pixelg
TECHMEX - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

TECHMEX [TEX]

AKTUALNY KURS: 0,06 zł (+20,00%) 11-03-2011 15:19
mir_oslaw
0
Wpisów: 106
Wysłane: 27 listopada 2009 22:04:40 przy kursie: 3,81 zł
No cóż biznes jest biznes ja bym tak zrobił. Na miejscu Dubaj World też bym te 49 mld dolarów spłacił kupując przedwczoraj kontrakty terminowe na indexy europejskie, azjatycjkie i amerykańśkie(przed ogłoszeniem światu potrzeby prolongaty spłaty kredytów)
Kasa już dzisiaj by się znalazła na spłaty kredytów i kontynuacje dywersyfikacji uniezależnienia się Dubaju od wahań cen ropy.

mir_oslaw
0
Wpisów: 106
Wysłane: 27 listopada 2009 22:19:37 przy kursie: 3,81 zł
Emisja prywatna również nie może być zbyt mocno oderwana od średnich wyliczonych cen. Owszem zawierać będzie pewnego rodzaju premie, ale nie może ona być zbyt wysoka, ponieważ mogła by rodzić chęć szybkiej sprzedaży akcji, a to nie jest ideą układów naprawczych. Bank albo wierzy w uzdrowienie i bierze w tym układ albo nie i nie ma układu. Jeśli będzie układ i nowa emisja to przez długi czas papiery te nie będą w obrocie publicznym (jak akcje imienne i akcje będące w portfelach inwestorów instytucjonarnych takich jak np OFE)

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 27 listopada 2009 22:44:06 przy kursie: 3,81 zł
Vox napisał(a):

ale to nie będzie normalna emisja, tylko raczej
emisja prywatna dla banków - wierzycieli, z odpowiednim dyskontem.
nie po to banki dokopały spółce, żeby teraz okazać wspaniałomyślność.

To nie banki dokopały spółce tylko nieudolny zarząd.

A dyskonto dla banków może być, ale nie od obecnej ceny Texa (gdy los tej spółki jest jeszcze niepewny). Zresztą poczekamy - zobaczymy.
______________________________________________________________________________________
A MOŻE:
Kto wie, czy któryś z wierzycieli nie podkupuje obecnie akcji Texa. Gdyby wierzyciele wstawili swoją osobę na prezesa (musieliby na walnym przegłosować Studenckiego) mogliby ustalić takie warunki emisji, jakie by im odpowiadały.

Gdyby do walnego na którym będzie można zmienić prezesa nie były jeszcze ustalone szczegóły emisji, możemy mieć do czynienia ze scenariuszem rozgrywki w którym wierzyciele walczą za pośrednictwem GPW ze Studenckim o głosy na walnym. Czego sobie i nam życzę :)

nocnygracz
0
Wpisów: 2 104
Wysłane: 28 listopada 2009 02:56:30 przy kursie: 3,81 zł
Z okazji weekendu zdobyłem się na podsumowanie tygodnia na Techmeksie:

www.grapheine.com/bombaytv/mov...

(scenariusz: nocnygracz)

Adminów proszę o wyrozumiałość, obiecuję dodać coś merytorycznego wkrótce :)

jacek17
0
Wpisów: 10
Wysłane: 28 listopada 2009 08:16:57 przy kursie: 3,81 zł
mir_oslaw napisał(a):
Emisja prywatna również nie może być zbyt mocno oderwana od średnich wyliczonych cen. Owszem zawierać będzie pewnego rodzaju premie, ale nie może ona być zbyt wysoka, ponieważ mogła by rodzić chęć szybkiej sprzedaży akcji, a to nie jest ideą układów naprawczych. Bank albo wierzy w uzdrowienie i bierze w tym układ albo nie i nie ma układu. Jeśli będzie układ i nowa emisja to przez długi czas papiery te nie będą w obrocie publicznym (jak akcje imienne i akcje będące w portfelach inwestorów instytucjonarnych takich jak np OFE)
Popatrzcie na przypadek Vistuli za ile byla emisja akcji dla Fortis Banku 4.85 ponad 100% wiecej od ceny rynkowej. Wierzycielowi ktory obejmie akcje nie zalezy, zeby nastapilo zbyt duze rozwodnienie wiec cena powinna byc wysoka. Nawet przy emisji 8mln akcji WK spadnie tylko do ok. 8zl/akcje. Wedlug mnie cena emisji moze byc ok. 7zl co daloby ok 50-60 mln redukcji dlugow bankowych a to postawiloby Techmex na nogi i pozwoliloby z biezacej dzialalnosci splacic pozostala czesc zadluzenia. Ale to tylko gdybanie bo trudno przewidziec postawe Studenckiego. Przy takiej emisji on schodzi na drugi plan.

Pozdro dla cierpliwych posiadaczy Texa. Moze jeszcze nie nalezy popadac w nadmierny optymizm hello1 ale juz nie jest tak bandhead

enforces
0
Wpisów: 1 506
Wysłane: 28 listopada 2009 11:16:06 przy kursie: 3,81 zł
Cytat:
A MOŻE:
Kto wie, czy któryś z wierzycieli nie podkupuje obecnie akcji Texa. Gdyby wierzyciele wstawili swoją osobę na prezesa (musieliby na walnym przegłosować Studenckiego) mogliby ustalić takie warunki emisji, jakie by im odpowiadały.

Gdyby do walnego na którym będzie można zmienić prezesa nie były jeszcze ustalone szczegóły emisji, możemy mieć do czynienia ze scenariuszem rozgrywki w którym wierzyciele walczą za pośrednictwem GPW ze Studenckim o głosy na walnym. Czego sobie i nam życzę :)

o tym nie pomyślałem. fakt ze to scenariusz wrogiego przejęcia, ale nie od dziś wiadomo że studencki w gronie wierzycieli i pracowników nie cieszy się zbytnio dobrą opinią, więc jest to pewna opcja.

ktoś coś pisał że wierzyciele domagali się w sądzie zarządu komisarycznego (o ile to prawda)...
Edytowany: 28 listopada 2009 11:16

mirekkK
0
Wpisów: 23
Wysłane: 29 listopada 2009 10:10:28 przy kursie: 3,81 zł
enforces napisał(a):
[quote]A MOŻE:
ktoś coś pisał że wierzyciele domagali się w sądzie zarządu komisarycznego (o ile to prawda)...

I tu spodziewał bym się przyczyny opóźnienia w decyzji sądu. Skład zarządu komisarycznego trzeba wybrać.

aabbcc
0
Wpisów: 243
Wysłane: 29 listopada 2009 10:42:46 przy kursie: 3,81 zł
ja mam swoj pakiet po 3,9 - 100% portfela. Przetrwalem najgorsze i bede trzymal do tych 5-6, moze 7 zlotych. Trzeba czekac na dobra decyzje sadu. Stronka texa nie dziala, ale pastwa w odpowiedzi na pytanie pb mowil ze maja problemy techniczne. Mysle ze przetransportowali serwery z bielska do siedziby w wawie.
Co do decyzji sadu - msle ze to dobrze ze tyle to trwa - mysle ze dogaduja warunki ukladu. Mysle ze rynek odbierze lepiej ze sad nad tym czuwa niz jakby mial nie czuwac. Na odlewniach od roku nie moga ukladu dogadac. A Pan prezes nie wyglada na latwego w rozmowach. Taki drugi Ott. ;-)

95147
0
Wpisów: 82
Wysłane: 29 listopada 2009 18:53:57 przy kursie: 3,81 zł
aabbcc napisał(a):
ja mam swoj pakiet po 3,9 - 100% portfela. Przetrwalem najgorsze i bede trzymal do tych 5-6, moze 7 zlotych. Trzeba czekac na dobra decyzje sadu.

A ja sądzę że tutaj znowu sprawdzi się nieśmiertelne: "kupuj plotki, sprzedawaj..."
I spekuła jeszcze zdrowo podpompuje przed decyzją, kiedy będzie info z sądu akurat
nadejdzie czas na korektę.

Ja w najbliższych dniach zacznę realizować zyski. Już w piątek zredukowałem 20% posiadanych akcji Techmexa... obserwuję kilka spółek i zamierzam znowu mocno dywersyfikować.

Plewek
0
Wpisów: 48
Wysłane: 29 listopada 2009 19:01:30 przy kursie: 3,81 zł
A jak według was rozpocznie się sesja ? Dalsze pompowanie przed decyzją czy chwilowa realizacja zysków ? Moim zdaniem kurs powinien piąć się w górę i choć faktycznie jest dużo osób, które tylko spekulują to najprawdopodobniej część inwestorów po pozytywnym orzeczeniu może zdecydować się na zakup akcji Techmexu w dłuższym terminie, dlatego też nie spodziewałbym się jakiejś zwały tutaj ewentualnie drobne uspokojenie.

enforces
0
Wysłane: 29 listopada 2009 19:09:42 przy kursie: 3,81 zł
Plewek napisał(a):
A jak według was rozpocznie się sesja ? Dalsze pompowanie przed decyzją czy chwilowa realizacja zysków ? Moim zdaniem kurs powinien piąć się w górę i choć faktycznie jest dużo osób, które tylko spekulują to najprawdopodobniej część inwestorów po pozytywnym orzeczeniu może zdecydować się na zakup akcji Techmexu w dłuższym terminie, dlatego też nie spodziewałbym się jakiejś zwały tutaj ewentualnie drobne uspokojenie.

nie nastawiałbym się na dalsze wzrosty tak szybko bo się przegrzeją wskaźniki

TheBlitz
0
Wpisów: 43
Wysłane: 29 listopada 2009 21:19:09 przy kursie: 3,81 zł
nocnygracz napisał(a):
Z okazji weekendu zdobyłem się na podsumowanie tygodnia na Techmeksie:

www.grapheine.com/bombaytv/mov...

(scenariusz: nocnygracz)

Adminów proszę o wyrozumiałość, obiecuję dodać coś merytorycznego wkrótce :)

Jakiś taki gejowski ten twój filmik.

Czyli jednak posiadacze techmex'u sobie Whistle. Szacuneczek.thumbright

mkk
0
Wpisów: 477
Wysłane: 29 listopada 2009 23:24:20 przy kursie: 3,81 zł
Plewek napisał(a):
A jak według was rozpocznie się sesja ?

Hm.... Kurs dotarł w piątek do zamknięcia na wielkiej czarnej świecy z piątego października. To na chwilę może zatrzymać wzrosty, jak nie od razu to może na połowie jej wysokości. Ale z drugiej strony siła trendu jest teraz potężna...

Wcześniej lub później powinnniśmy iść do góry.

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 29 listopada 2009 23:26:21 przy kursie: 3,81 zł
TheBlitz napisał(a):
Jakiś taki gejowski ten twój filmik.

Czyli jednak posiadacze techmex'u sobie Whistle. Szacuneczek.thumbright

TheBlitz, juz dobrze, jestes wsrod swoich. nie musisz sie juz kryc i udawac homofoba, odprez sie i odslon swoja prawdziwa nature Dancing
remember bro, we luv ya love4
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

del-20121204
0
Wpisów: 82
Wysłane: 30 listopada 2009 09:16:17 przy kursie: 2,90 zł
widłowy dośc szybko zaangażowany...
Contraria sunt Complementa

majster
0
Wpisów: 12
Wysłane: 30 listopada 2009 09:21:35 przy kursie: 2,90 zł
tez sie dziwie. zawsze bylo okolo +10%, a teraz tak jakos nieforemnie. (czyzby dzisiaj sie wszystko wyjasnilo??)

i duzy opor z przebiciem 4.00...

enforces
0
Wysłane: 30 listopada 2009 09:30:39 przy kursie: 2,90 zł
majster napisał(a):
tez sie dziwie. zawsze bylo okolo +10%, a teraz tak jakos nieforemnie. (czyzby dzisiaj sie wszystko wyjasnilo??)

i duzy opor z przebiciem 4.00...

to się nazywa sterowanie rynkiem

a od jakiegoś czasu widzę ze widełki są ustawiane tak jakby na oporach

btw. opor na 4 zł przeslismy teraz czeka kolejny. teraz czeka nas 4,05-4,10

przydałby się większy obrot

edit. to jak tak szybko zapieprzamy to ja może podam wyższe opory na 4,90 Whistle
Edytowany: 30 listopada 2009 09:36

MAC
0
Wpisów: 76
Wysłane: 30 listopada 2009 09:43:06 przy kursie: 2,90 zł
widzę ze oporów brak hello1 ja wszedłem po 2,50 - czekam cały czas. będzie fajny cash na swięta thumbright

majster
0
Wpisów: 12
Wysłane: 30 listopada 2009 09:45:00 przy kursie: 2,90 zł
MAC napisał(a):
widzę ze oporów brak hello1 ja wszedłem po 2,50 - czekam cały czas. będzie fajny cash na swięta thumbright

ja mialem srednia 2.69, wyrzucilem w piatek, ale dzis rano odkupilem. dalem sie poniesc emocjom niepotrzebnie :) gdyby nie ta brawura, 10 groszy na akcji byloby wiecej :)

danek197
0
Wpisów: 317
Wysłane: 30 listopada 2009 09:46:24 przy kursie: 2,90 zł
nocnygracz napisał(a):
Vox napisał(a):

Zobaczymy jaka EMISJA zastąpi długi, i policzymy jeszcze raz C/WK.

emisja dla banków po 1PLN, skutecznie zmniejszy WK.

Warto zaczekać, to prawda.
Ale w emisję za zeta nie wierzę. Studencki gra tu też o własne pieniądze.

edit: Przypominam, że nie tak dawno na samą wzmiankę Komputronika, że organizuje spotkanie wierzycieli kurs TEXa skoczył do 4,5 zł. A teraz w przypadku pewności, że nie ma likwidacji 6 zł. to dla kogoś dużo?

nakrecacie siebie i innych :) a najlepsze jest to ze caly wzrost jest spekulacyjny i nikt nie ma pewnosci co do ukladu :) a spekula to cudownie wykorzystuje,

a czemu nie moze bys emisji po 1 zl ???

nie wspone co by bylo jak by sie okazalo ze Banki tez w tym uczesnicza by podbijac kurs po wywalanie akcje spinaczka po sciania strachu

dodatkow DTowcy maj raj :) na tym papierze

Edytowany: 30 listopada 2009 09:49

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość