pixelg
HUUUGE-S144 - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

HUUUGE-S144 [HUG]

AKTUALNY KURS: 45,90 zł (+0,00%) 16-04-2021 17:00
Kris59
14
Wpisów: 206
Wysłane: 3 lutego 2021 09:36:50
Co do ilości oferowanych akcji to na stronie 9 prospektu jest zapisane,że 5-10% akcji oferowanych bedzie przeznaczonych dla indywidualnych. Pojecie "akcje oferowane" jest szersze bo obejmuje zarowno akcje nowe jak i stare sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy wiec dla mnie jest jasne,że po zwiększeniu ilości akcji oferowanych do ca 37 mln sztuk do indywidualnych powinno trafić od 1,85 mln do 3,7 mln akcji. Oczywiście zwiekszena pula akcji sprzedawanych jest przeznaczona dla instytucji ale 5-10% akcji dla detalu powinna być liczona od całości akcji oferowanych czyli po zwiększeniu puli akcji sprzedawanych. A jak będzie ...zobaczymy?

Kris59
14
Wysłane: 3 lutego 2021 09:40:04
anti napisał(a):
@robertkk Nie wprowadzaj w błąd. W prospekcie jest napisane:

"Intencją Spółki i Oferujących jest zaoferowanie Inwestorom Indywidualnym około 5-10% Akcji Oferowanych ostatecznie zaoferowanych w Ofercie. Inwestorom Indywidualnym przydzielane będą wyłącznie Nowe Akcje."

Wg definicji Akcje Oferowane to "Nowe Akcje i Akcje Sprzedawane" (skróty i definicje str. 317 prospektu).

Zgadzam się . Masz całkowitą rację. Zreszta przed chwilą pusciłem podobny wpis na ten temat z ktorego wynika ilość akcji proponowanych dla detalu.

robertkk
6
Wpisów: 46
Wysłane: 3 lutego 2021 10:02:56
ok, dzięki za sprostowanie, zasugerowałem się limitem zapisu wynoszącym 1 500 000 akcji

MrBlue2
43
Wpisów: 417
Wysłane: 3 lutego 2021 11:03:18
Dziś na GPW i NC mamy 44 spółki z branży gamingowej
Kolejne ponad 30 planuje w 2021 wejść na giełdę

www.bankier.pl/wiadomosc/Debiu...

co dałoby imponującą liczbę ok 70 producentów gier notowanych na GPW
Z tych spółek na pewno znajdzie się kilka pereł, ale część z nich zbankrutuje.

Obecnie na 44 spółki Gamingowe
6 ma wskaźnik Altmana D
a 12 nieokreślony (działają zbyt krótko)

Należy pamiętać, że podczas lockdownu, i braku możliwości wyjazdu na wypoczynek, zamkniętych barach; siłowniach, kinach itd. Ludzie siedzą w domu i częściej grają w gry.

Obecnie nie mam w portfelu żadnej spółki gamingowej.

Co do Huuuge decyzję podejmę w ostatniej chwili. Jeśli wejdę to krótkoterminowo.

Kris59
14
Wysłane: 3 lutego 2021 11:20:35
robertkk napisał(a):
ok, dzięki za sprostowanie, zasugerowałem się limitem zapisu wynoszącym 1 500 000 akcji

W ogóle ten limit to dziwna sprawy. Niby inwestor może zrobić jednorazowo zapis na max 1,5 mln akcji ale może też robic kilka zapisów po max1,5 mln każdy więc nie wiem po co ten zapis uwzględniono w prospekcie.

cichutki
23
Wpisów: 139
Wysłane: 3 lutego 2021 18:09:05
ponieważ to ostatni dzień zapisów na IPO Huuuge Games, to mam takie przemyślenia.

Zobaczymy jak zakończy się w tym tygodniu indeks WIG_GAMES. Patrząc na wykres 3-letni mamy sytuację niejasną, dla mnie w swojej wymowie negatywną. WIG_GAMES to aktualnie <29.200 Pkt. Świeca z poprzedniego tygodnia jest jednoznacznie negatywna (wiadomo, z powodu CDR) a kształtująca się w tym tygodniu posiada wąski korpus ceny (szpulka), choć zostały jeszcze 2 dni i zobaczymy w piątek. Rynek gamingowy w PL (ale nie tylko) jest rozgrzany, i wejście teraz w IPO jest dla mnie z w/w powodów, i samej spółki - tutaj opisanych - przynajmniej do rozważenia. I cena 50,- zł. Obawiam się debiutu na GPW z powodu możliwej weryfikacji rynków akcji w ogóle. Nie wiem czy nie lepiej mieć jednak gotówkę w pogotowiu ... i zostać z boku (?). Prawdopodobnie trochę czasu jeszcze jest na rynkach akcji, ale najdalej przełom luty/marzec lub marzec, dolar może nas "niemile" zaskoczyć, a USD/PLN "pięknie" negatywnie koreluje z WIG-iem i wtedy wszystko poleci.

MrBlue2
43
Wpisów: 417
Wysłane: 3 lutego 2021 22:26:49
Oferta Huuuge mnie nie przekonała, Think nie złożyłem zapisu.

Jednak wszystkim, którzy się zapisali życzę udanego debiutu.wave

GRAF78
42
Wpisów: 1 241
Wysłane: 4 lutego 2021 00:12:40
Nadszedł ten upragniony czas gdy "ulica" funduje, jachty,wille samochody założycielom nazywając dumnie brzmiącym hasłem "inwestuje"

Internet Explorer
0
Wpisów: 12
Wysłane: 4 lutego 2021 00:24:46
@GRAF78 Fundują - jak sama nazwa wskazuje - fundusze. W 90 - 95 procentach. :)
Zobaczymy jakie ostatecznie będzie pokrycie powiększonej puli instytucjonalnej. Od tego, w większym stopniu, będzie zależał debiut.
Edytowany: 4 lutego 2021 00:25

Space Cowboy
Space Cowboy PREMIUM
31
Wpisów: 172
Wysłane: 4 lutego 2021 08:24:58
No nie no. Decyzję o zwiększeniu puli podjęli mając książkę popytu zbudowaną. Nie robili tego w ciemno i nie powtarzali przecież book-buildingu. Tu nie ma żadnej zagadki. Być może nie będzie podwyższonej ceny dla instytucji, ale to tyle.

Disclaimer: Zapisałem się. Zakładam minimum 95% redukcji, wyjdę w pierwszych dniach po debiucie bez względu na aktualny kurs. Biorąc pod uwagę całość zamrożonych środków to nie jest jakiś super deal, ale akurat mam trochę nadpłynności więc dla mnie spoko.

stefanjaracz
0
Wpisów: 22
Wysłane: 4 lutego 2021 09:52:43
Jachty w 100% funduja instytucjonalni. Dla indywidulanych jest 5-10% transzy NOWYCH akcji.

robertkk
6
Wysłane: 4 lutego 2021 10:56:11
Space Cowboy napisał(a):

Disclaimer: Zapisałem się. Zakładam minimum 95% redukcji, wyjdę w pierwszych dniach po debiucie bez względu na aktualny kurs. Biorąc pod uwagę całość zamrożonych środków to nie jest jakiś super deal, ale akurat mam trochę nadpłynności więc dla mnie spoko.

Teraz jest run na wszelkie IPO, przypomina to lata 90-te, z tą różnicą, że łatwiej się zapisać, a kolejek nie obstawiają "karki", jak miało to miejsce przy niektórych IPO, kto pierwszy ten lepszy.
Mieli też sporo szczęścia Ci, którzy zapisali się na Answear, i cena została obniżona, bo chyba nie każdy pamięta, że są też debiuty pod kreską.
W każdym razie zrobiłem zestawienie kilku ostatnich ofert, bo chciałem wyliczyć potencjalną opłacalność lewara z kredytem no i wygląda, że "ulica" ma całkiem spory potencjał i zasoby.

kliknij, aby powiększyć

Answear przyciągnęło 700 mln kapitału, a PCF prawie 1,9 mld. Allegro było naprawdę duże, ale też i rozpoznawalność zupełnie inna.
Przy Huuuge i maksymalnej puli akcji i zapisach na 1 mld, redukcja bylaby na poziomie 80%, i analogicznie większa przy mniejszej puli/wyższych zapisach.
Z dalszych obliczeń wynika, że zwroty z kapitału inwestowanego przy zapisie (za wyjątkiem ALE) są na poziomie poniżej 1% (przy redukcjach powyżej 90%) więc robi się z tego trochę sztuka dla sztuki, a zarabiają głównie biura maklerskie ;-)
Edytowany: 4 lutego 2021 11:01

cichutki
23
Wysłane: 4 lutego 2021 11:01:24
MrBlue2 napisał(a):
Oferta Huuuge mnie nie przekonała, Think nie złożyłem zapisu.

Jednak wszystkim, którzy się zapisali życzę udanego debiutu.wave

ja również życzę powodzenia wave , ale mnie też oferta ostatecznie nie przekonała.

beataD
0
Wpisów: 62
Wysłane: 4 lutego 2021 11:32:18
Przy takim zainteresowaniu instytucjonalnych pozostają tylko pytania co do redukcji zapisów i stopy zysku. Jeżeli redukcja przekroczy 95% to zyskają głównie B.M. Wzrost na debiucie pewny ale w wypadku dużej redukcji to będzie raczej zabawa...Zakładam po otwarciu notowań lekki spadek a potem zbieranie od indywidualnych aby zakończyć sporym wzrostem.

robertkk
6
Wysłane: 4 lutego 2021 11:34:14
Wiadomo, nikt nikogo nie namawia, każdy ma inny profil inwestowania i oczekiwania.
W samym gamedev, są też różne modele biznesowe.

Są spółki, które maja 1 produkt - TEN, LVC (nie gamedev) i żyją dobrze,
są emisje pod potencjalny produkt (Starward), itp.
no i spółki z pewną bazą, i perspektywą (CDR, CRB), które też przyciągają kapitał.
Huuuge, opiera się 2 produktach, z mglistą perspektywą rozwoju.
Gdzieś wcześniej przedstawiłem szacowane EPS, z wyliczeń konserwatywnych wynikało, że wskaźnikowo za 2021 powinno być podobnie do TEN, bo nie sądzę, że powtórzą wynik z trzech kwartałów 2020.
Prawie na pewno nie będzie spektakularnego wzrostu na debiucie, być może nie będzie pod kreską, perspektywy też średnie, chyba że ogłoszą, że przejmują coś na zaawansowanym etapie produkcji, w podobnym modelu (FTP+mikropłatności), ale inny rodzaj gry. Trochę w to niestety wątpię ($150 mln z emisji to nie jest aż tak dużo na akwizycję znaczącej firmy), raczej będzie to wybór jachtu właśnie ;-), a nie szukanie sposobu dalszego rozwoju firmy, ale mogę się mylić.
I większość drobnych zapewne będzie chciała wyjść dość szybko, pytanie czy spółka szybko uplasuje się w jakimś indeksie, co powinno utrzymać cenę w zakresie zbliżonym do emisyjnej/debiutu.

beataD
0
Wpisów: 62
Wysłane: 4 lutego 2021 11:44:35
Najwyraźniej instytucjonalni się "pomylili" składając oferty na całość w ciągu godziny od rozpoczęcia zapisów. Zanim to zrobili zapewne sprawdzili czy warto i mieli trochę inne zdanie niż Ty :). Debiut będzie przyzwoity to pewne , pytanie tylko o stopień redukcji zapisów z powodów już opisanych. Jeżeli redukcja okaże się b. wysoka to inwestycja "średnio" się opłaci ....

GPW Mistrzunio
13
Wpisów: 87
Wysłane: 4 lutego 2021 12:07:02
robertkk napisał(a):
Wiadomo, nikt nikogo nie namawia, każdy ma inny profil inwestowania i oczekiwania.
W samym gamedev, są też różne modele biznesowe.

Są spółki, które maja 1 produkt - TEN, LVC (nie gamedev) i żyją dobrze,
są emisje pod potencjalny produkt (Starward), itp.
no i spółki z pewną bazą, i perspektywą (CDR, CRB), które też przyciągają kapitał.
Huuuge, opiera się 2 produktach, z mglistą perspektywą rozwoju.
Gdzieś wcześniej przedstawiłem szacowane EPS, z wyliczeń konserwatywnych wynikało, że wskaźnikowo za 2021 powinno być podobnie do TEN, bo nie sądzę, że powtórzą wynik z trzech kwartałów 2020.
Prawie na pewno nie będzie spektakularnego wzrostu na debiucie, być może nie będzie pod kreską, perspektywy też średnie, chyba że ogłoszą, że przejmują coś na zaawansowanym etapie produkcji, w podobnym modelu (FTP+mikropłatności), ale inny rodzaj gry. Trochę w to niestety wątpię ($150 mln z emisji to nie jest aż tak dużo na akwizycję znaczącej firmy), raczej będzie to wybór jachtu właśnie ;-), a nie szukanie sposobu dalszego rozwoju firmy, ale mogę się mylić.
I większość drobnych zapewne będzie chciała wyjść dość szybko, pytanie czy spółka szybko uplasuje się w jakimś indeksie, co powinno utrzymać cenę w zakresie zbliżonym do emisyjnej/debiutu.

Wróżbita Maciej Think Ano zobaczymy wróżu już za kilkanaście dni binky
Edytowany: 4 lutego 2021 12:07

robertkk
6
Wysłane: 4 lutego 2021 12:19:15
Spektakularny to dla mnie 50%, 100% i więcej. :D
Zadowolę się 20% ;-) Jak będzie więcej to lepiej.
A jak będzie redukcja rzędu 80% i nadal te 20%+, to będę troszkę załował, że nie skorzystałem z lewara ;-)
Ot i tyle.

krishic
20
Wpisów: 554
Wysłane: 4 lutego 2021 12:44:40
Polski drobny inwestor nic w tej ofercie nie znaczy, fundusze ustawia wycene (w tym zagraniczne). Huuuge to przede wszystkim firma globalna, dosc szybko wejdzie tez do mwig40.
Znam osobe ktora w nim pracuje, po tym czego sie nasluchalem odnioslem wrazenie ze bedzie to kawalek "doliny krzemowej" na warszawskim parkiecie.
To mega sprawna maszynka do robienia pieniedzy. Biznes sie dobrze skaluje, maja niezle know-how i kulture organizacji. Jedyny problem jak dla mnie to, ze w IPO jest juz dosc drogo. Pod tym wzgledem porownalbym te oferte troche do IPO Allegro - wysoka wycena, zainteresowanie zagranicy, debiut udany.
W tym przypadku stawiam na to, ze bedzie podobnie, drogo przy zapisie, jeszcze drozej na rynku wtornym.
Edytowany: 4 lutego 2021 12:52

cichutki
23
Wysłane: 4 lutego 2021 12:50:02
beataD napisał(a):
Najwyraźniej instytucjonalni się "pomylili" składając oferty na całość w ciągu godziny od rozpoczęcia zapisów. Zanim to zrobili zapewne sprawdzili czy warto i mieli trochę inne zdanie niż Ty :). Debiut będzie przyzwoity to pewne , pytanie tylko o stopień redukcji zapisów z powodów już opisanych. Jeżeli redukcja okaże się b. wysoka to inwestycja "średnio" się opłaci ....

nie, nie pomylili się, ale w co to - tej niby "europejskiej" (o światowej nawet nie piszę) - giełdzie GPW inwestować? Przecież każdy wie, że akt. Polska Gamingiem stoi (!) - ponad 50 spółek (?) To okazja do zarobienia dla instytucji, gdyż Gaming jest na topie (teoretycznie).
A że kupili taniej od indywidualnych, a sprzedadzą drożej ... zobaczymy.
Redukcja min. 98%

ps.
wolę zainwestować w TEN (ten sam profil), tylko potrzeba czasu. Rynek weryfikuje z czasem wyceny. I bardzo dobrze. I przyjąłem pozycję taką (pisałem wcześniej) - jeśli USD robi zwrot (obserwuję), trzymam się z daleka giełdy
Edytowany: 4 lutego 2021 12:52

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11