pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

Frog
0
Wpisów: 5 457
Wysłane: 9 stycznia 2014 21:25:14
Cytat:
Dla mnie na dzisiaj GPW to jeden wielki "kanał" i tylko patrzeć jak z boczniaka przejdziemy do regularnej bessy.

Regularnej? Takiej trwającej ponad rok? A z czego mielibyśmy spadać? Przy rekordowo niskich stopach? OFE nie będą sypać w nieskończoność. Jest strach przed kupowaniem, bo jest niepewność. OFE oddadzą obligacje, gospodarka przyspieszy, wróci kapitał.

Wielkanoc powinna być wesoła. Wcześniej nerwówka.
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 9 stycznia 2014 21:34:03
Frog - przewidujesz jeszcze jedno podejście w górę?
Jeżeli tak, to Wielkanoc może być wesoła, tylko pytam na ile tej wesołości wg Ciebie wystarczy?
Bovespa od trzech lat znajduje się regularnej bessie, ale oni przynajmniej dojechali wcześniej do poprzedniego szczytu, a u nas nic Panie ni ma.
Posucha i zgrzytanie zębami jak za każdym razem po przekroczeniu SMA200 zaczynamy spadać.
Aż strach pomyśleć co będzie jak u Uśków odtrąbią wsiadanego do odwrotu.

serpico
0
Wpisów: 1 335
Wysłane: 9 stycznia 2014 21:49:09
Frog napisał(a):
A z czego mielibyśmy spadać? Przy rekordowo niskich stopach?

Nie problem z jakiego pułapu mamy spadać, ale kto ma kupować? Jeśli nie OFE, to tylko zagranica, a tej jak widać tu nie ma. Widocznie stwierdzili, że poziom cen nie jest jeszcze na tyle atrakcyjny by kupować. Krajowy kapitał, pomimo niskich stóp, hossy na rynkach rozwiniętych, nie kwapi się do kupowania.

I jak pisze Buldi, strach pomyśleć co będzie, jak TAM zacznie się większa korekta

tomcichy
0
Wpisów: 263
Wysłane: 9 stycznia 2014 21:56:09
Wig w kanale więc może nie będzie tak tragicznie jak przewidujecie Think
Okolice 48000 powinny zakończyć spadki, oby Pray

kliknij, aby powiększyć

buldi
0
Wysłane: 9 stycznia 2014 22:05:31
No przecież napisałem że GPW to jeden wielki kanał Angel

Masz racje, że WIG wygląda znacznie lepiej i to mnie znacznie bardziej martwi, bo wychodzi na to, że to nie OFE stoją za obecnym poziomem GPW (jak to próbuje nam się ostatnio w mediach wmawiać) tylko zagranica, która nasze wewnętrzne problemy dostrzegła już wcześniej, a ta jak wiemy siedzi głównie na WIG20
Edytowany: 9 stycznia 2014 22:09

tomcichy
0
Wysłane: 9 stycznia 2014 22:11:31
małe spółki radzą sobie przyzwoicie na tym grajdole
problemem jest brak lokomotyw w wig20 które mogłyby pociągnąć porządnie tą furmankę do przodu Whistle
banki próbują szarpać od czasu do czasu i that's it angry3

buldi
0
Wysłane: 9 stycznia 2014 22:18:36
Może Alcoa szarpnie jutro w górę tym karawanem, bo już mi inne pomysły nie przychodzą. Angel
Edytowany: 9 stycznia 2014 22:19

lesgs
lesgs PREMIUM
0
Wpisów: 793
Wysłane: 9 stycznia 2014 22:21:00
Zawsze traktowałem poruszanie się notowania w kanale (wzrostowym lub spadkowym, a także pomiędzy wsparciem a oporem) za wyraz sytuacji zwyczajnej. Ot, nic wielkiego się nie dzieje, a falowanie wynika ze zwykłych emocji uczestników rynku i informacji biznesowych. Jednak tym razem mamy do czynienia (na GPW) z sytuacją odbiegającą od normalności. Znika - w pewnym zakresie, a w upływie lat na zawsze - duży uczestnik transakcji na GPW. Przez jakiś czas (1-2 lata) nic go nie zastąpi, a to co będzie się działo na akcjach wyniknie z gry pozostałych instytucji finansowych (patrz odnośniki w niedawnym wpisie @Ann, gdzie wskazano na udziały zagranicy w obrotach na poziomie 49% a naszych instytucji na 37%). Znika stabilizujący wpływ OFE i zaczniemy silniej podlegać emocjom inwestorów zagranicznych. Dlatego, przewiduję jakościową zmianę w sytuacji na WIG (także na WIG20/30, choć tu większą rolę odgrywa spekulacja/arbitraż), i jeżeli nie nastąpią silne spadki, to i tak wyjdziemy dołem z kanału zwyżkowego, tworząc obszar konsolidacji w zakresie np. 42-48 tys., ale może to być obszar węższy. Niepokoi tylko to, że gdyby rynki zachodnie weszły w głębszą korektę, wsparcie na ok. 42-43 tys. mogłoby się nie utrzymać (patrz @serpico).

serpico
0
Wysłane: 9 stycznia 2014 22:36:50
A tak patrząc na W20 w kontekście zagranicy czy fundów, to nie dziwne, że nie ma chętnych do kupowania. Wystarczy przelecieć branżowe indeksy:

- WIG surowcowy - szoruje pod nie, a perspektywy słabe (ceny surowców),
- WIG energetyka - dno, perspektywy bardzo słabe (obciążenie inwestycjami, którymi Skarb Panstwa chce się wyręczyć siegając po gotówkę spółek),
- WIG deweloperka - wszyscy wiedzą jak jest, szkoda słów, perspektywy gorsze niż słabe,
- WIG paliwowy - perspektywa niskich cen ropy, to niższe marże
- WIG banki - ostatni trzymający fason indeks, ale coś dziwnie słabo się zachowuje w ostatnim czasie.

Atrakcyjnych spółek szukać ze świecą, więc nie dziwne, że szału zakupowego nie widać na W20

Frog
0
Wysłane: 10 stycznia 2014 07:23:42
Jak spojrzycie na WIG, to w ujęciu 5-letnim nie wygląda gorzej niż SPX czy DAX.

stooq.pl/q/?s=wig&d=201401...

Dopiero od grudnia zaczyna się osuwać wbrew dwóm powyższym. Czyli na MiS mieliśmy hossę, na W20 oczywiście boczniak.

Cytat:
Frog - przewidujesz jeszcze jedno podejście w górę?
Jeżeli tak, to Wielkanoc może być wesoła, tylko pytam na ile tej wesołości wg Ciebie wystarczy?

Od ponad roku mam rozterkę - widmo korekty na zachodzie (pewnie spadniemy razem z nimi) vs. obniżone stopy w Polsce (historycznie zawsze oznaczało to wzrosty). W tej kwestii nic się nie zmieniło - są argumenty za up i down. Jestem gotowy na jedno i drugie. W zależności od tego który czynnik zwycięży, będę reagował.
Follow me on Twitter

Frog
0
Wysłane: 10 stycznia 2014 08:19:15
Gdyby jednak to był początek bessy, to byłoby trochę smutno, nie sądzicie? Minimum rok biadolenia i prób łapania dołka... Niech jeszcze trochę wzrośnie Boo hoo!
Follow me on Twitter

serpico
0
Wysłane: 10 stycznia 2014 15:22:19
Nie sądziłem, że 25 lat po upadku dawnego systemu w Polsce rząd zapewni nam realnym socjalizm. Dzisiejsze "obietnice" dot. gospodarki przyprawiają mnie o zawrót głowy Pray

- urzędnicy wypełnią PIT za podatnika, czyli trzeba będzie zatrudnić kolejnych urzędników. Powstaje pytanie: komu wypełnią PIT, jak 14% osób jest bez pracy? (tu składam gratulacje przedsiębiorcom prowadzącym biura podatkowe, którzy powoli mogą zwijać interes)
- Powstanie Fundusz Mieszkań na Wynajem BGK, czyli za pieniądze podatników wykupimy mieszkania od deweloperów, którym mieszkania nie schodzą i zamiast rynek regulować ceny wynajmu, państwo jak w PRL będzie ustalać "ceny umowne" (przy okazji gratuluję tym, którzy wycofali oszczędności, ze względu na niskie stopy i kupili mieszkania na wynajem).

Jakie dziedziny gospodarki jeszcze będziemy regulować pieniędzmi podatnika?
Edytowany: 10 stycznia 2014 15:24

tomcichy
0
Wysłane: 10 stycznia 2014 15:46:53
coraz większe obroty na rynku - zaczyna się obrona Częstochowy? Pray

Frog
0
Wysłane: 10 stycznia 2014 20:20:43
serpico napisał(a):

- urzędnicy wypełnią PIT za podatnika, czyli trzeba będzie zatrudnić kolejnych urzędników. Powstaje pytanie: komu wypełnią PIT, jak 14% osób jest bez pracy? (tu składam gratulacje przedsiębiorcom prowadzącym biura podatkowe, którzy powoli mogą zwijać interes)

To rozwiązanie znane np. z Hiszpanii. Dodatkowo tam, urzędnik ma obowiązek tak wybrać metodę opodatkowania, aby podatnik zapłacił jak najmniej (u nas pewnie będzie odwrotnie). Ale masz rację, że chodzi o etaty dla nowych wyborców jedynie słusznej partii

serpico napisał(a):

- Powstanie Fundusz Mieszkań na Wynajem BGK, czyli za pieniądze podatników wykupimy mieszkania od deweloperów, którym mieszkania nie schodzą i zamiast rynek regulować ceny wynajmu, państwo jak w PRL będzie ustalać "ceny umowne" (przy okazji gratuluję tym, którzy wycofali oszczędności, ze względu na niskie stopy i kupili mieszkania na wynajem).

Pełna zgoda. Chory pomysł jak większość pomysłów polityków związanych z gospodarką. RdS, MdM a teraz to. Nie ratujemy banków, za to ratujemy deweloperów.
Follow me on Twitter

farnick
0
Wpisów: 163
Wysłane: 13 stycznia 2014 09:26:30
A tak wracając do pytania głównego to jaki scenariusz obstawiacie?.

Moim zdaniem dopóki nie ruszy inflacja hossa, w szczególności na rynkach rozwiniętych, będzie kontynuowana. Dlatego trzeba obserwować CRB. Inną sprawą jest słabość wszystkich rynków wschodzących na tle rynków rozwiniętych i ta słabość prawdopodobnie widoczna będzie również w tym roku. Nie tylko nasza giełda zachowuje się tak słabo - dotyczy to wszystkich rynków wschodzących dlatego rola OFE jest tu mocno demonizowana i po ustąpieniu tzw. "ślepej podaży ze strony OFE" niewiele się zmieni. Tzn. uważam, ze czekają nas jeszcze w tym półroczu wzrosty ale na jakieś spektakularne wystrzały nie ma co liczyć.
..............................................................................................
Mechaniczny System Transakcyjny 1 - portfel, wynik systemu w grze giełdowej
Mechaniczny System Transakcyjny 2 - portfel, wynik systemu w grze giełdowej

Mądrości różne:
1.Akcje nie kosztują tyle ile są warte, tylko tyle ile ludzie myślą, że są warte.
2.Ewolucja gracza giełdowego:
-- nieświadoma niekompetencja (nie wiem, że nie wiem),
-- świadoma niekompetencja (wiem, że nie wiem),
-- ciężka praca,
-- świadoma kompetencja (wiem, że wiem)
-- nieświadoma kompetencja (jestem już tak dobry że ... nawet nie wiem, że wiem)

farnick
0
Wpisów: 163
Wysłane: 13 stycznia 2014 09:33:28
I jeszcze odnoście inflacji - amerykanie wyłączają drukarki co spowoduje umocnienie dolara i wywoła presję na dalszy spadek cen surowców - presji inflacyjnej więc nie będzie zbyt szybko
..............................................................................................
Mechaniczny System Transakcyjny 1 - portfel, wynik systemu w grze giełdowej
Mechaniczny System Transakcyjny 2 - portfel, wynik systemu w grze giełdowej

Mądrości różne:
1.Akcje nie kosztują tyle ile są warte, tylko tyle ile ludzie myślą, że są warte.
2.Ewolucja gracza giełdowego:
-- nieświadoma niekompetencja (nie wiem, że nie wiem),
-- świadoma niekompetencja (wiem, że nie wiem),
-- ciężka praca,
-- świadoma kompetencja (wiem, że wiem)
-- nieświadoma kompetencja (jestem już tak dobry że ... nawet nie wiem, że wiem)

corbolo
0
Wpisów: 34
Wysłane: 13 stycznia 2014 23:11:41
Jak przewidujecie przyszłość Polski gdyby podatki obniżono do poziomu podobnego jak w rajach podatkowych?Dancing

Szutnik
0
Wpisów: 1 666
Wysłane: 14 stycznia 2014 07:28:35
@ corbolo

Cytat:
Jak przewidujecie przyszłość Polski gdyby podatki obniżono do poziomu podobnego jak w rajach podatkowych?

Jedni wierzą w krasnoludki, drudzy w Polskę jako raj podatkowyAngel
Naprawdę sądzisz, że Niemcy pozwoliliby na powstanie takiego raju za wschodnią granicą?
Wystarczy "walk", toczonych przez Der Schatz z Luksemburgiem i Lichtensteinem.
Tam "tylko" uciekają pieniądze. Tu mogłyby uciekać całe firmy, a więc miejsca pracy.
Nie po to część polityków UE lansuje jednolity system podatkowy, żeby tworzyć im "nieuczciwą konkurencję podatkową"blackeye w granicach Unii.

A poza tym jak widzisz tę sprawę w kontekście koniecznych dotacji dla ZUS w najbliższych latach (fatalna demografia) i potrzeb finansowych państwa polskiego?
Marzenia wolno mieć. Mnie się marzy świat bez gwałtów i wojen. A jak jest, sam wiesz...
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

Frog
0
Wysłane: 14 stycznia 2014 15:00:17
Macie jakieś pomysły na najbliższe miesiące odnośnie zachowania się giełd?
USA wygląda już balonowato, ale rośnie uparcie. Jak długo to może trwać? Od półtora roku nie mieli nawet porządnej korekty Think
Follow me on Twitter

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 14 stycznia 2014 15:10:08
USA będzie rosło dopóki miśki nie rzucą ręcznikiem. Przy każdym nowym szczycie jest krzyk na forach, że teraz to już ładujemy S-ki, wyżej już nie będzie itp. Dlatego moim zdaniem zanim nastąpi koniec wzrostów powinna być jakaś euforia końcowa. Na naszym WIGusiu chyba przeważa teoria o trwającej właśnie 4 fali po czym ma nastąpić kończąca hossę ostatnia fala wzrostowa. Czy tym razem większość będzie miała rację?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość