pixelg
WORKSERV - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

WORKSERV [WSE]

AKTUALNY KURS: 1,21 zł (+25,26%) 30-11-2020 14:51
stan111
0
Dołączył: 2010-09-22
Wpisów: 140
Wysłane: 2 maja 2012 19:11:02 przy kursie: 7,44 zł
Co do krytycznego raportu analitycznego WORC SERVICE
upszejmnie informuje ze autor tegoz raportu nie podpisał go
dokument nie podpisany wyklucza go z obrotu prawnego co autor tego
raportu jest świadomy uniknąć odpowiedzialnosci prawnej

tyle w temacie dziekuje

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 28 maja 2012 00:57:08 przy kursie: 7,45 zł
Analiza wyników spółki WORK SERVICE za 1 kwartał 2012 roku

Ponieważ spółka Work Service wzbudzała emocje przy okazji debiutu, przeanalizuję jej wyniki za pierwszy kwartał dostępny już jako notowanego podmiotu. Pełna treść raportu dostępna jest tutaj: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Bilans tej spółki przedstawia się naprawdę kuriozalnie. Ponad 111 mln stanowi wartość firmy a kolejne 135 mln PLN różnego rodzaju należności. Czyli łącznie z 302 mln PLN sumy bilansowej około 81,5% stanowią aktywa o wątpliwej wartości.

Na tej podstawie można spodziewać się, że wyliczone przez nasz serwis w przyszłości wskaźniki wyce nowe nie będą dla spółki łaskawe. Skorygowana wartość aktywów netto będzie raczej niska. Wiele rzeczy w temacie bilansu już zostało wielokrotnie na forum napisane, więc nie będę poświęcać temu więcej miejsca.WorkService prezentuje wysokie obroty ale jednocześnie dość niską rentowność:kliknij, aby powiększyćW porównaniu do ubiegłego roku wszystkie wartości zanotowały interesujące wzrosty. Ze względu na brak innych danych nie jestem w stanie pokazać tutaj tendencji ale to właśnie od realizacji takich wzrostów w przyszłości zależeć będzie ocena fundamentów tej spółki.Podstawę działalności stanowią przychody z pracy tymczasowej. W grupie jest mnóstwo spółek świadczących działalność zbliżoną ale w porównaniu do tej jednej działalności, pozostałe przychody zostały zgrupowane w jedną całość:kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyćZa cały wzrost w porównaniu do poprzedniego roku odpowiada segment pracy tymczasowej. Z tego segmentu ponad 80% generowane jest w Polsce. Ja tu widzę jedno ryzyko typu makro: zmiana przepisów prawa w zakresie pracy, ubezpieczenia, odprowadzania składek lub rejestrowania pracowników. Znacząca zmiana w tym zakresie może doprowadzić do załamania przychodów.

Spółka dokonuje kolejnych przejęć. Jedno z nich zostało wykonane na początku 2q2012. W zależności od wielkości i rodzaju działalności przejętych podmiotów, możemy mieć trudność w analizie wzrostów tej spółki. Tak ja ma Asseco Poland, w którym nie wiadomo z czego pochodzą wzrosty przychodów – przejęć czy rozwoju organicznego.Działalność operacyjna generuje ujemne przepływy pieniężne. Widać spółka ma poważne zapotrzebowanie na gotówkę, bo wyemitowała jeszcze w tym kwartale obligacje. Czyżby gotówki z emisji nie starczyło?

W monitorze spółki wycena wskaźnikowa jeszcze nie jest dostępna, ponieważ spółka ma zbyt krótką historię raportów.


>> Więcej analiz najnowszych
raportów finansowych jest tutajPowyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 106
Wysłane: 16 lipca 2012 16:36:09 przy kursie: 5,85 zł
TO ostatnie dziecko wprowadzone na GPW z klubu idmowskiego, na razie lawiny nie ma, ciekawe jak się rozwinie.


bankrucik
bankrucik PREMIUM
35
Dołączył: 2011-03-26
Wpisów: 4 191
Wysłane: 16 lipca 2012 17:18:11 przy kursie: 5,85 zł
upadek idm-u to utrapienie dla worku, skończy się źródło kapitału dla worka. pytanie jak sobie będzie radził na rynku bez ochronki
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

mindek
0
Dołączył: 2009-09-03
Wpisów: 1 106
Wysłane: 31 lipca 2012 16:43:24 przy kursie: 5,00 zł
w dwa tygodnie kurs stracił blisko 20%, po cichu. popytu zero. Prezes w tvn wczoraj zapewniał, że rok znakomity. zobaczymy co znaczy życie bez wsparcia IDM.

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 28 sierpnia 2012 00:48:59 przy kursie: 4,45 zł
Witam,
Czy potrzebna jest Wam analiza wyników za 2 kwartał? salute

Kurkuma
0
Dołączył: 2011-04-29
Wpisów: 139
Wysłane: 28 sierpnia 2012 10:11:38 przy kursie: 4,49 zł
tak

Kasia Stefanska
0
Dołączył: 2009-05-05
Wpisów: 1 244
Wysłane: 29 sierpnia 2012 16:03:25 przy kursie: 4,70 zł
Analiza wyników spółki WORK SERVICE za 2 kwartał 2012 roku

WorkService ma na giełdzie zbyt krótką historię, abyśmy mogli zaprezentować Wam pełną analizę wskaźnikową. W analizie przedstawię więc bieżące dane, które są dostępne. W monitorze spółki w związku z tym są pustki.

Mimo to teoretyczny rating, wyliczony na podstawie szczątkowych danych dałby dziś B.Jak zwykle na początek obrazowe podsumowanie działalności operacyjnej spółki:kliknij, aby powiększyćProszę uważnie czytać legendę wykresu – to nie są dane chronologiczne kwartał po kwartale. Obejmują 1 i 2 kwartał lat 2011 i 2012. Jeśli macie pomysł na lepszą prezentację, to proszę o sugestie.
Tymczasem wykres pokazuje stabilne i powolne wzrosty na wszystkich podstawowych kategoriach działalności operacyjnej. Niestety nie przekładają się one na podniesienie marży, co obrazuje poniższa tabela:kliknij, aby powiększyćCo do takiego rozwoju sytuacji niektórzy użytkownicy byli przekonani już wcześniej. Działalność była rozwinięta i nie spodziewaliśmy się raczej spektakularnych skoków. Mimo to tak stabilne zachowanie to zdecydowanie za mało, aby wzbudzić większe zainteresowanie inwestorów i rozruszać kurs. Potrzebne są do tego dużo lepsze wyniki, poprawienie marży na działalności i nowe pomysły na rozwój.

Takim pomysłem na pewno jest przejmowanie kolejnych spółek zajmujących się szeroko pojętymi zasobami ludzkimi. W analizowanym kwartale przejęto spółkę IT Kontrakt z Wrocławia. Ponadto grupa kapitałowa rozszerza swoją działalność o kolejne kraje.

Tylko niestety w tym miejscu przychodzi mi na myśl case Asseco Poland i trochę Boryszewa, których kursy nie rosną mimo dokładania kolejnych elementów do już skomplikowanej układanki. Te spółki rosną w siłę, ich zysk jest coraz większy ale nie powoduje to wzrostu kursu. Działalność staje się coraz bardziej zagmatwana, trudna do przeanalizowania, drivery wartości nikną gdzieś w gąszczu konsolidacji i listy podmiotów zależnych. Warszawska giełda chyba nie lubi takich molochów i obawiam się, że to może spotkać także WorkService.Dodatkowo na brak wzrostów może wpłynąć słaba w mojej ocenie realizacja prognoz wyników na 2012 rok. W poniższej tabelce przedstawiam realizację za pierwszą połowę roku:kliknij, aby powiększyćUdało się zrealizować prawie połowę planowanych na ten rok przychodów. To dobrze, bo spółka praktycznie nie odczuwa sezonowości działalności. Dzięki konsolidacji i tworzeniu nowych podmiotów istnieje duża szansa, że przychody wzrosną do planowanego poziomu. Dużo gorzej oceniam realizację wyniku. O ile spółka nie będzie kombinować na pozostałej działalności operacyjnej i rozpoznawaniu wartości niegotówkowych, to trudno będzie jej aż tak istotnie podnieść marżę. Tym bardziej, że ta od roku utrzymuje się na stałym poziomie.W porównaniu do poprzedniego kwartału wzrosła jeszcze wartość wnip. Już w poprzedniej analizie zwracaliśmy uwagę, że ta wartość jest nadzwyczaj wysoka i przy kalkulacji wszelkich wskaźników czyścimy bilans z tych wartości. Teraz ta wartość jeszcze wzrosła przez przejęcie kontroli nad spółką IT Kontrakt w kwietniu 2012 roku.

W tym miejscu wracam do ostrzeżeń z poprzedniej analizy oraz tego, co już podkreślało wielu ekspertów. A mianowicie struktura aktywów nie jest dla akcjonariuszy korzystna. Jeśli znaczną pozycję w bilansie stanowią wnip, to trzeba pamiętać, że nie stanowią one dobrego zabezpieczenia zobowiązań. W razie trudnej sytuacji finansowej banki i wierzyciele odzyskują dług z majątku spółki możliwego do spieniężenia. W przypadku WorkService nie jest go dużo:kliknij, aby powiększyćJuż na koniec 2q2012 widać, że wartość wszystkich zobowiązań przekracza wartość aktywów możliwych do spieniężenia. Czyli sytuacja przypomina nieco bilans Bomi, które także napompowało swoją wartość właśnie drogimi przejęciami. Po rozpoczęciu nieudanej restrukturyzacji, banki i wierzyciele zauważyli, że trzeba brać, co zostało. A akcjonariuszom nie zostaje w takim przypadku już nic.

Łączne zabezpieczenia kredytów i działalności (zobowiązania warunkowe) wynoszą 138 mln PLN. Całkowite zadłużenie spółki na koniec 2q2012 wyniosło 70 mln PLN. Widać więc gołym okiem, że spółka działa na wysokim i dość ryzykownym lewarze. Całkowite zadłużenie (łącznie ze zobowiązaniami) stanowi 68%sumy bilansowej.

Zaznaczam, że moje słowa nie sugerują w tym miejscu, że WorkService grozi upadłość bądź trudna sytuacja finansowa. Zwracam jedynie uwagę na ryzyko związane z taką strukturą bilansu.


>> Więcej analiz najnowszych
raportów finansowych jest tutaj


Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 24 września 2014 21:16:41 przy kursie: 18,22 zł
kurs na rynku wysoko jak na tak słaby bilans a spółka właśnie pod pretekstem rozwoju poprzez przejęcia chce zebrać z rynku kasę z emisji bez pp. tak około 6mln akcji.

Spółka, która de facto nie potrzebuje wielkiego majątku trwałego do swojej działalności ma kapitały własne w wysokości 233mln a całe aktywa to 744mln. Sporo na kapitale obcym a do tego wiadomo jak księgowane są tutaj aktywa w innych przejmowanych spółkach(część od osób powiązanych ze spółką).

Na moje, jeżeli TFI tam siedzi i włoży kolejną kasę świadczyć to będzie o słabym rozpoznaniu spółki.

Tylko spoglądam na tę spółkę z sentymentem jakie to cuda/wałki odchodzą na naszej wciąż jednak bananowej GPW.

czosnek
1
Dołączył: 2012-07-08
Wpisów: 329
Wysłane: 29 marca 2016 12:27:21 przy kursie: 11,79 zł
tak sie właśnie zastanawiam nad ta spółką, niby wszystko w porządku wyniki dobre, przepływy operacyjne na plusie do tego jeszcze weszła na giełdę w Londynie a kurs spada od roku , spadek z 22 na 12 to prawie połowa wartosci w ciągu roku. Albo cos tam dzieje sie niedobrego o czym mało kto wie albo kurs powinien wkrótce zawrócić na północ. Co o tym myslicie? jest tu ktos co ma ich akcje?


czosnek
1
Dołączył: 2012-07-08
Wpisów: 329
Wysłane: 29 marca 2016 12:29:20 przy kursie: 11,79 zł
tak sie właśnie zastanawiam nad ta spółką, niby wszystko w porządku wyniki dobre, przepływy operacyjne na plusie do tego jeszcze weszła na giełdę w Londynie a kurs spada od roku , spadek z 22 na 12 to prawie połowa wartosci w ciągu roku. Albo cos tam dzieje sie niedobrego o czym mało kto wie albo kurs powinien wkrótce zawrócić na północ. Co o tym myslicie? jest tu ktos co ma ich akcje?

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 2 kwietnia 2016 01:54:11 przy kursie: 11,80 zł
pogratulować spółce, dwa razy sprzedali akcje leszczom w emisjach tym samym ratując chodzącego trupa.

Warto wrócić tutaj do czasów spółki sprzed IPO, a także o WNiP, przejęcia cypryjskie, rosyjskie itd.

sporo na http://www.polandsecurities.com/ Dla mnie jak ktoś ma coś takiego w historii jest trwale skreślony, skoro raz zrobił wałek to zawsze istnieje ryzyko, że zrobi kolejny raz. Podobnie obecne ipo i2dev.
Edytowany: 2 kwietnia 2016 01:57

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 15 czerwca 2016 13:28:12 przy kursie: 10,00 zł
rozwija się spółka po drugiej emisji czy raczej zwija? pozyskali 82mln PLN za ok 5mln akcji.

rynek pracownika jaki powoli się kształtuje raczej nie służy spółce a długów trochę jest. Czas na rolkę długów.

ciekawe jakby wyglądali bez tej drugiej emisji akcji.
Edytowany: 15 czerwca 2016 13:40

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 9 września 2016 14:45:34 przy kursie: 12,10 zł
Work po tym jak wyciągnął kolejny raz kasę z rynku, 82mln w 2015 plus 30 mln z IPO czyli 112 mln PLN, prezentuje się następująco.

Przy IPO bilans (skupię się na WK i WNiP do których miałem zastrzeżenia) wyglądały tak:

Aktywa 261mln, WK to 84mln, WNiP to 105 mln

od tego czasu spółka pozyskała 112mln od inwestorów, plus pewnie miała sporo zysków.

tak wygląda bilans teraz:

Aktywa 1124mln WK 344mln, WNiP 530mlntym samym jest to kolejna spółka z ogromnym WNiP przewyższającym WK. Obecnie spółkę czekają spore spłaty obligacji, ale już zabezpieczyła sobie możliwość emisji długo do 150mln. Oczywiście obligatariusze musieli się na to zgodzić aby samemu sobie nie strzelać w kolano. To na razie możliwość, obligi trzeba jeszcze sprzedać, ale spółka jest "lubiana" przez fundy lub też one są jej więźniem, zależy gdzie ucho przyłożyć. Na pewno w ostatniej chwili uwolniła się z ramion IDM przy IPO.

Tutaj analiza: obligacje.pl/pl/a/mimo-wyzszyc...

cyt: Zadłużenie finansowe Work Service stabilizuje się na wysokim – jak na tę grupę poziomie – a koszty jego obsługi ograniczają zysk netto.

W I półroczu przychody Work Service wzrosły o 23,1 proc. r/r, do 1,2 mld zł, co znalazło też odbicie w zysku brutto na sprzedaży (wzrost o 30,6 proc.).

bigban1
0
Dołączył: 2014-03-24
Wpisów: 8
Wysłane: 12 września 2016 21:08:49 przy kursie: 12,00 zł
jak sądzisz, co może być przyczyną spadku WSE1016?
W tym tempie do wykupu nominał obniży cię do 90 %
Jakiś kłopot płynnościowy, czy nerwowy posiadacz obligów, potrzebujący na gwałt gotówki?

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 13 października 2016 12:46:58 przy kursie: 11,50 zł
płynność żadna na tych obligacjach to i jedno większe zlecenie czyści arkusz i jest spory ruch procentowy. taki urok na naszym catalyst, na wielu spółkach. Jeżeli dobrze czytam to w tej chwili są dwie serie WSE z terminem wykupu w marcu i lipcu 2017, czyli blisko. Spora podaż stoi na 367 szt na serii marcowej. Będzie emisja długu, tutaj instytucje będą musiały to zrolować więc obaw nie mam. Sami się nie postrzelą.

Na moje ten dziwny bilans nie powinien się obronić w długim terminie. Dopóki orkiestra gra to wszyscy są zadowoleni.

Powoli wraz z rozwojem rynku pracownika ludzie z agencji będą mieli łatwiej do przechodzenia na stały etat. To się dzieje obecnie. Nie wiem, czy WS przejął coś z rynku Ukraińców.

Teraz planują wejście na gpw spółki kontrolującej jakość w branży automotive, trzeba poczekać na konkrety, na pewno będzie drogo... bo tanio się nie opłaca. Czy bilans będzie równie ciekawy, zakładam, że tak. Czy się sprzeda? zakładam, że tak.

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 18 listopada 2016 19:22:05 przy kursie: 10,01 zł
spółka zależna exact system złożyła do KNF prospekt, także idzie IPO, będzie drogo... ciekawym jakie kwiatki będą w tym bilansie :)

Spółka od kilku miesięcy jest notowana na LSE obroty powalają www.marketwatch.com/investing/...

Jeżeli dobrze widzę to obrót w sumie przekroczył 500szt za okres kilku miesięcy! Cel był zapewne inny, czyli poszukiwanie kapitału dłużnego, czy uda się zrealizować? Pewnie tak, bo kasy na rynku jest sporo.

exact sysytem, to, że będzie drogo to jasne, do tego work będzie chciał sprzedać część akcji, radzę dobrze przeczytać prospekt.

Ostatnio work zrolował obligi, tak jak pisałem, instytucje musiały to zrolować.

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 14 grudnia 2016 14:39:53 przy kursie: 10,40 zł
Kolejne zakupy:

Work Service ma umowę na zakup 25 proc. Prohuman za 86,4 mln zł (opis)

13.12. Warszawa (PAP) - Work Service podpisał z Profólió Projekt Tan csadó warunkową umowę
zakupu 25 proc. udziałów w węgierskiej spółce Prohuman, co da grupie 100-proc. udział w
jej kapitale zakładowym - podał Work Service w komunikacie. Wartość transakcji to 6,1 mld
HUF, co według średniego kursu NBP z 13 grudnia 2016 roku oznacza kwotę prawie 86,4 mln zł.

Finalizacja umowy przewidziana jest na 27 czerwca 2017 r.

Jak podano, Work Service zobowiązany jest do zapłaty wynagrodzenia w kwocie 6,1 mld
forintów węgierskich, z czego uprawniony jest do zapłaty 20 proc. wynagrodzenia w dniu
finalizacji w formie potrącenia wierzytelności. Pozostałe 80 proc. wynagrodzenia spółka
zobowiązana jest uiścić w gotówce.

całość na PAP: biznes.pap.pl/pl/news/all/info...

Z tego wynika, że całość prohuman wyceniają na 344mln PLN(połowa kapitalizacji całego WS)! Niedawno sprzedawali obligi, musieli podnieść marżę bo rynek nie był zadowolony a i to z planów na 150mln udało się zrealizować część(znaczną dodam- nie pamiętam dokładnie liczb, sporo było rolki). Za 75% prohuman w 2014 zapłacili 110 mlnPLN, teraz za dodatkowe 25% płacą 86mln PLN(transakcja to wynik opcji zawartej przy pierwszym zakupie).

Druga rzecz, 20% płatności będzie będzie zapłacona w formie potrąceń! Pytanie czy sprzedający ma jakieś inne dodatkowe powiązania z WS(poza biznesowe), ewentualnie z właścicielami WS, skoro pojawiły się wzajemne wierzytelności?

Oczywiście dodatkowa płatność 80% ma opcję, albo akcje albo gotówka. Fundusze finansujące WS chyba niechętne są wydawaniu 80mln. TO pewnie zagrywka i płatność pójdzie akcjami.

Prohuman jest jedną z największych węgierskich agencji pośrednictwa pracy. W 2012 r.
zrekrutowała ponad 6.000 pracowników tymczasowych, zapewne musiała się mocno rozwinąć od przejęcia przez WS.
Edytowany: 14 grudnia 2016 15:01

addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 27 kwietnia 2017 11:44:27 przy kursie: 9,40 zł
Przy okazji IPO i wycen znalazłem wtedy, że wynik zrobili na przejęciu o którym poniżej. Reszta na pierwszej stronie forum...

addison napisał(a):
Przed chwilą prezes odpowiedział w tvn na pytanie, kto stał za spółką cypryjską od której kupili spółkę Rosyjską.

Jeżeli nic nie pomyliłem, to za spółką cypryjską stoją dwie osoby z RN Work Service.

Było też pytanie o "wartość firmy" >100mln, odpowiedź: z naszym audytorem to tak wyceniliśmy.
Czas robi swoje i z wczoraj:

Prezes poinformował, że Work Service zamierza wycofać się z Rosji.

"Podjęliśmy decyzję, że będziemy wycofywać się z Rosji. Nie widzimy szans, żeby ten rynek
rozsądnie się rozwijał. Chcemy skupić się na głównych rynkach w Europie Środkowej. Naszą
siłą jest dominująca pozycja w regionie, od Polski aż po Bałkany" - powiedział Witucki.

Na Rosji i przejęciu zrobili wynik, potem IPO a teraz sprzątanie w szafie?


addison
18
Dołączył: 2009-01-06
Wpisów: 2 064
Wysłane: 11 maja 2017 11:11:52 przy kursie: 9,10 zł
Obroty na spółce ogromne :) w Londynie pewnie jeszcze "większe"... www.marketwatch.com/investing/...

A prezes twierdzi, że www.pb.pl/witucki-gielda-w-lon...

Rezerwa na wypadek jakby nasza GPW była za mała na potrzeby kapitałowe WSE hehe

śmiać się czy płakać?
Nazwałbym to inaczej... naszą giełdę już zrobiliśmy i więcej nie zrobimy, musimy iść do nowych.... po kapitał.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,426 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +126,13% +25 226,27 zł 45 226,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d