pixelg
HUUUGE-S144 - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

HUUUGE-S144 [HUG]

AKTUALNY KURS: 41,00 zł (-0,97%) 07-05-2021 17:04
Johnny Bravo
Johnny Bravo PREMIUM
14
Wpisów: 300
Wysłane: 9 lutego 2021 22:43:11
Ultimate Games złożyło zapis na Huuuge... w transzy indywidualnych... WTF?
Cytat:
Zarząd Ultimate Games S.A. z siedzibą w Warszawie ( Spółka ) informuje, iż w dniu 03.02.2021 r. w ramach oferty publicznej Huuuge, Inc. ( Huuuge ) Spółka złożyła zapis na akcje o łącznej wartości 9,01 mln zł.
[...]
Łączna kwota zapisu Emitenta po redukcji wynosi 273 900,00 zł. Liczba akcji Huuuge nabytych przez Spółkę wynosi 5 478 sztuk.

Ujawnienie opóźnionej informacji poufnej ws. zapisu na akcje o istotnej wartości spółki Huuuge, Inc.

robertkk
6
Wpisów: 46
Wysłane: 9 lutego 2021 22:45:30
PAVEJACK napisał(a):
porównujesz chyba jabłka z gruszkami
mBank kredyt na miesiąc 0,20 % ( według Gleba3) , Bossa kredyt na rok 0,6 %.

chyba jednak nie...
zachęcam do zapoznania się z ofertą tych biur - zamieściłem nawet linki - to może coś więcej się wyjaśni, skoro obliczenia nie pomogły
PS. zwróć uwagę na dwa elementy kosztów kredytu -> 1 - prowizja, 2 - odsetki

buadib
5
Wpisów: 19
Wysłane: 9 lutego 2021 23:26:41
Ja poszedlem inaczej...wzialem pozyczkę gotowkową , która mój bank mi zaoferował, niestety nie była to duza kwota,o ktorych tu piszecie. Od momentu udzielenia pozyczki mam 14 dni na odstapienie od tego kredytu i to jutro zrobię. Sam jestem ciekawy czy tak jak 3 panie w banku mnie zapewniały wielokrotnie wszystkie prowizje zostana zwrócone. Pozyczke wziłaem 2.02 dzisiaj miałem kase z DM na koncie. Wiec w tych 14 dniach spkojnie sie wyrobiłem.Zobaczymy jakie bedą koszty tej próby, teoretycznie powinny byc niemal żadne. Najwiekszym minusem jest kwota bo tutaj żeby przy tych gigantycznych redukcjach mialo to sens trzebaby wziac 200-300 tysi albo wiecej....
Tak naprawdę to chce przetestować taka opcje, jak o wyjdzie , to moze w przyszlosci skorzystam ponownie.

grabson
grabson PREMIUM
17
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 194
Wysłane: 10 lutego 2021 00:19:37
Ciekawe jest to, że nikt przy tych "pożyczkach" nie bierze bod uwagę braku znaczącej redukcji, lub zjazdu kursu na debiucie...

PAVEJACK
1
Wpisów: 12
Wysłane: 10 lutego 2021 01:22:18
do robertkk

Nie zrozumiałeś mnie. Nie czepiam się obliczeń. Tyle, że ale porównujesz prowizję za przyznany kredyt na jeden miesiąc 0,2 % z prowizją dla kredytu na 1 rok 0,6 %. Oczywiście jeśli powiesz interesuje mnie tylko ta oferta i nic innego to masz rację. Jak już użyjesz go jeszcze 3 razy to już się trochę Twoje obliczenia zmienią. Tego samego kredytu w Bossa możesz użyć dowolną liczbę razy w ciągu roku także na rynku wtórnym i wtedy kalkulacja kosztów wygląda zupełnie inaczej. Sprawdziłeś co jest pod linkami ? W mBanku po paru kliknięciach znajduję tabele, która nic nie mówi poza tym, że prowizja może być od 0 do 3 %. Gleba3 w swoim wcześniejszym wpisie potwierdził, że jest 0,20 % miesięcznie, na tym się opieram.
A tak realnie to przy hot ofertach jestem przeciwnikiem lewarowania się.

toa
2
Wpisów: 17
Wysłane: 10 lutego 2021 08:55:58
AnalizujWgrywaj napisał(a):

przy takiej redukcji ciężko będzie zarobic -fakt,ale ja liczę na dwucyfrowy wzrostDancing

Ja liczę na co najmniej 40% zysku a czuję, że będzie nawet 50-90% w górę pierwszego dnia.

robertkk
6
Wysłane: 10 lutego 2021 09:31:18
buadib napisał(a):
Ja poszedlem inaczej...wzialem pozyczkę gotowkową , [...] Od momentu udzielenia pozyczki mam 14 dni na odstapienie od tego kredytu i to jutro zrobię. Sam jestem ciekawy czy tak jak 3 panie w banku mnie zapewniały wielokrotnie wszystkie prowizje zostana zwrócone. Pozyczke wziłaem 2.02 dzisiaj miałem kase z DM na koncie. Wiec w tych 14 dniach spkojnie sie wyrobiłem.[...] Tak naprawdę to chce przetestować taka opcje, jak o wyjdzie , to moze w przyszlosci skorzystam ponownie.

Teoretycznie powinieneś zapłacić tylko za dni, w których skorzystałeś z kapitału.
Teraz rozumiem dlaczego mBank mówi o minimalnej kwocie pożyczki 260k PLN - wtedy taka pożyczka nie podlega pod kredyt konsumencki. ;-)

robertkk
6
Wysłane: 10 lutego 2021 09:46:32
PAVEJACK napisał(a):
do robertkk

Nie zrozumiałeś mnie. Nie czepiam się obliczeń. Tyle, że ale porównujesz prowizję za przyznany kredyt na jeden miesiąc 0,2 % z prowizją dla kredytu na 1 rok 0,6 %. Oczywiście jeśli powiesz interesuje mnie tylko ta oferta i nic innego to masz rację. Jak już użyjesz go jeszcze 3 razy to już się trochę Twoje obliczenia zmienią. Tego samego kredytu w Bossa możesz użyć dowolną liczbę razy w ciągu roku także na rynku wtórnym i wtedy kalkulacja kosztów wygląda zupełnie inaczej. Sprawdziłeś co jest pod linkami ? W mBanku po paru kliknięciach znajduję tabele, która nic nie mówi poza tym, że prowizja może być od 0 do 3 %. Gleba3 w swoim wcześniejszym wpisie potwierdził, że jest 0,20 % miesięcznie, na tym się opieram.
A tak realnie to przy hot ofertach jestem przeciwnikiem lewarowania się.

To może tak:
oferta mBank (info od Gleba3):
Prowizja 0,2% za udzielenie (linia kredytowa na miesiąc)
Odsetki (WIBOR + 2,5%)

oferta BOSSA (webpage)
Prowizja 0,6% za udzielenie (linia kredytowa na 6 miesięcy, na rok jest 1%)
Odsetki (WIBOR + 4,5%)

Rozumiem, że zakładasz scenariusz, w którym w ciągu 6 miesięcy, będą emisje, które będziesz lewarował - wtedy faktycznie można liczyć, że średni koszt się zmniejszy, o ile weźmiesz udział w więcej niż trzech, natomiast nie wiem na ile realny jest taki scenariusz/emisje, więc to trochę wróżenie z fusów.
"Bezpieczniejsze" wydaje się wzięcie 3x kredytu z mBank - będzie i tak taniej.

No i oczywiście wyobraź sobie sytuację, w której dostajesz wszystkie akcje, albo redukcja wynosi 60%, a kurs jest minimalnie ponad ceną emisyjną, albo wręcz poniżej.

Vox
132
Wpisów: 6 615
Wysłane: 10 lutego 2021 12:12:44
Na jakiej zasadzie Ultimate Games mógł brać udział w transzy dla indywidualnych?

Gleba3
4
Wpisów: 8
Wysłane: 10 lutego 2021 12:44:47
Normalnie, jak (prawie) zawsze:
Inwestorzy Indywidualni - Osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych (zarówno rezydenci, jak i nierezydenci w rozumieniu polskich regulacji dewizowych), jak również osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną.

Ja, jako osoba fizyczna również kilka razy próbowałem startować w transzy instytucjonalnej (w dawnych czasach), ale nigdy mi nic nie przydzielili.
Edytowany: 10 lutego 2021 12:46

Vox
132
Wpisów: 6 615
Wysłane: 10 lutego 2021 13:36:10
No to czemu instytucje nie robią tak częściej? Przecież w PCF też mogli tak zrobić,
a mając nieograniczone zasoby gotówki...

no chyba że tak było tylko się nie pochwalili? Think

buadib
5
Wysłane: 10 lutego 2021 19:24:12
robertkk napisał(a):
buadib napisał(a):
Ja poszedlem inaczej...wzialem pozyczkę gotowkową , [...] Od momentu udzielenia pozyczki mam 14 dni na odstapienie od tego kredytu i to jutro zrobię. Sam jestem ciekawy czy tak jak 3 panie w banku mnie zapewniały wielokrotnie wszystkie prowizje zostana zwrócone. Pozyczke wziłaem 2.02 dzisiaj miałem kase z DM na koncie. Wiec w tych 14 dniach spkojnie sie wyrobiłem.[...] Tak naprawdę to chce przetestować taka opcje, jak o wyjdzie , to moze w przyszlosci skorzystam ponownie.

Teoretycznie powinieneś zapłacić tylko za dni, w których skorzystałeś z kapitału.
Teraz rozumiem dlaczego mBank mówi o minimalnej kwocie pożyczki 260k PLN - wtedy taka pożyczka nie podlega pod kredyt konsumencki. ;-)

Tak to sobie wymysliłem i tak teoretycznie powinno być, trochę mala kwota bo 35 k ale lepsze to niz sprzedawanie akcji , które mam na longa...Tez troche podjalem tę probę, żeby sprawdzić czy faktycznie bedzie tak jak mnie te wszystkie osoby na infoliniach przekonywały, że prowizje mi zwrocą i zapalce tak jak napisales odsetki za te kilka dni.Jeśli tak bedzie to jest to najtańsza opcja kredytowania się ograniczona naszymi zarobkami ;) Dzisiaj oswiadczenie zaniosłem do banku, Panie oczywiscie niezadowolone, że odstepuje Angel i czekam na dalszy rozwoj sytuacji ;)

grabson napisał(a):
Ciekawe jest to, że nikt przy tych "pożyczkach" nie bierze bod uwagę braku znaczącej redukcji, lub zjazdu kursu na debiucie...

Zupełnie odwrotnie Panie , wziąłem te pozyczke tylko i wyłacznie dlatego, że byłem w 100% pewien gigantycznej redukcji, wiec musialem sie ratować jakims tanim kapitałem, żeby zwiekszyć swoje szanse na zakup jakiejkolwiek ilosci akcji. Pożyczanie od rodziny nie ma sensu, przerabiałem to podczas IPO PCF. Nie trzeba byc analitykiem i pracowac w banku, żeby domniemywac, że na kazda ciekawa spolke wchodzaca na GPW rzuca sie dziki tłum z ogromnymi kwotami ze zlikwidowanych lokat bankowych...:) A ja 95% kasy mam w akcjach i nie mam zamiaru ich sprzedawać. Każdy myslacy czlowiek chyba bierze pod uwagę mozliwość spadku kursu na debiucie, takie ryzyko, ktore biore na klate, dlatgo jestem na giełdzie a nie siedze w lokatach czy obligacjach.
Edytowany: 10 lutego 2021 19:27

GPW Mistrzunio
13
Wpisów: 87
Wysłane: 10 lutego 2021 19:46:26
@buadib

Mam prośbę. Podziel się jak to się skończyło z tą prowizją i odsetkami... Bo być może ciekawe IPO przed nami więc może i ja bym skorzystał....

Gleba3
4
Wpisów: 8
Wysłane: 10 lutego 2021 19:49:17
@buadib
Tak właśnie! Miałem uruchomioną na miesiąc pożyczkę na PCF, spłaciła się i stwierdziłem, że może wykorzystam to jeszcze na Answear - ale tu pojawił się zonk, Mbank nie zezwolił na wykorzystanie pożyczki na tę spółkę. A więc nie dość, że samemu się człowiek limituje w co wejść, to jeszcze biuro maklerskie z bankiem muszą "zatwierdzić" wewnętrznie, że na danej spółce będzie "wystarczające" prawdopodobieństwo dużej redukcji.

Dodam jeszcze że, przynajmniej w mbanku, odsetki lecą cały czas, niezależnie czy się pieniędzy używa, czy nie. Jedyną opcją uniknięcia odsetek jest spłata kredytu i zamknięcie linii kredytowej. Oczywiście ponowne jej uruchomienie wymaga nowej umowy i prowizji.
Edytowany: 10 lutego 2021 20:10

olekj32
1
Wysłane: 11 lutego 2021 08:20:32
buadib napisał(a):

Tak to sobie wymysliłem i tak teoretycznie powinno być, trochę mala kwota bo 35 k ale lepsze to niz sprzedawanie akcji , które mam na longa...Tez troche podjalem tę probę, żeby sprawdzić czy faktycznie bedzie tak jak mnie te wszystkie osoby na infoliniach przekonywały, że prowizje mi zwrocą i zapalce tak jak napisales odsetki za te kilka dni.Jeśli tak bedzie to jest to najtańsza opcja kredytowania się ograniczona naszymi zarobkami ;) Dzisiaj oswiadczenie zaniosłem do banku, Panie oczywiscie niezadowolone, że odstepuje Angel i czekam na dalszy rozwoj sytuacji ;)

Robię tak za każdym razem, korzystając z pożyczki gotówkowej w Mbanku. Prowizja jest zwracana w całości, płacisz tylko odsetki za wykorzystany okres (do dnia kiedy złożysz oświadczenia od odstąpienia od kredytu). A tak naprawdę z pożyczki możesz zrezygnować w każdej chwili, nie tylko przez pierwsze 14 dni. Różnica jest taka, że prowizja zostanie policzona proporcjonalnie do całego czasu kredytowania i zwrócona za niewykorzystany okres (małe TSUE). Jeżeli wiesz, że całą pożyczkę będziesz spłacał za kilka miesięcy to opłaca się maksymalnie wydłużać okres, wtedy prowizja do zapłaty będzie proporcjonalnie mniejsza.

buadib
5
Wysłane: 11 lutego 2021 21:45:49
Ja za te kilka dni zaplaciłem smieszne grosze...odsetki za 7 dni , kilkadziesiat zł.... Wynagrodzenie mi wplywa na Pekao i oni nie mieli problemu, zeby mi pozyczyć (maja tez z tego co porównywalem lepsze warunki od mBanku) natomiast mBank mimo ciąglego nagabywania ze strony pracownikow w ostateczności odmówił mi pożyczki. Tak więc przy nastepnym IPO znowu skorzystam z tej "podpórki" bo w walce z tymi wszystkimi milionerami i byznesmenami bez niej jestem na straconej pozycji ;)

Christof_martin
33
Wpisów: 276
Wysłane: 12 lutego 2021 06:34:45
W moim przypadku mBank spoko natomiast pekao dlugo zwlekało. Doradca kłamał ze będzie załatwione a w końcu pekao nie przyznało kredytu

Niby chcieli dodatkowa hipotekę na uwaga 200% wartości kredytu ale jak zadeklarowałem takowa to odmówili.......
Edytowany: 12 lutego 2021 06:36

olekj32
1
Wysłane: 12 lutego 2021 12:07:08
Pojawił się komunikat o rejestracji akcji w KDPW oraz o dopuszczeniu ich od obrotu na GPW. Myślę, że jest realna szansa na przyspieszenie debiutu. Może środa? PCF też był "przyspieszony".

olekj32
1
Wysłane: 15 lutego 2021 19:20:02
Pojawiła się uchwała GPW o pierwszym notowaniu. Szkoda, że dopiero 19.02, nic nie stało na przeszkodzie żeby przyspieszyć. Spółka otworzy się dopiero o 9.30. Nawet Allegro otworzyło się o 9.15 :)

pytek21
11
Wpisów: 168
Wysłane: 15 lutego 2021 19:24:27
Cytat:
12 lutego 2021 06:34:45 przez Christof_martin
W moim przypadku mBank spoko natomiast pekao dlugo zwlekało. Doradca kłamał ze będzie załatwione a w końcu pekao nie przyznało kredytu
Niby chcieli dodatkowa hipotekę na uwaga 200% wartości kredytu ale jak zadeklarowałem takowa to odmówili.......

<-- jeden z wielu przykładów.
Mnie coś takiego przeraża, że jest takie grono ludzi kamikadze d'oh!
Edytowany: 15 lutego 2021 19:25

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16