów na GPW wizja czekania kolejnych lat jest dość zniechęcająca zwłaszcza, przy nieprzychylnym sentymencie jaki mamy po failu CP2077.

faraquet
faraquet PREMIUM
7
Wysłane: 10 czerwca 2021 12:50:01 przy kursie: 487,00 zł
topfacet napisał(a):
[quote=faraquet][quote=topfacet]

Na jednym z teaserów była rękawica, śnieg, oraz coś co przypomina generator w tle. Także to był FP2.

No dokładnie, czyli jedna gra ze śniegiem, czyli zajawka teasera to raczej Eleanor. Przemawia za tym też:
-> największy i zgrany już zespół
-> budowa gry o istniejące IP
Dlatego stawiam, że to kontynuacje Frostpunka zobaczymy 12 i że wyjdzie jako pierwsza

topfacet
15
Wysłane: 10 czerwca 2021 13:03:12 przy kursie: 487,00 zł
glorjanek napisał(a):
Panowie u góry w mocno optymistycznych nastrojach, ja stojąc z boku widzę konieczność zamrożenia kapitału na kolejne minimum 3-4 lata na materializację konferencyjnych zapowiedzi, . Wątpliwe wydaję mi się aby w 2023 doszły do skutku wszystkie premiery własne, wiadomo wszystko zależy od perspektywy ale mam wrażenie, że dla wieszkości inwestorów na GPW wizja czekania kolejnych lat jest dość zniechęcająca zwłaszcza, przy nieprzychylnym sentymencie jaki mamy po failu CP2077.

Od 23 mają się zaczynać premiery, nikt nie mówił o premierach wszystkiego w tym roku. 23-25 premiery tak jak pisałem.

topfacet
15
Wysłane: 10 czerwca 2021 13:03:42 przy kursie: 487,00 zł
faraquet napisał(a):
topfacet napisał(a):
[quote=faraquet][quote=topfacet]

No dokładnie, czyli jedna gra ze śniegiem, czyli zajawka teasera to raczej Eleanor. Przemawia za tym też:
-> największy i zgrany już zespół
-> budowa gry o istniejące IP
Dlatego stawiam, że to kontynuacje Frostpunka zobaczymy 12 i że wyjdzie jako pierwsza

A jak się to ma do zapowiedzi prezesa, że w tym roku będzie trailer p8?:)

szco
21
Wpisów: 104
Wysłane: 10 czerwca 2021 13:16:58 przy kursie: 487,00 zł
Wizja mrożenia kapitału chyba odgrywa tu największą rolę.

Plany brzmią świetnie, a 11B ma dobry track record. Raczej jest więcej przesłanek za tym, żeby było dobrze, niż źle, choć duch CP2077 gdzieś tam już zawsze z nami pozostanie.

Ale powiedzmy, że w 11B wierzę (mam małe zaangażowanie, póki co na minusie zwłaszcza po dzisiejszym dniu :D). Moje pytanie brzmi, co ma sprawić, że ma sens trzymać tutaj kapitał przez najbliższy rok? Myślę, że to jest problem i stąd te spadki.

faraquet
faraquet PREMIUM
7
Wysłane: 10 czerwca 2021 13:30:51 przy kursie: 487,00 zł
topfacet napisał(a):

A jak się to ma do zapowiedzi prezesa, że w tym roku będzie trailer p8?:)

Tak samo jak do, np tego z czatu:
"Antonii: Czego można się spodziewać na prezentacji dotyczącej perspektyw spółki? Czy przedstawią Państwo więcej niż jeden produkt?
Przemysław Marszał: Będziemy chcieli pokazać, gdzie obecnie jest spółka według nas oraz (co ważniejsze), jakie mamy plany na przyszłość. Pokażemy to dość szeroko, ale jednocześnie bardzo spójnie. Wydaje mi się, że na sporo pytań, które macie Państwo w głowach, znajdziemy wówczas odpowiedź. Liczę, że z kilkoma tematami pozytywnie Was zaskoczymy, zarówno w temacie gier własnych jak i partnerów i działań wydawniczych."

Nie było słowa o partnerach, o działaniach wydawniczych w pozytywnym tonie.

Albo do tego wywiadu z faux paux, na który się jak mniemam powołujesz, że zobaczymy w tym roku zapowiedzi 3 gier w tym z pionu wydawniczego. Dzisiaj się dowiedzieliśmy, że z pionu wydawniczego nie zobaczymy raczej nic.

Albo, że poznamy osoby liderujące odpowiedzialne za poszczególne projekty (z forum inwestorskiego

Czyli nijak

Z resztą przykładów mógłbym mnożyć, ale jesteś w spółce podobnie stażem z tego co zdążyłem się zorientować, więc pewnie przykłady znasz.

Dla mnie spółka broni się biznesowo i wizją tworzenia gier opartych na idei, którą kupuję. Problem zaczyna się w momencie chwalenia się projektami. Podejście rozumiem i argument spalenia marketngowego również. Nie potrafię jednak przez cały czas bycia ze spółką zrozumieć jednak narracji typu pokażemy wam coś niesamowitego, a jak przychodzi co do czego, to mówią - nie możemy wam nic pokazać.

Frey
26
Wpisów: 941
Wysłane: 10 czerwca 2021 13:54:51 przy kursie: 487,00 zł
@szco
Co ma sprawić, że ma sens trzymać tutaj kapitał przez najbliższy rok?

To w dużej mierze zależy nie tylko od horyzontu inwestycyjnego ale też od tego ile się zamierza zainwestować. Im mniej - tym rzeczywiście sens czekania na efekty strategii czy oddalone premiery może być mniejszy. Jednak na giełdzie oprócz drobnych, inwestują też podmioty ze znacznie większym kapitałem, które z uwagi na wielkość docelowej pozycji inwestycyjnej i np. nienajlepszą płynność, są często zmuszone do budowania jej przez pewien czas. I chcąc - jak każdy - kupić tanio, kupują powoli, acz systematycznie. Budowanie takiej pozycji nie zaczyna się na miesiąc przed premierą, a dużo, dużo wcześniej.
I to jest ten etap - "cholera wie dlaczego to nie spada a nawet rośnie"...;-)
Absolutnie nie twierdzę, że tak na pewno będzie na bitach - ale nie jest to nieprawdopodobne.

Samą konferencją jestem zawiedziony.
Osoby znające spółkę niemal niczego nowego się nie dowiedziały, a jak dowiedziały - to raczej nie na plus (zwiększenie skali było wiadome, skasowany projekt - minus, brak konkretów - minus, brak info o jakiś nowych umowach wydawniczych - minus, brak jednoznacznej zapowiedzi gry z wydawnictwa w tym roku - minus itd.).
Naprawdę szkoda czasu na organizowanie takich spektakli jak się nie ma niczego do pokazania. O planach - to już każdy się nasłuchał. Ja osobiście wierzę w ich realizację i rozumiem, że to musi trochę potrwać. Pytanie - po co o tym samym opowiadać po raz któryś, bez przekazywania jakiś konkretów?
Rozdzielenie konfy od pokazania jakiegoś teaser trailera - nie było dobrym pomysłem (choć pewnie wynikło to z niedotrzymania terminu przez podmiot zewnętrzny robiący ten trailer).
Dobrze w każdym razie, że mamy konkretną, nieodległą datę ujawnienia projektu - bez niej byłoby znacznie słabiej na kursie.
Edytowany: 10 czerwca 2021 13:55

topfacet
15
Wysłane: 10 czerwca 2021 14:45:34 przy kursie: 487,00 zł
I zakładasz, że teraz będzie gra pod termin sierpniowy ?

rybeusz
12
Wpisów: 221
Wysłane: 10 czerwca 2021 15:07:39 przy kursie: 487,00 zł
Ja również podobnie odebrałem całą konferencję, takie trochę słodko-gorzkie wrażenie, niestety z przewagą tego drugiego.

Pamiętam pierwsze tego typu eventy Bitów i doceniam profesjonalizację jaka w tym czasie zaszła zarówno jeśli chodzi o strukturę spółki, jak i samo przygotowanie prezentacji. Niemniej dzisiaj miałem już lekki przesyt tego korpo bs'u związanego z meaningful entertainment, odmienianego przez wszystkie przypadki co kilka minut i przez każdą z wypowiadającą się osób. Rozumiem znaczenie posiadania spójnej wizji firmy i potrzebę pozycjonowania jej w takim czy innym otoczeniu (nie tylko do graczy czy inwestorów, ale również pod kątem employer brandingu), ale to powinno iść niejako obok toczących się produkcji.

Tu konferencja miała być o projektach i postępach, tak było to zapowiadane, prezesi zbudowali wizje, że padną tu jakieś mniej lub bardziej ważne informacje, a miałem wrażenie że akcenty zostały tu zupełnie odwrotnie postawione i finalnie mówili głównie o wizji firmy, jak to ona ma być za te kilka lat. O samych grach i procesie produkcji nie dowiedzieliśmy się prawie nic lub były to informacje które można odczytać negatywnie. Nie wiem też czy perspektywa 2023 roku dobrze świadczy o umiejętności zarządzania prowadzonymi projektami, zwłaszcza że maja one być na zaawansowanym etapie prac, a spółka dalej (pół żartem, pół serio) nie jest w stanie powiedzieć, który projekt dowiezie do mety pierwszy.

Zawiązanie kilka miesięcy temu bliższej znajomości z silnikiem UE i Epic'iem być może jest niezłym ruchem, jeśli ich własny produkt nie był w stanie tego ogranąć (i pewnie tłumaczy to też trochę większą ostatnimi czasy aktywność spółki na tej platformie, w tym promocję z tego tygodnia z Epic Store), ale też wspomniane na konferencji preferencyjne warunki współpracy zwykle okupione są różnymi obostrzeniami.

Spółek które chciały wypróbować model wyłączności czasowej z Epic'iem tez kilka już jest, nawet patrząc tylko na polski game dev i efekty były tu bardzo różne. Zarząd Varsaw, który pracując na Bee Simulator też skusił się na współpracę i preferencyjne warunki wynegocjowane z Epic (silnik + umowa na wyłączność czasową) i początkowo bardzo zachwalał ten model, kilka tygodni przyznał, że znając teraz efekty oraz jeszcze raz rozpatrując wszystkie plusy i minusy (głównie związane z dobrowolnym odstąpieniem od dostępu do klientów platform sprzedażowych typu Steam), po raz drugi nie wszedłby już w taką współpracę, nawet biorąc pod uwagę proponowane przez Epic warunki, które początkowo jawiły się jako bardzo preferencyjne. Zadałem to pytanie na dzisiejszej konferencji 11 Bits czy oprócz przesiadki na silnik UE rozpatrują również tego typu zacieśnienie współpracy z Epic Store, ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Zgadzam się, że duża cześć inwestorów może czuć rozczarowanie po tym co dzisiaj pokazano. Trzy zdjęcia i pięć sekund cinamatica to niestety trochę mało, w kontekście wcześniejszych zapowiedzi spółki i nie dziwie się reakcji inwestorów. Na rynku jest sporo spółek z większym potencjałem wzrostu w najbliższych 12 miesiącach, więc nawet większe, zwykle mało ruchawe podmioty mogą stracić cierpliwość i przeskoczyć krótko- i średnioterminowo na inne łajby.
Edytowany: 10 czerwca 2021 15:11

slider
slider PREMIUM
7
Wpisów: 115
Wysłane: 10 czerwca 2021 15:22:45 przy kursie: 487,00 zł
Zamiast konferencji mogli zatwittować "do zobaczenia za 2 lub 3 lata jak zrobimy grę' A jak ją zrobimy bez błędów i będzie grywalna to jeszcze kasę zarobimy.binky

topfacet
15
Wysłane: 10 czerwca 2021 17:28:52 przy kursie: 487,00 zł
Członek RN kupił dziś akcje za prawie 180 000 PLN:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

enthusiast
5
Wpisów: 167
Wysłane: 10 czerwca 2021 22:11:21 przy kursie: 487,00 zł
A jak oceniacie nowego prezasa, po nominacji na forum przeważały opinie na plus w porównaniu do poprzedniego prezesa, natomiast po dzisiejszym to mamy raczej klopsa.

Moim zdaniem ciągle to samo, to co zapowiadają na konferencjach nie jest później realizowane w zakładanych rozmiarach i czasie.

Własna gra miała być wydawana raz do roku jakoś począwszy od 2020, przyjdzie poczekać do 2023 na pierwszą premierę od wydania FP.

Z wydawnictwem podobnie, o ile dobrze pamiętam już na konferencji po wypuszczeniu FP zapowiadali jedną grę na kwartał, znowu do 2023 nic nie wyjdzie.

enthusiast
5
Wpisów: 167
Wysłane: 10 czerwca 2021 23:24:24 przy kursie: 487,00 zł
Oby. Ale co będzie i jak będzie to się dopiero okaże. Póki co wiadomo jakie mamy plany na tę chwilę. Z wcześniejszych dokonań spółki należy wyciągnąć wniosek, że nie uda się zrealizować wszystkich założeń w zakładanym czasie.

Zwiększamy skalę, większe projekty i więcej projektów. Nagroda może być większa, ale wcale nie musi. Na większym projekcie łatwiej się wyłożyć niż na małym, jak coś pójdzie nie tak to również trudniej jest naprawić. FP we jakimś stopniu przepisywali, z P8 też już poszło coś nie tak. Nie liczyłbym, że dzisiejsze zampowiedzi uda się zrealizować bez poślizgu.
Edytowany: 10 czerwca 2021 23:26

Ping-Pong
12
Wpisów: 62
Wysłane: 10 czerwca 2021 23:56:01 przy kursie: 487,00 zł
Chyba należy rozróżniać dwie rzeczy: rzeczywistość biznesową i wycenę...
Pod kątem tej drugiej, dzisiaj rynek usłyszał całkiem nową rzecz: wyższe budżety; dosyć mocno wyższe.
Jaki wpływ na wycenę ma wyższy, ale późniejszy o rok czy dwa CF ? ..........

Nie twierdzę, że zwrot uda się zrealizować na takim poziomie jak przy np. FP, ale sprawdzisz to tak naprawdę dopiero po premierze

Szutnik
121
Wpisów: 1 822
Wysłane: 11 czerwca 2021 07:17:51 przy kursie: 487,00 zł
topfacet napisał(a):
Członek RN kupił dziś akcje za prawie 180 000 PLN:

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Trzeba jakoś choć w części spróbować zneutralizować fatalne wrażenie, powstałe po reakcji rynku na konferencję Angel
"Kupuj akcje, ilekroć zobaczysz na wykresie Wiewiórkę, siedzącą na ramieniu Clowna. To się nazywa Analiza Techniczna" - Dilbert (Scott Adams) :-)

mrk
20
Wpisów: 1 956
Wysłane: 11 czerwca 2021 09:21:13 przy kursie: 491,00 zł
Ping-Pong napisał(a):
Chyba należy rozróżniać dwie rzeczy: rzeczywistość biznesową i wycenę...
Pod kątem tej drugiej, dzisiaj rynek usłyszał całkiem nową rzecz: wyższe budżety; dosyć mocno wyższe.
Jaki wpływ na wycenę ma wyższy, ale późniejszy o rok czy dwa CF ? ..........

Nie twierdzę, że zwrot uda się zrealizować na takim poziomie jak przy np. FP, ale sprawdzisz to tak naprawdę dopiero po premierze

Wyższy budżet, wyższy CF? A co jeśli te wyższe budżety to efekt opóźnień w developmencie?

Ping-Pong
12
Wpisów: 62
Wysłane: 11 czerwca 2021 17:37:27 przy kursie: 491,00 zł
To wtedy bedziesz miec gorszy zwrot z projektu....

W zasadzie w cytowanym przez Ciebie moim poprzednim wpisie już masz odpowiedz na kwestię, o którą pytasz. To co chciałem przekazać to fakt, że analitycy teraz będą musieli uwzględnić nowe informacje w prognozach, a tym samym w cenach docelowych rekomendacji. A te informacje sa moim zdaniem znaczace. Owszem, tu jest kwestia do zastanowienia co zrobia, zwlaszcza po CP....

Celowo zasugerowalem, ze nie chce dyskutowac o tym ile realnie zwrotu przyniosa te naklady - o tym bedzie wiadomo de facto dopiero po premierach. Natomiast jest tez kwestia oczekiwan, ktore moga sie budowac... Po roku rynek przeciez moze zapomniec o tym co sie stalo na CDR, bo im wiecej czasu bedzie uplywac, tym wiecej informacji od 11b bedzie znanych, a tym samym moga sie pojawic argumenty w stylu: "w sumie to jakosc to Oni dowoża" albo jakiekolwiek inne....

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość