pixelg
WORKSERV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9

WORKSERV [WSE]

AKTUALNY KURS: 0,923 zł (+1,10%) 23-11-2020 16:36
stan111
0
Wpisów: 140
Wysłane: 26 marca 2012 16:12:21
Amnie sie ta spółka podoba jest znakomita-na GPW nie bedzie miała konkurecji
czyli to będzie żyła ZŁOTA
Rynek pracy to kopalnia bez dna- a ten analityk krytycznego raportu SUPŁAW
podstawia świnie IDMS bo go odstawili na bokhello1

kti
0
Wpisów: 4
Wysłane: 26 marca 2012 19:56:29
stan111,
Ta analiza jest i tak bardzo oględnie napisana.
www.polandsecurities.com/Work-...

Pamiętaj o jednym - grupa Work Service generuje ujemne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej.

Czyli trzeba dokładać złotówki do tego biznesu zamiast je wyjmować - w ogóle nie ma o czym mówić. A przecież jest to spółka działająca od lat ! :)

Taka oferta to istny kabaret, nie dziwne że fundusze nie chciały brać tego i emisje przełożyli.

Powinieneś się cieszyć skoro uważasz, że spółka dobra możesz brać jej akcje łopatami :)
Pewnie zarządzający idea tfi podzielają twoje zdanie i kupią papierka, w końcu są wierzycielem work service :) zakupią trochę akcji i może będzie za co wykupić trochę długów, bo inaczej się zrobi kaszanka... >>> w funduszach dłużnych idea tfi są jeszcze obligacje Electus-a, DSS i wiele innych...

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 26 marca 2012 21:07:05
stan111 napisał(a):
Amnie sie ta spółka podoba jest znakomita-na GPW nie bedzie miała konkurecji
czyli to będzie żyła ZŁOTA
Rynek pracy to kopalnia bez dna- a ten analityk krytycznego raportu SUPŁAW
podstawia świnie IDMS bo go odstawili na bokhello1

Ała, Ty tak poważnie? Bo ciężko wiarę dać...

stan111
0
Wysłane: 26 marca 2012 21:40:12
Tak jak wczesniej pisałem spółka ta zarządza zasobami ludzkimi ludzie na rynku pracy
potrzebują jej jak Chleba- a przepływy pienieżne generuje na bieżąco nie martwiąc sie o kapitał obrotowy
Inwestycja w kapitał ludzki to jagbyś zainwestował w kopalnie ZŁOTA proste-?

Kod:
mod: prośba o nie klaskanie sobie po każdej wypowiedzi
Edytowany: 26 marca 2012 21:41

koszyk
0
Wpisów: 1 099
Wysłane: 26 marca 2012 21:48:51
Tak stan, proste.
Nawet bardzo...

stan111
0
Wysłane: 27 marca 2012 18:29:34
OTO owicjalna wypowiedz IDMSA na temat SUPŁOWA krytycznego raportu analitycznego Work Service

------------------------------------------------------------------------------------------------------------.Cytowany raport nie jest podpisany, toteż nie należy go traktować inaczej jako anonimowy paszkwil. Jako taki, nie zasługuje na poważną polemikę. Możemy się tylko domyślać powodów unikania podpisania raportu. Chcemy jednak powiedzieć, iż nasza firma była w przeszłości wielokrotnie atakowana przy pomocy podobnych „analiz” przez Jarosława Supłacza – podpisującego wówczas swoje teksty. W efekcie wyroku sądowego Pan Jarosław Supłacz musiał publikować przeprosiny.
W każdym razie pragniemy zapewnić, iż spółka Work Service nie jest zagrożona utratą płynności. Stosowne oświadczenie Emitenta w tej materii znajduje się w treści prospektu emisyjnego

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

stan111
0
Wysłane: 27 marca 2012 19:03:59
Oto mamy:WORK SERVICE

Dzięki nowej emisji spółka pozyskała niezbędny kapitał do przejęcia firmy IT Kontrakt, specjalizującej się w leasingu informatyków.

Po 13 latach obecności na Polskim rynku, Work Service zagości na warszawskiej giełdzie, gdzie będzie pierwszą notowaną spółką z sektora HR w Polsce – mówi Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service S.A.

W ramach transzy Otwartej, inwestorzy dokonali zapisów na 167 519 akcji Work Service serii L, a w transzy Instytucjonalnej subskrypcja objęła 4 950 362 akcji. Cena za jedną akcję, została ustalona po procesie book buildingu, na poziomie 6,00 za sztukę.

Z nowej emisji spółka pozyskała ponad 30 mln zł

Czekamy na mega debiutwave

addison
18
Wpisów: 2 062
Wysłane: 27 marca 2012 19:15:32
I to jest bardzo dziwne dla mnie bo wcześniej podawali, że:

"W tym samym komunikacie spółka poinformowała o podpisaniu z Domem Maklerskim IDM SA umowy objęcia do 5 milionów akcji spółki po cenie 6,0 zł za akcję."

Jak wiemy w zapisach instytucjonalnych objęto mniej niż 5mln papierów- dokładnie 4 950 362 akcji.
Ciekaw ile z tego objął IDM, ale jak widać nie poszedł pod górne widełki.

Tak czy inaczej mam mieszane uczucia, z jednej strony cieszy, że naród nie kupił tego towaru tak drogo o czym tutaj pisaliśmy, z drugiej, że jednak 25% emisji wcisnęli.
Czas pokaże(2 lata) czy to nie drugie Bomi.
Wygrani powinni być Ci, którzy posiadają obligi spółki- te najkrótsze powinny być spłacone.
Edytowany: 27 marca 2012 19:16

wapkil
0
Wpisów: 1 472
Wysłane: 27 marca 2012 19:41:16
addison napisał(a):
Tak czy inaczej mam mieszane uczucia, z jednej strony cieszy, że naród nie kupił tego towaru tak drogo o czym tutaj pisaliśmy, z drugiej, że jednak 25% emisji wcisnęli.

Praktycznie całość w transzy instytucjonalnej. Tam kupujący często wiedzą, co robią i mają swoje warunki. Jak widać, transza otwarta prawie w ogóle się nie sprzedała - zapisy na poniżej 3,5% tej transzy i zarazem poniżej 3,5% całości emisji.

addison
18
Wysłane: 27 marca 2012 20:08:12
Na moje OFE tego nie dotknęło, jakby chociaż wykazali odrobinę zainteresowania to cała oferta by się sprzedała- co to dla nich 90mln.

Czekam na info ile z tego dobrał IDM(tym razem drogo).

wapkil
0
Wysłane: 27 marca 2012 20:34:19
addison napisał(a):
Na moje OFE tego nie dotknęło

Dlaczego OFE? Myślałem raczej o jakimś TFI albo funduszu PE. Na przykład IDEA TFI, albo Supernova ;)

addison napisał(a):
Czekam na info ile z tego dobrał IDM (tym razem drogo).

Drogo to pojęcie względne. Jeśli IDM i tak jest tam zaangażowany, akurat im wejście w tę emisję może się jakoś opłacać.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
16
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 574
Wysłane: 27 marca 2012 21:47:09
Puls podał, że oferta poszła marnie.

Cytat:
Work Service znalazł chętnych na zaledwie 5,1 mln z oferowanych 20 mln walorów. W transzy instytucjonalnej oferowano 15 mln akcji - sprzedano 4,95 mln, a w transzy otwartej 5 mln - sprzedano 117 tys. sztuk. Cena emisyjna wynosiła 6 zł.
30 mln zł, które firma zdobyła z emisji, pójdzie - wraz z kredytem - na przejęcie 75 proc. udziałów w spółce IT Kontrakt.

pulsinwestora.pb.pl/2576220,96...

Poza wszystkim (kryzys, awersja do ryzyka), spółka była droga jak nieszczęście.

kliknij, aby powiększyć

www.stockwatch.pl/ipo/work-ser...

orestes84
0
Wpisów: 360
Wysłane: 27 marca 2012 22:46:57
Patrząc na proporcje w jakich kupowały emisje fundusze i drobni inwestorzy, wychodzi na to, że ulica jest mądrzejsza od funduszy. Porównanie z impelem wypada rzeczywiście druzgocąco. Ciekawą kwestią jest to na ile impel i work service stanowią dla siebie konkurencje. Porównanie tych dwóch spółek pod względem profilu działalności byłoby dość ciekawe.

addison
18
Wysłane: 27 marca 2012 22:52:08
wapkil napisał(a):
addison napisał(a):
Na moje OFE tego nie dotknęło

Dlaczego OFE? Myślałem raczej o jakimś TFI albo funduszu PE. Na przykład IDEA TFI, albo Supernova ;)

addison napisał(a):
Czekam na info ile z tego dobrał IDM (tym razem drogo).

Drogo to pojęcie względne. Jeśli IDM i tak jest tam zaangażowany, akurat im wejście w tę emisję może się jakoś opłacać.

Nie wiem kto wziął z instytucji, ale według mnie OFE nie wzięło ani sztuki. Tam patrzą sobie na ręce(telefony, kawki, imprezy) i jakby jeden coś łyknął to by to się sprzedało. Stąd moje twierdzenie, że nikt z OFE tego nie dotknął. IDM się zobowiązał, ciekaw jestem ile wziął a ile wzięły fundy spoza grupy IDM-owskiej.

Co do hasła "drogo", poprawiam na drożej bo wcześniejsze emisje brali zapewne dużo dużo taniej.

Przypomnę o obligach tej spółki, niedawno były na rynku oferty do przejęcia obligacji po nominale, sprzedający odpuszczali narosłe odsetki- kto to kupił powinien odtrąbić sukces, te krótkie papiery(a to były krótkie) powinny zostać wykupione.

Ciekawe czy ten IT kontrakt to kupują po cenie rynkowej czy też od swoich jak Work Service Russia :-)
Nie chce mi się szperać.

Na marginesie już- czy forum SW miało wpływ na przebieg oferty- jak sądzicie?
Edytowany: 27 marca 2012 22:55

stan111
0
Wysłane: 28 marca 2012 18:00:08
@adbison- napisał
Przypomnę o obligach tej spółki, niedawno były na rynku oferty do przejęcia obligacji po nominale, sprzedający odpuszczali narosłe odsetki- kto to kupił powinien odtrąbić sukces, te krótkie papiery(a to były krótkie) powinny zostać wykupione

kiedy obligacje wejdą na rynek Catalyst - ?

wapkil
0
Wysłane: 28 marca 2012 18:43:16
addison napisał(a):
Przypomnę o obligach tej spółki, niedawno były na rynku oferty do przejęcia obligacji po nominale, sprzedający odpuszczali narosłe odsetki- kto to kupił powinien odtrąbić sukces, te krótkie papiery(a to były krótkie) powinny zostać wykupione.

Masz na myśli obligacje z terminem wykupu w maju 2013? To jeszcze ponad rok, wiele się może w tym czasie wydarzyć. Ja nie byłem zainteresowany i raczej nadal bym nie był.

19r20
0
Wpisów: 497
Wysłane: 28 marca 2012 23:28:26
addison napisał(a):

Na marginesie już- czy forum SW miało wpływ na przebieg oferty- jak sądzicie?

ja myślę że miało ludzie jednak czytają opinie i na tej podstawie wyrabiają sobie również własne opinie
SW wydało opinie mocno negatywną
odnośnie tych akcji sprzedanych w transzy instytucjonalnej to czy jest możliwe że zdecydowaną większość z tych 4,95 mln objęło właśnie IDM ?
Edytowany: 28 marca 2012 23:33

addison
18
Wysłane: 28 marca 2012 23:34:05
Odnośnie obligacji to dokładnych parametrów nie znam, znam hasło, że krótki papier czyli zakładam <12 miesięcy do wykupu. Nie wiem czy catalyst czy nie, wiem, że można było nabyć po nominale dostając odsetki za free(ile narosło- nie wiem). Miałem swoje powody aby się nie interesować.

wapkil
0
Wysłane: 29 marca 2012 00:37:56
Ostatnie ich obligacje, o których słyszałem trwają do maja 2013 i jakiś czas temu ktoś tak bardzo chciał się ich pozbyć, że sprzedawał je za cenę bez narosłych odsetek. Przypuszczam więc, że to właśnie te. O ile pamiętam, miały trafić na Catalyst.

kajet
0
Wpisów: 144
Wysłane: 26 kwietnia 2012 11:31:16 przy kursie: 7,90 zł
addison napisał(a):

Tutaj znalazłem szerszą analizę: www.polandsecurities.com/Work-...

O matko, co za szit:

Cytat:
Czy tzw. korekta stanu należności w kwocie ponad 50 mln zł miała swoje odniesienie na wynik finansowy grupy, a jeśli nie miała to dlaczego? Niestety teza jest taka, że grupa wykazuje zysk netto, a równocześnie czyni mega korektę stanu należności (wielokrotnie wyższą od …wykazanego zysku). Czy Work Servive tłumaczy skąd wzięła się taka korekta i od kogo były należności, które zostały „skorygowane”?

Korekty poziomu należności należą do pozycji przepływów z działalności operacyjnej, skądinąd zupełnie słusznie, jednak jak Work Service przekłada taką korektę na wynik finansowy? Spodziewalibyśmy się że ten przejaw działalności operacyjnej jak najbardziej powinien znaleźć swoje odbicie w wyniku finansowym. Stąd ponowne pytanie jak się robi wynik finansowy grupy Work Service w odniesieniu do zmian stanu należności (nazywanych korektami)?

Niesamowite, że ten człowiek - nieznający podstaw operacyjnego cash flowu - prowadzi stronę, do której ktoś linkuje :D

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9